Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Missed ab után kinek mikor sikerült az újabb terhesség és minden rendben volt-e ezzel a terhességgel? Esetleg voltatok-e kivizsgálásokon? fórum

Missed ab után kinek mikor sikerült az újabb terhesség és minden rendben volt-e ezzel a terhességgel? Esetleg voltatok-e kivizsgálásokon? (tudásbázis kérdés)


20. manna11 (válaszként erre: 17. - Orsi86)
2012. jan. 30. 12:32
Szia! A 2. missed ab után engem is nagyon érdekelne priviben az orvosod elérhetősége, aki végül segített. Utolsó reményszál...
19. misz (válaszként erre: 14. - Nana22)
2011. jan. 21. 19:44

Úgy tudom a Duphason olyan sárgatesthormont tartalmazó gyógyszer, mint az Utrogestan. A baba megtapadását segítik ezzel.


Az első elveszített babámmal a 12 hetes UH-n közölték, hogy már 9 hetesen meghalhatott. Tudom milyen szörnyű. És én is éreztem, hogy mindenki várandós csak én nem, és hogy csak velem történt ilyen szörnyűség. Pedig dehogy. természetes, szerintem, hogy eszedbe jutnak hasonló gondolatok. Az idő sokat segít majd. Aztán ha végre megszületik a kis Gyönyörűségetek, akkor minden teljesen más színt kap. Nem mondom, hogy többé nem fog fájni, de más lesz minden.


A fogdoki szerintem jó ötlet. És a hormonvizsgálatot mindenképp kérném. Ha jó dokid van, magától is küld majd.


Szorítok Nektek! :)

18. 404acf31e1 (válaszként erre: 17. - Orsi86)
2011. jan. 21. 19:06
Szia!!Elfogadom az elérhetőséget,köszönöm szépen!Szép estét!!
17. Orsi86 (válaszként erre: 15. - 404acf31e1)
2011. jan. 21. 09:58

Szia!

Sajnálom:(

Én 2 év alatt 8 nőgyógyásznál jártam. A többség csak ultrahanggal és kézzel vizsgált. Aztán volt olyan is aki elküldött cukorterhelésre vagy sima vérképre. A csúcs az volt amikor a második vetélésem után azt mondta a doktornő,hogy biztos az a gond,hogy mindig ősszel-télen esek teherbe. Ha tavsszal esnék akkor minden rendben lenne. Ha szeretnéd privátban megadom az orvosom elérhetőségeit, aki segített végül.

16. Orsi86 (válaszként erre: 14. - Nana22)
2011. jan. 21. 09:49

Sajnos,ha valami betegség van a háttérben akkor nem elég a pozitív hozzáállás. Szerintem érdemes elmenni kivizsgálásra mielött újra próbálkoztok. A progreszteron, ösztrogén szintet kevés doki nézi, pedig a környezetemben szinte mindenkinek ez volt a vetélés oka.

Kívánom,hogy mielöbb sikerüljön!

15. 404acf31e1 (válaszként erre: 14. - Nana22)
2011. jan. 21. 09:19
Szia!Velem 9 hetesen történt műtéti befejezéssel,csak azóta eltelt 2 év és még nem jött össze.Az első év után a doki azt mondta,hogy ne aggódjak ha jönni akar akkor jön.Vártam még 1 évet.Csak 2 év elég hosszú idő.Mostanában készülök dokihoz,nem tudom milyen vizsgálatok fognak következni esetleg valaki leírná mire számíthatok?28 napos a ciklusom,peteérést mértem pár hónapig egyértelműen jó volt...nem tudom ...
14. Nana22
2011. jan. 21. 09:05

Köszi a válaszokat,de várok még tapasztalatokat...

Tegnap elbizonytalanodtam és megijedtem hogy nem is lehet többé gyerekem nem is tudom mi ütött belém,talán még nem hevertem ki az októberi sokkot,9hetes voltam,szivleállás volt.Azóta 2x megjött a vérzésem és mostmár szertnék teherbe esni mert kezdek belebetegedni,mondjuk abban hogy mindenkinek lehet cs nekem nem...

Én most a fogaimat tetetem rendbe,lehet az volt a gond h gyulladásba voltak,de igazad lehet misz,ha akar megmarad ha nem akkor úgyis elmegy és nem csinálhatok ellene semmit.

Csak annyi még hogy mi az a Duphason?valami az utrogestánnal kapcsolatos?

13. misz
2011. jan. 20. 22:01

Nekem a kislányom születése után volt egy missed ab. a 12. héten. Azonnal akartam másik babát utána és 3 hónap múlva pozitív lett a teszt, de lehet túl korai volt még, mert 6 hetesen őt is elveszítettük. :(

Majd beleőrültem és eldöntöttük, nem próbáljuk újra soha többé.

De a kisfiam másként gondolta ezt a dolgot. :) Fogta magát és a 2. vetélésem után másfél évvel beköltözött a pocakomba. Most gyönyörű 18 hónapos nagylegény. :)


Lehet butaság, de ha nem akar a baba maradni, bármit tehetünk. A missed ab. utáni babánál első pillanattól feküdtem, Duphasston-t szedtem, mégis itt hagyott.

Zolikával meg 8 hetes kismama voltam amikor a zebrán elgázolt egy motoros és mégis velem maradt. :)


Egyébként a 2. vetélés után a létező minden vizsgálatot megcsináltatott a dokim, azokat is, amiket csak a 3. vetélés után szoktak. A világon semmit nem találtak.


A legjobbakat kívánom! :)

12. Beszi 79 (válaszként erre: 1. - Nana22)
2011. jan. 20. 13:07
Szia!Nekem a mised ab után 3x jött meg és terhes lettem.Semmi kivizsgálás és gyógyszert sem kaptam.20. hétig dolgoztam is.Már lassan 20 hónapos a kislányom.
2011. jan. 20. 12:51

Szia!Nekem 2010áprilisában volt missed.ab-m mert 7hetesen elhalt a baba,de csak 9hetesen vették észre!!

Első menzeszem 2hónapjára jött meg,következő mensim Norcoluttal,a harmadik magától igaz a második menzesztől PreMenst szedtem!!

Mindig izgultam hogy miért nem jön meg és a harmadik vérzésnél jöttem rá hogy én voltam türelmetlen,mert beállt 42naposra a ciklusom...

Áprilisban volt a műtét november 5.-én teszteltem pozitívat azóta már elmúltam 14hetes terhes!!

Ja és nem voltam kivizsgáláson,bíztam magamban ,de volt egy időpont,ez a január volt(hogyha addigra nem estem volna teherbe akkor el mentem volna)!!!

Bocsi hogy hosszú voltam!

10. clugie
2011. jan. 20. 12:46

Nekem 5 terhességből 3 missed ab. volt, a 2 sikeresnél mindenféle kivizsgálás nélkül sárgatest hormont kaptam, rögtön az elejétől.

Mind a három vetélés 12. hét előtt volt, a két gyerkőcöm szerencsére makk egészséges.

9. wyra (válaszként erre: 1. - Nana22)
2011. jan. 20. 12:40

Szia!Nekem 2008-ban volt missed ab.-om :( Mivel akkor költöztem ebbe a városba,nem ismertem egy doki,így az sztk-ra vártam egy hónapot hogy bejussak.Akkor mondták hogy valami nem stimmel,s hogy van méhszájpolipom is.Egy hét múlva kellett visszamennem,akkor azonnal megműtöttek,mert több hete elvolt halva (ahány orvos,annyi vélemény).

Utána több mint egy évre rá estem teherbe,mikor már kezdtem feladni.Az orvos femibion 800-at ajánlott.A terhesség rendben lezajlott,bár kezdtem nyílni,az előző két fiamnál is ídő előtt már nyitva voltam.39.héten pedig sikeresen világra jött egy egészséges kisfiú :)

Ja,kivizsgálásra nem küldtek.

2011. jan. 20. 12:37
9 hónap, és utána minden rendben volt :-)
2011. jan. 20. 12:22

Szia!


Nekem 2009 júli végén missed ab.-om(8.hétenhalt el a baba),de utána még egy eü.kaparást kellett végezni aug. végén,mert a befejező műtét során bent marad egy kis méhlepénydarabka.

Az utolsó műtétet követően egy év múlva sikerült ismét teherbe esnem,jelenleg a 24.hetet tapossuk.

Nekem is Duphastont írtak fel,és pihennem kellett az első trimeszterben,mert a 7-8. hét környékén ismét volt egy kis haematomám,de jóval barátságosabb,mint az előző esetben.De ezt leszámítva,ragyogóan vagyunk,és májusra várjuk a kisfiúnkat.:)

2011. jan. 20. 12:21

2008. májusában 9 hetes volt az első babóm, amikor átestem a beavatkozáson 38 évesen. Utána hónapokig nem sikerült teherbe esnem, a ciklusom is felborult, össze-vissza vérzet, barnáztam.


Hiába hagytam rengeteg pénzt a maszek orvosnál, nem vizsgált ki rendesen, a panaszaim nem szűntek, teherbe nem estem. Végül ősszel elmentem Bp-en az ogyei-be, ott rögtön hormnovizsgálatra küldtek. Kiderült, alacsony a progeszteronszintem és nincs peteérésem se. Ezt Norcoluttal szépen beállították, a peteérésre Clostilbegytet kaptam.


7 hónap várokozás után hála a gyógyszereknek megfogant a kisfiam. Az első perctől 3 hónapon át Norcolut hüvelykúpot kellett használnom naponta 3x progeszteronpótlásként.

A terhességem problémamentes volt. Mivel a kisfiam is nagy baba volt (4.270 g) császármetszéssel született meg, épen, egészségesen. 15 hónapos, él és virul :-)

2011. jan. 20. 12:20

Szia!

Nekem 2 vetélésem volt. Az első 2008 ban 8 hetesen a második rá 1 évre 6 hetesen. Nagyon sok orvosnál jártam már az első vetélés után is, de nem vett senki komolyan. Aztán 2010 ben találtam egy dokit aki kiderítette,hogy hormon problémám van. Fél éves kezelés után rendbe jöttem és újra teherbe estem. Igaz, még nem született meg a fiam, de érzem,hogy már nem történhet semmi baj.

2011. jan. 20. 11:59

Szia!

Nekem a 20 héten halt meg a baba.A 3. mensim meg sem jött.A doki az elején sűrűbben látott,de ezen kívül semmi probléma nem volt. A 40.héten született meg a fiam 3800 g-mal.

2011. jan. 20. 11:58
Szia.Missed ab-om 2008 december 22.-én volt és márciusban már pozitivat teszteltem.A pozitiv teszt után rögtön elmentem a dokihoz,aki Duphasont irt fel amit a 12.hétig szednem kellett.Szép,problémamentes terhességem volt.November 27.-re voltam kiirva és 28.-án reggel 6-kor császármetszéssel megszületett a kisfiam 4100 grammal és 53 cm-vel.Rendes szülésnek indult,de mivel nagy volt a baba az orvosom császármetszés mellett döntött.
2. vov
2011. jan. 20. 11:55

Szia!

Nekem 2x volt vetélés, majd elmentem kivizsgálásra.

Kicsi hormon gond volt, kaptam gyógyszert, majd 2 évre rá lettem terhes. Szinte végig feküdtem, de megérte!!!!!

2011. jan. 20. 11:52
Missed ab után kinek mikor sikerült az újabb terhesség és minden rendben volt-e ezzel a terhességgel?Esetleg voltatok-e kivizsgálásokon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook