Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mire gondolsz pontosan, amikor megítélsz másokat a helyesírásuk alapján? fórum

Mire gondolsz pontosan, amikor megítélsz másokat a helyesírásuk alapján? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
122. tumbo (válaszként erre: 121. - PöttyösPanka)
ma 11:49
mint ahogy az élet nem fekete és fehér.
121. PöttyösPanka (válaszként erre: 119. - PaulA66)
ma 10:47
Persze nem mutatja a teljes jellemrajzát, de egy ember amúgyis sokkal több, mint hogy gonosz vagy jó.
ma 08:41
Hát megitélni"magadban" lehet szerintem,de a jellem az más dolog.
119. PaulA66 (válaszként erre: 113. - Channa*)
ma 08:34

Nagyon jól írod!

Én is úgy gondolom (hiszem, tudom), hogy egy ember rossz helyesírásából nem szabad következtetéseket levonni a jellemét illetően.

Ahogy, persze, egy jó helyesírású ember ugyanúgy lehet gonosz is, meg jó is.

118. Ildi
ma 08:33
Nm +mondtam h c6en nm xámit ki h ir:DDD
117. Eny (válaszként erre: 116. - Nordic*)
ma 08:27
Nordic, te férfi vagy? Bocsi, hogy megkérdezem.
116. Nordic* (válaszként erre: 113. - Channa*)
ma 08:26
Biztosan jólesne neki, ha ezt olvasná.
115. globus (válaszként erre: 113. - Channa*)
ma 08:20
Én eddig kifogtam a jókat, levelezőtársként :)
114. Eny (válaszként erre: 113. - Channa*)
ma 08:19
Egyetértek veled, tényleg ciki a helytelen írás, de sok jólelkű ember is van köztük.
113. Channa*
ma 06:53

Mint már írtam, én primitívnek tartom a helyesen írni nem tudókat, de ez nem jelenti azt, hogy nagy ívben elkerülöm őket.

Van egy férfi, akivel neten, rendszeresen beszélgetek, őt nem is javítom ki:D

De mindig húzogatom a szemöldökömet a helyesírási hibái miatt. A legutóbbi "beszélgetésünk" során ilyeneket írt: miadt, meg ilyeszetett, megyek konzutálni egy sebészel. Ez a pasi egy kicsit egyszerű, de úgy érzem így az éteren át, hogy nagyon jó lelkű:D

ma 06:48
Vérzik a szívem a magyar nyelvért!
111. tumbo (válaszként erre: 110. - Frittata)
tegnap 16:28
ja,ott ült a bagoj melet.
tegnap 16:09
Malyom? Láttam már :D
109. globus (válaszként erre: 105. - Gabbbicica)
tegnap 15:58
Lyézusom!
108. Magdalénia (válaszként erre: 107. - Tuti-tui)
tegnap 15:55

A T-9-et nem használom, mert bosszant. :)

Ha valakinek gondjai vannak az írással, akkor azért bármelyik javító csak jobb lehet. :D

Nem is tudom, létezik még, hogy az SMS-ek ékezetes betűiért sokkal többet fizetünk? Régebben erre felhívták a figyelmemet. Egy ékezetes karakterért, kb.10-15 betűhelyet fizetünk!

107. tuti-tui (válaszként erre: 106. - Magdalénia)
tegnap 01:37

Szeretem a bölcsészeket, nyelvészeket, mert sokat tesznek a magyar nyelv ápolásáért. Nem tesz jót, a sok rövidítés, idegen szavak használata az üzenetek esetében, de gyorsan és röviden kell válaszolni. :-(

Nem venném készpénznek, hogy a számítógép mindig segíteni fog: nálam mobilon, táblagépen is fut a T-9 program, de figyelni kell rá, mert olykor az is tud "hülyeségeket" írni, kijavítja amit jól írtunk. :-(

tegnapelőtt 23:45

Sokkal több rossz helyesíró van, mint amennyi diszlexiás és matekzseni együttvéve. :D

Ezen nincs mit szépíteni. Nehéz a magyar nyelv, főleg gyakorlat híján. Minden nap kell írni és olvasni!

A számítógép még ki is javítja, de aki nem tud helyesen írni, őt nem is érdekli. :(

105. gabbbicica (válaszként erre: 100. - Tumbo)
tegnapelőtt 22:40
Örültem, hogy nem azt írta, hogy lyárni 😂😂😂
104. Channa* (válaszként erre: 94. - Guruljka)
tegnapelőtt 22:25

Igen, ha gond van, akkor lehet kérni felmentés, másmilyen beszámolást, stb.

Az én gyerekemet is felmentethettem volna a szóbeli beszámolók alól, illetve idegen nyelvtanulásból és magyar nyelvtanból is, de én egy gonosz szülő vagyok, így nem kértem, hiszen nem hülye a gyerekem, csak volt egy kis beszédhibája. És akkor mi van?

103. Channa* (válaszként erre: 91. - Guruljka)
tegnapelőtt 22:21

Az én fiam meg dadogott gyerekként és nehezen ment neki a helyesírás, mert nem mondhattam neki, hogy mond ki! Mert akkor aztán sosem tanult volna meg helyesen írni:)

Ezért kellett neki sokkal többet gyakorolnia, mint másoknak és tudnia az összes nyelvtani szabályt...

tegnapelőtt 20:17
Azért ennyi idősen már ki tudom szűrni, hogy aki "hejjtelenül irdogál", az tényleg buta, vagy más egyéb okokból kifolyólag nem tanulta meg a helyesírást. A butákat lepattintom, ha rokon, ha nem. Válogathassam már meg, kivel legyek körülvéve.
101. globus (válaszként erre: 88. - Eny)
tegnapelőtt 18:42
Szpihológus.
100. tumbo (válaszként erre: 83. - Gabbbicica)
tegnapelőtt 18:32
pedig a szerec,két cé.
99. Frittata (válaszként erre: 96. - Nordic*)
tegnapelőtt 17:28

Bocsánat, olyan volt mintha magaddal vetted volna.

A hazaárulózás szerintem is vicc kategória, a hazafiság nem itt kezdődik.

Én nem ismerek egyébként olyat, aki lehülyézne másokat a rossz helyesírása miatt.

A grammar nazi-k is belső indíttatásból reklamálnak, nem rosszindulatból...gondolom én...vagy naív vagyok?!

98. Mezei Virág (válaszként erre: 97. - Guruljka)
tegnapelőtt 16:25
:) Nem baj! ;)
97. Guruljka (válaszként erre: 95. - Mezei Virág)
tegnapelőtt 16:22

Nem, hálistennek! :D

De elég meglepő módon is kap belőle az ember néha egy adagot.

96. Nordic* (válaszként erre: 92. - Frittata)
tegnapelőtt 16:07

Senki sem írt olyat, ezt én kérdeztem. Mellesleg nem is az utóbbi kommentekre reagálva.

Gondolom szelektál az, aki hülyének, butának nevez másokat a rossz helyesírásuk miatt. Nehogy már ostobákkal legyenek körülvéve!

Ékezetek miatt hazaárulózni pedig egyszerűen röhejes.

95. Mezei Virág (válaszként erre: 94. - Guruljka)
tegnapelőtt 15:53

:)

Nem lehet mindenki "nyelvész"!

94. Guruljka (válaszként erre: 93. - Mezei Virág)
tegnapelőtt 15:31

Na azt képzeld el, ha egy bölcsész hallgató diszlexiás.

Remek srác, azt hiszem, már végzett, vagy most végzős. Olvashatatlan az írása, számomra csak cikkcakk-vonal.

A vizsgáit szóban vagy helyben, a tanári számítógépen wordbe gépelve teheti le.

Okos fiatalember, és gyakran vigyorog. Nem nyelvtanár szakos, de boldogulni fog.

tegnapelőtt 14:29

Nem gondolok semmit, nem ítélkezem. Főleg, mióta volt egy okos, mérnök kolléganőm, aki diszlexiás volt. Nem tudott helyesen írni, sem idegen nyelvet megtanulni. Matek, fizika, kémia pedig a kisujjában volt.

Akkor?

1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook