Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Min múlik, hogy felveszik-e a gyereket az óvodába? fórum

Min múlik, hogy felveszik-e a gyereket az óvodába? (beszélgetős fórum)


2010. aug. 25. 10:54
Igazából évek óta itt lakunk, de a más kerületben volt az állandó lakhelyünk, pár hete jelentkeztünk át ide. Ott a polgármesteri hivatal küldött május táján levelet nekem (gondolom más kisgyerekeseknek is), hogy figyelemmel kísérik a gyerek születéseket a kerületben, és új ovikat, bölcsiket építettek. Megadták a címeiket is. Ha itt nem lenne hely, akkor átvinném oda valamelyikbe, hátha ott felveszik. Nem tudom, miért reklamálják folyton az egyre kevesebb gyerekszületést, mikor nincsenek helyek az ovikban, bölcsikben. Szívesen vittem volna a fiam bölcsibe is jövő januártól, mert a gyesből nem tudom, hogy fogjuk fizetni a kötelező kiadásokat. Nem tudtam sajnos, hogy május a határidő a beíratásra. Egy ismerősöm meg próbálta május után bölcsibe íratni a gyerekét, de nem járt sikerrel.
2010. aug. 24. 18:24
azon múlik, mennyire telítettek az óvodák felétek. előtte érdeklődj helyben, az anyukáktól hogy mennyire könnyű bejutni. én két falu óvodái közül választottam egy kisközségét, mert oda is tartozunk és ott örülnek a gyerekeknek ha jelenkeznek. ahova szívem szerint vittem volna, ott túljelentkezés van és csak azokat a gyerekeket veszik be kiscsoportba, akiknek az anyja dolgozni megy gyes után. nekem gyeden a kicsivel esélyem se lett volna, hogy a nagyot felvegyék oda
7. trapiti (válaszként erre: 5. - Peppelínó)
2010. aug. 24. 17:52

Szia!

Mi Rákospalotán lakunk, de nem sok jóval tudlak bíztatni :( Rengeteg gyereket utasítanak el, még ha a körzetes oviba menne, akkor is. Van olyan barátnöm, aki még most sem tudja, fog-e egyáltalán oviba menni a kislánya novembertöl, mert visszautasították, most protekcióval próbálkoznak, de még az sem biztos.

Én elvittem a lányomat Újpestre a Chinoinba, bölcsibe is oda jár, nem kockáztattam hogy ne vegyék fel az oviba...

2010. aug. 24. 12:14
szerencsére itt semmin..még ha nem is ide tartozunk...van hely..
5. Peppelínó (válaszként erre: 3. - Quenn)
2010. aug. 24. 10:51
Nálunk a kerületben (Újpalota), csak május első hetében vannak a beiratkozások, akkor nincs idő a fellebbezésre. A munkahely közelébe meg kérdéses, hogy érdemes-e beíratnom, ha oda fel is vennék, mert ki tudja, hogy kellek-e még nekik (3 műszak van, és rengeteg kollégámat elküldték a leépítésekkel).
2010. aug. 24. 10:37
Ez az ismerősöm, (aki nem messze lakik) azt mondja, hogy azokat a gyerekeket veszi fel először az oviba, akinek ott van már a testvére is, utána jönnek azok, akik területileg oda tartoznak. Azt tanácsolja, hogy mikor májusban beíratom a fiam, kérdezzem meg, hogy hányadikak vagyunk a várólistán, mert ha nem az elején, akkor egyből menjek másik oviba beíratni a picit.
2010. aug. 24. 10:34

Jövő április-májusban írasd be a területileg illetékes oviba. Ha van hely elvileg felveszik, még úgyis, hogy esetleg nem szeptembertől veszik be, hanem majd decembertől, amikor betölti a 3. évét. Helyhiányra hivatkozva elutasíthatják a felvételt, semmi más esetben nem. Általában erre is hivatkoznak. De még akkor is fellebbezhetsz. Ha még ígysem sikerül, akkor még mindíg kereshetsz másik ovit vagy a lakóhelyed közelében, vagy a munkahelyed közelében. Én is így jártam idén. Érden lakom sehogy sem akarták bevenni egyik érdi oviba sem. Végül július elején elmentem az egyik oviba itt a munkahelyem környékén szépen becsengettem, onnan elküldtek egy másik oviba és ott hipp hopp volt hely, ott is kezd már szeptembertől.

Szóval ne aggódj valahogy biztos te is meg tudod oldani.

2010. aug. 24. 10:24
Nálunk a területileg kijelölt óvodába kötelesek felvenni, akkor ha betölti a 3. életévét. Annak az évnek a májusában kell jelentkezni, amikor ez aktuális.Tehát nálatok ez 2011.dec, de ha onnantól vinni akarod, akkor már ezt májusban jelezni kell. Nálunk nincs várólista, csak a bölcsibe!!!Viszont ha nem a területileg kijelölt oviba akarod vinni, akkor nem biztos, hogy sikerrel jársz, mert -mint az iskolánál is- először a körzetes gyereket kell felvenni. Nekünk szerencsénk volt, én teljesen máshová vittem a lányomat is és a lányomat is.
2010. aug. 24. 10:17
Ha a fiam idén decemberben lesz 2 éves, mikor menjek az oviba, hogy várólistára tegyék? Felhívtam egy közeli óvodát, és ott azt mondták, hogy jövő májusba menjek be, hogy beírassam, és akkor teszik várólistára. De olyanokat is hallani, hogy sokaknak már a terhesség alatti időbe javasolják, hogy várólistára tetesse a gyereket, mert akkorák a várólisták. Legkésőbb mikor a 3. évet betölti, nekem vissza kéne mennem dolgozni, mert így se állunk valami fényesen anyagilag. Egy ismerős azt mondta, hogy 3 évesen se kötelesek felvenni az oviba, csak ha betölti az 5-öt. Be van a fiam ide állandóra jelentve, és szeretném majd a legközelebbi oviba járati, ahova területileg is tartozunk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook