Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásvásárlás előtt állok! Segítséget szeretnék kérni, mi a menete, mire figyeljünk oda...:) fórum

Lakásvásárlás előtt állok! Segítséget szeretnék kérni, mi a menete, mire figyeljünk oda...:) (beszélgetős fórum)


1 2
2012. máj. 25. 06:53

Mi megnéztük rendesen a házat. Aztán mikor a padlásszobán lebontottuk a burkolatot, naon meglepődtem. 20 éves a téglaház, és nem új a szarufa, cserép. Cserepet azt láttuk, a szarufát nem. " Alpesi tető ".. Amúgy olyan egyenes a tető, amilyennek lennie kell. Azért is volt meglepi, a látvány.

(szarufa tartja a tetőléceket a mi esetünkben, én se tudtam annak a szakmai nevét )

Ismerőstől hallottunk az ingatlanról, nem ingatlanközvetítőtől. Neten is hirdette. Rengeteg jó okot találtunk amiért belementünk a vételbe.

A padlásteret amúgy is meg kellett volna csinálni..

És hiába nézi meg az ember alaposan, netán szakival, biztosan lesz olyan hiba amiről talán a tulaj se tudott. És ezt persze a felújításnál derül ki. Mint nálunk is, nem tudhatta hogy az apukája mit épített bele a házba. Hiszen akkor lehetett tini. ( Mármint az eladó apjáé volt a ház ). És nem sok tini lebzsel az építkezésen, vajon mi hogy zajlik..

37. hcs2
2012. máj. 24. 13:36

Szasztok!


Ingatlanostól óva intek mindenkit!!!!! Nem is lehet annyit alkudni, mert az ingatlanos leveszi a jutalékot, de az eladó attól nem akar kevesebbet kapni érte! És sztem szemetek is!

Illetéket kell fizetni, 4mFt-nél drágább lakás/ház esetében a vételi ár 4%-a!

A lakás állapotát mindenképpen érdemes hozzá értővel megnézetni, mi is majdnem belefutottunk egy teljes tetőcserét igénylő házvásárlásba :s

2012. ápr. 10. 10:18

sziasztok! dejó, hogy megtaláltam ezt a fórumot!! én is lakásvásárlás előtt állok. Budapesten szeretnék másfél-2 szobás újabb építésűt, alacsony rezsivel, korrekt( nem feltétlen elit...) helyen. az ingatlanosok lehúznak egy csomó pénzt, az eladóban nem minden esetben bízik az ember.sok tanácsot kaptam már, vegyek, ne vegyek, még ne, mikor , már kéne venni...stb, a vélemények homlokegyenest ütköznek, mindenki jót akar én meg totál össze vagyok zavarodva..szeretnék lakást, de nyilvn a legésszerűbb döntéshez meg kell hallgatni több szemszögből a véleményeket.

ezért hálás lennék, ha tudnátok környéket, honlapcímet ajánlani, vagy ha csak hozzáfűznivalótok van, azt is szívesen fogadom. :)

szép napot nektek!

35. Nyulacska88 (válaszként erre: 34. - 3532273647)
2012. márc. 26. 10:55

Kedves Ildi,

a közös képviselő tudja a legtöbbet normál esetben a lakás állapotáról, érdemes először vele beszélned. Hidd el, bőségesen megéri a dolog, hogy Vele beszélsz, akár telefonon. Hidd el, sok pénz egy lakás, nem éri meg látatlanba, csak az eladó elmondása alapján lakást venni. Fontosak a szomszédok ( alsó-felső pl beázások gyakorisága után kérdezni, illetve a közvetlen mellette lévők is sok infóal rendelkeznek), vagy azt megtudni, volt-e felújítás az elmúlt időben.

34. 3532273647 (válaszként erre: 33. - Nyulacska88)
2012. márc. 25. 20:32

Szia!

Köszönöm..

Szerdán nézzük meg műszakilag,ha rendben van,akkor pénteken ügyvéd-barátom intézi a többit.Megy a foglaló 10%,máj.1-ig 40% még,utána átadáskor a többi 50%.

A közös képviselőt nem tudtam megkérdezni,ill. a számlákat se láttam,de miután a szerződésben benne van,hogy üresen,nullás számlákkal kerül átadásra,lehet,nem is szükséges.

Ildi

33. Nyulacska88 (válaszként erre: 32. - 3532273647)
2012. márc. 23. 14:57

Szia,

járható út az a megoldás, hogy most egy részt kifizetsz, és később rendezed a többit. A neved a tulajdoni lapon széljegyre kerül, s csak azt követően leszel tulaj, ha az eladó a tulajdonjogról lemondó nyilatkozatát odaadta neked.


A szeptemberi költözés - károk a lakásban dologgal kapcsolatban pedig az eredeti szerződésben legyen egy olyan pont, hogy a kiköltőzőnek a dolga olyan állapiotban átadni a lakást, amilyen állapotban Te azt a foglaló ( első részlet ) átadásakor megtekintetted. Képeket én minden bizonnyal készítenék. Én foglalóként jelölném, mert amennyiben az eladó hibájából meghíusul az ingatlan eladása, úgy annak duplája jár Neked vissza, ha viszont Te lépsz vissza, akkor elveszíted. Tehát csak és akkor foglald le azt a lekást, ha 1000 %-ig biztos vagy abban, hogy meg akarod venni, és a 2. részletet is át tudod az eladónak adni.


Sok fontos dolgot írtak az előttem szólók, lakókkal beszélni, közös képviselővel beszélni, a közös költségre vonatkozóan 0-ás igazolást kérni Tőle, vagy akár a szolgáltatói számlák végigböngészését. Ha nem adott meg rossz adatokat, akkor abban semmi sincs, ha megnézed Őket. Azon rajta van úgyis az, hogy késedelmesen fizetett-e előtte vagy sem.


Fontos, hogy ha nem is a saját ügyvéded írja a szerződést, de mindenképpen lássa aláírás előtt, hogy áttanulmányozhassa, mert Ő a Te érdekeidet képviseli. Bár sokan ódzkodnak, de az utóbbi időben nem egy közjegyző előtt készült adás-vételi szerződésről tudok, ennek előnye, hogy oda akár a foglalót ( 1 részlet) letétbe tudod helyezni, tehát a a pénzed védve van, azt felhasználni ( az eladónak átadni) csak akkor lehet, ha minden simán lezajlott. A közjegyző elég biztosíték arra, hogy az eladó is hozzájut a pénzéhez. Bár ennek vannak költségei, de eltörpül a mellett, ha az egész összeget elveszíted.

2012. márc. 22. 23:07

Sziasztok!

Van megint egy lakás(előzőek nem jöttek össze)

10,8M,az ingatlanos tulajdona,az eladó az ingatlaniroda által épített lakásba költözik(szeptemberig szeretne az ingatlanba maradni)

Szerintetek az járható,hogy most a felét,és augusztusban a másikat fizetem?Rokoni kölcsön a 2.rész,nem mindegy,honnan ketyeg az a bizonyos óra a kamattal.-amennyiben meg addig eladnám a sajátomat,önerőből tudnám fizetni.

Egy másik(lenne vagy ezer):nem feltételezek rosszat senkiről,de nem árt óvatosnak lenni:mi van abban az esetben,ha az ingatlan állapota jelentősen romlik?Itt nem feltétlen a szándékos rongálásra,hanem egy beázás-parketta tönkremegy.Csőtörés-3 járólap sérült meg,mire kijavították(mindkettő megtörtént nálunk)

Amennyiben megveszem,akár úgy is,hogy csak részben fizetem ki,a tulajdoni lapra rákerül a nevem?A pár hónap alatt több ember is megveheti,vagy onnan,hogy megírtuk az ügyvéddel a papírt,én vagyok a tulaj?

A nullás közüzemi számlákkal tisztába vagyok.

Jó lenne tudni,hogy ebből a pénzből akarja kifizetni az ingatlanost,bár az ember azon mondata,hogy a mienk a lakás,inkább azt sejteti,hogy a mostani tulajnak nem sok köze van már hozzá..10,8 ból mennyit?ha már úgy kezdték,hogy jelképes alku..viszont Ő sokáig maradna..

Köszönöm

Ildi

31. Hoxa (válaszként erre: 28. - Ancsa 37)
2012. febr. 24. 19:54

Azért én az újabb építésűekre sem vennék mérget, sok rosszat lehetett hallani, hogy milyen minőségű anyagokból húzták fel, stb. 1-2 év múlva derültek ki hibák. Ezért én mindenképp többször elsétálnék arra, szóba elegyednék környékbeli ráérő nyugdíjasokkal, kismamákkal. Tőlük meg lehet tudni a helyi pletykákat :DDD


Zaj:

Mi azt hittük a 10. emeletre nem ér fel a zaj... aztán gyönyörűen felpattog a panelek közt :P Aztán még az éjszakai bkv buszokatt is bevezették a ház elé, remek volt...

30. Hoxa (válaszként erre: 19. - CsillagTM)
2012. febr. 24. 19:48

Népszavazás előtt teli lett a postaládánk :) Mi onnan tudtuk meg.

Egyébként az önkormányzatnál lehet. Nem gond, ha nem jelentkeznek ki, utólag is ki lehet, de érdemes rá odafigyelni, mert ha valaki gixer van, akkor szóba kerülhet a lakó... nálunk az előző előtti is be volt jelentve, még a rendőrség is rajtunk kereste... meg a bkv, meg egyebek...

29. 34c48a3825 (válaszként erre: 26. - Ancsa 37)
2012. febr. 23. 14:16

Az eladótól rezsicsekket kell kérni, téli és nyári hónapokra is, nem saccolgatni, biztonságosabb.


A közös képviselőt sem felhívni, hanem kikérni tőle a kimutatásokat. Nevek kitakarásával megmutathatja.


Ma már senki szavában nem lehet bízni sajnos.

28. Ancsa 37 (válaszként erre: 14. - 3532273647)
2012. febr. 23. 13:41

Én tuti újabb építésű lákást keresnék, egy 50!! éves ház elavult építési technológiával, építőanyaggal épült-azon a hőszigetelés sem sokat segít.

És állandóan előjön valami hiba (régi víz és villanyvezetékek, szennyvízcső stb. stb.) folyamatosan javítani kell.


A új lakás amit kinéztetek meg zajos, büdös helyen van-hosszú távon mindkettőt meg fogod bánni.


Annyi eladó lakás van, miért pont ehhez a kettőhöz ragaszkodsz?


Keress olyant, ami újabb építésű és jó helyen van! Bp. olyan nagy város, csak idő kérdése hogy megtaláld álmaid otthonát. Nem kell elkapkondi, hisz sok-sok évet fogsz ott eltölteni!

Sok sikert!

2012. febr. 23. 13:41

Van olyan is, hogy tulajdonlapon kívüli tulajdonos.

pl. Ha külföldi állampolgár a tulajdonos, és még valami oknál fogva, pl. nincs tartozkodási engedélye vagy letelepedésije, akkor nem kerülhet fel a tulajdoni lapra, de attól még tulajdonos.

Igaz, ez házastársak esetében fordulhat elő.

2012. febr. 23. 13:33

A férjem mindig azt mondja, el kell menni este a ház környékére és megnézni, milyen autók állnak a parkolóban. Abból le lehet szűrni a szomszédok színvonalát. Gyanús a sok ősrégi verda, meg a sok drága terepjáró is.

Mert hiába a szuper szép lakás, ha a szomszédaid az őrületbe kergetnek a mulatós zenéjükkel stb.


Belépsz a lépcsőházba, máris látod, mennyire igényesek a közvetlen szomszédok, mennyire vigyáznak a tisztaságra-a ház anyagi helyzetét mutatja mikor volt felújítva.

Ez azért fontos, mert ha nincs a háznak pénze, akkor minden extra kiadásra a lakóktól fognak pénzt kucsorogni, nekem pl. volt hogy 30.000 Ft-ot kellett azonnal a kéményfelújíási alapba beköhögnöm, mert kiderült hogy a kémények nincsek bélelve és életveszélyesek.


Én anno felhívtam a ház közös képviselőjét, kifaggattam van-e a lakóknak tartozása, mennyi pénze van a háznak, van-e hőszigetelő vakolat, -ha nincs, tervezik-e? Ha legfelső szintre mész, mikor volt a tető szigetelve-mert ha régen, akkor fűtöd az eget egész télen.


Sarkalotos kérdés a rezsi, a közös költség, az engerigfogyasztás. Az előző lakó úgysem fogja őszintén megmondani, hogy mennyi volt télen a fűtésszámlája, ezt neked kell kikövetkeztetned a látottakból.

Célszerű olyan lakást venni, amit alul-felül, kétoldalról fűtenek a szomszédok. A legfelső, földszinti és szélő lakások mindig hidegebbek.


A lakásban volt-e nyílászárócsere...biztonsági-e a bejárati ajtó és jól szigetelt-e, van-e vízóra, mikoriak a fűtőtestek (én távhős lakásba még hőmennyiségmérővel se mennék még1x)

ha szőnyegpadlós fel kell emelni, milyen alatt a padló.


Ha az ablakok régiek az gáz, mert azok cseréje nagy macera és hatalmas pénz. A tető meg a falak szigetelését nem is tudod egyedül megoldani-szóval ilyen lakást ne is nézz, hiába igérik hogy pályázik a ház, idővel meglesz...nekem is ezt mondták 10 éve, oszt sehol semmi.

25. Ncilány (válaszként erre: 18. - 34c48a3825)
2012. febr. 23. 13:25
Pl közösköltség.. Felújítások mik voltak..
2012. febr. 23. 13:09

Az eladónak vannak-e hátralékai.Tulajdonjoga rendben van-e.

A közösség anyagi helyzete.

A szomszédok:lent, oldalt, fent.

Az esti közlekedés a környéken.

Tömegközlekedés, vásárlási lehetőségek a környéken.

A mért fűtés, mért víz lehetősége.

Van, akit a közlekedés zaja nem zavar, de lehet csendesnek látszó utca, sarkon kis kocsmával, ahol még hajnalban is megy a dajdajozás.

23. CsillagTM (válaszként erre: 14. - 3532273647)
2012. febr. 23. 13:07

az ingatlanos %-ban kapja a jutalékot, neki is az éri meg, ha megveszed. ugyanis mondjuk 1%-os jutalékkal számolva, a 13,9-es (drágább) lakásnál is

- ha megveszed 13,9M-ért: 139e HUF

- ha megveszed a mostanában megszokott 10%-os engedménnyel, 12,5M-ért: 125e HUF

- ha nem veszed meg: 0 HUF


szóval az alap, h 10%-ot MINIMUM kell alkudni, de én a 13,9-esre 11,5-öt, a 11,8-asra 10-et mondanék. persze sok mindentől függ. mi 11,9-eset vettünk 10,8-ért. beleszerettünk ezerrel. az ingatlanosnak mondtuk, h ajánlatot tennénk. ő megkérdezte, max. mennyit tudunk kifizetni, mondtuk, h max. 11-et (mondjuk annál már megfeszültünk volna). erre ő javasolta, h 10,5-öt mondjuk. így tettünk, 10,8-ban állt meg a dolog.


szóval mondom: én a 13,9-esre 11,5-öt, a 11,8-asra 10-et mondanék. úgyis akarnak majd alkudni.

22. 34c48a3825 (válaszként erre: 14. - 3532273647)
2012. febr. 23. 13:06
Olyat ne válassz, ami zajos helyen van, védőfal ide vagy oda! Tökéletesen soha nem szűr, a levegő szennyezettebb és soha nem fogjátok tudni eladni,ha valami miatt el kell.
21. 34c48a3825 (válaszként erre: 20. - 34c48a3825)
2012. febr. 23. 13:05
Pontosabban okmányiroda.
20. 34c48a3825 (válaszként erre: 19. - CsillagTM)
2012. febr. 23. 13:05
Önkormányzat. El kell menni a tulajdonossal és jelen lenni, amikor kikéri a listát.
19. CsillagTM (válaszként erre: 11. - Hoxa)
2012. febr. 23. 13:02
a rezsitartozást és a tulajdoni lapot könnyen ki lehet védeni (nullás igazolás közműtól+közös képviselőtől, ill. földhivatal), de az uccsót honnan lehet tudni?
2012. febr. 23. 13:01

A többiek sok jó tippet adtak, én még figyelnék arra is, hogy több napon, több napszakban elmenjek a lépcsőházba, figyelni a lakókat, a zajokat.


Érdemes lehet valakitől, aki ott lakik, érdeklődni a lakókról.


És nem hagynám ki, hogy a ház anyagi helyzetébe betekintsek, papíron. Nem árt tudni, hogy milyen a fizetési hajlandóság, mert hosszú távon az rajtad (is) csattan majd.

17. 1c92396beb (válaszként erre: 1. - Rencike24)
2012. febr. 23. 12:52

Szia!


Ha esetleg Bp-ten nézel, és bérházban, akkor mindenképpen nézd meg a WC-t. Annak idején mi jártunk úgy, hgoy szépen felújított lakás volt, WC fürdő, stb. Aztán próbaképpen le akartam húzni a WC-t, kiderült, hogy nincs mit lehúzni. Vagyis kész átverés volt, mert nem is volt lefolyó ott.

A WC-k kint voltak a folyósó végében, és igazából ott nem is lehetett volna kialakítani, mint ahogy nem is alakítottak ki WC-t. Mégis összomfortos lakásként árulták.

Vigyázz az átverésekre.


Figyeljetek oda arra is, hogy mennyi a társasház tartozása. Pl. volt-e csőtörés, ami miatt nagyon magas a havi közösköltség.

Ezt úgy tudod meg, hogy érdeklődsz a közösképviselőnél.

16. 3532273647 (válaszként erre: 15. - B-zs)
2012. febr. 23. 12:42
Mindkettő második emelet,4 emeletes házban
15. b-zs
2012. febr. 23. 12:29

környék, szomszédok, a lakás állapota, közös költség

Földszinti azért nem jó, mert ha dugulás van, akkor rendszerint a földszinten van a gubanc. Volt olyan, hogy a földszinten lakó egy évben csupán négyszer hívta ki a szerelőket..

2012. febr. 23. 12:27

Sziasztok!

2 lakást néztünk ki:

1987-es építésű,2001-ben felújított,külső szigetelés van,ablakcsere rendben,de ott a Nagy kőrösi u.-i zajvédőfal-vajon mennyire hallatszik?4 hónapja hírdetik 13,9M.Tökéletes elosztású


1960-as építésű,közepes állapotúnak írt évek óta árulják,most 11,8M.Nem olyan jó elrendezésű,de kb. 200m-rel beljebb van,az már csendes.


Szeretném megkérdezni,hogy mennyire érdemes/megpróbálni kikerülni az ingatlanközvetítőt?Alkuhoz hogyan kezdjek?Az ingatlanos szerintem az eladót képviseli,a magasabb jutalék miatt...műszaki szakembert tudok vinni,ügyvédet is tudok.

Két ötletem van,szerintetek melyik a jobb?

Mondok egy pofátlan alacsony árat és emeljük,vagy azt mondom,X millió és egy fillérrel se több?

A felét akár 1 héten kifizetem,az egészet 1,5 hónapon belül,rugalmasan tudok várni a kiköltözéssel(persze,nem a végtelenségig)

Köszönöm

Ildi

2012. febr. 23. 12:22
Falak állapota.Tök mindegy hogy miből van építve,nézd meg jól nem vizesek-e.Ilyenkor télen ez úgyis előbújik.Sarkokat vizsgáld meg,főképp olyanokat amik nem érintkeznek szomszéddal,(ha van).Mikor mi házat nézegettünk anno,a kőműves sógor állandóan ezzel nyaggatott,hogy keressem a penészt,vizesedést.Mert biztosan meg lehet szüntetni busás áron,de azért jobb elkerülni ezt a makacs problémát.
12. Hoxa
2012. febr. 23. 12:12

Az előzőekre akkor kell figyelni, ha már megvan az álomlakás, már csak meg kell venni.


A keresés közben:

- környék milyen

- környék híre

- környék zajai, közlekedése

- környék éjjel! :DDD


Lakás:

- felszereltség állapota pl. villanyóra, ne akkor derüljön ki, hogy az egész rendszert újra kell kábelezni, mikor már benne laktok

- rezsipapírokat el kell kérni, közösköltség, fűtés mennyi, mert előszeretettel ferdítenek néha az eladók...

- ablakok állapota fontos, becúg-e a hideg

11. Hoxa
2012. febr. 23. 12:08

Amivel mi szívtunk:


- félmilliós rezsitartozás (előre tájékozódni, ha nagy összegek, akkor ügyvédi letétbe egy összeg, amit csak akkor kap meg, ha hozza a nullás lapokat)

- teliterhelt tulajdoni lap (megoldható, csak idő!)

- 6 ember volt bejelentve a lakásba, akik nem jelentkeztek ki (ki kell jelenteni őket)


Ezekkel óvatosan.

2012. febr. 23. 12:00
Lakást vásárolnék-mire figyeljek?
2011. nov. 12. 22:55
itt van még vki?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook