Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mindig rossz emberekbe szeretek bele, szeretethiányos vagyok, hogy másszak ki ebből? fórum

Mindig rossz emberekbe szeretek bele, szeretethiányos vagyok, hogy másszak ki ebből? (beszélgetős fórum)


18. c85d1d200b (válaszként erre: 17. - Csikil4ny)
2022. ápr. 17. 03:51
Nem vonjak ossze.,.
17. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 16. 07:38
Rengeteg önismereti munkával megérted magad. Ha gyorsabban szeretnéd, menj el pszichológushoz.
2022. ápr. 15. 15:50
Van, ahol nem csinálnak ügyet ebből.
15. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 15. 15:41
Ha kevésbé törődnél azzal, hogy mit gondolnak rólad mások, jobban élveznéd az életet. Szerinted mi lesz, ha összejössz az új kiszemelteddel? Eddig mi volt? Megszakadt valakivel a barátság? Kiutáltak?
14. 37e1ff8723 (válaszként erre: 4. - C85d1d200b)
2022. ápr. 15. 08:54
És? Nem mindenki vágyik önálló életre. Ha megtalálja az embereit, élhet így is. Miért kell? Nem kell.
2022. ápr. 15. 08:23
Mindig abba szeretünk bele, akiben saját magunkat (is) látjuk. Azt képzeljük, hogy aki olyan, mint én, az majd elfogad úgy, ahogy vagyok. Nem akar megváltoztatni, nem tesz elém magas léceket, hogy azt át kelljen ugornom. Harmóniát látunk bele. Amikor pedig megismerjük, akkor vagy kiderül, hogy mégsem olyan az illető, mint hittem (saját fantáziánk áldozatává válunk), vagy pedig az derül ki, hogy az, aki hasonlít hozzám, számomra nem elviselhető. Pont azért, mert magamat sem szeretem, így a hasonlót sem bírom ki magam körül. Az önismeretnek és önszeretetnek azt a méllyebb szintjét, amire szükséged van, több hónap, vagy év felfedezni, de megéri. Figyeld a környezetedben az emberek viselkedését, figyeld a sajátodat is. Minden nap elemezd magadban este, amikor már egyedül vagy. De nagyon fontos, hogy csak tárgyilagosan állapíts meg dolgokat, soha ne hibáztasd magad, ne legyen bűntudatod. Csak figyeld, hogy a többiekben mi kellemes, mi szimpatikus. A konfliktuskerülés pedig levetkőzendő a saját érdekedben, mert nagyon erősen visszahúz, blokkolja a normális énedet. Ezt is gyakorolni kell, szándékosan. Talán ott, ahol nincs tétje- pl. ha boltban szándékosan megkárosítanak, határozd el, hogy felveszed a kesztyűt. Szép lassan eljutsz majd oda (több év alatt), hogy minden területen ki tudod majd fejezni a vágyaidat (és közben párhuzamosan rá is jössz, hogy valójában mire vágysz.) Kicsit hosszú ez így, de remélem, hogy érthető.
12. 37e1ff8723 (válaszként erre: 10. - Ildi992)
2022. ápr. 15. 07:00
Szexmánia? Ez? 🤣
11. krisztikrisz (válaszként erre: 10. - Ildi992)
2022. ápr. 14. 23:07
A kettő nem függ össze? Szeretethiányos ÉS szexmániás. Depresszió, önmagával vannak kétségei, ez szinte teljesen biztos. Társfüggőség, ott már magának se elég, főleg, hogyha egyik rossz kapcsolatból a másikba lépdel.
2022. ápr. 14. 22:57
Szeretet hiányos, vagy szex mániás? Szinte ugyanaz jött le. Bocs!!! Az én receptem 1 évig NO szex, inkább rakd magad lelkileg rendbe.
2022. ápr. 14. 22:26
Várjuk hogy újra leírd, mi is a konkrét problémád! Hidd el, biztosan van valaki, aki szívesen segít!
8. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 14. 07:55
Miért kell ennyit problémázni? Próbáld már meg jól érezni magad! Ha folyamatosan az életed vélt nyomorúságos oldalával vagy elfoglalva, elfelejtesz boldognak lenni. Tényleg így akarod leélni az életedet? Nem? Akkor ne mástól várd a változást! Változz!
7. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 14. 07:42

Nem nézel szembe a valósággal, nem tetszik a jelenlegi életed. Gyártasz magadnak egy álomvilágot, és annak a közepébe mindig azt a valakit helyezed, akit éppen megismertél. Valójában olyan világot teremtesz, ahol úgy képzeled, hogy az illetővel oda-vissza segítitek egymást, pedig csak te kapaszkodsz érzelmileg abba a másikba.


Hagyd abba az álomvilág gyártását. Nézz körben a való életedben. Állj meg a magad lábán, és napról-napra kezdd el felépíteni a saját kis életedet. Csak akkor fogsz tudni valódi, saját életet élni, ha képes vagy egyedül meglenni.

6. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 14. 02:31
Amíg magaddal nem vagy elégedett, kívülről nem várhatod, hogy pótolja valaki.
5. c85d1d200b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 14. 00:23

Ezt vegig sem olvastam.

De kitalalom, nem cikiztek ki, hogy srteber voltal.

4. c85d1d200b (válaszként erre: 3. - 37e1ff8723)
2022. ápr. 14. 00:16

"Miért baj, hogy társfüggő vagy?"


Mert akkor nincs onallo eleted. Meg kell all a jeg hatan is.

3. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 13. 22:22
Miért baj, hogy társfüggő vagy? Ha az vagy. Általában azokhoz az emberekhez vonzódunk, akikkel azonosulni tudunk. Én is. Ha nem érezted, hogy szerettek, akkor nem szerettek. Mindenki bejön a baráti körödből? 😄
2022. ápr. 13. 22:21
Ne haragudj, de nem értem. Átfogalmaznád ugyanezt egy kicsit máshogy?
2022. ápr. 13. 21:45

Nem feltétlen akarom magam címkézni. De valószínűleg társfüggő vagyok.

10 éve. Először 14 évesen kezdődött, azóta volt 3 kapcsolatom és most 24 évesen vetettem véget a kapcsolatomnak, mert nem tudtam azonosulni a párkapcsolattal, nem akarok elköteleződni, és mert szerelmes lettem valaki másba.

Mindenkit úgy ismertem meg hogy szinte felajánlottam magam nekik. Olyan emberek voltak, akikkel osztozni akartam abban, hogy nehéz életünk van, és majd segítünk egymásnak.

Villámgyorsan szerelembe esek és benne maradok egy évig, aztán beleszeretek valaki másba. Minden kapcsolatomban hiányzott valami és nem igazán éreztem mag szeretve. Konfliktuskerülő vagyok, meg akarom menteni az embereket, és a saját vágyaimat képtelen vagyok megélni, mindent elfojtok.

A volt párom egyik barátjával jöttem össze a legutóbb. Aztán beleszerettem/fellángoltam egy másik barátba, akibe megint belelátok mindenfélét, és legutóbbi alkalommal, mikor láttam a szemében, hogy ő is kedvel, utána 5 napig nem tudtam rendesen enni és aludni, és nagyon azóta se állt vissza a rendszer. Nagyon fel vagyok zaklatva.

Mert tudom, hogy mindig becsapom magam, és nem kellene.

Képes vagyok köré építeni mindent, sokat gondolok rá, rengeteget írok, zenélek, rajzolok, szóval teljesen megihlet.

Szinte azonosítom vele magam, idealizálom. De ugyanaz az az archetipus, mint amibe mindig beleesek: nincs semmije szinte, nem hisz magában, nem játszik szerepeket, egy önigazolás számomra, hogy a világ szar.

Az én életem is az, mindig kapaszkodok valamibe.

A volt barátommal való szakítás után fogalmazódott meg bennem, hogy egy olyan üresség van bennem, amit mindig be akarok pótolni valakivel.

És amíg a szerelem tart, sikerül is.

Olyan vágyaim vannak a sráccal kapcsolatban, hogy hozzábújok, hozzáérek, éjszakákat végig beszélgetünk.

Inkább érzelmi alapú dolog, mint sem szexuális.

Próbáltam egyéjszakás kalandot, hogy hátha kiéletlen szexuális feszültség van bennem, és elfelejtem őt, ha megkapom amit akarok, de rájöttem, hogy nem erre vágyok. Hanem hogy valakihez bújhassak. Mint egy menedékbe.

Csak tudom, hogy egész életemben ezt csináltam, és hogy magammal kell foglalkoznom, és függetlenedni ezektől az érzésektől. Nagyon zavar, hogy nem megy. Nem akarok belerondítani a baráti körünkbe azzal, hogy a kényszeres vágyaimat követem, amire azt hiszem, hogy szerelem.

Mióta tart? Körül belül 3 hónapja. Nem is találkozunk sokat, sőt, ritkán találkozunk és akkor se mindig szólunk egymáshoz.

Egy tehernek érzem magam, és erkölcstelennek, és fogalmam sincs, mit csináljak.

Kiskapukat keresek, hogyan lehetnék vele "legálisan".

És a saját életem iránt pedig nem érzek motivációt.


Hol kezdenétek el élvezni a saját életeteket? Lehet-e találni arany középutat találni, kiélhetem-e a vágyaim úgy, hogy nem ártok senkinek?

Mit csináljak, hogy csináljam úgy, hogy ne meneküljek?

Már szembenéztem azzal, mik munkálnak bennem és nem akarok önhazugságokban élni tovább.

Nagyon nehéz elkezdeni akarni élni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook