Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mindenkiben ott van az örök, isteni lény? fórum

Mindenkiben ott van az örök, isteni lény? (beszélgetős fórum)


1 2 3
66. Százas Evelin (válaszként erre: 65. - 35341ab13d)
2018. júl. 13. 19:01
Ez egyébként tao. :-)
65. 35341ab13d (válaszként erre: 64. - Százas Evelin)
2018. júl. 12. 19:27
ez jó :)
2018. júl. 12. 19:26

Nem az egész isteni lény, az sok lenne a jóból. Egy isteni szikra, azzal elég jól el lehet boldogulni.

Én tükör vagyok, visszatükrözöm a világot. Ha mosolyognak rám, visszamosolygok. Ha gonoszkodnak, gonosz vagyok. Ha okoskodnak, okos vagyok. :-)

Az isteni szikrát meg ott látom a szememben, a tükörben.

2018. júl. 12. 16:19
IGEN
62. VersEmber (válaszként erre: 58. - Ab61752c45)
2018. jan. 27. 23:24
Igen.
61. VersEmber (válaszként erre: 59. - D7ba7bf7ff)
2018. jan. 27. 23:08

Z!

Ez nagyon nehéz hasonlat.

Komolyan ide szántad ezt?

60. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 57. - VersEmber)
2018. jan. 27. 22:56
Több 20. századi bölcs elmondta, hogy az Örök Istenihez csak a meditáció törekvésén keresztül lehet eljutni, mert az az egyedüli tiszta "tükör", melyben az ember meglátja a hamis arcait. Azokat a maszkokat, amelyek akadályozzák, hogy meglássuk a "Valódi Arcunkat". Van, akinek mélyebb betekintése van ehhez az "Archoz", de ez személyenként, tapasztalatonként változik.
59. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 57. - VersEmber)
2018. jan. 27. 22:46

Így van! Kinevelték belőlünk.


Én ugyanezt átéltem, csak tudatosabban mint más.


Az olyan, mint amikor az oroszlánt lelövik és a szörméjét lenyúzzák, csak hogy ne legyen élő, és ne legyen olyan, mint amilyennek megteremtették.


Csak akkor maradhat élő oroszlán, ha felfalja a támadóját.


Na ez a felfalás munka, mert az ellenhatás olyan, mint a vadász, aki folyamatosan az élő, eredeti mivoltunkra pályázik.


Sokan észre sem veszik, hogy csendben megnyúzzák őket.


Mert ehhez is egy bizonyos tudatosság kell.

58. ab61752c45 (válaszként erre: 54. - 12d083b51b)
2018. jan. 26. 13:52
hát,kinek a meggyőződése,vagy,hite,hitetlensége szerint.
57. VersEmber (válaszként erre: 56. - D7ba7bf7ff)
2018. jan. 25. 22:00

Z! Miért kell melózni azért, ami a tiéd?

Hacsak nem arra gondolsz, hogy kineveltek belőlünk minden istenit. Így igazad van.

2018. jan. 24. 21:44

"A NEM TUDHATÓ, DE TAPASZTALHATÓ!"


(Sokat kell melózni érte!)

55. Metalshock (válaszként erre: 54. - 12d083b51b)
2017. dec. 11. 16:55

Kivéve, ha kisgyermekkorban rátukmálnak valamit a gyerekre.


Amúgy igen, egyetértek.

Nekem megvan az utam, amit járok, szerencsére a szüleim is hagyták.

54. 12d083b51b (válaszként erre: 46. - Metalshock)
2017. dec. 11. 07:49

Mindenkinek megadatott a szabad akarat, vagyis, amiben hiszel, azt kapod, és éppen ez az egész van-nincs Isten kérdésben a legjobb, hogy alapjaiban minden az egyes ember hitén múlik.

Amit hisz, arra kap bizonyítékot!!!


"LEGYEN (!!!) neked a te hidet szerint!"


A legyen nem egy kívánságot kifejező szó, hanem az Isteni teremtés szava!!

53. Metalshock (válaszként erre: 52. - 124637ff9b)
2017. dec. 10. 16:56
Igyexem
52. 124637ff9b (válaszként erre: 51. - Metalshock)
2017. dec. 10. 16:21
Szerintem legjobban teszed, ha magadnak(ban) és szeretteidnek(Ben) hiszel 😄
51. Metalshock (válaszként erre: 47. - 124637ff9b)
2017. dec. 10. 16:09

Na, 100as megjósolta, hogy elcsúszom.

Köszönöm a fényt.

50. Százas Evelin (válaszként erre: 49. - Ab61752c45)
2017. dec. 9. 18:01

Bemegyek én is a templomba, ateista létemre. Esküvő, karácsonyi éjféli mise, szép dolgok azok ott. Keresztet nem hányok magamra, de az áhítat engem is elfog, megszentelt hely, árad tényleg az áldás, nem érdekel honnan.

Azt nem szeretem, ha a szememre hányják, hogy nem vagyok rendszeres templomjáró. Én nem vetem senkinek a szemére, ha folyton ott lóg. :-)

49. ab61752c45 (válaszként erre: 39. - Százas Evelin)
2017. dec. 9. 16:51
én is vagyok,de felőlem a szomszéd lehet templombajáró,csak hagyjuk egymást békességben.
48. ab61752c45 (válaszként erre: 37. - Százas Evelin)
2017. dec. 9. 16:49
nálunk azért szüntették meg a szállítást,mert mire kiértek mindent elvittek,még a törött műanyag széket is.az vajon mire kellett?
47. 124637ff9b (válaszként erre: 46. - Metalshock)
2017. dec. 9. 16:43

"Az isteni belső kapcsolatot akar teremteni a "gazdájával", de az nem hajlandó tudomást szerezni róla, és mivel a tudatos én teljesen szabad akarattal rendelkezik, ezért csak ő kezdeményezheti, hogy gyümölcsöző kapcsolatba kerüljön isteni forrásával. "


Itt van.

Nem hajlandók tudomást szerezni róla.

46. Metalshock (válaszként erre: 42. - VersEmber)
2017. dec. 9. 16:35

Tehát ha nem hiszek benne, akkor is mint mindenség, bennem van Isten? Vagy isten?

A lehangolt emberekben is ott van, akkor miért nincs energiájuk, életkedvük?


Érdekes elgondolás, mindenesetre.

45. Panna.33 (válaszként erre: 42. - VersEmber)
2017. dec. 9. 15:57
Szimpatikus az az elgondolás, mi szerint a mindenség maga az isten és innen nézve valóban mindenkiben s mindenen ott van. Viszont ha innen nézzük, nincs helye természetfeletti tulajdonságokkal felruházni, csodát várni tőle, vagy kivételezést. Tehát sem segítségért imádkozni, sem hálát adni nincs értelme, mert függetlenül ezektől minden megy a maga útján, ahogy kell.
44. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 42. - VersEmber)
2017. dec. 9. 15:52

"Válasz: - Hát..., azért mert az a hely meg van szentelve..., meg az egyház is ott képviseli magát..."


Nem láttam, nem tudom mit válaszolt a pap.


Erre a kérdésre az szokott a válasz lenni, ahol egyszerre többen imádkoznak, nagyobb az "energia".

43. unom (válaszként erre: 42. - VersEmber)
2017. dec. 9. 15:46

Még csak ezt a hozzászólást olvastam el, egy megjegyzés: a tudományban nem találkozol az életenergia kifejezéssel.

Sok helyen használják, a tudományban nem.

2017. dec. 9. 13:40

Köszönöm a sok hozzászólást és elnézést ha a nyitó szövegből az jött le, hogy ejnye-ejnye milyenek az ateisták. Ha igen, akkor rosszul fogalmaztam meg kérdésem.

A lényege az "lett volna" a szövegemnek, hogy az én nézetem szerint Isten - ha hiszel benne, ha nem - nem egy emberen kívül lévő dolog, hanem maga a mindenség és így minden emberben ott van.

Ezt a tudományos világ életerőnek, élet energiának hívja. (Pl. egy depressziós embernek látványosan kevés az aktuális életenergiája, aki pedig egy erős motiváció hatására, határozott cél eléréséért cselekszik, az pedig nagy energiát tud beleadni a tevékenységébe.)

A keleti vallások ezt "chí"-nek nevezik, a kereszténység "szentléleknek", de a lényege mindegyiknek az, hogy biztosítja a mindennapi cselekedetünkhöz az energiát és az információt.


A TV-ben láttam a múltkor, hogy egy kis faluban, ahol cigányok éltek, megjelent egy plébános és rábeszélte az ottaniakat, hogy járjanak el a szomszéd falu templomába vasárnaponként. Néhányan meg is tették ezt, és eljártak.

A dokumentumfilm ott kezdődik, hogy ez a plébános elmegy ebbe a faluba és beszélget a templomba járókkal, hogy mennyire örül, meg hogy biztos megváltozott az életük ettől, stb. Ezen beszélgetés közben a következőt kérdezte egy 50-es, tanulatlan cigány asszony:

- Plébános úr! Ha Isten mindenütt ott van, akkor miért kell nekünk elmenni a másik faluba a templomba... és miért kell magának gyóni? Beszélgethetek én vele itt is, meg gyónhatok neki itt is. Ha mindenütt ott van.

A pap köpni-nyelni nem tudott. Az asszony abban a pillanatban sokkal okosabb volt, mint az agyon tanult pap.

Válasz: - Hát..., azért mert az a hely meg van szentelve..., meg az egyház is ott képviseli magát... Dadogott.

Erre az asszony: - Hát, ezt már csak maga érti, plébános úr, asszem a lényeget én már megértettem.

Nekem is úgy tűnt: a lényeget megértette.

2017. dec. 9. 12:43

Osztán mihez nem kell az életben a kurázsi? :-) Én nem bírnék nem közel kerülni a halmokhoz, nagyon vonz a lomi. :-) De nem megyek olyan halmok közelébe, ahol ott strázsál az őrző. Vannak helyek, ahol nem őriznek, frissen pakolnak stb. Nagy ám ez a város... :-) Kocsi kell, üres csomagtartóval, és egy pakoló segítséggel.

Közterület-felügyelőt nem láttam egy darabot se, barátságos isteni-szikrásokat viszont igen. Még meg is lehet velük beszélni, hol mi van, vagy komolyan kell-e nekik a kezükben lévő holmi. Beteg lettem volna, ha nem mentem meg amire tényleg szükségem volt. Én csak azt hozom el, aminek hasznát tudom venni, és úgy pakolok, hogy a saját tulajdon szekrényemben se lehet annál nagyobb rend. :-)

40. 124637ff9b (válaszként erre: 37. - Százas Evelin)
2017. dec. 9. 12:35
Darabonként megmenteni onnan csak az tud, aki egyáltalán közel kerül a helyszínhez, és örül, hogy nem veri meg egy zsákmányt őrző szekrenynyi ifjú, vagy egy tenyeres talpas asszonyság :)
39. Százas Evelin (válaszként erre: 38. - Metalshock)
2017. dec. 9. 12:30

Ateista vagyok, úgyhogy egyáltalán nem erőszakos. :-) Szép szelíden javaslom, hogy ha időd engedi, olvass kicsit vissza, én ugyan nem fogok kétszer leírni valamit egymás után. :-)

Ha nem olvasol vissza, nem leszel már képben, te fogsz elcsúszni, - akármilyen témán.

38. Metalshock (válaszként erre: 35. - Százas Evelin)
2017. dec. 9. 12:11

Bocsi, nem olvastam végig.


Mármint min könnyű elcsúszni és kinek?

37. Százas Evelin (válaszként erre: 27. - 124637ff9b)
2017. dec. 9. 09:01

A guberálási szabályozó egy kényszer-szabályozó. Ne hordják, ne túrják annyira szét a cuccot, mire kiér a hivatalos eltakarító. De az a hivatalos eltakarító ún. hasznosításban nem gondolkodik, nem gondolkodhat, nincs arra kapacitása, hogy darabonként szétválogassa a holmit.

Darabonként megmenteni onnan valamit csak az tud, aki veszi magának arra a fáradságot.

Kellett ezt vajon bevonni a BTK-ba? Aligha kellett, de mostmár benne van.

Az isteni szikrával megáldott guberálók most egyből bűnözőkké válnak, nem is vitás tovább, hogy öntörvényűek-e. Azok.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook