Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mindenkiben ott van az örök, isteni lény? fórum

Mindenkiben ott van az örök, isteni lény? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2017. dec. 6. 22:13

Az a legnagyobb vicc ebben a topikindításban, hogy egy nagy katyvasz.

Katyvaszolja az ezotéria Teremtőhöz közel álló felsőbb Énjét a pszichoanalízis kidolgozójának személyiségfelfogásával (ösztön-én, Én, felettes én), holott utóbbi nem feltételez istenhitet.

Képtelenség értelmezni.

5. Mária 54 (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2017. dec. 6. 22:07
Ezt nem hiszem. Hívő, nem hívő? Szerintem mindenki hisz valamiben. Az indulatosság pedig habitus kérdése. De okozhatja sok minden.
4. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2017. dec. 6. 22:06
Hol vannak ilyen topikok?
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2017. dec. 6. 22:03

Szerinted?


Egyébként nem értelek, ha Te olyan békés ember vagy, akkor miért kezdted a topikot megbélyegzően, a nem hívőket sértve?


Elég lett volna a kérdés, ha valóban arra vagy kíváncsi, és nem indulatokat kívánsz felkorbácsolni.

2. temmp (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2017. dec. 6. 21:53
Ez "vicces". Nagy általánosságban kijelented, hogy a nem hívők egy vitában indulatosabbak. Aztán ha ez majd valamelyik nem hívőnek rosszul esik és (be)szól érte, akkor majd mindjárt igazoltnak fogod látni az állításod.
2017. dec. 6. 21:43

Megfigyelhető, hogy az ilyen jellegű (Istenről, hitről szóló) topikokban vannak a legindulatosabb hozzászólások és jellemzően a nem hívők részéről. (Amíg "azon" az oldalon voltam, magamon is megfigyeltem időnként ezt.)

És ez természetes. Tudjátok miért?

Azért, mert ők a belső, mindenkiben ott lévő örök, isteni lényükkel még nem találták meg a kapcsolatot, tagadják, hogy egyáltalán lenne ilyen, ill. ilyenjük, és ez a felsőbb Én és a tudatos én "külön léte", hozza fel ezeket az indulatokat.

Az isteni belső kapcsolatot akar teremteni a "gazdájával", de az nem hajlandó tudomást szerezni róla, és mivel a tudatos én teljesen szabad akarattal rendelkezik, ezért csak ő kezdeményezheti, hogy gyümölcsöző kapcsolatba kerüljön isteni forrásával.

Szerintetek is ott van mindenkiben ez a belső, isteni lény, csak van aki még nincs kapcsolatban vele, vagy nem mindenkiben van ez meg?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook