Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Missed ab :( Beszéljünk róla fórum

Missed ab :( Beszéljünk róla (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
118. lexy26
2013. febr. 27. 10:52
Sziaztok látom regen irtak mar ide, de hatha en tegnap estem at ezen a szornyu missed ab.on ez volt a masodik nagyon elvagyok kenodve. Tegnap mikorhoztak ki a mutobol mar eleve ugy keltem hogy valami remalmom volt abba a 20percbe mig altattak mikor felkeltem iszonyatosan fajt a szivem elkezdtem sirni hogy mar nincs velem az en kisbabam. Most itthon vagyok mar de most se jobb egesznap csak pityergek na meg faj a hasam is ra adaskent szoval semmi se jo ilyenkor. Ki mikor ment vissza melozni en ugy gondoltam ket hetig itthon leszek. Lelkileg oda vagyok nagyon :-( :'( :'(
2012. aug. 31. 10:34
Én is 16-án voltam abortúszon mert a lombiknál létezik álterhesség és én az voltam a petezsák folyamatosan nőtt de baba nem volt és igy megkellett szakítani a terhességet ez is rossz nemhogy még egy babát elveszíteni... :(
116. Retek3006 (válaszként erre: 115. - Savanya6)
2012. ápr. 21. 15:35
Én is megcsináltatnám. Az ember ilyen helyzetben nem vacillál. Mikor kell menned? Feltétlenül tudasd, hogy mi a helyzet. Izgulok itt minden sorstársamért.:)
115. savanya6 (válaszként erre: 114. - Retek3006)
2012. ápr. 21. 13:26

Szia!

Igen, az!

Elég sokba kerül, de megcsináltatom, mert már nem az első babát vesztettem el sajna :(

2012. ápr. 21. 06:51
Savanya, mi az a trombofilia szűrés? Valami véralvadás dolog? Elég komolyan hangzik.
2012. ápr. 20. 20:37

Sziasztok!

Voltam dokinál. Szövettanra nem mondott semmi rosszat, de kell csináltatnom cukorterhelést, meg trombofilia szűrést!

ezeket megcsináltatom, aztán mindent bele....

112. savanya6 (válaszként erre: 110. - Szivárványocska)
2012. ápr. 18. 20:40

Akkor remélem hamarosan összejön a bébi, azt olvastam ilyenkor gyorsan sikerül!

Velünk meg az a gond, hogy várnunk kéne, de viszont egyáltalán nem védekezünk :) Pénteken megyek dokihoz, most beszéljük meg a szövettant is, rem. nem lesz gond.

111. Retek3006 (válaszként erre: 110. - Szivárványocska)
2012. ápr. 18. 19:11
Szivárványocska, igazán megérdemelnél egy babócát. Reméljük, hogy az álmod hamarosan valósággá válik. Szorítok neked.
2012. ápr. 18. 06:38

Szia Retek, Savanya6


mint írtam 48 napja volt a műtét, azóta ez az első mensim. Én nem hinném ha most összejönne a baba akkor az baj lenne vagy félnem kellene. Nagyon nehezen estem teherbe már lehet nem emlékszel, vagy lehet nem is ide írtam, de 10 évvel ezelőtt voltam utoljára spontán terhes azóta nem. Persze lombikra jártunk ez alatt az idő alatt de azok sem hoztak eredményt. Úgyhogy minek védekezzek, nem látom értelmét. Erre a spontán terhességre se számítottam, azthittem ez velem már elő sem fordulhat. Szóval van remény. A doki azt mondta nem kell védekeznem. Végül is majdnem két hónap eltelt. A vérzésem teljesen normális, nem görcsölök pedig azt mindig szoktam. Leszámítva a történteket teljesen jól vagyok és nagyon nagyon optimista:) Muszály annak lenni:)

2012. ápr. 17. 19:48

Szivárványocska, nagyon örülök a jó hírnek!!!! Végre:):):) Ne haragudj, biztos írtad, de már nem emlékszem, hogy mikor volt a műtét? Mennyi idő telt el neked? Szorítok ezerrel:) Hajrá!!!!!!!!!!!!!!


Én is próbálkoznék, de úgy vagyok, mint savanya6. Még egy kudarcot nem élnék én sem túl.

108. savanya6 (válaszként erre: 107. - Szivárványocska)
2012. ápr. 17. 19:37

:)

Akkor most már (majd) mindent bele!

Nem várod ki a 3 hónapot? Vagy nem is ajánlottak annyit?

Én egyrészt kivárnám, másrészt nagyon nem! De még egy baba elvesztését nem bírnám ki :(

De inkább úgy álljunk hozzá, hogy nem lesz semmi baj és boldog kismamik leszünk hamarosan!

2012. ápr. 17. 15:06
Csajok, megjött a mensim 48 nap után. Ettől meg jó kedvem lett. Innentől próbálkozok mert már lehet. Remélem lassan átköltözünk mindannyian a babát várók forumába:)
106. szivárványocska (válaszként erre: 105. - Retek3006)
2012. ápr. 16. 14:23

Retek


Úgy legyen:)


Majd írj, hogy mi volt a dokinál, de gyanítom neked sem fog semmi különlegeset mondani. Köszi a teatippeket.

105. Retek3006 (válaszként erre: 104. - Szivárványocska)
2012. ápr. 15. 09:22

Szivárványocska, az lehet, hogy a stressz hozta ki ezt a minimális vérzést. Nekem, amikor két hétre volt vérzés a műtét után valószínű, hogy a kertészkedés miatt. Az fura is volt... Most teljesen normális volt a menstruációm. Egy nappal előbb jött a műtét napjától számolva.


Lehet, hogy nekem segítettek regenerálni a szervezetemet a gyógyteák, amiket ajánlottak. Eleinte málnalevél (ezt két hétig ittam), majd azóta palástfüvet iszok minden nap. A cickafarkat többen is ajánlották, van is itthon, ha elfogy a palástfüvem megiszom azt is. Veszíteni nem veszítesz, ha kipróbálod, hátha segít a problémán.


Én is a héten megyek orvoshoz a műtét óta először. Nem tudom mit mond, mert a szövettant még nem beszéltük át. Remélem, hogy minden rendben lesz. Megbeszéltük párommal, hogy a 3 hónapot feltétlenül kivárjuk, mert még egy ilyent nem hiszem, hogy túl tudnék élni:(:(


Reméljük, hogy nyáron már mind a ketten boldog kismamik leszünk:)

104. szivárványocska (válaszként erre: 102. - Retek3006)
2012. ápr. 15. 07:34
Szia Retek, láttam a másik fórumon üzentél, hogy ide írtál. Nem voltam dokinál pénteken, mert délben amikor ebédelni indultam utközben éreztem, hogy valami folyik, gondoltam megjött, jaj de jó. Felhívtam a dokit,hogy akkor nem megyek mert elindult a vérzésem (igy a jövő pénteken megyek) de sajnos az a déli volt az egyetlen alkalom, utána már semmi, azóta se. Most mi a fenét csináljak. Pedig akárhogy is számolom már 46 nap. Lehet ennyi még belefér az időbe s nem is kellene aggódnom? Mindenesetre pénteken elmegyek ha nem lesz változás. Pénteken ki kellett tennem az albérlőimet a lakásomból nemfizetés miatt elég sokat idegeskedtem miattuk egész héten lehet azért volt az a kis vérzés délidőben, vagy ez hülyeség? Neked olvastam a nyuszi meghozta!! Irigyellek és ha megkérdezhetem normális a vérzés,mint szokott? Most már nyitott út lesz előtted, de jó neked :) Aztán mindent bele, puszillak.
103. szivárványocska (válaszként erre: 101. - Fanni88)
2012. ápr. 15. 07:24
szia, hát ilyen teakeveréket még nem ittam, köszi a tanácsot mindenképpen megpróbálom:)
2012. ápr. 14. 11:18

Sziasztok!


Szivárványocska, mi volt a dokinál??? Tisztára izgulok érted. Mondott biztatóakat? Én még csak 19-én megyek.

101. fanni88
2012. ápr. 13. 21:54
sziasztok! Olvastam a h.szólások végét, bocsi, hogy beleszólok, szivárványocska, ha esetleg adhatnék egy tanácsot, igyál cickafark+édeskömény gyógyteakeveréket, nemtudom, hogy próbáltad e már, nekem pár nap alatt megvolt az eredménye annak, hogy ittam.
100. savanya6 (válaszként erre: 99. - Szivárványocska)
2012. ápr. 13. 21:21

Szia! Nekem meg alig akar elmúlni. De neked is biztos meg fog jönni nemsokára, s nem lesz semmi baj! Én jövőhét péntekre jelentkeztem be dokihoz, akkor beszéljük meg a szövettant is! remélem nem lesz semmi baj!

majd írd meg mi volt a dokinál!

99. szivárványocska (válaszként erre: 98. - Savanya6)
2012. ápr. 12. 11:02
szia, nekem még mindig nem jött meg, pénteken megyek dokihoz. Remélem nem lesz semmi gondom.
98. savanya6 (válaszként erre: 97. - Szivárványocska)
2012. ápr. 11. 17:37

Szia!

Bocsi, hogy csak most írok!

Megjött hétfőn, elég rendesen! Pedig azért már kezdtem beleélni magam, de tudom jobb lesz így, igazából még fel kell dolgoznom a történteket, ami sajna nagyon nehezen megy.

Te, hogy állsz? Megjött már?

szia

2012. ápr. 6. 06:04

Savanya,

nekem febr. 25-én volt a missed ab, és nekem sem jött még meg. Igaz én nem érzek terhességi tüneteket. CSak két hete azt érzem, hogy megjösn de semmmi. És húsvét után készülök orvoshoz, mert már szeretném ha lenne vérzésem. De olvastam ebben a témában sokat, nem te lennél az egyetlen aki műtét után esne teherbe. Az én dokim a 4 hetes kontrollon azt mondta, hogy lehet próbálkozni nyugodtan. Szerintem csinálj egy tesztet. Nem is tudom, hogy akkor most szurkoljak, hogy baba legyen?

üdv

2012. ápr. 5. 19:55

Sziasztok!

Volt már valaki úgy, hogy missed ab után rögtön teherbe esett, még az első mensi előtt?

Február 22-én volt a műtétem, azóta még nem jött meg, ezzel nem is lenne gond, de totál olyan tüneteket érzek, mint terhességkor!

Most ki akartam várni a javasolt 3 hónapot, mert az ezt megelőző terhességem még rosszabbul végződött, és még nem vagyok felkészülve erre!

2012. márc. 22. 09:53
Az biztos, hogy az orvos lelkiismeretessége nagyon fontos. Itt a részletnek is nagy súlya van.
2012. márc. 20. 07:54

Kedves Sorstársak!


Remélem az én történetem erőt és reményt ad mindenkinek.

Nagyon röviden írva: 4X éltem át a missed AB borzalmait és főleg a lelki fájdalmát.Több orvoshoz is jártam, több kórházban, de a terhességek csak jöttek/mentek. Majd találtam egy finom úriembert (nőgyógyász orvosról beszélek!), aki a lelkemmel is törődött, ráért mindent meghallgatni,(rájött, hogy hormonális problémák állnak a vetélések hátterében), de a döntő az volt, hogy a lelkemet (is) gyógyította.

Az eredmény: ma már 4 gyermekem van!!!!

A legnagyobb 19 éves, a kicsi pedig 4 éves.

Ha rájönnek a problémákra sok mindenen lehet segíteni. Ne adjátok fel! Senki ne törődjön bele, ha nem sikerül! Sok orvos van,mindenkinek más válik be. Nem egyformák a nézetek sem, amire az egyik orvos még nem ad gyógyszert a másik már igen.Ti döntsetek!

A történethez hozzátartozik, hogy nekem hormonális probléma volt, ami mára realizálódott is pajzsmirigy problémában, de úgy tűnik, hogy gyógyszerrel kezelhető. Hogy azért lett-e pajzsmirigy gond, mert akkor hormonkezelést kaptam? Vagy már a hormonkezelés is azért kellett, mert már akkor gond volt? Ezt minden orvos másként magyarázza... Két nagy táborra oszlik a véleményük. Nálam a döntés, hogy melyik tábornak hiszek. Én úgy értelmezem, hogy ha akkor nem kezelnek, ma nem lennének gyerekeim.

Az biztos, hogy az orvosba vetett bizalom nagyon fontos. Nálam is ez volt a döntő.

Bízzatok magatokban és a kezelő orvosban (ha már megtaláltátok a megfelelőt)!

Sok szerencsét mindenkinek!

93. saroltana (válaszként erre: 92. - Retek3006)
2012. márc. 19. 15:14
Egy halvány csoda és remény történt. Épp ma reggel felfektettek műtétre előkészítve és az ultrahangon már nem 6mm üres petezsákot találtak, hanem egy 12 mm-es petezsákot 3,5mm-es embrióval, és szabályos szikhólyaggal. De sajnos még nem pulzált. Viszont már ez is hihetetlen, hiszen 10 nappal ezelőtt a 6mm-es petezsákomra azt mondták elhalt, és most kétszer akkora. Kaptam még 4 napot, hogy pulzáljon a kicsike. :) Én nagyon reménykedem. Persze nem merem elbízni magam, mert könnyekkel külzdve mentem be a kórházba, de az orvos majdnem ráharapott a monitorra. Nem tudom mit gondoljak, nagyon bízom benne, hogy a kis lurkó nem adja fel. Nem is tudom mit tehetnék érte...
2012. márc. 18. 19:46

Sziasztok! Saroltana: mi a helyzet veled? Tudsz már valamit? Adj hírt magadról, mert aggódom érted. Vadegér voltam (csak töröltem a regisztrációmat, mert azt hittem, hogy az én fórumom senkit nem érdekel), de újra regisztráltam, mert láttam, hogy mégis van olyan, akit ez a sajnálatos dolog érint.

Dree: köszönöm a biztató szavakat. Nagyon sokat sírtam az elmúlt napokban, s sokat gondolkodtam... Úgy érzem, hogy sikerül pozitívan tekintenem a jövőbe:) Hála az én kedves férjemnek és nagylányomnak.

2012. márc. 14. 20:55
Sziasztok! Nekem 6 hetesen mondta a doki, hogy elhallhatott a terhességem, mert csak 6 mm-es a petezsák. Most hétfőn a kórházban még egyszer megvizsgálnak, és ha rosszak az eredmények, akkor rögtön missed ab. Nagyon félek tőle, nem tudom mi vár rám, főleg a tágító felhelyezésétől félek... :( De a legrosszabb, hogy alig tudom feldolgozni, hogy nem hordhatom ki ezt a kicsit.
90. Dree (válaszként erre: 89. - 87e21eb7a1)
2012. márc. 14. 18:51
Szia!Sajnos nekem is át kellett esnem ezen a szörnyűségen.2 terhességen vagyok túl,az első 7 hetesen spontán vetéléssel fejeződött be,a második már durvább volt,mert akkor már 17 hetes voltam.Elszivárgott a magzatvizem,30 óra vajúdás után nagy nehezen "megszültem",utána műszeres befejezés a végén.Tudom,hogy ezt minden nőnek nagyon nehéz lelkileg feldolgozni,de én hiszem,hogy nem történnek véletlenül a dolgok.Mindennek meg van az oka,a helye és az ideje.Én próbáltam,próbálok pozitívan hozzáállni a dolgokhoz,és nem magamba zuhanni,mert ugye az nem hozza vissza a picit,és saját -illetve a környezetedet készíted ki vele.Tudom mindenki másképp dolgozza fel a traumát,lelkileg sem egyforma mindenki,hisz ott a húgom,akinek 5 hetesen kellett elvenni a babát,amitől 1 évig stresszelt.Ezt se tartom jó dolognak!Nekem decemberben volt ez az egész,tehát eltelt 3 hónap,és élek!Neked is csak azt kívánom,hogy légy erős és türelem,legyen kitartásod a továbblépéshez!Sok sikert a jövőben!
2012. márc. 13. 21:01
Kedves Sorstársaim! A fórumot azért gondoltam, hogy elindítom, mert hiszem, hogy ezen a borzalmas fájdalmon és lelki megrázkódtatáson - amit én jelenleg érzek - át tudjuk egymást segíteni, reményt adni egymásnak. Hiszen ki érthetné meg jobban, hogy mit érzünk, min megyünk keresztül ezekben a napokban és hetekben, mint azok, akik már ezt a borzalmat átélték? Ha úgy érzed, hogy számodra is segítség lehet a "kibeszélés", kérlek írj, hogy segítsünk egymásnak a továbblépésben(?).
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook