Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden, amit a lázgörcsről tudni kell.. fórum

Minden, amit a lázgörcsről tudni kell.. (beszélgetős fórum)


8. imaginary (válaszként erre: 7. - Rosy)
2017. okt. 4. 16:21

Nagyon erre felkészülni nem tudsz :(


Erősíted az immunrendszerét, hogy lehetőleg kevesebbszer legyen beteg, figyeled, és ha azt veszed észre, hogy akár már hőemelkedése van, akkor azonnal elkezded a lázcsillapítást.


Ismerősöm unokájának voltak lázgörcsei, Ő esküszik a hűtőfürdőre. Nekik az segített.

7. Rosy (válaszként erre: 6. - Karott)
2017. okt. 3. 13:53
Elég szűkös felvilágosítást kaptunk a kórházban,ezért is érdekelnek a személyes tapasztalatok.A történethez kapcsolódik,hogy ő örökbefogadott kislány titkos úton,helyi Tegyesz által.Fél éve lakik velünk,szóval még kezdő anyukának számítok..és a hozott hajlamról nem tudtunk.Köszönöm a tippet,megkérdezem majd a gyerekorvost,hogy ajánlja-e ezt a kombinációt.A kórházban kaptunk görcs elleni kúpot és azért pár jótanácsot is.
2017. okt. 3. 10:10
Nekem volt egyszer kisgyerekként. Akkor azt mondták anyukámnak, hogy lázcsillapításnál mindig Algopyrint és Rubofent együtt adjon, s akkor nem ismétlődik meg, működött is. Nem tudom, mennyire tartják ezt manapság jónak, vagy van-e modernebb eszközük. A kórházban nem mondtak semmit?
5. Rosy (válaszként erre: 4. - Kisj)
2017. okt. 2. 23:39
Köszi a jótanácsot!Egyszer volt és azóta volt már lázas?Rettegek,hogy megismétlődik..mély nyomot hagyott bennem.
4. kisj
2017. okt. 2. 21:16

Az én fiamnak is volt. Kórházba rohantunk vele. Ott bedugták egy kád vízbe.

Magas láznál szerintem az a legjobb, ha berakod egy kellemes, testhőmérsékletű vízbe, és apránként hűtöd a fürdővizet (nem hidegre) és addig hagyod benne, míg lejjebb nem megy a láza.

3. Rosy (válaszként erre: 2. - Csinita)
2017. okt. 2. 19:14
Köszönöm,hogy megosztottad velem.
2017. okt. 2. 11:18

Jobbulast a kislanyodnak!

Az en egyik fiamnak volt, mikor kb. masfel eves volt. Pont Magyarorszagon voltunk (kulfoldon elunk) es nagyon felment a laza, 41.5, semmivel nem ment le, aztan mar nem is mozdult a gyerek, hivtam a mentoket, bevittek es harom ejszakara bent maradt, mert mondtak, hogy laz gorcse volt. Igazabol mar nem emlekszem, hogy miket adtak Neki a korhazban, de utana szepen rendbe jott es azota nem fordult ilyen elo Vele. Most lesz 7 eves novemberben. Neha volt azota magas laza, 40 es kicsit folott, de nem lattam soha rajta tobbet azokat a tuneteket, amiet akkor, azon az ejszakan. Es azert lement Neki lazcsillapitoval.

Probalj meg arra gondolni, hogy most mar minden rendben es remeljuk nem fordul elo ujra.

1. Rosy
2017. okt. 2. 10:58
Sziasztok!Minden tapasztalat és hasznos információ érdekel..Beszélgessünk!Kislányomnak szombaton volt az első lázgörcse,ma engedtek haza minket a kórházból.Kinél hogy zajlott az első?Mire kell figyelnünk a következő láznál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook