Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mire "jó" a citromfű tea? fórum

Mire "jó" a citromfű tea? (tudásbázis kérdés)


16. Cepheus (válaszként erre: 10. - 15f77e95d6)
2009. máj. 9. 14:34
Azon kevés gyógynövények közé tartozik, aminek a teáját gyermekek és kismamák is ihatják, nem olyan mint mondjuk az orbáncfű, tehát szerintem rendszeresen lehet inni.
15. MelisUK (válaszként erre: 14. - 8c73a5832e)
2009. ápr. 7. 11:05
Filterese válogatja. De megbízhatóbb az ömlesztett. Én mindig föl vagyok pakolva mindenféle ömlesztett teával a patikából. Ha meglátogatod a körzeti orvost, akkor fel is irathatod receptre, akkor sokkal olcsóbb lesz.
2009. ápr. 6. 11:55
A filteres változat a jó, vagy az ömlesztett, amit gyógyszertárban árulnak?
13. kattyus (válaszként erre: 11. - Erdei gyümölcs 13)
2009. ápr. 6. 11:15
Én is így tudom.
2009. ápr. 6. 11:13

CITROMFŰ:


Hatóanyagai nyugtató és vírusölő hatással rendelkeznek. Külsőleg a Herpes simplex helyi kezelésére alkalmas. A citromfűből vírusölő tulajdonsága miatt krémet is készítenek, mely jól alkalmazható ajakherpesz esetén. Ideg- és szívnyugtató, görcsoldó. Serkenti az emésztést, és gyakran alkalmazzák fejfájás, álmatlanság, alvászavarok esetén is. Enyhíti az idegességet, így idegerősítőként kiváló gyógynövény. Szerepe van a depresszió oldásában is. Gyomorrontás, gyomorsavtúltengés, hányinger, puffadások idején különösen jó citromfüvet alkalmazni. Ismeretes még izzasztó, szélhajtó, epeműködést serkentő hatása is. Az illóolaj reumás panaszok enyhítésére használható fürdőként és bedörzsölő szerként.


HOGYAN HASZNÁLJUK?


Tea: 1 csésze forró vízbe helyezzünk 3 teáskanálnyi citromfű-levelet, majd 10 perc állás után szűrjük le. Naponta 3 csészével (többször 1-1 csészével) fogyasszunk 4-6 héten át. Ideges állapotban, depresszió esetén igyuk.


Fürdő: 1 l vízben forraljunk fel 10 evőkanál citromfüvet, majd 10 perc múlva szűrjük le. A főzetet öntsük a fürdővízhez, és vegyünk benne 10-20 perces fürdőt.


Tinktúra: Öntsünk 100 ml vodkát 4 teáskanálnyi citromfűre, és hagyjuk állni két hétig meleg helyen, majd szűrjük le. Sötét, légmentesen záródó üvegben tároljuk. Fejfájás esetén dörzsöljük be a halántékot a tinktúrával, de herpesz esetén, illetve depresszió oldására is alkalmazható.


Illóolaj: Övsömört is gyógyíthatunk vele; egy teáskanálnyi olívaolajhoz adjunk 5 csepp illóolajat, és masszírozzuk be a kívánt bőrfelületet. Feszültségoldásra is kiváló.


Fűszerként: Halak, szárnyasok, saláták, desszertek ízesítésére kiváló.

2009. ápr. 5. 22:50
Én úgy tudom, hogy nyugtató hatású. A kis unokám is issza.
2009. febr. 25. 10:01
Szerintetek mennyi ideig szabad inni a citromfűteát,meddig tarthat egy kúra és mikor kezdődhet a következő?
2009. jan. 8. 21:22
nyugtat
2009. jan. 8. 21:21
Én a kisfiamnak szoktam adni esténként citromfű teát, szereti :)
2009. jan. 8. 19:51
Én is szoktam inni, ha nem bírok aludni, vagy ha rossz alvós időszakom van. Én citrommal és mézzel szoktam ízesíteni és tényleg használ...
6. 1b08166b22 (válaszként erre: 4. - Burkuska)
2009. jan. 8. 19:19
Én ízesítem mézzel és citrommal.
2009. jan. 8. 19:18
Három műszakban dolgozom. Éjjeles után mindíg iszom, nekem segít. Ki tudom magam pihenni ilyenkor is:-)
2009. jan. 8. 19:14

Köszönöm:)

Ízesíteni ajánlott vagy inkább simán igyam?

2009. jan. 8. 19:09
Különleges citromillatú illóolajat és cseranyagot tartalmaz, amelyet mi is érezthetünk, ha ujjainkkal óvatosan megdörzsöljük a növény leveleit. A mézfűként is ismert növény gyógynövényként is nagy népszerűségnek örvend, hiszen enyhíti a rovarcsípés okozta fájdalmat, összehúzza a pattanásokat, hatékony segítséget nyújthat asztma, stressz-allergia, álmatlanság, fejfájás és vérnyomás-ingadozás esetén. Ideg- és szívnyugtató hatása is jelentős, ezért idősebbeknek kifejezetten ajánlott napi 1 csésze citromfű-tea fogyasztása.
2009. jan. 8. 19:09
Nyugtató hatású, ha pl. elalvási gondja van valakinek szokták javasolni.
2009. jan. 8. 19:07
Mire "jó" a citromfű tea?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook