Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mindenkiben ott van az örök, isteni lény? fórum

Mindenkiben ott van az örök, isteni lény? (beszélgetős fórum)


1 2 3
36. Százas Evelin (válaszként erre: 32. - Ab61752c45)
2017. dec. 9. 08:57
Tumbo, dehogynem ott van benned is. Miért vagy jólelkű? Ugyanazok a szabályozóid... :-)
35. Százas Evelin (válaszként erre: 34. - Metalshock)
2017. dec. 9. 08:56
Szintén valami ilyesmiről beszéltem. Remélem, valamennyire érthető is volt. Nem nehéz egyébként ezen a témán elcsúszni. :-)
34. Metalshock (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2017. dec. 8. 22:04

Összeragadtak a filozófiai és a pszichológiai jegyzeteid lapjai?


Nem hívő ismerőseim tiszteletben tartják a hívők hitét (még az esetlegesen józan ésszel szélsőségesnek tűnőt is). Az ilyen embereknek magukba vetett hitük van. Így a lelki béke is megvan.

Ösztön-én és társai nem tudom, hogy jönnek ide 🤔


Erőszakos istenesekkel már volt dolgom, erőszakos ateistákkal nem.

2017. dec. 8. 19:39
ÚÚris...ten!!! Van egy istenem...is, tudtam én, mondták a hangok a fejemben...a múltkor megittam 6 felest és józanabb voltam, mint előtte, akkor lehet, hogy a belső énem piás is...:)
32. ab61752c45 (válaszként erre: 14. - VersEmber)
2017. dec. 8. 11:58
bennem nincs az biztos,egyébként tisztelem az embereket,már aki méltó rá,de azokat is aki sajnos önhibájukon kívül kerültek rossz helyzetbe.de azokat is sajnálom,akik önhibájukból.
31. ab61752c45 (válaszként erre: 24. - 124637ff9b)
2017. dec. 8. 11:49
a szabályokat,törvényeket tiszteletben tartom. vajon más emberek miért nem?
30. ab61752c45 (válaszként erre: 23. - Százas Evelin)
2017. dec. 8. 11:47
én szintén.
2017. dec. 8. 11:47
bennem nincs,az biztos.
2017. dec. 8. 10:56

"A bukott angyalok etetése tilos"

Jól van vajon ez így?

27. 124637ff9b (válaszként erre: 25. - Százas Evelin)
2017. dec. 8. 06:59

Tényleg?

Erről még nem is hallottam.

Most mondjam azt, hogy ha nem lehet úgy élni Magyarországon ilyen szempontból sem, mint tőlünk nyugatabbra (most mondjam azt, hogy Európában?), akkor szükség van guberalasi szabályzóra.

Azt most hirtelen nem tudom eldönteni, hogy az itthoni viszonylatokban guberáló nagycsaládok tagjaiban nincs is meg a szikra, vagy csak nem tudnak élni vele... De valószínű, hogy csak kulturálatlanok és nagyon csórók.

26. Százas Evelin (válaszként erre: 25. - Százas Evelin)
2017. dec. 7. 09:51
De látom a problémád lényegét: a kifejezés maga a kétértelmű. Lehet öntörvényű egy bűnöző is, lelke rajta. Én viszont természetesen csak a jó értelemben vett öntörvényűséget értettem ez alatt. Amikor a saját szabályaim voltaképpen ugyanazok, mint a teremtőé, mivel én is ugyanaz vagyok. :-) Igen, én is úgy gondolom, hogy mindenkiben ott van az isteni szikra.
25. Százas Evelin (válaszként erre: 24. - 124637ff9b)
2017. dec. 7. 09:35

Hm. Lehet, hogy vannak ebben fokozatok, vagy mélységek, valami ilyesmi. Kizárólag az olyan szabályt tudom tisztelni, aminek látom az értelmét. Minden "leírt" törvényt, szabályozót nem vagyok képes, és nem is akarok tisztelni.

Ott van pl. az új guberálási szabályzó. Amit mások szemétre raktak, az már az elszállító KFT tulajdona, aki onnan valamit elvisz, lopást követ el. Elhoztam legutóbb vagy 15 db erkély virágládát az út széléről, meglehetősen szabályszegő voltam... Ez talán már öntörvényűség? Ez talán már az. :-)

24. 124637ff9b (válaszként erre: 23. - Százas Evelin)
2017. dec. 7. 09:10

Én nem vagyok öntörvényű.

Szabálytisztelő ember vagyok.

"Csak" igyekszem összehangolni a külvilág szabalyrendszerét a magam felé támasztott elvárásokkal. Nem mindig sikerül, az kicsit bosszantó. 😃

23. Százas Evelin (válaszként erre: 16. - 124637ff9b)
2017. dec. 7. 08:56

Te öntörvényű vagy. Én is az vagyok. Az ilyen gondolatvilágot nehezen érti meg az, akinek nem önmagával szemben kell elszámolnia.

Pedig milyen kár is kívülre helyezni a mércét...

Ebből adódik minden türelmetlenség.

22. Mária 54 (válaszként erre: 19. - Channa*)
2017. dec. 7. 08:06
Ezt már én is tapasztaltam. Egy kicsit ez a fórum is megbélyegzi a nem hívőket.
21. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2017. dec. 7. 07:49

Csak részben tudok egyetérteni veled.

- A hívők, akik Istent, Allah-ot, nevezzük akárhogyan is azt az "egyetlen igaz teremtőt"!!! és benne bíznak, hogy mindent, amit szeretnének elérni, tőle megkapják! = Önmagukban kevésbé hisznek, vagy egyáltalán nem hisznek, ezért várják, kérik egy (látszólag!!) rajtuk kívülálló

entitánstól mindazt, amit szeretnének maguknak.


- Akikről te beszélsz, hosszú keresés, vargabetűk stb. után találták meg a kapcsolatukat a saját önvalójukkal, azzal a bizonyos bennünk lakozó isteni szikrával, a valós belső énünkkel a kapcsolatot, és ettől kezdve a belső hangra, a ráérzésre, belső útmutatásra.... figyelve élik napjaikat.


- Azok, akik már eleve azzal a belső tudással élnek, hogy bármit meg tudnak tenni, bármit el tudnak érni, minden csak rajtuk áll = ők valahol igen-igen mélyen tisztában vannak a születésünk óta rendelkezésünkre álló szabad akarat törvényével. Ezért nem rajtuk kívül-belül levő akármiben hisznek, kizárólag csak önmagukban. És így látszólag automatikusan, minden mást kizárva élnek, cselekednek. Ezért az ő szemükben a hívők, a keresők, a valamiben-valakiben támaszt, segítőt keresőket nem igazán értik meg.


Amiről te beszélsz, hogy az ateisták indulattal kezelik a hittel, Istennel foglalkozó topikokat, szerintem azt éppen nem! Érdekes módon az ateisták elfogadják, hogy vannak hívők is!!


Amit nem tudnak egyelőre elfogadni, az a más dimenziók és azok lényei, a paranormális jelenségek, az idegen civilizáció... és hasonlók, mert annyira gyakorlatiasak, annyira két lábon állnak a földön, hogy amíg kézzel fogható bizonyítékot nem találnak, nem is hiszik.

Pedig a szelet sem látják, még elfogadják, hogy van! (Csak azt látják, hogy mozog a levél, a függöny... de önmagában a szelet nem lehet látni!)

20. 12d083b51b (válaszként erre: 7. - 6febcaefe5)
2017. dec. 7. 07:32
Ez jó!!! :))) És valahol mélyen, sok igazság van benne! = Vigyázz, hogy mit kívánsz (másnak), mert könnyen megkapod! :))
19. Channa* (válaszként erre: 10. - VersEmber)
2017. dec. 7. 07:12

Én meg pont a fordítottjával találkoztam többször. A hívő azt hiszi, hogy nála jobb ember nem létezik, ahogy te is azt hiszed és mindenkit megbélyegez.

Lehülyézi lazán azt, aki nem jár templomba, szerinte mocskos szájúak, erkölcstelenek és még sorolhatnám az általa felsorolt jelzőket, én meg pl. tiszteletben tartom a hitét és nem mondom azt, hogy mi a fenének megy bohóckodni a pedofilok házába....

Nekünk nem hívőknek is van egy véleményünk és még sem tartjuk tisztünknek, hogy ezzel más hitét romboljuk, ellenben veletek.


Na, azért a nem hívők robbantják ki a vitákat, mert állandóan sértegetni próbáljátok őket, annak ellenére, hogy ők csak realisták, nem hiszik el azt a sok maszlagot, amit azért találtak ki, hogy birkaként terelgethessék nyájukat a papok.

18. Mária 54 (válaszként erre: 10. - VersEmber)
2017. dec. 7. 06:14
Sok múlik azon, hogy fogadod az olvasottakat. A helyedben távol tartanám magam azoktól a fórumoktól, amik rosszul hatnak rád. Én megtettem. Így látom jónak az embereket, mert hiszem, hogy jók. Nem is ismerem ezeket a véleményeket.
2017. dec. 6. 23:34
De ha csak rosszul értettem, mert késő van már, akkor örülök, hogy egyet értünk. :)
16. 124637ff9b (válaszként erre: 15. - VersEmber)
2017. dec. 6. 23:32

Szerintem nem.

Szerintem mindenkiben az önmaga istene van.

Önmaga jósága, irgalmassága, ereje, és önmagának kell elszámolnia minden jóval és minden rosszal. Majd önmagát felelőssé tenni és önmagának megbocsájtani. Így haladva az emberi úton.

De ez csak az én véleményem.

15. VersEmber (válaszként erre: 14. - VersEmber)
2017. dec. 6. 23:13

Egyébként erre vonatkozik a fórum kérdés.

Szerinted igen, vagy nem?

14. VersEmber (válaszként erre: 13. - 124637ff9b)
2017. dec. 6. 23:12

Nem, nem kell eljutnia Istenhez senkinek és nem is juthat.

Az mindenkiben ott van, egyébként az illető nem lenne.

Tehát csak meg kell találnod önmagadban - és már "ott" vagy.

13. 124637ff9b (válaszként erre: 12. - VersEmber)
2017. dec. 6. 23:05

Nem nem, nem tiszta.

Mert te feltételezed, hogy ide csak az juthat el, aki eljut Istenhez.

Ez pedig nem igaz.

12. VersEmber (válaszként erre: 6. - 124637ff9b)
2017. dec. 6. 22:55

"Katyvaszolja az ezotéria Teremtőhöz közel álló felsőbb Énjét a pszichoanalízis kidolgozójának személyiségfelfogásával" - írod.

Igen, a mondatodban leírtak azok mind összetartoznak, ugyan azt az egyet jelentik - és ez a szép.

Az katyvaszol, aki össze nem illő dolgokat kever össze.

Az ezotéria felsőbb énje és a "tudományos"felettes én egy és ugyanaz.

Az ösztön-én az a tudattalan - az már nem a tudatos én, de még nem tartozik a felettes énhez.

Látod, tiszta a kép.

11. 124637ff9b (válaszként erre: 10. - VersEmber)
2017. dec. 6. 22:49

Ez így nem igaz.

Biztos neked is mondta anyukád régebben, hogy nem az számít, hogy mit mondanak.

10. VersEmber (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 6. 22:44

Az nem megbélyegző, ha egy tapasztalatot írok le több évi, sok-sok hasonló témában futó fórum olvasása alapján.

Soroljam a jelzőket, amiket arra mondanak, aki elfogadja Isten létezését?

buta, birka (éppen percekkel ezelőtt kaptam is egy birka jelet:)) gyermeteg, lágy agyú, gyáva, megvezetett,...stb, stb. Mindenki ismeri ezeket a véleményeket.

9. Smirnoff (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 6. 22:42
Isteni a kapcsolatuk.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - 6febcaefe5)
2017. dec. 6. 22:21
Ja, Te ismered, és tolmácsolod a gondolatait? Az más.
2017. dec. 6. 22:14
Nem sèrtett ès nem is szeretne megsèrteni senkit,mert ő már tudja,hogy amit mással tesz,azt önmagával teszi.Csak feltett egy kèrdèst.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook