Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minek nevezzelek? fórum

Minek nevezzelek? (beszélgetős fórum)


27. Crystall (válaszként erre: 20. - 816fca07b8)
2009. jún. 22. 17:11
Én is álmodtam amikor vártam a babám. Nekem akkor nem mondták meg, hogy kislány lesz vagy fiú mégis a 4.-ik hónaptól éreztem, hogy kisfiam lesz, söt biztos voltam benne, igy is lett. Aztán egyik éjjel álmomban nagyon hangosan azt mondta egy, hang, hogy Donát ez olyan volt mint a valóság, tisztán hallottam. A neve mégis az lett amit elsö perctöl kezdve választottunk de második névnek szerintem mindenképp be lehet iratni azt amit megálmodsz nemhiszem, hogy az ilyen szinte valóságként megélt álmok véletlenek lennének.
26. 816fca07b8 (válaszként erre: 25. - D@nu)
2009. jún. 22. 16:49

ha érdekelnek:

[link]

25. d@nu (válaszként erre: 22. - 816fca07b8)
2009. jún. 22. 16:47
Nem ismerem őket, bár a névválasztásom tudatos volt. :)
24. 18ba5935e0 (válaszként erre: 23. - C066a749d7)
2009. jún. 22. 16:45
Köszönöm! :-)
2009. jún. 22. 16:38
horadi megnéztem a képeidet, tündéri kislányaitok vannak!
22. 816fca07b8 (válaszként erre: 21. - D@nu)
2009. jún. 22. 16:36

kedves danu!


rólad rögtön danu papnői ugrottak be,érdekes,h a nevet-az elsőt- az évkörükből választottuk..


ismered őket vagy csak érdekes egybeesés?

21. d@nu (válaszként erre: 1. - 816fca07b8)
2009. jún. 22. 16:32

Szerintem az, hogy minden úton ugyanaz a jelentés jön ki, már jó jel. :)

Numerológia alapján nem választanék, mert szerintem a név numerológiája éppen a "befolyásolhatósága" miatt nem meghatározó, a születési időponté már inkább.

2009. jún. 22. 16:25

azt hiszem,döntöttünk.. köszi a véleményeket,marad a megálmodott név,és hozzá az új név első tagja/mert h 2 névből áll amit tegnap találtunk,lehet h ezt nem írtam../ így 2 neve lesz,ami azt hiszem nem is baj,sőt!! :))


kiejtve ez szép,és számmisztikája sem rossz,csak ez a változat egy kemyényebb csajszit "jelez".. bár ez sem feltétlenül baj :))


mégegyszer köszi mindenkinek,tényleg segítettek :)

2009. jún. 22. 16:23
nekem azok a nevek nem tetszettek amit a magyar kiejtés szerint kell leírni, pl. a lüszi és társai lehet a név még tetszene is de nekem nem jön be...nem tetszik leírva így.
2009. jún. 22. 16:23

Szia!


2 kislányom van, leírom, nálunk hogyan alakult.


Sokáig vártunk, hogy nálunk is tiszteletét tegye a gólya, így volt időnk gondolkodni. Nem nagyon néztünk pl. numerológiát, de azért valamennyire szerettük volna, ha kifejez valamit.

Lánynév esetében Dórára gondoltunk (Isten ajándéka), jelezve, hogy már nagyon várjuk őt régóta. Fiú esetében az apja nevét kapta volna, mert tetszik is és aranyosan lehet becézni, Lacika. :-)


Aztán úgy alakult, hogy örökbefogadással lettem édesanya, így a gyerekek már "hozták" magukkal a saját keresztnevüket. 2,5 évesek voltak az örökbefogadásukkor, így szerintünk nem lett volna jó ötlet a névváltoztatás, elég volt nekik az új helyzetet ennyi idősen feldolgozni.

Ők Dzsenifer és Nikolett, egyiket sem választottam volna, ha rajtam múlik, de ma már ezek a kedvenc neveim! :-)))

Annyira illik hozzájuk és el sem tudom képzelni már, hogy máshogy hívják őket.


Szóval szerintem csak lazán, no para. Bármit választotok majd névnek, az illeni fog hozzá és ti is szeretni fogjátok! :-)))

2009. jún. 22. 16:21

én a pociban nem hívtam ezen a néven,amit már előre kiválasztottam-nem volt totál biztos fiú vagy lány lesz, ebihalnak hívtam sokáig :)

anyukám a szülőszobán elfelejtette mit választottak nekem, így az ő nevét kaptam-ebből nem lett bonyodalom, mert a nagyszülőknek apukámnak is tetszett természetesen :)

a barátnőmnek még nincs baba, de már ő is választott nevet.

16. ében11 (válaszként erre: 15. - Pirosalma)
2009. jún. 22. 16:17
vagy leírva a vezetéknévvel egymás alá a három, és hangosan kimondani-úgy érezhető különbség melyik hangzik kellemesen.
15. Pirosalma (válaszként erre: 9. - 816fca07b8)
2009. jún. 22. 16:15

Ha hiszel a név erejében, akkor talán a következőben is: dobj egy 6 oldalú kockával. Mindhárom névhez rendelj 2 számot, de mindhárom név két száma különböző legyen (pl.: első név: 1-5; második: 2-3,; harmadik: 4-6)!


A dobás alapján válassz!


Na jó, szóval ez végső esetben:-)

2009. jún. 22. 16:14
én is, az unokatesóm pont most gondolkozik, hát neki is vannak ötletei :D
13. Pirosalma (válaszként erre: 8. - Ében11)
2009. jún. 22. 16:13
Tudok én elég brutál neveket...:-)
12. Pirosalma (válaszként erre: 4. - 816fca07b8)
2009. jún. 22. 16:12

Az ilyen dolgok - hogy a név befolyásolja az életet. életutat - inkább romantikus feltételezésnek tűnik számomra.


Ha a te helyedben lennék, nem tudom, mi alapján döntenék. Ha jól vettem ki, nincs lényeges különbség a nevek feltételezett hatásában.

A választásod most leginkább attól függhet, mennyi jelentőséget tulajdonítasz az álmodnak.

11. ében11 (válaszként erre: 9. - 816fca07b8)
2009. jún. 22. 16:11
hát sokat gondolkoztam rajta a párommal a családot ismerősöket kihagytuk, mi akartunk dönteni-és a család nagyszülők egy része érzékenyen reagált, pl. a lánynév nem tetszett nekik, mert olyan emberre emlékeztette anyóst akit nem szeretet.De ha lenne lányom úgy hívnám.
10. ében11 (válaszként erre: 6. - Csutkababa)
2009. jún. 22. 16:09
én irodalmilag közelítettem meg egyben leírva megnéztük a szótagokat is benne rövid hosszú magánhangzók stb. lehet bonyolultnak tűnik sőt a monogramja is név, de a hangzásra mentünk rá, és nem azt választottuk ami a legjobban tetszett.
9. 816fca07b8 (válaszként erre: 6. - Csutkababa)
2009. jún. 22. 16:08
egyébként meg mind tetszik+ ugyanaz a jelentésük,ugyanúgy testhezállónak érezzük,ezért nehéz,és ezért érdekelt h más járt-e így és mit tett..
2009. jún. 22. 16:07
igaz.jól meggondoltuk a nevét,nem akartuk hogy csúfolják, és azt sem hogy túlságosan idegen hangzása legyen szokatlan stb.pl. nekem sok arab név is tetszett, de ezt nem választottam, mivel nagyon valószínű magyarázni kellene hogy nem a vallás miatt csak úgy, és két keresztnevet adtunk,hogy esetleg később választhat a kettő közül,ha mi nem jól döntöttünk volna.
7. 816fca07b8 (válaszként erre: 6. - Csutkababa)
2009. jún. 22. 16:07
azért véleményt lehet kérni nem? :)
6. csutkababa (válaszként erre: 1. - 816fca07b8)
2009. jún. 22. 16:03

jesszus,en meg ilyet nem is hallottam, de nagyon fogsz engem ezert utalni amit en irok neked.


a gyereknek a nevet nagyon nezeh kivalasztani az igaz, en is bajban voltam,

de hogy ezt forumban targyaljam no neeeem ,ez mar sok nekem.


numerologia ...jujjjjjj

azt valasztanam ami nekem a legjobban tetszik.

2009. jún. 22. 16:03
hát érdekes...én évekkel a baba előtt kiválasztottam a nevet...nem is tetszett annyira nekünk viszont a vezetéknévvel együtt jól csengő,nekem a babóm nem üzent semmit sajna,egyszer álmodtam vele,fiúnak éreztem,mert az arcát sem láttam álmomban-szóval nekem maradt az amit előre kiválasztottam, hangzás miatt.előszőr fura is volt így hívni, de megszerettük, mostanában mindig ki is kéri magának hogy ne becézzük hanem a nevén szólítsuk.
4. 816fca07b8 (válaszként erre: 3. - Pirosalma)
2009. jún. 22. 16:02

jaj,nem úgy értettem!!! :))) persze h tudatos,csak arra gondoltam,h vannak-pl mi is-akik hisznek abban h a név hatással van a személyiségre,stb,és azok mit gondolnak erről.. de végülis az sem véletlen h melyik tetszik meg,szóval neked is igazad van :))


de azért érdekelne a véleményed ha már írtál nekem, h ha mégis így gondolkodnál ahogy én akkor??


köszi!

3. Pirosalma (válaszként erre: 1. - 816fca07b8)
2009. jún. 22. 15:56
Az elég tudatos választás, ha azt a nevet adom, amelyik tetszik nekem?:-)
2. Pirosalma (válaszként erre: 1. - 816fca07b8)
2009. jún. 22. 15:56

Szia, Hajni!


Én nem hiszem, hogy lenne hatással a név az életére vagy bármi egyébre, úgyhogy szerintem válaszd, amelyik a legjobban tetszik!

2009. jún. 22. 15:48

azoktól kérnék véleményt,tanácsot,akik tudatosan választanak gyermeküknek nevet,vagyis fontosnak tartják pl a jelentést,azt h köthető e a névhez történelmi,mitológiai stb személy, /kinek mi a fontos :)/és esetleg a numerológiát is segítségül hívják.


a történetem/dilemmám / direkt nem írom a konkrét neveket,h csak az alábbiak szerint alkossatok véleményt..


lányunknak választottunk nevet. a jelentés,és az "akihez" kapcsolható tette vonzóvá. majd egy éjjel álmomban kérdezgettem a lányomat h őt most így vagy úgy hívják?

ő egy új névre tette a voksát le.

mint kiderült,a régi és az új név gyökere ugyanaz,az egyik a másikból alakult ki,így a jelentése stb is.


aztán most találkoztam megint egy névvel,most már a numerológiát is segítségül hívtuk,és a 3.variáció tetszene a legjobban,mert a számmisztikai elemzése a babára nézve ennek a legkdvezőbb. az érdekessége az,h a jelentése ennek is az ami a másik kettőnek,csak más korba,és helyre helyezhető az "illető" akinek ez volt a neve./ ez csak akkor derült ki,amikor rátaláltam és utánanéztem/


most nem tudjuk,mi legyen? a megálmodott,vagy a választott? ti melyiket választanátok ebben a helyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook