Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Minden sportban ügyetlen vagyok fórum

Minden sportban ügyetlen vagyok (beszélgetős fórum)


1 2 3
50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 49. - Alnisa)
2021. okt. 12. 11:12
Ma reggel sétáltam egy jó nagyot,megrpóbáltam futni is.
49. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 12. 10:49

Rengetek video van youtudon. Érdemes kipróbálni pl 6000 steps videokat. Ezekben általában nem kell ugrálni (nekem pl a guggolás nem megy, mert baromi fáj az ízületem utána).

Néz rá ezekre:

grow with jo

Olivia Lawson

Nem túl bonyolult simán követhető, elég jó kalória égetés érhető el velük.

Vannak súlyzós videoik is, azzal lehet izmosodni, ha ez kevés.

Bár ha fogyni szeretnél ,akkor első körben ne súllyal dolgozz.

2021. okt. 12. 07:35

Ezt olvasd el, ennyit te is meg tudsz csinálni:


[link]


Kezdheted akár napi 15-30 perccel, de lehet az időt/távot növelni is, amikor már belejössz.

Én valóban, ahogyan írja: bent a városban, valóban "kirakatnéző tempó"-ban csináltam, váltva a kicsit intenzívebb gyaloglással... de ha ki tudsz menni a természetbe, az a legjobb.

Csak kezdd el! Majd ráérzel az ízére, utána már szinte hiányozni fog!

2021. okt. 12. 06:13
Gyors séta. Abban nem lehetsz ügyetlen, ha van lábad.
46. batkácska (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 12. 05:42

Szia!

Én is borzasztó ügyetlen vagyok minden sportban, nagy a súlyfeleslegem. Rátaláltam egy nagyon is tartható mozgásra napi 15 perc,és sokkal energikusabb vagyok! Százhegyesi Zita kihívása!Nekem nagyon bevált ,és tartható!Csak ajánlani tudom!

45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Channa*)
2021. okt. 11. 22:19
Akarok.Azt hiszem, a sok lelki megaláztatást kell valahogy magamból kiirtanom.
2021. okt. 11. 22:18
A siker titka a kitartás . És az akarat. Egyszerűekkel kell kezdeni, amit a tornaórákon is kellett és úgy haladni az aerobik, küzdősportokat -ajánlom én felé
2021. okt. 11. 22:11

A futáshoz egy pár cipő és némi kitartás kell. Kicsi távval kell kezdeni, majd folyamatosan növelni a mennyiséget.

Úgy 8-10 éve elhatároztam, hogy elkezdek futni. Én 2 km-el kezdtem. Naponta kimentem a focipályára és ott 5 kört futottam, azaz kocogtam, mert a tempómat azért nagyképűség lett volna futásnak nevezni. :))

Az első időszakban az összes testrészemen vettem a levegőt, de arra figyeltem ne álljak meg.

Aztán lassan belelendültem sikerült egyre hosszabb távot teljesítenem. Utána már nem a focipályán futottam, hanem az akkori lakhelyemen lévő 3 km hosszúságú tavat háromszor körbefutottam.

Két év kitartó futás után elértem azt, hogy sikerült egy 14 km-es versenyen indulnom.

Persze mondanom sem kell, hogy a mezőny utolsó felében végeztem, de sikerült a távot megállás nélkül teljesíteni.

Ma már nem futok, hanem gyalogolok minden nap. Ennek ellenére két hete részt vettem egy jótékonysági futáson. Csak 7 km-es volt a táv. Nagyjából 7-8 perccel gyengébb időt futottam, mint mikor naponta edzésben voltam, de azért valahogy bevánszorogtam a célba. :))

Szóval az egész csak a kitartáson múlik. Hidd el, mikor nem volt olyan nagy kedvem futni, velem is előfordult, hogy pár száz méter után úgy éreztem megfulladok, de ez inkább pszichés dolog volt. Miután átlendültem a holtponton és megbeszéltem magammal, hogy azért sem állok meg, már ment minden rendben.

2021. okt. 11. 21:56

Ha sosem sportoltál és hallani sem akarsz róla, akkor mégis miért akarod erőltetni?


Lényegtelen...


Én se futnák, szerintem egy nagyon unalmas és fárasztó mozgás.

Szoktam futni, de csak úgy, hogy futok 100-400 métert, majd gyalogolok ennyit. Nem kell hozzá futópálya.


De lehet venni futópadot otthonra, amin lehet gyalogolni, kocogni és futni is.


Én sokszor ámulok a sosem sportoló embereken, hogy szinte azonnal képesek 4 km-t tudnak futni, holott én a volt versenysportoló nem tudok. Hihetetlen vagy egyszerűen hazugság;)


Kerékpár: tudsz bicajozni? Ha igen, akkor az egy nagyon jó mozgás. Van aki télen-nyáron teker. Én csak jó időben, de akkor jó sokat. Vehetsz szoba bicajt, amit télen is tekerhetsz, közben lehet filmet nézni, olvasni, beszélgetni, stb.


És ugye egy sima tornáért nem kell kimozdulni. Leülsz, összeírsz néhány gyakorlatot, bekapcsolod a TV-t és közben megcsinálsz minden gyakorlatból 30 db-ot. 30 guggolás, 30 felülés, 30 lábemelgetés, ha van súlyzód, akkor 30 emelgetés, stb.

A lényeg, hogy kb. 60 perc legyen.


De azt is megteheted, hogy bekapcsolsz valami jó zenét és táncolsz 1 órát.


És ugrálókötél: veszel egy jó kötelet és csak ugrálsz és ugrálsz.


Rollerezhetsz is.;)


Tornaeszközöket ne nagyon vegyél, mert azok sorsa előre meg van írva. Szinte senki nem használja egyiket sem;)

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Dominós)
2021. okt. 11. 21:44
Extrém hógolyócsata-szakág
2021. okt. 11. 21:37
Ha sokat hógolyózol, szánkózol, akkor indulhatsz a legközelebbi téli olimpián is!
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Ms.Ani)
2021. okt. 11. 20:48
Köszönöm a javaslatokat, igen ,a plankról már hallottam jó sokat. Várom a havat már,mert hógolyózni pl. imádok és szánkózni.
38. Ms.Ani
2021. okt. 11. 20:27

Nem hiszem, hogy a gyaloglásban ügyetlen lennél. Ne a kifogásokat keresd, hanem inkább azt, hogy mi a jó benne. A tempós séta minden izmodat megmozgatja, nem kell hozzá semmi különleges tudás, sem 100.000 ft-os futócipő. (De egy elérhető árú futócipő jól jön.)

Később kocoghatsz is, ha jólesik.

Járj el úszni, egy héten egyszer.

Minden héten egy másik napon menj egy kört biciklivel.

Plankolj minden nap 1x. Ennek a terve letölthető bárhonnan, 1 perctől 5 percig fogja igénybe venni az idődet naponta. Egy hónap alatt, ha jól csinálod igenis izmosít.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2021. okt. 11. 20:14
Az ügyetlenség pedig ne zavarjon. Ezek nem ügyességi sportok.Tornázni, futni, bicajozni, súlyzózni mindenki tud.
36. dad1f54482 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 11. 20:12

Szeretnél sportolni. Nagyszerű! Sokan még idáig sem jutnak.


Egyéni sportok közül a futást én is tudom ajánlani. Esetleg kerékpár. A konditeremtől sem kell tartani. A többség ott is átlagember nem 100 kilós gyúrós.

Vagy otthoni torna. Annak sok formája van.

2021. okt. 11. 20:05
Az mi?
2021. okt. 11. 19:56
Fifa játék? Ki se kell mozdulni, nem kell új cipő, stb
33. Volier
2021. okt. 11. 19:40
Biciklizz!
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Globus)
2021. okt. 11. 19:38
Ehhez kell venni valami drága cipőt is, vagy jó a régi szétrúgott tornaórás is?
31. globus (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 11. 19:28
Ne viccelj. Az majd kialakul. Anyu 70 évesen elkocogott a faluvégi patakig, meg vissza. Minden nap egy kicsivel többet bírsz.
2021. okt. 11. 19:25
Ilyen hozzáállással csodálkozol?!
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2021. okt. 11. 19:09
Azért annyira nem vagyok én sem:)
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Dfc04c70e4)
2021. okt. 11. 19:09
Azt hogy kell? Látod, ebben is ügyelten vagyok:))
27. andi6020 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 11. 19:08
Vagy szülj egy gyereket. Van futóbabakocsi is.
2021. okt. 11. 19:06

Ezek után, hogy idáig senki ötletét nem fogadtad el - nem tudok javasolni semmit.

Viszont a címet javíttasd ki, mert ügyetlen helyett ügyelten olvasható.

2021. okt. 11. 19:04
Amennyi kifogást találtál, szájkaratéban világbajnok lehetnél.
2021. okt. 11. 19:02

Én gyalogolok, de gyorsan. Az egyik legjobb stresszoldó (főleg egy kis zenével kombinálva), és javítja az állóképességet is. Mellesleg, senki sem számoltat el, hogy mikor és mennyit futsz/gyalogolsz.

De ha nincs kedved ilyesmihez vagy kitenni a lábad otthonról, akkor találsz otthoni tornára videókat.

2021. okt. 11. 19:02
Csak a futás miatt nem igazán érdemes, millió teendő van vele.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Kisj)
2021. okt. 11. 18:50
Lehet,kellene venni egy kutyát, hogy vele fussak.
21. kisj (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 11. 18:49
Idáig még csak kifogásokat írtál, hogy mit miért nem csinálsz.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook