Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Orrszívó-porszívó- Isteni ajándék vagy modernkori kínzóeszköz? fórum

Orrszívó-porszívó- Isteni ajándék vagy modernkori kínzóeszköz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. ápr. 27. 08:09
Én kimondottan jó dolognak tartom a porszívós orrszívót.A kicsi unokám már maga kéri,hogy szipókázzuk ki a nóziját.Lehet a fiam töredéke annyit nem lett volna beteg,ha ez a szuper dolog az ő kicsi korában is lett volna
2011. ápr. 11. 21:31
a kisfiam 3 éves és még mindig előveszük, szerintem olyan váladékot is kiszív, amit nem tudna kifújni. Elejét vehetjük egy arcüreggyulladásnak. Ha beteg legalább nyugodtan alszik tiszta orral.
2011. ápr. 11. 20:35

Én nagyon szeretem, mert iszonyat mennyiségű trutymót ki lehet vele takarítani...


Egy kérdés: hogyan lehet (testhelyzet, technika) a legjobb hatásfokkal használni ezt az eszközt??


A kisfiam sajna utálja, s nagyon nehéz egyedül elintézni ezt a műveletet... ki hogyan csinálja pontosan???

2009. júl. 11. 20:24
Én nem tartom a legjobbnak. A családunkban egy rokonkismama istenítette, de a második gyerekénél már ő is áttért egy "kíméletesebb" orrszívóra. Én a Pesztonka orrszívóját használtam/használom, bár kaptunk egy Livinglabot is, de a gyerkőceim az előzőt szokták meg. A kicsi (18,5 hós)felügyelettel bár, de már egyedül használja.
2009. júl. 11. 19:09
Én eleinte rettenetesen irtóztam még attól is, hogy ott legyek,mikor a kis unokámnak használta a menyem.Azt mondtam, hogy én ugyan soha.Aztán egyszer itt volt a kis unokám, és bizony nagyon váladékozott az orrocskája.Kénytelen voltam használni az orrporszívót.Az elsőnél úgy éreztem, hogy nem tudom megcsinálni, de a gyerek szótlanul tűrte.Azóta rendszeresen,minden megfázásnál használjuk.Úgy hogy én azt mondom, Isteni ajándék.
2009. júl. 11. 11:33
szerintem nem kínzó eszköz, de hasznos
2009. máj. 13. 18:32

Kipróbáltam magamon, mert elég durvának látszik. Számomra nem volt kellemes, de elviselhető.

Fiam aki már rájött arra, hogy jobb utána egyáltalán nem nyavalyog. A lánykám még igen, de ha egy kis segítséggel ő csinálja, akkor nem is sír annyira.

82. McKenzi (válaszként erre: 81. - Sena)
2009. máj. 13. 17:36
például engem :)))
81. Sena
2009. máj. 13. 17:31
Ha belegondolunk a felnőtteknél is így van ez. Én pl lazán és félelem nélkül megyek be a fogorvoshoz,vagy épp vérvételre, van akit meg már a gondolatától is lever a víz, akkor is ha még nem is volt rossz tapasztalata.
80. McKenzi (válaszként erre: 77. - Sena)
2009. máj. 13. 13:58
:)) vannak akik jobban bírják :))) Egyik rokonkislány is mindig lazán feküdt míg ezt elintézték a szülei :))
79. McKenzi (válaszként erre: 78. - McKenzi)
2009. máj. 13. 13:46
sőt kipróbáltuk a másik orrsrayt is a pumpásat,az talán valamivel jobb
78. McKenzi (válaszként erre: 77. - Sena)
2009. máj. 13. 13:45

lehet még babakorából maradt meg nála ez a félelem? Mert akkor nem trükköztünk kiszívtuk az orrát azt kész.

Utána mi is mindent bevetettünk, senki nem mondott itt újat :))

Sterimart vagy mi a neve szintén vettünk és kipróbáltuk magunkon is úgy hogy ő is látta.


Ezelőtt már nagyon régen kellett kiszívni az orrát, talán emiatt de a porszívótol nem fél, ő is mindig "segít" :))) (meg felmosni is...:)))

77. Sena (válaszként erre: 75. - McKenzi)
2009. máj. 13. 13:28
Ismerek olyan kislányt aki eleve a porszívótól is fél, így persze retteg attól is hogy az arcához közelítsék. A fiam viszont nagyon szereti ha porszívózom a szőnyeget, mindig jön segíteni. Sok gyerek viszont csak azt utálja ha hanyatt fektetik, lefogják kezét-lábát stb. Mi úgy csináljuk hogy az ölembe ültetem, csikizem vele az arcát, esetleg kiszívjuk a maci orrát is, szóval csak játékosan. (Ja, ezt lehet hogy leírtam már egyszer. ) Hasznos segédeszköz a tengervizes orrspray, oldja a váladékot és könnyebb kiszívni. Na az viszont nem kellemes, óvatosan kell nyomni különben az ember agyát is átöblíti. Kipróbáltam magamon. A gyerekem egy hős, hogy ezt is tűri! :D
2009. máj. 13. 06:44

Mit össze nem tudnak ezen a kérdésen itt vitatkozni.

Nálunk nagyon bevállt,imádja a gyerek,de ha annyira félne a gyerkőcöm mint a McKezni gyerkőce tuti,hogy minimálisra korlátoznám,csak akkor szívnám ki vele,ha már nagyon náthás, és orra nyála egybe van.

75. McKenzi (válaszként erre: 67. - Sena)
2009. máj. 12. 22:43

hát erről tudnék vitatkozni :)))


hányást felmosni és fél óráig vigasztalni miközben újra tiszta takony lett a bőgéstől, szóval nem tudom :)))

de ha valamelyik gyerek ennél kicsit jobban viseli mindenképp jobb az orrszívás

74. McKenzi (válaszként erre: 69. - Zebracsikó)
2009. máj. 12. 22:38
nem ismerem, csak azt tudom, hogy van ilyen is
73. Hollyka (válaszként erre: 72. - Sena)
2009. máj. 12. 22:17
De az nem szív jobban, mint a kézi? Akkor logikusan kellemetlenebbnek kellene lennie. Vagy nem hirtelen szippantja ki, mint a kézi, egyenletesebb, ezért nem olyan rossz? Én - őszintén - rettegek még a gondolatától is. :)
72. Sena (válaszként erre: 70. - Hollyka)
2009. máj. 12. 22:11
A kézi orrszívót nem szereti a fiam sem. A porszívósat jobban bírja. Gyógyszertárakban is tudsz venni. Nekünk 2 féle is volt(mert az első eltört), de amit másodszorra vettem az műanyag és nehezebb kimosni mint az üveget. Nem részletezem a dolgot :S a lényeg hogy az üveg jobb volt.
71. Sena (válaszként erre: 69. - Zebracsikó)
2009. máj. 12. 22:05
Én úgy tudom a víz folyik az egyik csövön és ez vákumot képez a másik csőben, amivel szívni lehet a nózit. De még nem láttam ilyet. Szerintem nagy víznyomás kell hozzá hogy normális vákumot csináljon.
2009. máj. 12. 22:04
Én kicsi kézi szívóval ki merem szívni a lányom nóziját, de én még nem is láttam porszívóra szerelhetőt... Ilyen tutira van?? :) Az akkor mindenestől jöhet... Én kipróbáltam, még a kicsi is kellemetlen.
69. zebracsikó (válaszként erre: 65. - McKenzi)
2009. máj. 12. 21:58
és az átöblíti az arcüreget?
2009. máj. 12. 21:49
Nem rossz. Én is kipróbáltam már magamon, nem is egyszer.
67. Sena
2009. máj. 12. 21:45
A fiam épp most gyógyult ki a náthából. Ő nevetett orrszívás közben, szóval nagyon rossz nem lehet. :) Szerintem rosszabb az ha fél percenként törölgetjük a nózit és kisebesedik.
66. britta81 (válaszként erre: 64. - Mohonc)
2009. máj. 12. 21:41
Jól van, vitázz csak. Én elmondtam a véleményem, amihez tartom is magam. A te véleményed meg a tied. Részemről téma lezárva.
2009. máj. 12. 21:40

van egy vízcsapra szerelhető változat is, az csendes,

ismeri valaki?

64. mohonc (válaszként erre: 62. - Britta81)
2009. máj. 12. 21:38

Szerintem van értelme vitázni, végül is azért lett felvetve ez a kérdés.

Már a kérdésből is látszik, hogy ez a téma jól megosztja az embereket. :)

63. pmjudit (válaszként erre: 61. - Mohonc)
2009. máj. 12. 21:36

Azt hiszem nem érdemes tovább beszélni róla, megrögzött orrszívó-ellenes vagy.

Nem tudom egyáltalán kipróbáltad-e, ha igen láthattad, hogy mekkora segítség. Nem kell használni, szörcsöghet a gyerek.

Mindenki maga tudja - nekem egyiknek sem kellett sokszor, de amikor használtuk jó volt, én csak ajánlani tudom.

2009. máj. 12. 21:32
Szerintem nincs értelme vitázni ezen. Sokan használjuk és meg vagyunk elégedve vele. Az orr felszúrás pedig csak végső esetekben történik meg. Nem egyenes következménye a nem porszizásnak.
61. mohonc (válaszként erre: 60. - Pmjudit)
2009. máj. 12. 21:32

pl. génkezelt paradicsom, rákkeltő légfrissítő, mérgezett pirospaprika


Ezek se voltak régen.


Egyébként, mindenki azt teszi, amit jónak lát. Ha te így érzed, tedd. Én nem tettem, és csak akkor tenném, ha tényleg tudnám, hogy hajlamos rá.

60. pmjudit (válaszként erre: 57. - Mohonc)
2009. máj. 12. 21:28

Próbálom megelőzni.


Képzeld tanítom fújni az orrát, de két évesen még nem tudja olyan erősen fújni, hogy kitisztuljon.

Én is felnőttem felszúrás és porszívós orrszívó nélkül, de tudod változik a világ és ha tudunk könnyíteni a dolgokon, miért ne tennénk?

Kipróbáltam magamon az orrszívót, egyáltalán nem fáj - így miért ne használnám? Mert régen nem használták, húúú mennyi dolog van ami nem volt régen.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook