Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Virágültetés/virággondozás, minden amit tudni szeretnél fórum

Virágültetés/virággondozás, minden amit tudni szeretnél (beszélgetős fórum)


1 2
38. Edimax
2010. nov. 16. 11:51

Sziasztok

szeretnem meg kerdezni hogy ez milyen virag,..neve.

keresem,kerdezem,sajna nem tudni.

egy kepet feltettem ide.. hatha.


[link]



nappal igy nez ki. sotettel a levelek bezarulnak.

koszonom.

2010. okt. 6. 10:38
Azt szeretném tudni, hogy a Szárnyas fekete szem átvészeli-e a telet lakásban, avagy másik lehetőségként visszanyesve a pincében?
2010. jún. 2. 21:01
Nemrég kaptam egy orchideát és elkezdett a cserépen belül mohásodni/zöldülni...Ez baj? Kell vele valamit csinálnom?
2009. máj. 22. 07:43
Szeretnék petuniát nevelni saját kezüleg ,mikor vessem el,mibe,takakjam a magot földdel,vagy ne,világitsak neki vagy ne,már többször próbálkoztam vele,de a boltban mindig hamarabb kezdik árulni mint ahogy az enyéim kinyitnának,és akkor elmegy tőlle a kedvem,és veszek a boltban.Segitsetek,szeretnék büszke lenni magamra!!!
34. tinendo (válaszként erre: 33. - 'szti)
2007. dec. 31. 12:08
Köszike a segítséget.
33. 'szti (válaszként erre: 32. - Tinendo)
2007. dec. 30. 18:57

Kedveli a közvetlen napfényt.

Meleg környezetet igényel, télen se csökkenjen 14 °C alá a hőmérséklet.

Egész évben kevés vizet kíván, havonta egyszer öntözzük, kétszeres hígított tápoldattal. A leveleket is permetezhetjük ezzel az oldattal vagy lágy vízzel.

Magas páratartalmon tartsuk, gyakran permetezzük a leveleit.

Kerüljük a túlöntözést, mert rothadást okozhat.

A pajzstetűtől és a viaszos pajzstetűtől óvjuk.


van egy tillandsia.lap.hu oldal is, ott van tenger info

2007. dec. 30. 18:41

Valaki tudja, hogy hogyan kell gondozni a Tillandsia cyanea Anita-t (epifiton broméliaféle)?

Előre köszi a válaszokat.

31. virág68 (válaszként erre: 30. - Tinendo)
2007. nov. 12. 15:42
Köszi szépen a tanácsot! Megyek a gazdaboltba!!!!
30. tinendo (válaszként erre: 29. - Virág68)
2007. nov. 11. 18:19

Lehet,h. nem jó neki a virágföld, de lehet,hogy csak tápoldat kell neki. :)

Ha a virágfölddel van a baj.

"A" minőségű virágföld kell neki.

A többi orchideával ellentétben a Cymbidium hőigénye viszonylag alacsony, 16-24 fokon érzi komfortosan magát. Dús virágzásához nagymennyiségű tápanyagra van szüksége: tavasztól augusztusig nitrogénben gazdag tápot (általános tápoldat N:P:K = 2:1:1 arányú keveréke), a virágzás kezdetétől pedig foszfor és kálium túlsúlyos ún. virágoztató tápot kell adagolunk, de csak 1 ezrelék töménységben. Ahhoz, hogy orchideánkat virágzásra bírjuk, október elejétől kb. 5-6 hétig száraz, hideg és világos helyet kell keresnünk. Ebben az időszakban a hőmérséklet nem emelkedhet tartósan 16 Celsius fok fölé. Az optimális feltételeket leginkább egy télikertben találhatjuk meg számára. Lehetőség szerint rendszeresen párásítsunk körülötte és gondoskodjunk a jó fényviszonyokról.


Elég a tápoldat is neki szerintem, én általában a Biovin-t használom a felület trágyázásához, minden virághoz jó, 1 kg kb. 10 négyzetméterre elegendő.

Mondjuk az orcideára lehet,h. jobb a tápoldat, de ezt inkább kérdezd meg azoktól, akik jobban jártassak az orchidea tartásban, vagy menjél be 1 gazdaboltba s kérdezz rá, ott bizti tudják,h. mi jobb a csónakorchideára. :)

29. virág68 (válaszként erre: 28. - Tinendo)
2007. nov. 11. 17:36
Milyen műtrágyát használsz télen, és milyen időközönként kínálod meg vele a Cymbidiumot? Kérdésedre a válasz, nem száradt el csak leveleket hajlandó hozni!
28. tinendo (válaszként erre: 26. - Virág68)
2007. nov. 11. 16:54

Elszáradt?


A Cymbidium(csónakorchidea) virágzás után lágyvízzel öntözve mehet be a verandára, vagy a lakás hűvösebb 10 fokos részébe. Hadd nőljön, erősödjön, a fagyok elmúltával vidd ki ha teheted a szabadba. És itt az egyik fontos mometum.

Ne sajnáld hagyd a tűző napon. A levelei megéghetnek, de így a virágázsnak nagy az esélye. Ősszel kicsit mostohán kell vele bánnod. Hagyd kint míg nem fagy. Hadd érje hideghatás (elengedhetetlen a virágképződéshez.) Fagyok beköszöntével veranda és bimbók már ott is lesznek.

Tavasztól nátriumban gazdag, nyár közepétől káliumban gazdag műtrágya mehet neki(de csak finoman az adagokkal, a megszokott tizedét használd).

2007. nov. 10. 20:26
De jó,hogy van egy ilyen topik! :)
2007. nov. 10. 19:44
Tudja valaki hogyan kell virágzásra késztetni a csónakorchideát?
25. Szapi (válaszként erre: 13. - 'szti)
2007. okt. 14. 22:56
Az én orchideám ezt a könyvet nem olvasta. Tavaly kaptam, elvirágzás után a virágszárat levágtam és egyszerű kerti földbe ültettem. Azóta vannak hajtásai és az idén ismét virágzott. A többi növényemmel együtt gondozom, heti egyszer öntözök, átlagos hőmérséglet, semmi extra.
24. vronie (válaszként erre: 17. - Noresz)
2007. aug. 3. 11:19
Szerintem ez a perui futóka lehet, bár nem vagyok benne biztos, mert annak húsosabbak a levelei. De mindenképp az ennek a futókának a családjába tartozó növények között keresgélnék a helyedben...
23. tinendo (válaszként erre: 22. - Ildikabp)
2007. jún. 3. 21:23

Májusban, de lehet még június elején is.

Legalábbis így tudom.

2007. jún. 3. 17:46
Sziasztok! Kaptam ajándékba Estike (Matthiola Bicornis) magokat. Tudja-e valaki, hogy melyik hónapban kell elültetni? Előre is köszönöm.
21. M_Marcsa (válaszként erre: 17. - Noresz)
2007. jún. 1. 18:33

Volt nekem ilyen, a nevét nem tudom, bordó levelei vannak, gyorsan nő.

Másra nem emlékszem.

20. Teráz (válaszként erre: 3. - Zolko96)
2007. jún. 1. 18:23
A kecskerágó megmaradt nekem úgy ,hogy ami letört csak ledugtam a földbe és gyökeret eresztett.
19. noresz
2007. jún. 1. 17:43
felraktam az adatlapomra, ha tudna segíteni valaki igen megköszönném, remélem a képen azért látható.
18. 'szti (válaszként erre: 17. - Noresz)
2007. jún. 1. 06:17
tedd fel ide az adatlapodra a növény képét, sokan vagyunk, valaki biztos tud segíteni
17. noresz
2007. máj. 31. 23:22
Sziasztok. Tudna nekem valaki segíteni? Kép alapján szeretnék egy virágot beazonosítani, nevét megtudni, utána meg a tulajdonságát.Mert sajna semmit nem tudok róla.Ha valaki tudna segíteni megköszönném. Esetleg email címre is lehet írni vagy telefon is van. Email: benkenorbert@gylcomp.hu Telefonszám: 06/30/4968563 Előre is megköszönném.
16. 'szti (válaszként erre: 15. - Linn)
2007. máj. 11. 08:16
szívesen :-))
15. Linn (válaszként erre: 14. - 'szti)
2007. máj. 11. 07:57
Nagyon köszönöm a segítséged! :))
14. 'szti (válaszként erre: 12. - Linn)
2007. máj. 10. 16:48

Találtam a te fajodról konkrétabbat:


Az a klíma, ahol az ember kellemesen érzi magát, a lepkeorchideának is megfelel, lakásban tehát a legjobban tartható orchidea. Mivel termőhelyén a fák lombkoronája alatt él, a tűző naptól, ablaktól távolabb helyezzük el vagy függönnyel árnyékoljuk. Melegházi tartást kíván. Ha a hőmérséklet átmenetileg csökken, akkor teljesen szárazon kell tartani.


Páraigényét lakásban vízzel telt tálca vagy lefedetlen akvárium segítségével tudjuk kielégíteni. Az akvárium az oldalfalai miatt jobban tartja a párát. Az aljára mosott kavicsot vagy műanyag rácsot helyezünk, majd néhány centiméter magasan vízzel feltöltjük. A cserép alja soha sem érhet a vízbe, mivel ilyenkor a gyökerek rothadásnak indulhatnak.


A jobb mikroklíma kialakítása miatt az orchideák közé más növényeket is helyezhetünk. Az öntözővizet lehetőleg egy napra öntsük tőzegre, mert így lágyabbá válik. Öntözésre hetente háromszor a délelőtti órákban kerüljön sor. Gondoskodjunk arról, hogy a cserép talaja mindig nyirkos legyen. A földkeverék 1/3 rész fenyőkéreg, 1/3 rész tőzeg, és 1/3 hungarocell-golyócskákat tartalmazzon, a jó vízáteresztő képesség miatt.


A lepkeorchidea nagyon hálás növény, akár 5-6 hónapon keresztül is nyílnak virágai. A fővirágszár után az alvórügyekből előbújva újabb virágok örvendeztetnek meg bennünket. A bimbó megjelenése után 3 hónap múlva virágzik ki az egész virágszár. A növény léggyökerei a cserépből gyakran kifelé állnak, ezeket soha se kényszerítsük bele a cserépbe.

13. 'szti (válaszként erre: 12. - Linn)
2007. máj. 10. 16:42
orchideára csak általánosságokat tudok mondani, 15nél kevesebbet és 20 foknál többet nem szeret, nem szereti a túlöntözést (én az enyémet úgy szoktam, hogy hetente 1x beállítom vízbe, szívjon fel amennyit akar), fényigényes, de nem tűző nap, és speciális orchidea-földben kell nevelni
12. Linn
2007. máj. 10. 14:49

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a cserepes Orchideát (Phalenopsis Orchidea) hogyan kell gondozni? Sajnos az enyémnek 2-3 naponta leesik egy virága. Mit kéne máshogy csinálnom vele?

11. tinendo (válaszként erre: 10. - 'szti)
2007. máj. 9. 10:19
Köszi. :))
10. 'szti (válaszként erre: 2. - Tinendo)
2007. máj. 9. 06:07
estike ügyben még ezt találtam: napot szereti és az enyhén meszes, jó vízelvezetésű talajt
9. zolko96 (válaszként erre: 6. - 'szti)
2007. máj. 8. 14:15
köszi az infót kipróbálom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook