Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mindent elrontottam? Szerintetek van lehetőség újra kezdeni? fórum

Mindent elrontottam? Szerintetek van lehetőség újra kezdeni? (beszélgetős fórum)


13. unom (válaszként erre: 1. - Dorr2016)
2016. febr. 11. 23:34

"A női kötelességemnek eleget kellett tennem,"

Jó, hogy egy ilyen kapcsolatból időben szabadultál.

12. grizus
2016. febr. 11. 23:29

Erős, bizakodó, remek ember... csak éppen cs.szik magasabbra szintre lépni veled. Már sokkal korábban is otthagyhattad volna, mindegy.

Dugás mint női kötelesség?!

ILYEN NINCS!!!

2016. febr. 9. 19:29

Újra!????


Dehogy!



Jobbat érdemelsz!

10. ina87
2016. febr. 9. 14:27
egyszerü elöbb kelet volna gondolkodni h mit is akarsz vagy a pàrodat ès azt az èletet vele mèg akoris ha tudod h nem anyira rozsàs a hejzet vagy egy màsik èletet egymàsik emberel akivel talàn màs h alakul az èleted.egybiztos ne az legyen a döntö èrv h a pàrod nem rossz ember mert nem ez jelenti a szerelmet.
2016. febr. 9. 14:21

Szerintem jól hagytad magad kihasználni, úgyhogy igazán nincs miután sírni. Én már a felénél leléptem volna.

Női kötelesség? Nem vagy ott, hogy megvédd???

Elvileg szerelemről és egy felnőtt férfiról beszélsz. Egy percig se legyen lelkifurdalásod, hogy arra fordultál, ahonnan kapsz is valamit. Ne akarj senkit megmenteni önmagától. Ha neki ez jó, akkor áldozza fel magát a szüleiért, de te ne áldozd fel magad senkiért...

8. Gatitaaa (válaszként erre: 1. - Dorr2016)
2016. febr. 9. 13:23
Jól döntöttél. Sokszor a szívére hallgat az ember, de nagy dolgokban nem lenne szabad kizárólag azt figyelembe venni hogy ki dobogtatja meg a szívünket a legjobban. Igenis gondolni kell arra, hogy egyszer házasodni szeretnél, gyereket szeretnél - hiszen ezt írtad. És bizony az egy olyan élethelyzet, ahol maximális önállóság kell és a pároddal/férjeddel nagyon egymásra lesztek utalva, főleg az a fél, aki otthon van a kicsivel az első években. Ahol a nagyszülőnek ekkora befolyása van, ott általában örökös nézeteltérések, veszekedések, megaláztatások sora vár az egyik félre. Rengeteg ilyenre látok példát a környezetemben és a fórumokon is lehet olvasni, ez sokszor okoz gondot. Általában a szenvedő fél nem tesz semmit, mert mit tehetne? Esetleg a válás lenne megoldás, de inkább tűr, mert az túl nagy és nehéz lépés lenne, amit a legtöbben nem tesznek meg. Én azt tapasztalom nagy általánosságban, hogy a volt párodhoz hasonló emberek nem változnak, mindig nagy szava lesz a szülőnek. Később keservesen megbánnád és X gyerekkel már nem ilyen egyszerű újrakezdeni. Én azt tanácsolnám, hogy ne menj vissza hozzá. Önálló férfit keress, aki azt tudja mondani a szüleinek hogy eddig és ne tovább. Gondok mindig lesznek az életben, bőven. Azokat kellene megoldani, ne legyél a nyakadba feleslegesen még egy olyat, amit kivédhetnél.
2016. febr. 9. 13:12

Ha ilyenek a szülei,téged is robotoltattak én a helyedben pezsgővel a kezemben táncolgatnék örömömben!


Az meg nagy hülyeség hogy senki nem fog tudni úgy szeretni,mint az első és hogy te sem fogsz úgy szeretni!!

Az igazi úgy elfelejteti mint a sicc!!

2016. febr. 9. 12:59

Azt mondta az apja idegbeteg módjára, hogy felköti magát, ha a fia be mer menni a városba lakni.


ez érzelmi zsarolás, ő mindig a szülei pici fia marad, ha így jó akkor maradj, ha nem akkor örülj, hogy vége!


Ha kell a tehén, akkor a borjával együtt! Nálad fordított a szitu, ha kell a pasi, megkapod a szüleit zsarnoknak grátiszba!


Én nem sírnék a helyedben!

2016. febr. 9. 12:58

Nehéz ebben a helyzetben tanácsot adni, már csak azért is, mert hasonló helyzetben voltam régen én is. Annyi különbséggel, hogy a párom egy idő után rájött, hogy ha velem akarja folytatni, akkor bizony el kell szakadni a szülőktől.

Szerintem a Ti esetetekben is az lehet az utolsó szalmaszál, ha megpróbál kiállni elsősorban önmagáért, majd kettőtökért. Ha ez nem megy, bármilyen jó ember is, meghalt a kapcsolatotok.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Dorr2016)
2016. febr. 9. 12:54
Lépj tovább ha nem hajlandó leválni a szülőkről.
3. 73829699c0 (válaszként erre: 1. - Dorr2016)
2016. febr. 9. 12:54
Zárd le,engedd el.
2016. febr. 9. 12:52
Ha nem áll ki érted és magáért, akkor talán mégsem olyan remek ember. És nem hiszem, hogy megváltozik, ha mindig ilyen volt.
2016. febr. 9. 12:47

A volt párommal aki első szerelmem volt, 5 évig voltunk együtt. Ő is, Én is a családommal éltem külön, gondoltam, ha "kiérdemlem" lesz majd idővel eljegyzés, összeköltözés, gyerek és házasság.. lényegtelen milyen sorrendben, de reméltem.

Aztán teltek múltak a hónapok, évek, sok változás nem volt. A kezdetleges varázs és újdonság hatására viszonylag sokat találkoztunk, de akkor sem mindennap. Tudni kell, hogy valamilyen szinten Én is ragaszkodtam a családomhoz és irányítható voltam, de párom az átlagostól mindig is jobban függött a szüleitől, fiú, egyke gyerek.. mondanom sem kell minden csak engedéllyel történhetett, ha programról vagy szabadidős dologról volt szó. Szóval ez az elején engem nem is zavart annyira, furcsállottam, de mivel Ők családi, kertes házban laknak, tudtam, hogy az mindig melóval jár, kell a segítség, amit jó magam is megadtam még ha a meghitt percek kárára is ment. Alkalmazkodtam. Aztán 3 év után volt az első holtpont mikor is megkérdeztem a páromat, hogyan gondolja? Az elvárások a szülei felől egyre-egyre nagyobbak voltak, főleg ami az apját illette, szegénykém próbált nekem is neki megfelelni. Belegondolva talán sokat kértem Tőle, de mindössze önállóságra, továbblépésre vágytam. Szóval volt nézeteltérés bőven amit sajnos sosem a Szülei szemébe mondtam, mindig azon csattant az ostor akit igazán nagyon szerettem. De tűrtem. Távolodtunk, már nem szívesen jártam ki hozzájuk. Volt, hogy a találkozásunkkor már tény volt mi lesz a munka kint náluk. Borítékolható volt, hogy egymásra esetleg csak esténként lesz időnk. Így is volt. Kissé már-már azt éreztem, rabszolga vagyok. A női kötelességemnek eleget kellett tennem, holott sosem volt erőszakos a barátom velem, de úgy éreztem, ennyi jár neki. Sokszor, nagyon sokszor annyira távolinak éreztem érzelmileg magamtól, hogy sírni tudtam volna. Minden monoton és megszokott volt. Rituálé érzés vett körül. Mint a robotok. Sokszor volt kirohanásom, kérleltem, könyörögtem, költözzünk össze a belvárosba.. fizetem az albérletet, sőt neki volt egy kis panel lakása is a nevén. Kértem, menjünk oda. Segítek amiben csak kell. Egyszer vettette fel apjának az ötletet, többet soha. Azt mondta az apja idegbeteg módjára, hogy felköti magát, ha a fia be mer menni a városba lakni. Több sem kellett, kb 3-4 házzal odébb vettek egy telekkel ellátott házat. Végleg kezdtem feladni. Azon kezdtünk el dolgozni, nemhogy hétköznapjaink, hétvégéink sem lettek már. Szabályozva volt mikor mehetünk el, de persze sötétedésig munka volt. Eleget próbáltunk tenni a dolognak, de egyre-egyre elegem lett csak. És igen, elérkezett az az idő, mikor valaki betoppant az életembe, ugyan csak álca volt, de figyelt rám és gyengéd volt. Nem kellett több és szakítottam a barátommal. Azóta 1-1,5 hónap telt el. Mindenki számára Én vagyok a rossz, a hűtlen, holott megcsalásról nincs szó... mindössze szeretetre vágytam, amit nem kaptam meg. Lehet ítélkezni, rossz vagyok, megérdemeltem bizonyára.. és hibáztam is, de tudom, soha nem fog szeretni annyira senki mint amennyire az első szerelmem tette. Igaz, ez fordítva is így van, még ha hihetetlen is. Össze nem hasonlítható a két személy. Szóval ha azt vesszük, elrontottam mindent, elvesztettem akit szeretek, vele együtt mindenkit. Rokonok, barátok, ismerősök, de főleg az Ő hitét és bizalmát irányomba.

Nem tudom mit tegyek? Érdemes-e újra próbálkozni? Legutóbb 1,5 órát beszéltünk telefonon. Erősnek és bizakodónak tűnt, továbbra is remek ember. Az viszont tény, hogy otthon, náluk, továbbra is az apja irányít, sorozatosak a viták, és Én nem vagyok mellette, hogy megvédjem.. aztán ugyanakkor elgondolkodtató, hogy hogyha Én nem voltam elég indok, ha a szakításunk, hogy elveszít.. nem elég indok, nem mérvadó.. akkor mi lehet az? Mikor változhat ez meg?

Higgyétek el, a volt barátom nagyon jó ember, túlságosan is az. Soha nem bántott senkit. Szükségünk lenne egymásra.. nem lehet vége ennek csak úgy. Segítsetek! Mit tennétek? Helyre lehet ezt valaha is hozni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook