Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mire figyeljünk oda, egy ház megvásárlásakor? fórum

Mire figyeljünk oda, egy ház megvásárlásakor? (tudásbázis kérdés)


29. Szerte Lenke (válaszként erre: 28. - Joe1972)
2014. dec. 23. 23:34
honnan jön a víz, hova, mely módonmegy a szennyvíz
2014. dec. 23. 22:15
egy háznál minden képen néznám a szerkezetet felak van e alapja ha igen milyen ( tigla,beton) meg a nyilászárok a vilanyvezeték viz gáz és a tetöszerkezet álapota ne csak kivülröl a padláson kel nézni hogy lhesen látni a korhat gerendákat
27. ae3b0cf3fc (válaszként erre: 26. - Moonlight13)
2014. okt. 18. 16:46

Igen ez sem rossz ötlet, csak azt nem tudom, hogy ha esetleg a későbbiekben úgy alakulna, akkor a bíróság ezt simán így elfogadja ebben a formában, hogy lemondtak és kész? És ha megtámadják ezt egy jó ügyvéddel? Nem tudom merre dőlne a lat...

De ennek valóban utána kell járni, nehogy felültessék szegényeket. Annyi mindent hal az ember, és sajnos a mai világ a bűnözőknek kedvez.

26. moonlight13 (válaszként erre: 24. - Ae3b0cf3fc)
2014. okt. 18. 14:32

A kéásőbbi örökösökre gondolva esetleg ezt is bele kellene írni egy másik (kiegészítő) szerződésbe, amiben esetleg az örökösök nyilatkoznak, hogy ők is tudnak erről, és a későbbiekben nincs ilyen igényük, tehát folytathatjátok a részletfizetést feléjük valahogy (pl. egy közös számlájukra).

Lehet, hogy albérletnél tényleg jobb, mert az albérlet eleve csak pénzkidobás, így azért még nyerhetnek ezzel a konstrukcióval, de tényleg jól kell megírni azt a szerződést.

A tulajdoni lapot pedig én kérném ki, és nem a jelenlegi tulajdonossal kéretném ki. (Az ördög nem alszik.)

25. Zsuzska1425 (válaszként erre: 22. - Forrest2010)
2014. okt. 18. 12:15
pontosan! köszi :-)
2014. okt. 18. 10:58
Ha valóban így veszitek meg, részletre, akkor a leges legfontosabb egy nagyon jó ügyvéd, egy nagyon jó adásvételivel. Most még persze, bólogatnak a hajdani örökösök, de az élet tud produkálni érdekes dolgokat, nem tudhatod, hogy a gyerekek milyen viszonyban vannak a szülőkkel, netán egymással...a pénz sok embert megbolondít. Én bele se mernék menni egy ilyen vételbe. Tudom, hogy leírtad nincs más lehetőségetek jelenleg, de vajon ha a gyerekek meggondolják magukat, ők is vissza fogják fizetni nektek az addig befizetett összeget? Vagy ha elkezdenek pereskedni, lesz pénzetek állni a az ügyvédi díjat? Nagyon meggondolandó, és már most fogadj ügyvédet, ne csak később!! Sok sikert.
2014. okt. 18. 10:51

Ház vizsgálatánál hasznos megnézni, legalábbis mi mindíg ezeket néztük:


Van e alapja a háznak, mert vizesedés szempontjából nem mindegy, van e salétromszag, penészedés valahol a falakon, van e nagy repedés a sarkokban a plafonon vagy bárhol máshol, van e süllyedésre utaló jel, milyen a tető, beázik e valahol, milyenek a gerendák, milyen állapotúak a nyílászárók, milyen a fűtés, használható állapotú e, van e valahol csőtörés.Miért van álmennyezet, valamit takarni akarnak e pl leszakadó plafon stb.

Tulajdonviszonyok rendben vannak e, mi szerepel a tulajdoni lapon tehát nem mindegy hogy pl csak telek vagy van rajta ház is.Ne legyen közműtartozás a házon, ha tartozás van rajta akkor az hogy lesz rendezve stb.

22. forrest2010 (válaszként erre: 16. - Zsuzska1425)
2014. okt. 18. 10:08
Legyen szerencsétek !!!!! Ha ilyet sikerült találnotok , mindenképpen jobb , mint albérletre kifizetni egy másik ház árát ! Ilyen helyen rengeteget ér egy olyan pasi aki sokmindenhez ért , meg aztán a jó pap is hóttig tanul .....! új környezetbe rengeteg új dolgot tanulhat az ember lánya is !
2014. okt. 18. 10:03
Itt a falunkba sok olyan házat adtak el / amikor még volt értéke az ingatlannak / h nyd-asok lettek a hajdani építői , aztán , mikor már tehették visszamentek oda , ahol születtek , fiatalon éltek , mert vidéken már akkor is kisebb volt még az újabb építésű háznak is az ára , nyd-ból + ott is tudnak létezni ha munkát nem találnak , akkor is .
20. michelle.r (válaszként erre: 19. - Zsuzska1425)
2014. okt. 18. 10:03

Sok sikert!

;)

19. Zsuzska1425 (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2014. okt. 18. 09:58

energiatanúsítvány szupi,köszi


örökösöktől azért nem tartunk,mert ők is jelen lesznek az adásvételnél,ill pontosan ezért kell az ügyvédi okirat,de azért ezt is megkérdezzük,köszi :-)

18. Zsuzska1425 (válaszként erre: 14. - Forrest2010)
2014. okt. 18. 09:55

természetesen ez volt az első szempont,de ennyire nincs eldugott hely,szomszéd 1 kisváros,gyógyfürdő,és az adott megyeszékhely is 20km-en belül van

szóval munka nem gond,ráadásul párom rugalmas ilyen szempontból,autóval messzebb is tud járni,ha kell

17. michelle.r (válaszként erre: 13. - Zsuzska1425)
2014. okt. 18. 09:53

Először is egy régi vidéki ház tuti hogy nincs megelelően szigetelve. Első dolgod legyen egy energia tanusitvány kérése, amelyet a tulajdonosnak kell beszereznie. Abból majd meglátod, hogy mire számíthatsz szigetelés ügyben.


Másrészt az idős házaspár meghalhat havi évi 600.000 forintjával fizetitek a házat, az elég sokáig tart mire kifizetitek. Ez esetben majd vívhattok az örökösökkel.

16. Zsuzska1425 (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2014. okt. 18. 09:51

sajnos párom min bérre van bejelentve,és én gyesen vagyok,így sose kapunk úgy hitelt,hogy házat tudjunk venni,albérlet mellett pedig nem tudunk ekkora összegeket félretenni,így muszáj

így legalább a sajátunkért fizetünk,nem mást tartunk el

15. Zsuzska1425 (válaszként erre: 8. - 12d083b51b)
2014. okt. 18. 09:47

kőműves jó ötlet

azonnal költözhető,és tulajdonjog fenntartás lesz

2014. okt. 18. 09:45
Tele az ország eladó ingatlanokkal , volt szomszédunk válásakor úgy vett egy vidéki házat / ahonnan kihaltak a szülők / h a spájzban még a lekvárok , befőttek is ottmaradtak , nagynénémék úgy vettek meg szintén egy olyan házat , ahonnan a szülők kihaltak , a gyerekeik , bútort , minden olyan dolgot otthagytak , ami nem kellett nekik , jó ezeket a házakat lehetett részletre és nagyon olcsón megvenni ! de akinek erre telik , az ezt is értékeli / az is gond , h vidéken alig van munkalehetőség ! ha valaki nem nyögdíjas , akkor azt is figyelembe kellene venni , h miből fognak élni az új helyen . Szóval rengeteg dologra kéne odafigyelni .
13. Zsuzska1425 (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2014. okt. 18. 09:45

úgy értem,hogy részletfizetésre hírdette meg egy idős házaspár,akik a gyerekeikhez költöznek,és örülnek a havi 50ezer ft-nak

sokan bizalmatlanok,megértelek,de most a mi,vagyis a vevő szempontjából felmerülő buktatók érdekelnének

12. Zsuzska1425 (válaszként erre: 4. - Forrest2010)
2014. okt. 18. 09:42
ez jó,köszi
11. Zsuzska1425 (válaszként erre: 3. - Moonlight13)
2014. okt. 18. 09:42

igen,a tulajnak.erre van egy olyan lehetőség,hogy tulajdonjog fenntartással történő eladás,tehát akkor kerül a nevünkre,ha a teljes összeget megfizettük,de nem tudja már felhasználni pl jelzálogként,nem adhatja el,stb...

fél ingatlan nem lesz,mert ha jól tudom a szerződésben ki lehet kötni,hogy ha nem tudunk fizetni,akkor pl havi 30 albérleti díjat beszámít,és a különbözetet,meg a ráfordításokat visszafizeti,de persze nem ez a cél

10. andi6020 (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2014. okt. 18. 09:40

Na ez meg a másik fele.

(Én eladó fejjel tudok csak gondolkodni.)

9. michelle.r (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2014. okt. 18. 09:36
Én vevőként sem.
2014. okt. 18. 09:22

- Valóban egy hozzáértő kőműves, vagy építési vállalkozó szakember, aki megnézi hogy van-e alászigetelés, milyen a tetőszerkezet állapota, a kémények állapota, milyen az ingatlan egyéb állapota (pl. kifelé dőlő hátsó fal = igen-igen komoly gondokat takarhat, vagy egyik falon valami repedés, vagy éppen lakótéren belül ha látszanak a gerendák, azok hajlása, görbülete, vagy a lakás bizonyos részeit lambéria takarja = rossz az alászigetelés, omlik a fal!!! stb. stb.)

- kérje ki a tulaj, és mutasson be nektek egy 30 napnál nem régebbi "tulajdon-lap másolatot", földhivataltól. Ha van a házon bankhitel, akkor az oda felvésésre került

- valóban ügyvéd által készített megállapodásban, az adás-vételi szerződésben rögzíteni kell, hogy a törlesztő-részleteket hova, milyen ütemezésben, milyen havi határidőre kell fizetnetek,

- mikor kerül a nevetekre

- mikor vehetitek használatba

- és még a mérő-órákkal kapcsolatos teendők, amiket itt írtak, és még írni fognak

7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Zsuzska1425)
2014. okt. 18. 09:19

Hogy érted a részletre vásárlást?

Én mint eladó ebbe tuti nem mennék bele.

2014. okt. 18. 08:58
Sziasztok! Amit még nagyon fontos megnézni, az a tető állapota. A padlásra felmenni, és a tető fa szerkezetét alaposan szemügyre venni. Vigyetek egy jó elemlámpát, ki tudja van-e világítás. A fürdőszobát szintén alaposan nézzétek meg. A másik, a kerítés milyen állapotú, és ha rossz, azt kinek kell megjavíttatnia. A szomszédot is kérdezzétek meg ez ügybe. Ha nincs csatorna, akkor a szikkasztó milyen gyorsan telik meg. Ezeket a saját tapasztalatból és másokéból írom. Ne legyen a vásárlás után a örömből üröm. Ha lehetőségetek van, kérjetek segítséget ingatlanszakértőtől.
2014. okt. 18. 08:32
Statikussal, nem ártana megnézetni. Ami fontos az a villany meg a gáz állapotának ellenőrzése. A víz rendszert is meg kell nézni.
4. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Zsuzska1425)
2014. okt. 18. 08:06

A kinézett ingatlan szomszédaitól érdeklődjetek , ők majdnem annyit tudnak , mint a tulajok ! Legalább láthatod azt is kik ? lesznek a szomszédaid ?

Nincs-e a környéken valami olyan zajos tevékenység , amit aztán majd nem lesz könnyű elviselnetek .

3. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Zsuzska1425)
2014. okt. 18. 07:55

A tulajdonosnak fogtok részletekben fizetni? Az elég necces! Mikor lesz a tulajdonotokban az ingatlan? X év után? És ha valami történik közben? Akkor lesz egy fél ingatlanotok pl.?

Felmerülő tartozásokkal kapcsolatban: tulajdoni lapon meg kell nézni, hogy a ház meg van-e jelzáloggal terhelve. A különböző szolgáltatóktól be kell kérni a nullás igazolásokat, ha van tartozás, azt az eladónak ki kell egyenlíteni. Mérőóra állásokat le kell olvasni, arról jegyzőkönyvet kell készíteni, dátummal, eladó-vevő aláírásával.

Ház állapotával kapcsolatban nem sokat tudok, mivel lakásom van. Mindenesetre azt nézzétek meg, hogy nem vizesek-e a falak. Eső, árvíz esetén hol helyezkedik el az ingatlan. Milyen a környék, kik laknak arrafelé? Ezzel kapcsolatban én a környéken lakóknál érdeklődnék, beszélgetnék. Én lakásvásárlásnál is ez utóbbit tettem.

2014. okt. 18. 07:50

Biztosan lesznek itt jó tanácsok, de én azt javaslom, hogy mindenben kérd szakember segítségét.

A ház állapotának felmérése egy szakemberrel elengedhetetlen szerintem, láthat a helyszínen olyat, ami így látatlanban eszünkbe se jutna.

Egy ügyvédet is előbb kellene felkeresni, a tanácsadás nem kerül sokba, viszont súlyos forintokat és rengeteg bosszankodást meg lehet vele spórolni.

2014. okt. 18. 07:42

Sziasztok!Mi szeretnénk családi házat venni vidéken,van is lehetőségünk részletre megvenni egyet,és azt szeretném,ha segítenétek összegyűjteni nekem,hogy mi mindenre figyeljünk oda.

Pl ház hibái,felmerülű tartozások a házhoz kapcsolódóan,tulajdon a részlrtfizatés alatt,stb...

Természetesen majd ügyvédet is fogadunk,de azt majd szerződéskötés előtt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook