Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Biológiai élőlények vagy isteni teremtménynek érzed magad? fórum

Biológiai élőlények vagy isteni teremtménynek érzed magad? (beszélgetős fórum)


1 2
jan. 27. 00:47
wen is Isten teremtvenyenek.
jan. 26. 20:04
Isten teremtményének.
36. Titkoskert (válaszként erre: 35. - Tumbo2)
2023. okt. 24. 20:24
Ezen sokat gondolkodom én is, hogy sok olyan dolgot tudtak, amit a mostani agyunkkal sem tudunk felfogni, csak teóriák vannak.
35. tumbo2 (válaszként erre: 14. - Titkoskert)
2023. okt. 24. 17:04
és a fizika,csillagászat,orvostudomány.hogyan tudhattak az ókorban olyan sokat,persze istenben sose hittem.
34. tumbo2 (válaszként erre: 25. - Napsugár8)
2023. okt. 24. 16:59
nem csoda,hogy nem mutatkozik,ha a saját képmására teremtette az embert.
33. tumbo2
2023. okt. 24. 16:58
az apámé,meg az anyámé,mindkettőjüktől örököltem rosszat is.
2023. okt. 24. 16:26
Biológiai lény vagyok...
31. Napsugár8 (válaszként erre: 30. - Jani20221)
2023. okt. 24. 16:23
😂😂😂
30. Jani20221 (válaszként erre: 25. - Napsugár8)
2023. okt. 24. 15:52
Királyi többesszám a felelősség lepattintására. 😃
2023. okt. 24. 14:43
Isten teremtmények.
28. Napsugár8 (válaszként erre: 26. - Vigyefene)
2023. okt. 15. 17:31
Gyanítom, hogy tőle sem kapunk elfogadható magyarázatot. :))
27. Titkoskert (válaszként erre: 25. - Napsugár8)
2023. okt. 15. 16:15

[link]


Itt egy magyarázat erre.

26. vigyefene (válaszként erre: 25. - Napsugár8)
2023. okt. 15. 15:46
Valaki majd megmondja h ő mit gondol, de ez az agnosztikus ürge nem tudja a választ.
25. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - Vigyefene)
2023. okt. 15. 13:53

Hát ezzel kapcsolatban van 1-2 eddig megválaszolatlan kérdésem.

- Azt mondja Isten: Mózes 1:26-ban:

"Alkossunk embert a képmásunkra hozzánk hasonlóvá!"

Ez a többes szám első személy zavar engem, már ha igaz, hogy a keresztény hit "egyisten" hit :))


- Ha valóban sikerült olyanná formálnia minket, mint amilyen ő... hogy is mondjam: az ember olyan gyarló, annyira sok hibánk van... valóban olyanok lettünk mint ő, vagy ő is olyan mint mi?

Valaki mondja meg...

24. csemár (válaszként erre: 2. - 10685d3a12)
2023. okt. 15. 08:02

Remek!

És ezzel kapcsolatban nincs semmi kételyed?


(Nekem ui. vannak kételyeim: egy sor dolgot nemigen lehet vele megmagyarázni. Meg azután: az emberiség túlnyomó többsége erősen hisz egy vagy több felsőbbrendű teremtő erőben.)

23. PöttyösPanka (válaszként erre: 22. - PöttyösPanka)
2023. okt. 15. 07:48
Mellesleg a szeretet mindig ott van, csak nem mindig tudunk hozzáférni. Amikor alszol, akkor sem vagy tudatában. Pedig olykor nem a szeretet szűnt meg, csak a tudat.
22. PöttyösPanka (válaszként erre: 21. - 10685d3a12)
2023. okt. 15. 07:44
Ahogy a fizikai állapot hat az érzelmire, úgy az érzelmek is kihatnak a testre. Például ott vannak a pszichoszomatikus betegségek, amikor a rossz lelki állapot megbetegíti a testet. De ettől még a test nem szellemi eredetű. Ahogy a lélek sem lesz fizikai eredetű attól, hogy a testi érzetek befolyásolják a hangulatot.
21. 10685d3a12 (válaszként erre: 15. - PöttyösPanka)
2023. okt. 14. 18:02
Szerintem a szeretet is anyagból jövő érzès. Voltam már párszor olyan ideg vagy "lelki" állapotban, hogy képtelen voltam a szeretetre. Ès akkor jöttem rá, hogy az a mindenek felett álló lélek nem lètezik vagyis a szeretetünk is anyagi eredetű, hormonok (endorfin)és neurotranszmitterek játèka.
2023. okt. 14. 17:55
Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még .
2023. okt. 14. 17:52
Isteni jó biológiai élőlények sikerűltünk.
2023. okt. 14. 17:48
Isteninek.
2023. okt. 8. 15:09
Isteninek.
16. janszi
2023. okt. 8. 13:01
A szexre is azt mondják hogy isteni érzés,de mégis csak állati ösztön.
15. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - 10685d3a12)
2023. okt. 8. 07:43

Ha létezik egy teremtő isten, akkor ő hozta létre az evolúciót. Tehát a kettő nem zárja ki egymást.


Elképzelhetőnek tartom, hogy az a sok gondolat és érzés csupán egy fejlett állat teljesítménye. De amikor magamhoz ölelem egy szerettem, és érzem a mindent betöltő szeretetet, úgy érzem, hogy ez sokkal több, mint egy halom biokémiai folyamat mellékterméke. Inkább olyan, mint isten érintése.

2023. okt. 7. 15:12

Simán embernek érzem magam. Nem tartozom egyik vallás hívői közé sem. Viszont nagyon sok híres orvos, aki a biológiában bőven járatos, hiszi, hogy van Isten. Én csupán egy kíváncsi gyarló ember vagyok és sok dolgot elolvasok, ami foglalkoztat, így sok furcsaságot találtam, akkor ezt honnét tudták? Ezért engem inkább az foglalkoztat, amit elődeink tudtak, építészetről, csillagászatról, orvosi tudományokról, hova lettek?

Ha igazán érdekel az ember milyen teremtmény, ajánlom a következőket:


"Dr. Maurice Bucaille

1920-ban született, a Párizsi Egyetem Sebészeti Klinikájának egykori vezetője, hosszú idő óta

érdeklődik a Szent Írások és a modern világi tudás közötti egybevágások iránt.

A "Biblia, Korán és tudomány" (1976) című sikerkönyv szerzője. A Biblia nyelvezetének

klasszikus tanulmányozása, beleértve az arabot valamint a hieroglifákról szerzett tudását,

lehetővé tett számára egy multitudományos vizsgálat elvégzését, melyhez bizonyító erejű

érveivel, orvosként személyesen is hozzájárult. A "Fáraók múmiái - Modern orvosi

vizsgálatok" (St. Martins Press, 1990) című munkája elnyerte az Académie Française

történelmi, valamint a French National Academy of Medicine díját.

További munkái: "Mi az emberiség eredete?" (Seghers, 1988), "Mózes és fáraó, a héberek

Egyiptomban" (NTT Mediascope Inc, 1994), "Réflexions sur le Coran" (Mohamed Talbi &

Maurice Bucaille, Seghers, 1989).

1976-ban, egy tíz évig tartó tanulmány után Dr. Maurice Bucaille a Francia Orvosi

Akadémiához (French Academy of Medicine) fordult a Korán azon bizonyos kijelentései miatt,

melyek a fiziológiával és a reprodukcióval kapcsolatosak. Ennek következő oka volt:

"...az ezekről a területekről szerzett tudásunk alapján lehetetlen magyarázatot kapni arra,

hogyan tartalmazhat egy a Korán idején íródott szöveg olyan gondolatokat, melyeket csupán a

modern időkben fedeztek fel."

„A megfigyelés védhetetlenné teszi azok feltevését, akik Mohamedet a Korán szerzőjének

tartják. Hogyan válhatott egy analfabéta az egész arab irodalom legfontosabb és legnagyobb

érdemű írójává?

Azon kívül, hogyan tudott olyan tudományos jellegű igazságokat hirdetni, melyeket semmilyen

más emberi lény nem fejthetett ki abban az időben; és mindezt a legcsekélyebb hiba nélkül a

témával kapcsolatos kijelentéseiben?"

13. janszi (válaszként erre: 1. - 10685d3a12)
2023. okt. 7. 08:42

Próbálom egyszerűen fogalmazni...

Csak egy földi teremtmény képes térben és időben elhatárolódni a jelen pillanatától,és egy "belső világba" megjelenni,kinthagyva a fizikai testet,ha ez mégannyira nem is tűnik fel vagy nem teljesen egyértelmű is.(Persze nem is hétmilliárd a tehetség-szerk).Fejleszthető,csiszolható,elhagyható,de alap esetben adott a készség,és gyermekkorban spontaneitás jellemzi.

Kérdező,valamiért megfogalmazódott a kérdésed,te mit gondolsz?

2023. okt. 7. 07:17

Igen, ezen már én is agyaltam. :))

Ha isteni teremtmények vagyunk, és a teremtés előtt nem volt semmi, és senki, akkor hogyan jött létre, mi, ki hozta létre = teremtette a világ teremtőjét, Istent. :))

11. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - 10685d3a12)
2023. okt. 7. 07:14

Én szerintem mindkettő vagyok, vagyunk egyszerre.

A testünk az evolúció során fejlődött olyanná, amiben a mai ember él.

A benne levő valódi énünk, a lelkünk viszont isteni eredetű részecske.


A test csak egy jármű, amelyben végigélünk egy-egy leszületést, végigjárjuk utunkat születéstől az elmúlásik. Ez után a test elporlad: "porból lettünk, porrá leszünk".

A lélek ezek után a megszerzett tapasztalatokkal gazdagabban visszatér az eredethez (Istenhez, vagy nevezzük bárminek!). A lélek örök!

2023. okt. 7. 06:57

Ezt gondolom én is.

Tudósok beszélgettek egyszer a tévében pont a teremtésről. Ők se tudták mi mikor és hogyan történt, de tényként állították hogy az ismert törvényszerűségek mind pontosan kiszámíthatók a matematikában. Ez azt bizonyítja, hogy nem véletlenül lettek egyszer csak, hanem valaki időtlen idők óta "szórakozik". Az lényegtelen minek nevezzük őt.

9. _Berry_ (válaszként erre: 1. - 10685d3a12)
2023. okt. 7. 01:01
Azt gondolom, hogy az evolúció folyamatát is létrehozta valaki vagy valami, ami/aki szintén létrejött valamiből/valakitől és így tovább, és akkor el is érkezünk oda, hogy emberi agyunkkal az egész felfoghatatlan.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook