Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idősávos vásárlás szempontjából a kínai vegyes bolt minek minősül? fórum

Idősávos vásárlás szempontjából a kínai vegyes bolt minek minősül? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
114. Channa* (válaszként erre: 113. - Aszparagusz)
2020. nov. 25. 13:00

Nekem napi minimum 2 megbeszélésem van, és többszőr behívnak előre nem tervezettre.

Illetve, simán lekövethető, hogy ki és mit dolgozik. Nálunk mindent logolnak és riasztások is vannak beállítva.


És nem csak megbeszélésből áll a meló, hanem konkrét munkából is.

Nekem kell kivizsgálnom egy-egy hibát, nekem kell javítanom a programot, illetve az új fejlesztéseket is én csinálom, teszteltetem, élesítettem, stb.


Tehát, nem csak annyi a melóm, hogy időnként megnyomok egy billentyűt, hogy ne kapcsoljon be a képernyővédő;)

113. aszparagusz (válaszként erre: 103. - Unom)
2020. nov. 25. 10:45

Én is h.o.-ban vagyok, de sokkal rugalmasabb, mint a bejárás, még úgyis, hogy nekem alapból rugalmas/kötetlen a munkaidőm.

Egy héten egyszer van egy fix időpont, mikor megbeszélést tartunk, akkor kell kötelezően a gép előtt lennem, különben saját magam osztom be az időmet.

112. aszparagusz (válaszként erre: 100. - Channa*)
2020. nov. 25. 10:43

Egy orvos, gyógyszerész elég sokat tanult, mégsem ülhet otthon h.o-ban.

Óvónőkre sem jellemző.

Ezzel szemben pl. egy adatrögzítő simán végezheti home office-ban a munkáját.

111. Amaunet (válaszként erre: 110. - Semleges)
2020. nov. 25. 09:18

Érdekel az emberek véleménye, mivel magam is dolgoztam műszakban és ismerőseim is vannak, akik ilyen munkarendben dolgoznak.

Csak tőlük nem kapok olyan válaszokat, hogy problémájuk lenne az idősávval.


Ezért érdekel, hogy aki a műszakban dolgozókat emeli ki, mint akiknek problémát okoz mire alapozzák ezt.

110. semleges (válaszként erre: 109. - Amaunet)
2020. nov. 25. 09:07
De, értelmesnek gondollak a hozzászólásaid alapján. Viszont ha nem akarod, vagy e téren nem tudod beleképzelni magad a másik helyzetébe akkor véleményem szerint nem fogod megérten. De lehet, hogy tévedek és 2 nap múlva máshogy fogod látni a szitut. Legyen így:)
109. Amaunet (válaszként erre: 108. - Semleges)
2020. nov. 25. 09:00
Már miért ne? Nem tartasz talán elég értelmesnek hozzá?
108. semleges (válaszként erre: 107. - Amaunet)
2020. nov. 25. 08:57
Megbocsátom természetesen mert rendes vagyok, de nem fogod megérteni:)
107. Amaunet (válaszként erre: 106. - Semleges)
2020. nov. 25. 08:55
Bocsáss meg, ha engem érdekel és szeretném megérteni!:)
2020. nov. 25. 08:49

Szerintem már ne magyarázzon senki semmit. Aki benne van tudja milyen "nehézségekkel" küszködik, aki meg nincs annak nem mindegy?

Azt kellene megérteni, hogy nem vagyunk egyformák. Ami nekem esetenként "probléma" arra sokan rálegyeintek és nem értik, mi a gond és fordítva is igaz.

105. Amaunet
2020. nov. 25. 07:57

Azt elmagyarázza valaki, hogy a műszakban dolgozóknak mi hátrányuk származik a 9-11-ig tartó idősávval?


Valamikor dolgoztam 3 műszakban (nem termelésben), de nem emlékszem, hogy ebben az időintervallumban jártam volna vásárolni. Talán mikor délutános hetem volt, de akkor sem minden nap. Most megoldanám azzal, hogy kicsit korábban kelek és korábban vásárolok hetente kétszer.

Délelőttösként ugye eleve dolgoztam ebben az időpontban.

Éjszakásként pedig vagy hazafelé, 9 előtt vagy délután vásároltam.

Akik 12 óráznak sem 9-11 közt vásárolnak, mert akkor éppen dolgozna.


Bocsánat, ha valamelyik műszakra nem gondoltam!

104. Bözsi néni (válaszként erre: 100. - Channa*)
2020. nov. 24. 23:12

"Ja, nekik nincs pénzük, nem bírják mert fáradtak?"


Bizony fáradtak ám, 3 műszakos fizikai meló mellett.


Senki szemét nem csípi a tied, csak nem akarod felfogni, hogy nem mindenki tudja azt megtenni, mint te. A már említettek miatt, nem ismétlem el.


Mindegy, fújod a magadét, mert be nem ismernéd, hogy vannak nehezített pályák.

103. unom (válaszként erre: 102. - Channa*)
2020. nov. 24. 22:53

Hagyjuk. Amit nem akarsz megérteni, azt nem is fogod.

De ha neked a home office nem rugakmasabb, munt bejárni a munkahelyre, akkor tényleg rosszul csinálsz valamit.

Akit csak ismerek, és így dolgozik, mindenki ezt az előnyt emelte ki, informatikustól a tanárig.

102. Channa* (válaszként erre: 101. - Unom)
2020. nov. 24. 22:41

Nem rugalmasabb.


Ez csak egy városi legenda.


Értem a problémát, én is szoktam bejárni dolgozni, és bár biztos hihetetlen, de március előtt 36 éven át minden munkanapon bejártam én is...


Milyen probléma nem érint?


Én pl. 9-11 között dolgozok, így baromira nem tudok akkor vásárolni. Én nem látok problémát.


Ha a korai zárás miatt háborognának az emberek, azt jobban megérteném, bár akkor meg a kereskedők lennének megsértődve, hogy bezzeg nekik dolgozniuk kell 19 után is.


Ki milyen munkát vállal, alkalmazkodjon ahhoz és ne másra fújjon a saját problémái miatt...

101. unom (válaszként erre: 100. - Channa*)
2020. nov. 24. 22:14
Nem a home office-t irigylik. Azt próbálják magyarázni, hogy a home office jóval rugalmasabb, mint munkahelyre bejárni, és attól, hogy téged nem érint ez a probléma, megérthetnéd, hogy mást igen.
100. Channa* (válaszként erre: 99. - Bözsi néni)
2020. nov. 24. 22:08

Ez így igaz.


Egy szóval nem állítottam, hogy bárki kevesebbet érne.


Én munkás családba születtem. Nem én szoktam másokra mutogatni, mert ők mást dolgoznak.


Az enyém viszont sokak szemét csípi. Erre mondom én, hogy más is végig járhatja azokat a sulikat amiket én, más is kifizetheti a tanulásra azt a 2 milliót, más is tanulhat 4 éven át éjjelente gyerek, munka és háztartás mellett és akkor más is otthon ülhet home office-ba nem csak én.


Ja, nekik nincs pénzük, nem bírják mert fáradtak?

99. Bözsi néni (válaszként erre: 97. - Channa*)
2020. nov. 24. 21:58

És ha mindenki kényelmes, home office-ban lenne, mert tanult, akkor nem lenne gyógyszer például, amivel kezelheted magad. Vagy a férjednek lázcsillapító.


Meg belefulladnál a saját szemetedbe, mert nem lenne aki elszállítja, feldolgozza.


És még hosszasan sorolhatnám, hogy süthetnéd az összes tanulmányodat, meg home officodat, ha mindenki tanulna, és nem lennének műszakos meg fizikai dolgozók!


Ők is tanultak, csak máshogy és mást, mint te. És érnek annyit, mint te.

98. Channa* (válaszként erre: 93. - Unom)
2020. nov. 24. 21:57

Nem volt baja a maszk viseléssel, csak logikátlannak tartotta, ahogy szabályozták.


De több példát tudnék mondani, akiknek baja van a maszkkal, ha máshogy nem, akkor az orron hordással tuti, meg a levegővétel nehézségével, stb.


Mert az a kis rongy nem véd meg, de megfojtani meg tud:DDDD

97. Channa* (válaszként erre: 92. - Bözsi néni)
2020. nov. 24. 21:54

De, gondoltam erre is. És arra is, hogy van akinek nincs férje, gyereke és senkije.


De a szabályokat nem én hozom, én max. betartani tudom háborgás nélkül és más is ha akarja;)


Más is tanulhat és akkor neki is meglesz a kényelmes egy műszakos home office.

96. unom (válaszként erre: 86. - Channa*)
2020. nov. 24. 21:20
Nem azt képzeljük. De jóval kötetlenebb, mint bejárni egy munkahelyre, rugalmasabban tudod szervezni a mindennapokat. Ha te nem, akkor valanit rosszul csinálsz.
95. Bözsi néni (válaszként erre: 86. - Channa*)
2020. nov. 24. 21:17

Azért azt hidd el, hogy baromi nagy különbség van a ho. és egy három műszakos, fizikai munkával eltöltött nap között.


Már maga a műszakok váltakozása is teljesen felborítja a bioritmust, megviseli a szervezetet, a fizikai munka meg pláne.


Szóval azért igazán megnéznélek egy év három mműszakos fizikai meló után.

94. Bözsi néni (válaszként erre: 83. - Channa*)
2020. nov. 24. 21:11
Próbálj már meg műszakból elugrani bárhová...
93. unom (válaszként erre: 91. - Channa*)
2020. nov. 24. 21:10

Van, amit logikátlannak tartok, van, amit nem.

Neki a maszkviseléssel is baja volt...

92. Bözsi néni (válaszként erre: 82. - Channa*)
2020. nov. 24. 21:09

Nem is jár egyikőtök sem 3 műszakban dolgozni, ugyebár. Szóval amit te simán megcsinálsz, az nem biztos, hogy másnak olyan könnyű.


Vagy például vidéken, egy-két kis bolttal, munkábajárással...


Nem mindenki kényelmes, budapesti irodista vagy "hómoffiszos", erre nem gondoltál még?

91. Channa* (válaszként erre: 90. - Birebora)
2020. nov. 24. 20:45

Emlékszem, hogy nem rég még Balkáni Kobrával vitázott a fél hoxa, mert ő is csak ilyeneket írt, mint most ti, azaz logikátlannak tartotta a szabályokat...


Ugyan az a szócséplés megy, csak most nem BK írja ezeket egyedül, hanem ti;)

90. birebora (válaszként erre: 88. - Channa*)
2020. nov. 24. 20:34

A vélemény nyilvánítás nem háborgás, csupán nem egyezik a tiéddel. De annak veszed aminek akarod.


A "tökéletességedet" pedig kezed óvatosan volt benne csipetnyi irónia.


A többire nem reagálok, tudod vannak dolgok amikre két mondatnál többet nem szabad vesztegetni.

89. birebora (válaszként erre: 86. - Channa*)
2020. nov. 24. 20:28

Ne haragudj, nem állom meg szó nélkül.

Akik nem HO azoknak fogalmuk sincs miről van szó. De neked van, hogy arról, hogy 2-3 kiskorú gyerekkel milyen az élet és osztod az észt példálózol a saját életeddel, te mit és hogy csinálsz. Képtelen vagy megérteni, hogy más 3 felnőtt és nagyon más 2-3 gyerekkel és megint nagyon más egyedüli nyugdíjasként az élet.

Egyáltalán nincs egyenlőség jel még csak két egyforma felállású család között sem. Miért gondolod azt, hogy az a biztos befutó amit te csinálsz és, ahogy te élsz. Fogadd el, hogy vannak más életek is és abban jól érzik magukat az emberek.

88. Channa* (válaszként erre: 87. - Birebora)
2020. nov. 24. 20:25

Az érvek helyett a tökéletesség:DDD

Nagyon úgy néz ki, hogy ez tuti így van!;)


De figyeltem, és azt figyeltem meg, hogy itt mindig mindenki csak háborog és nincs senkiben semmi tolerancia, mindenki önző, és ezt gusztustalan módon meg is villogtatja.


Hát gratulálok ennek a szép társaságnak.


Előre!

Mindenki hőzöngjön! Ez a megoldás!

Csak tudnám, hogy miért nem megy ki minden háborgó tüntetni? Ja, az félelmetes? Pedig csak az lehet a megoldás! Forradalom!


Valamelyik ilyen fórumban írtam már, hogy szavazást kell ki írni az ilyennel kapcsolatba, hogy ne lehessen véleményt leírni.


Itt nem akar senki átszervezni semmit, itt csak azt részletezi mindenki, hogy az idősek egész nap mehetnek, a 65 alattiak meg korlátozva vannak, holott ők is mehetnek egész nap, csak délelőtt 2 órát nem. Ennek van értelme?


Hidd el, az én szemembe is sokak imázsa negatív irányba változott, mert azt gondoltam sokakról, hogy nem álszentek, hanem tényleg kedvesek, értelmesek, hitelesek, de ilyenkor kiderül, hogy nem. Álszenteskedik mindenki, és aki véleménye bármilyen témában ugyan az, ugyan olyan hangvételű, az lesz a gonosz, pedig az illető, csak nem kétszínű.


Tavasszal is én voltam a gonosz és ti a megértő kedves emberek, ugyan ebben a témában azt sütöttétek rám, hogy én utálom az időseket (most ki is utálja őket?), mert akkor sem zavart, hogy napi 3 órán át vásárolhatnak csak a saját érdekükbe és akkor is Icuskaistentudja hány meg nem akkor akart vásárolni, hanem azért is máskor, mert neki az az időpont nem volt jó és kész.

Lehet, hogy ő intézte el, hogy most ez így legyen.

Kérjétek őt számon;)

87. birebora (válaszként erre: 83. - Channa*)
2020. nov. 24. 20:14

Kedves Channa!


Tudjuk, hogy te maga vagy a tökély. Te mindenben és mindig perfekt vagy. Enged már meg a szerény ám értékes nagy többségnek, hogy ők máshogy akarják élni az életüket mint te. Nekik nem biztos, hogy jó és boldogító az ami neked. Teszem azt lehet, hogy példának is hátborzongató a te életed számukra.


Hidd el nekik, hogy ha át kell szervezniük akkor át kell szervezniük és ne kérdezz vissza mert olybá tűnik, hogy egy pofon egyszerű dolgot nem értesz (amit le is írtál) és ez nem vett(ne) rád jó fényt. Sokat veszítenél a fényedből ezen a fórumon.

Egyébiránt meg nem figyeltél, a hétvégékről volt szó leginkább. Persze te azt is játszi könnyedséggel:)

86. Channa* (válaszként erre: 79. - ,zumba)
2020. nov. 24. 20:13

Sajnálom, hogy sokaknak nem adatik meg a HO, de tuti, hogy fogalmatok sincs arról, hogy ez miről szól.

Azt képzelitek el, hogy heverészünk a TV előtt és megkapjuk a nagy fizetésünket, ugye?

Bezzeg ti a gyárban...

85. Channa* (válaszként erre: 77. - Globus)
2020. nov. 24. 20:09
Én ha valamit kinézek az akciós újságba, akkor reggel 7-kor nyitásra lemegyek, hogy legyen, mert van olyan, hogy csak 5 db érkezik valamiből és hamar elfogy. 8-kor már van, hogy esélytelen hozzájutni.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook