Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt e már valakinek orrkagylómegnagyobbodása, műtéti eltávolítása? fórum

Volt e már valakinek orrkagylómegnagyobbodása, műtéti eltávolítása? (tudásbázis kérdés)


2022. márc. 28. 12:45

Elmúlt 10 év a fórum indításától, de megírom a saját tapasztalatom, mert én is nagyon sokat keresgéltem, szerettem volna mások tapasztalatairól olvasni (a orrkagylókisebbító műtétről).


Az én történetem:

Folyamatos orrdugulás, horkolás, nagyon rossz alvás, arc- és szemfájás. Készült CT, ami kimutatta a duzzanatot...

A műtét ambulánsan elvégezhető, helyiérzéstelenítőt használtak nálam. Először két vékony vattát dugtak fel az orrlyukaimba, attól zsibbadt a szám és a szájpadlásom (lefolyt), az orromat "kopogtattam", ott nem éreztem semmi változást, azaz éreztem a "kopogtatást". Rá 1 órára műtöttek, akkor szuri mindkét oldalra, az fájt. Sajnos nekem a többi része is fájt, kaptam is még egy kis lidokaint (ha jól érzékeltem), úgy is éreztem rendesen. Csodálkoztak, elvileg nem kéne így fájnia.

10-15 perc a műtét.

Radiofrekvenciás eszközzel csinálták.


Most jön a jó része:

Nem fájt már utána sem, közvetlen utána sem! :)) Nem kaptam tampont, semmit. Iszonyúan bedugult aznap az orrom, és azóta is bedugul, de már fújom.

Eltelt 3 nap, és éjszaka már nem volt horkolásom! :)) Remélem, ez így is marad! Pedig még van dugulás, ami pár hétig teljesen normális, meg még a kontrollon ki is tisztítják majd, úgy tudom.

Használni kell orrkenőcsöt vagy orrolajat.

A szélre és a huzatra érzékeny (nem fáj ekkor sem), de egyébként nem érzek semmi egyebet. Már nem kell a maszk, főleg az utcán, de nekem kellett a szél miatt, biztos idiótának néztek! :))


Ha kérdés van, szívesen válaszolok.

4. manó 72 (válaszként erre: 3. - Judyt640)
2011. máj. 31. 20:39
Köszönöm a tájékoztatást,tehát ezek szerint neked nem használt a műtét?
2011. máj. 31. 16:19
Szia nekem volt orrsövény mütétem.Nemkaptam levegöt mindig bevolt duzzadva az orrjáratom.Hát készülj fel nemvolt még olyan rossz 3 éjszakám mint a mütét után mikor bevolt tamponálva az orrom.Mütét elött sokszor szurtak fel az orrom,ezért döntöttünk ugy a dokival hogy ez a megoldás,de mütét után kiderült hogy a szemfogam amalgánnal van gyökértömve és ettöl volt mindig gyulladás az arcüregbe.Én a helyedbe még probálkoznék az alternativ gyogymodokkal.Folyamatosan lehet használni az euphorbium homeopátias orrsprayt stb.Ha valami konkrétan érdekel kérdezz.
2011. máj. 31. 14:19
Orrkagylótúltengésben és orrsövényferdülésben szenvedek!Műtét lesz a vége,nem is akarom sokáig húzni a dolgot,de szeretnék tapasztalatokat gyűjteni a témával kapcsolatban!Nekem éjszakai orrdugulással kezdődött...nem is olyan rég,kb.három héttel ezelőtt.
2011. máj. 30. 20:11
Volt e már valakinek orrkagylómegnagyobbodása, műtéti eltávolítása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook