Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Minden férfi galád? Vagy...ki is a hibás? fórum

Minden férfi galád? Vagy...ki is a hibás? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Minden férfi galád? Vagy...ki is a hibás?

1 2
2009. okt. 20. 22:37

Én nem általánosítok!

Volt egy 6 éves párkapcsolatom, 4. évbe kiderült hogy megcsalt,de együtt maradtunk...kár volt!Nagyon rossz 2 év következett!Most h már vége pedig kiderült h azon kivül amit megtudtam még legalább 10 nővel csalt meg :-S Persze ezt a kapcsolat közbe is sejtettem és folyton féltékenykedés jött és veszekedés de azok akkor nem igazolodtak be!

Ennek ellenére ugy gondolom h nem minden férfi ilyen!És nem hagyom h ez miatt bizonytalan maradjak örök életemre, és ez a további kapcsolataimat tönkretegye!Igen is vannak normális férfiak,akik megbecsülik a nőket!:-) Remélem aki 2,5 hónapja rám talált is ilyen!

2009. okt. 19. 14:13
Ebben a vonzás dologban lehet valami. Ahogy a szülők szokták mondani: majd visszakapjuk a gyerekeinktől ugyanazt, amit mi adunk/adtunk a gyerekeinknek. Ez alapján pedig ez egy örök körforgás. Én is beállhatnék a sorba, mert én is sokszor bevonzottam a szemét pasikat. De valahogy annak idején, ha normálisat sodort elém az élet, sajnos unalmasnak tartottam, és én léptem le. Aztán beleuntam mindenbe otthon, és eljöttem. Itt pedig hamar megtaláltam a páromat. Aki normális is, meg nem is, épp úgy, mint én.
36. Cyntia (válaszként erre: 31. - Nyerő)
2009. okt. 15. 21:27

Azt, hogy vonzod ugyanazt, amit az őseid..

A családfelállítás segít rajta, hogy ez a rossz feloldódjon.

35. Nyerő (válaszként erre: 34. - Robi-Tina)
2009. okt. 15. 20:17
ÁÁÁÁ nehogy azt hidd már ketten biztosan vagyunk.
2009. okt. 15. 19:05
vagy csak én vonzom a hülyéket, meg a hazugokat
2009. okt. 15. 19:03
minden férfi egyforma fa...
32. Nyerő (válaszként erre: 8. - Ad96793c81)
2009. okt. 15. 18:21
Én is azt hittem hogy engem meg sem csalna mert mindent tisztáztunk az elején. A végeredmény minden kapható " barátnőmet " is táncba vitte. ??????
31. Nyerő (válaszként erre: 30. - Cyntia)
2009. okt. 15. 18:17
Lehet, hogy tudatlan vagyok de ez mit takar?
30. Cyntia (válaszként erre: 29. - Nyerő)
2009. okt. 14. 20:54

A pozitív hozzáállás kevés.

Szerintem nagyon nagy szerepe van ennek a tudat alatt bevonzott "sz@r" alakoknak a családot körülvevő rossz "szokásoknak", berögződéseknek, amit remélem felold a családfelállítás.

29. Nyerő
2009. okt. 14. 19:05
Teljesen igazad van. Én itt inkább a pozitív hozzáállásra gondoltam. Próbálok így gondolkodni de nagyon nehéz mikor ilyen kapcsolatokba futsz bele ahol csak a tested kell. ( vagy még egy skalp )Nekem mindig is sokkal fontosabb volt a érzelmi, lelki eggyensúly de ez már nem olyan fontos a mai kapcsolatokban. Ha probléma van inkább tovább állnak. Pedig csak megkellenne tanulni kommunikálni és érzelmeket kinyilvánítani.
28. spinneli (válaszként erre: 25. - Nyerő)
2009. okt. 14. 18:52
szerintem annyi hiteles férfi van, ahány hiteles nő.
27. Nyerő (válaszként erre: 26. - Cyntia)
2009. okt. 14. 18:43
Lehet, hogy van benne valami édesapám szokta mondani, hogy lányom te mindig bevonzod a hülyéket, de azon gondolkodtam az utóbbi pár hónapban talán ha elhinném hogy nekem is lehet,talán én is bevonzanám . Kipróbáltam. Mi lett a vége? Tök jó pasi , értelmes, van mit a tejbe aprítania . Az értelem a második randiig tartott mert onnan az alsónadrágjába távozott és rájött azért hosszútávra mégis fiatal kirakatbaba kell aki gyermektelen. Nos erről ennyit......
26. Cyntia (válaszként erre: 25. - Nyerő)
2009. okt. 13. 12:21

Én is így gondolom..

Bár még egy dolgot bevetek. Elmegyek családfelállítani, mert lehet az én rendszeremben van a hiba, és azért vonzom be ezeket a palikat..

Hátha..

25. Nyerő
2009. okt. 12. 13:01
Ezek már nekem is megvoltak nem is egyszer. Nem gondoljátok, hogy kihalófélben van a "FÉRFI"? Az aki meg megmaradt már lecsaptak rájuk!?!
24. klenca (válaszként erre: 19. - 85c5938833)
2009. okt. 4. 12:11

Galáddal már éltem együtt, muját ismerem, akkor most jön majd a FÉRFI???


Nem bánom.:))

2009. szept. 27. 16:23

Húúúúúúúúúúúú! Sokat dolgoztam, és lemaradtam egy csöppet. Szerintem a flörtölésben nincs semmi rossz. Persze a flörtöt sokan, sokféleképpen értelmezik. Így például én a flörtölést leredukálom egy sűrű szemkontaktusra, arra, hogy nap, mint nap bejár hozzánk az illető, hogy egy kicsit beszélgetünk, hogy egy kicsit többet mosolygunk egymásra, mint álatlában a többiekkel...stb.

Egyetértek azzal, hogy a kapcsolat alapja az őszinteség, de nem hiszem, hogy ne férhetne bele egy kapcsolatba a játék a másikkal. Nem sokkal kellemesebb, ha oly módon kérek a páromtól valamit, amiről tudom: nem mond nemet, mintsem csak úgy hidegen elé állok és közlöm a kérésem? Mondjuk úgy: játék, és ne hívjuk manipulációnak. Nem hiszem, hogy a flört megalázó a párom számára, de a megalázás fogalmát is másként alkalmazzuk, hiszen különbözünk. A megalázásra példaként mondjuk azt írnám, ha a barátai előtt folyamatosan leszólnám. Ez csak példa volt (nem tennék ilyet). Azzal, hogy a flörtölés hazugság, talán egyetértek, bár egy kicsit erősnek tartom a jelzőt. A mosogatás kérdésében nyugodtan lehet hinni nekem, egy görög férfi nem nagyon mosogat (de, mint írtam a cikkben, persze itt is akad kivétel). Itt a női és férfiúi tevékenységek nagyon-nagyon elhatárolódnak egymástól.

Azzal is egyet kell értenem, hogy a jó kapcsolat alapja a tiszta víz a pohárban, viszont tegye mindenki a szívére a kezét, nézzen mélyen magába, és mondja azt, hogy SOHA életében nem hazudott, játszott...stb. Az a kapcsolat, amiről hosszútávúként beszélhetünk, valószínűleg bizony csalfaságokkal tűzdelt (ide a kisebb játszadozásokat értem, nem a megcsalást).

Persze, hogy nem minden férfi galád, mint ahogy azt is írtam, hogy köztünk nők között is van az erre a jelzőre méltó.

Viszont most lehet, hogy csak én élem egy túl negatív periódusomat, de valahogy nem hiszek a teljesen őszinte, hazugságoktól mentes, mindent megbeszélünkös kapcsolatok létezésében. Például, ha menstruációs problémáim vannak, miért is beszéljem meg a párommal? Vagy klasszikus eset (amit én nem alkalmazok, mert inkább megmondom az igazat, hogy hulla vagyok), amikor az egyik fáradt, vagy csak egyszerűen nem kívánja az együttlétet, és fejfájásra hivatkozik. Vagyis hazudik. Én hiszem azt, hogy attól még működhet jól egy kapcsolat, ha egy kicsit úgy alakítjuk a dolgokat, vagy akként szeretnénk elérni céljainkat a másikkal szemben, hogy egy kis "csavart" alkalmazunk.

Én mindenkinek kívánok egy tiszta, őszinte kapcsolatot, de nem ezt látom magam körül, s mégis, amiket látok magam körül, valamiképp mégis működnek.

2009. szept. 25. 10:50
A fórum alapkérdésére a válasz egyértelműen NEM. Mint ahogy nem minden nő galád. Sőt ugyanaz az ember lehet az egyik kapcsolatában galád a másikban pedig nem. Mint minden másban ebben is nagy a változatosság. Mindenkinek van ilyen és olyan tapasztalata is, és a mai napi válaszát a legközelebbi vagy legnyomatékosabb tapasztalata alapján adja meg.
2009. szept. 25. 10:00
Én tökéletesen átérzem a cikkíró helyzetét, ugyanis szinte ugyanezt éltem át. Ennek ellenére azt mondom, hogy nem minden férfi galád, és szerintem a párkapcsolati problémákra van megoldás. Csak nem egy göröggel. Nem szeretek általánosítani, nem is akarok, de a görög férfiakkal kapcsolatban szinte 90%-ban el lehet mondani, hogy galád és mind egyforma. Tisztelet a kivételnek, de abból csak egyet láttam, és az is lehet, hogy csak látszat volt az egész.
2009. szept. 21. 13:11

Szerintem kár általánosítani. Ha egy férfi galád (van ilyen, sok más jelzővel is szokták illetni), akkor gondolkodás nélkül meg kell mutatni neki az ajtót. Nőnek úgy szintén. Szerintem egy kapcsolat alapja az őszinteség (no persze a szerelmen túl). Minden problémát meg kell beszélni. És az a véleményem, hogy ahol a manipuláció felüti a fejét, akkor már nagy baj van. Ne azért próbáljon a nő a férfinak apró meglepivel örömet okozni, hogy aztán ezt tegye vele ő is. Hiszen manipulál. És milyen önző dolog azért adni, hogy én is kapjak vissza valamit. A szeretet önzetlen. Ha valaki viszont vár, az már önző viselkedés.


Szerintem, ha valakinek jól esne a figyelmesség, de nem kapja meg oda lehet állni a másik elé és elmondani neki a problémát. Ha szerelmes, biztosan megérti.


És, ha azért flörtölök a munkahelyemen, mert valamit nem kapok meg otthon? Ez milyen dolog? Megnézni egy csinos lányt, vagy jó pasit az utcán, teljesen más, mint flörtölni. Inkább feltenném magamnak a kérdést, hogy jó az én kapcsolatom? Ha te flörtölsz akkor galád vagy, hiszen megalázod a párod a tudta nélkül. És fordítva is igaz. Nekem gyönyörű Párom van, a férfiak megőrülnek érte, még sem alázna meg soha (persze én is csak remélem), hogy flörtöljön a hátam mögött, hiszen engem szeret. És én sem tennék Vele ilyet soha!


Azt, hogy ki mosogat, meg lehet beszélni. Ha az ember nem hazudik a másiknak, őszintén beszél Neki az érzéseiről, akkor jó a kapcsolata. Főleg, ha mind a két ember így tesz. Mert flörtölni már hazugság szerintem (gondolom nem dicsekedsz el vele otthon). És mit lehet mondani az őszinte emberre? Nézd!!! Ez a szemét nem hazudik.


Szóval szerintem a jó kapcsolat alapja a tiszta víz a pohárban. De ehhez tiszta szív kell. Ha elkezdődnek a játszmák, annak vagy szakítás lesz a vége, vagy egy boldogtalan kapcsolat, mely tele lesz hazugsággal, megcsalással és becstelenséggel. És mindig apró, pici hazugságokkal, füllentésekkel kezdődik. Csak akkor várjunk tisztaságot a másiktól, ha magunk is teljesen azok vagyunk. Nehéz, mert magunkkal is szembe kell nézni, de szerintem megéri. (saját tapasztalatom szerint)


Ez csak a saját véleményem, nem akartam vele megbántani senkit. Akinek nem inge, ne vegye magára!


Üdv mindenkinek. Balázs

2009. szept. 16. 10:09
A hozzászólásokból is kiderül, nem minden pasi galád. 3 kategória van. Galád pasi, muja pasi, és a FÉRFI! :-)
2009. szept. 11. 18:14
az én barátom is más nemzetiségű és ez mentalitásában, a dolgokhoz való hozzáállásában, életfelfogásában meglátszik ami olykor sok mindent megnehezít mindkettőnknek.de se nem jobb se nem rosszabb mint más férfiak..mindenki más, különböző egyéniség(nem lehet nemzetiségenként kategorizálni)
17. spinneli (válaszként erre: 14. - Pirosalma)
2009. szept. 8. 18:37
egyébként igen.
2009. szept. 8. 18:37
nem értek egyet a végkövetkeztetéssel, van megoldás a párkapcsolati malap problémákra, de a megoldást elsősorban önmagunkon kell kezdeni.
15. pista55 (válaszként erre: 14. - Pirosalma)
2009. szept. 8. 18:20
Szerintem is.
2009. szept. 8. 14:53
Már maga az általánosító kérdésfeltevés elég butaság szerintem.
13. ad96793c81 (válaszként erre: 12. - Cb088a1860)
2009. szept. 8. 14:48

Jobb lenne, de kínlódni nincs értelme. Egyébként rengeteg kapcsolat megy tönkre amiatt, hogy a nő mindenáron gyereket akar, és nem veszi észre, hogy a férfi meg belefásult az egészbe. És legtöbbször pont akkor lépnek le amikor összejön a gyerek. A férfiak szeretnek középpontban lenni, igazán férfinak érezni magukat, de a gyereket akaró nők többsége már nem így néz rá, csak úgy, hogy ő az aki a spermát adja...

És még valami: a férfiak általában 10 év múlva is ugyanolyanok, mint a kapcsolat elején, csak akkor a nők nem veszik észre, hogy igazából milyenek (nem akarják észrevenni), mert csak az a lényeg, hogy kapcsolatban élhessenek...

2009. szept. 8. 14:35
Én nem tudok a férfiakról jót mondani!Nekem 2 hete mondták ki a válást!A férjem miatt volt,képes volt itthagyni pedig ikreket vártam!A babák nagyon nehezen jöttek össze heti 3-szor mentem Pestre lombik programra!2 próbálkozás sikertelen de a 3-dik össze jött!És mégis elment egy másik nő miatt!És most egyedül nevelem 3,5 hónapos fiamat és lányomat!Nem is az anyagiak miatt hiányzik mert van miból élnem, mindent meg tudok venni!Csak mégis jobb lenne a kicsiknek ha lenne apjuk!Vagy nem?
2009. szept. 8. 13:25
Soha életemben nem hisztiztem, férfiban és nőben is utálom az ilyet.
2009. szept. 8. 13:24

Amelyik pasi vérében van a "galádság", az nem változik meg. Aki viszont csak a nagyképűségből csinálja, azok ellen jönnek a jól bevált női praktikák.:)

Szerintem egy nő igenis, legyen nő a párkapcsolatokban, ha kell, hisztizzen és szerezzen érvényt az akaratának, ne hagyja, hogy másodrangú félként kezeljék (főleg ne az a férfi, akit szeret). Ugyanolyan jogai vannak, mint a férfinak.

2009. szept. 8. 13:21
Nem minden ferfi galad. Az en ferjem az egy tunder. Mindent megtesz, megcsinal, es soha nem hagyna cserben.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook