Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mióma embolizáció vagy műtéti eltávolítás? fórum

Mióma embolizáció vagy műtéti eltávolítás? (beszélgetős fórum)


7. mell (válaszként erre: 5. - Enya47)
2023. jan. 11. 21:58
Szia Érdeklődöm, hogy végülis akkor megműtöttek, vagy mi újság most veled? Vanna panasaid? Nekem fájdogál az alhasam, nincs sok vérzésem, sőt ki kimaradozik és nem tudom, hogy a Mioma miatt e vagy pedig mert elkezdődött a manopauza.
6. mell (válaszként erre: 4. - Gina91)
2023. jan. 11. 21:55
Sajnálattal olvastam hozzászólásodat! Sajnos nálam is egy női ökölnyi miómát találtak , de én már 48 éves vagyok és nagyon de nagyon nem szeretnék kés alá feküdni, félek hogy a méhem bánná a dolgot.
2021. aug. 9. 10:41

Sziasztok!

Örülök annak találtam egy fórumot ahol erről olyanokkal lehet megosztani a kérdéseinket ,gyógymódokat akik ezzel szenvednek vagy már csak emlék nekik.Én 47 éves vagyok szültem már 3 gyereket régóta sterilizáltattam magam.Mégis 2 éve mikor kiderült hogy miómáim vannak ciszta jön megy a méhnyálkahártya folyton vastag a legvastagabb19 mm volt a határérték 7mm.Eddig mindig pontosan megjött a mensim de akinek van tudja milyen görcsi vannak a 14 . nap után meg a menstruáció közben is.Nincs sok vérzésem túlzottan sok.Mégsem akarnak megműteni pedig az orvosom szerint nem kellene teljes méh eltávolítást csak részleges. Nem értem miért nem dönthetek a saját testem felett.Azzal indokolják hogy a változó korban majd enyhül , S ha van még addig 10 évem akkor mi van? Én szeretném megműtetni. Valaki járt Dr. Novák Zoltánnál? én amúgy nem Pesti vagyok. Mennyir ismeritek és mennyibe kerül nála?Győrben kit ajánlotok,?

2020. aug. 27. 00:16

Sziasztok. Röviden szeretném elmondani az én történetemet, hátha valakinek tanulságos lehet. Kb 6 éve találtak nálam egy női ökölnyi miómát a méh külső falán. Rengeteg orvost végig jártam, több véleményt kértem ki. Felírták nekem az Esmya nevű gyógyszert, melynek hatására 3mm - es lett belőle. (itt nem említeném a gyógyszer rengeteg mellékhatását, sőt! A minap megtudtam, hogy be is tiltották mostanra, erős májkárosító hatású, stb)

Aztán néhány évig nem volt semmi panasz... Éves rákszűrésen mindig részt vettem. Viszont tavaly ősszel éreztem, hogy valami gond van. Felkerestem 1 privát dr Nőt. Közölte a vizsgálat után, hogy férfi ökölnyi mióma nőtt újra a méhemen. Hosszas konzultáció után arra jutott, hogy mióma embolizáció műtét szükséges, mivel még nincs gyermekem, és ez az ideális eljárás. Nos, erre a műtétre idén, első hóban került sor, Miskolcon, dr Lázár István kezei alatt. Röviden leirnam az embon tapasztaltakat, amiket persze előre nem közöltek. 50 perc helyett, 2 és fél órás volt a beavatkozás. Az érzéstelenítés nem hatott, mindent éreztem a combomban... Az azt követő nyomókötés pedig maga a rémálom!!! 24 órán át imádkoztam Istenhez, hogy segítsen, semmi nem csillapitotta a fájdalmam. Másnap hazaengedtek. 1 hónapig voltam táppénzen, erős hasi görcsök, gyengeség, és a combom fájt nagyon. Aztán a 7 hónap türelmi idő után ( a doki nevezte így) ma vissza mentem a privát dokihoz uhra. Nem volt jó előérzetem, és sajnos be is jött. A mióma mérete semmit sem változott, férfi ökölnyi.... Es most javasolták a hasi úton történő műtétet.

Kb összesen 8 orvosnál jártam vele eddig, és mindenki eltero dolgokat mondott.

Ne haragudjon senki, hogy ilyen hosszúra nyúlt, reménykedem, hogy valakinek tanulságos lehet:

Igenis meg kell keresni a legjobb dokit, a legjobb megoldást... Lényegében én feleslegesen szenvedtem 1 hónapig az embo miatt...

Úgyhogy most ezt még fel kell dolgoznom, aztán kutakodok megfelelő eljárás és orvos után.

:(

3. pillango2004 (válaszként erre: 1. - Suz81)
2020. márc. 10. 04:13
Szia! Én most találtam radiológust aki megcsinálja az embolizációt. De a nőgyógyász mégis leakar beszélni. Szerinte ki kell vennie a méhem. Nem tudom miért nem támogatja az embolizációt. Kicsit mintha rivarizálás lenne szerintem!
2020. márc. 9. 20:07

Szia!


[link]

Mióma, ösztrogéndominancia zárt csoport


Érdemes lenne belépned és olvasgatni itt. Több nagyon ügyes dokiról olvastam itt, akiknek a méh megtartás volt a cél. Olyanokat is sikerrel operáltak, akiknek már méh eltávolítást helyeztek kilátásba más orvosok.

2020. márc. 9. 16:52

Sziasztok!


Tapasztalatokra, tanácsra lenne szükségem mit csináljak. Nagy dilemmában vagyok.

38 éves vagyok..3 éve van egy 5-6 cm-es miómám, melynek kivételére az orvosom műtétet javasolt. 1,5 éve be is vállaltam. Laparral kezdte, de hasi műtét lett a vége, ráadásul csak a piciket sikerült kivennie, ezt a nagyobbat nem. Nem merte bevállalni azt mondta, mert annyira erezett, hogy nehogy a méhem bánja, ha a műtét közben nagyobb vérzés lépne föl főleg, hogy még nem szültem.

Azóta éldegélek a miómával, progeszteron krémet használok, elvileg azóta nem nőtt a mérete.

Viszont egyrészt sokat fájdogál a hasam mostanság másrészt legalább egy babát is szeretnék és nem tudom, hogy a meddőségiben elhajtanak e, ha miómával állítok oda. (nem voltam még a meddőségiben..állítólag el vannak záródva a petevezetékeim ezért majd mennem kell)

Nem tudom, hogy a mióma embolizációt be merjem e vállalni, olvastam néhány esetet, ahol szövődmény lépett föl... :/ Vagy keressek egy orvost aki megpróbálja lefejteni valahogy műtéti úton..(Fülöp Istvánról-Rucz Árpádról olvastam, hogy nagyon jók.., de az egy rahedli pénzbe kerülne... :/ )

Van köztetek olyan, akinek volt embolizációja régebben..és mesélne arról most mi a helyzet? Úgy értem ha bent marad az elhalt mióma azzal van valami teendő? Van veszélye ha bent marad? Segítsetek légyszi..

Kicsit zűrzavarosan írtam, bocsi...de pont ekkora katyvasz van bennem... :/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook