Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden, amit a gyerekcipőkről tudni érdemes fórum

Minden, amit a gyerekcipőkről tudni érdemes (beszélgetős fórum)


1 2
2009. aug. 11. 20:58

Maus by tanoda nagyon jó magyar cipő, és nem is drágán sikerült ennünk.

Supináltjai vannak a szamosnak, a salusnak és a dr. leónak is.

2009. júl. 12. 21:57
Salust érdemes venni, plusz nem árt ha önálló járáskor elviszed a gyereket az ortopediára. Én elvittem a lányomat amikor elindult, kellet is neki a harántemelős cipőcske.
30. Dorka29 (válaszként erre: 29. - 072657f118)
2008. szept. 7. 21:06

Köszi!


Konkrét címet vagy nevet esetleg nem tudnál adni?

2008. szept. 7. 20:59
Pécsen van egy bácsi, aki kb. 5eft körüli áron a gyerek lábára csinál bőrcipőt.
2008. szept. 7. 12:55

Úgy tűnik igen.:)) Azóta már egy csomó cipőt megnéztem "élőben" és simán meg lehet látni, érzeni, hogy ott bizony egy harántemelő (vagy mi:) van.



Tök jól eldumálgatok itt magamban.;)

27. Dorka29 (válaszként erre: 26. - Dorka29)
2008. szept. 1. 15:37
Csak én vagyok ilyen "béna"? Másnak nem okozott ez gondot?
2008. aug. 31. 13:45

Még egy kérdés. Elég hülyén hangzik majd..


Szóval, a helyi bababoltban nézegettem a cipőket és az egyiknél, amiről azt írtátok, hogy betétes (asso), kicsit fennakadtam, mert nem látoma betétet. Ha nem kerestem volna ennyire, akkor első ránézésre teljesen simának, laposnak tűnik a talpa, így azért éreztem valamit..:)

Ezek a betétek nem olyanok, mint pl. a felnőtt sportcipőkben szokott lenni? (Nyilván arányaiban kisebb..)Lehet úgy betétes, hogy észre sem venni?

25. Dorka29 (válaszként erre: 24. - 072657f118)
2008. aug. 29. 08:46
Köszi, megnézem ezeket is.
2008. aug. 29. 07:40
Úgy tudom, a jelenlegi siesta már nem az, aki a 70-es években volt. Ez egy másik cég és nem is olyan jó. A Dr. Leo-t is ajánlották viszont. A többi írt márkáról nem is hallottam, viszont tegnap láttam schollt kicsiben!
2008. aug. 28. 23:21

Na, de hogy mások is profitáljanak belőle, eddig itt tartok:


-legyen kérge (ha jól értem, akkor ez az, ami tartja a bokát, írták úgy is, hogy sarokmerevítős; ha nem jól értem, akkor javítsatok ki, légyszi!)

- könnyű legyen

- hajlékony legyen a talpa

- jelenleg a nem betétes felé hajlok



Márkák:

siesta, asso, melania - betétesek


elefanten, zetpol - nem betétes

2008. aug. 28. 18:12
Köszönöm, mindkettőtöknek.:)
21. Mogyoró (válaszként erre: 18. - Dorka29)
2008. aug. 28. 15:17
Én is írtam privit!
20. mandy (válaszként erre: 18. - Dorka29)
2008. aug. 28. 14:18
Írtam privit :)
19. mandy (válaszként erre: 18. - Dorka29)
2008. aug. 28. 14:16

Ezért nem kell annyit olvasgatni ;-)

Ahány cikk, annyi vélemény. Viszont ugyanez a helyzet az emberekre vonatkozólag is. Én már nem is merek semmit mondani, mert rögtön jön valaki, aki lehülyéz, és éppen az ellenkező cipőt ajánlja :D

2008. aug. 28. 14:07

Sziasztok!

Most tervezem én is az első cipővásárlást, már nem akarok szandit, hanem őszre(télre?) valami zárt cipőt.


Minél többet olvasok róla, annál jobban belezavarodok... most akkor legyen betét vagy ne, kemény legyen a talpa vagy puha...


Ha még jár erre valaki, örülnék néhány tippnek.

17. win (válaszként erre: 16. - Kedveske)
2008. febr. 22. 07:33

Szerintem attól függ egyáltalán kitaposta-e az előző gazdája? Mi is kaptunk olyan szandált, amit alig hordott a kisfiú, mert ő akkor még nem nagyon ment. Azt én ráadtam a fiamra. Viszont ami már nagyon szét lett taposva, elkopott az orra, stb., kidobtam. Azzal nem akartam kockáztatni a lába épságét.

Jó alaposan nézd meg, tapogasd át a talpát, hogy látsz/érzel-e rajta mélyedéseket!


Persze van, aki semmi pénzért nem adna használtat a gyerekre. Ha megteheti, ám tegye.

A fiam tavaly nyáron 4 hónap alatt 2 szandálméretet nőtt ki. Nekünk nem futja 2havonta 7-8ezer forintos új szandálra/cipőre.

2008. febr. 21. 21:25
Mi a véleményetek a hasznát cipőkről? A családból már örököltünk egy kis bakancsot, de nem volt jó a fiam lábára. és azt is hallottam, hogy inkább újat vegyünk, mert minden cipő máshogy van kitaposva.
15. win (válaszként erre: 13. - Mioerzsi)
2008. febr. 19. 08:26

Én imádom a Clarks cipőket. Kényelmes, bőr, jó a kiképzése, strapabíró, könnyen tisztítható, a fiamnak szinte csak az van.


Bentre mi sem adunk cipőt a gyerekre.

Kintre, úgy gondolom, nem árt legalább két cipő. Egy, amiben nyugodtan rohangálhat, nem baj, ha összekeni, bekoszolja és jól szellőzik, egy pedig kimenősnek, ami olyan, hogy rosszabb időben is rá lehet adni.


Én azt olvastam, hogy főleg eleinte, mikor menni tanul egy gyerek, jobb az olyan cipő/szandál, ami tartja a bokát, tehát kissé magasabb szára van.

14. hotyka
2008. febr. 19. 08:16

Sziasztok!

Engem is érdekel ez a téma.

Írnátok még róla, hogy ki milyen cipit ad a kicsi lábára??

Az én kisfiam 20 hónapos, és most vennék neki majd tavaszi cipit, de nem tudom, milyen fajtát kéne, sokan esküsznek a Siestára, többek között a tesóm is csak azt adja a gyerek lábára. Mástól meg azt hallom, hogy nem jó a betétes. Nnna, akkor melyik jó??

13. mioerzsi (válaszként erre: 12. - Kedveske)
2008. febr. 11. 21:28
Szerintem nem baj.Én a babaszobán vettem a 8 hónapos uncsimnak /első kiscipője/egy clark kiscipőt.Nem betétes , puha hajlékony és még mosható is.A sport cipőre nem tudok mit mondani ,de gondolom jó ha másért nem ,hát hogy elég jól tartja a lábat.
12. Kedveske (válaszként erre: 10. - Mioerzsi)
2008. febr. 11. 13:17

Tök jó hogy ezt írjátok, mert vettem a fiamnak egy cipőcskét, és a család leugatott, hogy NEM BETÉTES! Tiszta lelkibeteg lettem, nem is mertem a lábára adni. Így viszont már merem...:-)


Magasszárú, kontra sportcipővel mi a helyzet?

11. Kedveske (válaszként erre: 8. - Emily)
2008. febr. 11. 13:13
:-)))). Nem rossz ötlet!
10. mioerzsi (válaszként erre: 2. - Ccd9bb7d17)
2008. febr. 10. 20:22

Szioasztok!!

Bocsi hogy beleszólok én is ,de teljesen igazad van.Az én kisfiam 12 éves és most hordom egy talpbetét centrumba ,nem tiudom szabad -e leírni a helyet?

Ott is azt mondta az orvos ,hogy először is megveszzük jó drágán a betétes cipöket amivel nem használunk hanem ártunk a gyereknek.Másodszor a kiságy matraca se legyen puha szivacs ,mert az se jó.bele süpped a kislába.

Az eddig kapott ortopédiás talpbetétek se sokat értek ,mert nem kimondottan az ő lábára készül,itt számitógéppel nézik és az alapján kap betétet.

9. emily (válaszként erre: 6. - Ccd9bb7d17)
2008. febr. 10. 20:14
Ez így van, sajnos. De járni most tanuló babaára én akkor sem adnék benti cipőt! :-)
8. emily (válaszként erre: 5. - Kedveske)
2008. febr. 10. 20:13
:-DDD Akkor vigyél egy balekot magaddal, aki mindig visszaadja neki a cipőt, amit eldobott.... :-DDDDDDDDDDDDDDDDDD
7. emily (válaszként erre: 4. - Kedveske)
2008. febr. 10. 20:11
Mindenképpen csak zokni bentre!
6. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 4. - Kedveske)
2008. febr. 9. 13:49

nekem benti bőrcipője volt mindkettőnek,de hamar jött ránk a jó idő,így szandiban voltak,aztán pedig mivel kertesben lakunk,kint sokat mezitláb,bent szandiban.

Benti cipőböl is fontos lenne a jó minőségü,sőt....ha belegondolunk,otthon,oviban,főleg ha nem nyár van,a nap legnagyobb részét benti cipőben tölti a gyerkőc,kevesebbet van az utcai"kimenősben"...és sokan vannak akik megveszik a drága,jó minőségüt,ráadják a babakocsiban sétálni,esetleg a biciklis gyerekülésbe ültetve ráadják,vagy az autóban szállításkor....benticipő pedig kínai műanyag és napi sok órát van benne a gyerek...

5. Kedveske (válaszként erre: 3. - Emily)
2008. febr. 9. 13:27
:-) Hiába a "nőkkel" könnyebb, mert ugye a cipő fontos dolog. De nekem fiam van, így őt nem érdeklik a cipők, csak hajigálja őket.
2008. febr. 9. 13:25
És szerintetek hány cipőt érdemes kezdetben venni? Itt arra gondolok, hogy legyen-e benti cipője, vagy maradjon a talpas zokni? A fiam most kezdeget járni.
3. emily (válaszként erre: 1. - Kedveske)
2008. febr. 9. 13:15

Szia! A tépőzáras szerintem nem a legtutibb (nekünk is van) 1 perc alatt úgy kinyitja a csaj, hogy én utána 10 percig zárom vissza... :-DDDDDDDDDDDDDDD

A lányom cipőmániás, így fel lehet próbálni, ha addig a kezébe adok egy cipőt! Cipőboltban akad bőven, hál isten! :-D Dugd be az ujjad a lába mögé a cipőbe, ha belefér akkor jó. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook