Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit adsz, mit adnál (milyen ételeket) egy 3 évesnek vacsorára? fórum

Mit adsz, mit adnál (milyen ételeket) egy 3 évesnek vacsorára? (tudásbázis kérdés)


24. mongi
2009. febr. 25. 13:43

Az én fiam is nagyon válogatós,de csak a száraz kaják területén,a főtt ételeket szerencsére szinte az összeset szereti.

Nálunk a májkrém,virsli,tepertő a favorit-természetesen legtöbbször ezeket szoktam adni,de megeszi még a szalámis kenyeret,melegszendvicset,vajas-lekváros kenyeret,brióst,natúr joghurtot kenyérrel,s azt hiszem ezzel be is tudom fejezni a felsorolást.:(

Amikor kisebb volt,mindent megevett,amit adtam neki,s kb. 2 éves kora óta válogat.Ja,és a csemege ubin kívül nem eszik meg semmiféle savanyúságot,zöldséget.Gyümik közül kb. 3 havonta változik,hogy melyiket szereti,melyiket nem?!

2008. jún. 10. 11:07
Sziasztok! Látom, hogy sok hasonló korú gyerkőcnél ugyaz az a probléma. Lányom áprilisban volt 3 éves. Ő másfél évig egyáltalán nem evett húst, csap párizsi és virsli formájában, amikről köztudott, hogy nem sok közük van a húshoz. Aztán egyik napról a másikra "húsfaló" lett. Tegnap este megevett két sült csirkecombot petrezselymes burgonyával, utána egy szelet vajaskenyeret, hozzá kért még egy kis szalonnát. Utána evett szőlőt, és meggyet. És kis szünet után még tojásrántottát követelt. Azt már nem adtam Neki. De volt olyan időszakunk, amikot csakis és kizárólag a virsli, a párizsi és a rántotta ment. Sőt, voltak napok, talán hetek is amikor semmi mást nem evett, mint tojást. Akkor aggódtam, hogy egyoldalú a táplálkozása, de rájöttem, hogy ha nagyon akaratos vagyok Vele szemben, akkor csak az ellenkezőjét érem el. Volt, hogy elfogyott a tojás. Jött a hiszti, én mondtam, hogy más van a hűtőben, de most tojást nem tudok készíteni. Érdekes módon (mivel már éhes volt) elfogadta a másik kajcsit. Ha egy-két esti vacsi kimarad, semmi baj nem lesz. Csak tudni fogja a "kisfőnök" hogy talán mégsem Ő az úr a háznál.
22. annaluca (válaszként erre: 19. - 244ed1c739)
2008. máj. 31. 13:36

Ne aggódj, a legtöbb gyereknek az oviban megjön az étvágya, hiszen látja a társait jóízűen enni.

A főzelékeknél szerintenm a legtöbb gyerek életében eljön egy nem szeretem időszak, és ez a 2,5-4 éves kor tájékán. Én ezt azzal magyaráztam, hogy addig annyit ettek, hogy besokaltak, valami más jöjjön inkább.

Majd visszaszokik. Mivel a lányom tejézékeny egy darabig külön főzögettem neki, de mivel ő sem ette meg, így jóllakott a levessel, és ette másodiknak a feltétet kenyérrel. Most 5,5 évesen kezd visszaszokni.

21. lufi
2008. máj. 31. 08:57
Könnyű legyen, hogy éjjel ne fájjon a hasa. Lehet hideg és meleg egyaránt. Amit éppen kíván.
2008. máj. 31. 07:43

Anyukák??!!??Hol vagytok?

Mit eszik a 3 éves gyereketek??

2008. máj. 13. 21:51

Sziasztok!

Jó a kérdés,nekem is állandó aggódás,hogy mit egyenek(ikreim vannak-3 évesek),esznek-e eleget stb.

Ami biztos az a reggeli és esti kakaó vagy tej.

Aztán a reggeli ,vacsora álltalában szendvics vagy virsli vagy gabonapehely vagy tojás,nagy kedvenc a kakóscsiga és a fonott kalács.

Az ebéd az a gáz nálunk.Csak a makaróni,pörkölt nokedlival tetszik nekik.Főzelékre rá sem néznek pedig 1,5 éves korukig minden változatát megették.

A rizst,krumplit nem eszik meg.

Mi lesz velük majd az oviban azt nem tudom.

18. _kleo_
2008. máj. 13. 15:54
Én is ráhagynám. Ha napközben eszik rendesen, akkor semmi baja nem lesz ha csak 2 félét eszik minden este. Kinövi majd. Készíts neki házi májkrémet, az nincs tele adalékanyagokkal.
2008. máj. 10. 20:41

Szerintem nem gond, ha csak ugyanazt a két ételt kéri vacsira, ha napközben változatosan eszik.

Én oviban minden reggel kekszet ettem teával, szerintem 2-3 évig, de már régen volt. A lányom pl nem reggelizik, csak megiszik 2-3 dl kakaót. Hagyom, ha éhes, kér.

2008. máj. 7. 17:09

az a baj hogy válogat.

tényleg néha le kéne tenni éhesen.


de az is lehet hogy nem igényli az esti kaját,akkor meg pláne hagyd

15. 14775640c4 (válaszként erre: 11. - 7934d1ac97)
2008. máj. 7. 17:08

igen?

akkor ne adj neki semmit. éhesen fekszik le.

nagy dolog

nekem a nagy is megtette egy-két alkalommal, mikor rájött milyen szar éhesen elaludni ne félj megette amit elé tettem

2008. máj. 7. 17:07

mikor mit

általában kinyitja a hűtőt és kiveszi ami kell neki :))

de ha nem akkor nincs konkrét

13. a9e1c02a7b (válaszként erre: 12. - RLindi)
2008. máj. 7. 16:32
A falatos nálunk is bevált, de csak úgy, ha rászúrtam fogvárjóra őket. Egyébként az én fiam meg csak tejbegrízt hajlandó reggelizni, kizárólag natúran mindenféle fahéj, kakaó, vanília és egyéb ízesítők nélkül. Régebben agyaltam, hogy mit csináljak, de már nem érdekel, megfőzöm neki a grízt és kész. Ebédre, uzsira, vacsira szerencsére eszik mást.
12. RLindi
2008. máj. 7. 16:25

S ha készítenél neki kis falatkákat? Nálunk egy nem evősebb időszakban ez bevállt.

Én ilyeneket szoktam kiflikarikára:

-mogyoróvaj+banán

-májkrém+ubi

-sajtkrém+ paradicsom

-tepertőkrém+ kaliforniai parika

-tormás vajkrém+szőlő..stb.


Hátha tetszik neki s kiváncsiságból megeszi.

11. 7934d1ac97 (válaszként erre: 9. - Sz.Csirke)
2008. máj. 7. 16:14
ha mondjuk neki hogy nincs virsli meg májkrém akkor szrtájkol és nem eszik :(
10. Egnisz
2008. máj. 7. 15:34

A lányom ennyi idős korában szintén csakis 2 féle vacsorát volt hajlandó megenni, mézes kenyeret hagymával vagy lekváros kenyeret paradicsommal, paprikával, kizárlólag ebben az összeállításban. :D

Ráhagytam, ez ment vagy 2 évig, aztán kinőtte. :)

A fiaim meg szinte csak vajas kenyeret párizsivel akarnak enni.

Nem noszogatok senkit semmivel, mert tudom, hogy az milyen rossz. Vékony gyerek voltam, nagyon keveset ettem és folyton az evéssel szekált mindenki, aminek az lett a következménye, hogyha meghallottam, hogy ebéd vagy vacsiidő van, akkor összeugrott a gyomrom az idegességtől és még annyira sem tudtam enni. Aztán ennek következményeként beszereztem egy jó kis evészavart.

9. Sz.Csirke (válaszként erre: 8. - 7934d1ac97)
2008. máj. 7. 15:16
Mi tortenne, ha nem lenne otthon virsli es majkrem egy par napig?
8. 7934d1ac97 (válaszként erre: 5. - B59d693a46)
2008. máj. 7. 15:13
melegszendvicset se eszi meg, sőt múlkor az apja rendelt pizzát az se kellett neki. a joghurotot, krémtúrót ilyeneket én uzsonnára adom neki
2008. máj. 7. 15:01
En 6 korul adok vacsorat a 3 evesnek, es mindig fott etelt. Pl. csirkemell, parolt brokkoli, sparga, ha csak gyorsan neki keszitem. Egyebkent ami van keszen.
6. 8e537814aa (válaszként erre: 4. - 7934d1ac97)
2008. máj. 7. 15:00

Próbáld meg, hogy a májkrémes kenyérre teszel néhány vékony csík sajtot, hátha.

Meg egyetek együtt (de te mást egyél), talán megkívánja tőled. :) Nálunk ez bevált.

Bár az én fiam még csak 20 hónapos, de szerencsére mindenevő. :)

Este joghurtot adok neki túróval vagy kakaót vagy tejbegrízt, meg ilyesmit.

Ha nagyobb lesz, majd együtt vacsizik velünk.

2008. máj. 7. 15:00

Egy időben az én kislányom is állandóan virslit kért vacsira. Most rá sem bír nézni.

Sokszor eszik piritóst krémsajttal vagy margarinnal, szalámival. Szereti a vajas kenyeret sajttal, almával. Szoktam csinálni vacsira melegszendvicset is. Abból neki is a májkrémes a kedvence. Esetleg azt is készíthetnél, mégis egy kis változatosság.

4. 7934d1ac97 (válaszként erre: 2. - RLindi)
2008. máj. 7. 14:55
Amikor én gyerek voltam nálunk természetes volt hogy hideg kaját ettünk vacsira. Szendvics, (kenyér, vaj, szalámi, sajt) utánna tej vagy tea. Én úgy gondoltam, hogy a gyerekeim is ezt fogják enni, mert hát mi mást? NÉha virsli, májkrém. Igen ám de a fiam csak virslit és csak májkrémet hajlandó enni, esetleg még a tejbedara. De minden este nem lehet virslit, meg májkrémet enni? Nem? Nem áratana inkább csirkemellsonkát, vagy sajtot enni idább odáb? Inkább nem eszik vacsorát, ha nem virsli meg májkrém van. :(
2008. máj. 7. 14:50
Én többnyire vacsira főzök,tehát főtt kajcsihoz vannak szokva,azt igénylik.
2008. máj. 7. 14:49

Az én lassan 2,5 évesem este már nem nagyon szokott nehezebb kajákat enni,többnyire joghurt,puding,tejbegríz,háztartási keksz nagy ritkán virsli+ piritós.

Meg ő este még iszik kakót.

Válogatós a gyerkőc vagy mi a gond?

2008. máj. 7. 14:47
Mit adsz, mit adnál (milyen ételeket) egy 3 évesnek vacsorára?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook