Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesen szabad citromfű teát inni? Ha nem? akkor milyen nyugtató hatású dolgot tudnál ajánlani? fórum

Terhesen szabad citromfű teát inni? Ha nem? akkor milyen nyugtató hatású dolgot tudnál ajánlani? (tudásbázis kérdés)


2008. márc. 3. 14:13
Szerintem napi egy bögre nem árt, de a kamilla biztos, hogy jót tesz, nem csak nyutató hatása miatt. De ha túl sok "nyugtatóra" van szükséged, véleményem szerint az okot keresd meg, és ha lehet ezen változtass. Nem akartam okoskodni, bocs, ha úgy tünt.
2008. márc. 3. 11:33

Nem szeretek ismeretlenül ítélkezni másokról, de elég régóta olvasgatom a naplódat és muszáj leírnom azt, amit gondolok:

én a gyermekem apjával évek óta boldog kapcsolatban, immárom házasságban élek, vannak kisebb összezördüléseink, de mindent összevetve: nagyon szeretem őt, bízom benne, hűséges vagyok hozzá és tisztelem őt. Ám mindezek ellenére is, amikor megtudtam, hogy babát várok tőle, fordult a kocka és ő, azt hiszem örökre a második helyre került. És ez így van rendjén. Ha választás elé állítanának, hogy a kettejük élete közül melyiket mentem meg, nehéz bevallani, leírni, gondolkozás nélkül a kislányomra esne a választás. Ez az anyai ösztön, a feltétlen szeretet, genetika, evolúció, nevezzük akárhogy...

És én a naplódat olvasva azt látom, hogy téged, mégcsak nem is a expasidon, hanem saját magadon, saját magad sajnálatán kívül az ég világon semmi nem érdekel, s legkevésbé a kislányod nyugalma nem. Egész nap csak betegesen rágódsz, emészted magad, túlpörgöd a dolgokat, agyalsz és közben íme, görcsöl a hasad, keményedik. Elég ilyesztő volt, amit a legutóbbi naplbejegyzésedben írtál, ugyanis ez nem lehet még joslófájás, a korai keményedés sem túl jó dolog, de nem menstruáció jellegű. Lehet, hogy annyira kiidegelted magad, hogy a méhszájad megnyílt kicsit, s ha nem nyugszol le, nem pihensz, nem koncentrálsz egyedül a babádra: idő előtt meg fog születni. Ami a te 21 hetes terhességedet tekintve azt jelenti, hogy ahhoz már túl nagy, hogy ne kelljen megszülnöd, ahhoz viszont túl kicsi, hogy bármi esélye legyen az életbenmaradásra. Egy halott baba egy pasiért, aki folyamatosan nevetségessé tesz, leoszt, szarik rád? Megéri?

Ez csak a legrosszabb eset, természetesen minden esélyed megvan arra, hogy egészségesen megszülessen: de mit fogsz kezdeni egy állandóan üvöltő kis békával, akit szétidegeltél már magzati korában? Akkor hidd el, esélyed sem lesz, hogy időt szakíts az agyalásodra.

Csak nézz magadra, én láttam rólad egy fotót, gyönyörű vagy, pocakosan is vonzó, akármelyik ujjada találnál férfit és APÁT.

Én nem kockáztatnám meg az együttélést egy ilyen pasival, aki elhagyott: elhagyja majd a gyerekét is. Ő hogy dolgozza fel? Ő? Nem te, te mostmár nem létezel úgy, mint régen: csak Ő van, a gyereked, akit fel kell szeretetben, nyugalomban nevelned. Nem ő választott Téged, rád van utalva mndenben, hát vigyázz rá nagyon!

Egy régi barátom mondta volt mindig, Isten nyugosztalja: "Tudod mi a férfi? Lófasz meg esti fény!" Tudod mi egy gyermek: az élet egyetlen értelme, drága kincs.

Térj észhez, anya leszel és valaki odabent számít rád. Csak vele törődj!

2008. jan. 23. 20:16

én óvatos lennék a gyógynövényekkel a terhesség alatt.


a terhesség előtt csak gyógynövénykeverékből készült teát ittam, de ahogy megtudtam, hogy jön a baba, azonnal leálltam vele.


mindenképpen kérd ki szakember tanácsát.


nem érdemes kisérletezni, nehogy gond legyen!

2008. jan. 23. 20:08

Napi egy bögre kamillát is szabad.Vagy a levendulaolaj is remek nyugtató.Pár csepp a párologtatóba és kész.

A sitromfűről nincs infóm,de az is mehet illóolajként a párologtatóba.(Amúgy megfázás ellen is remek.)

2008. jan. 23. 20:05

Nem tudom hogy szabad-e. (tippem: igen)


En levendula illoolajat javasolnek, vagy idegi kimerultseg ellen muskotalyzsalya-olajat.

Aromalampaban, vagy meleg furdovizben par csepp.

2008. jan. 23. 20:00
Terhesen szabad citromfű teát inni? Ha nem? akkor milyen nyugtató hatású dolgot tudnál ajánlani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook