Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeret a gyereketek óvodába járni? fórum

Szeret a gyereketek óvodába járni? (beszélgetős fórum)


16. timycat (válaszként erre: 15. - Driennke83)
2011. szept. 20. 16:02

a korai keléssel nálunk is gondok vannak :D de bedobom az ovi-kártyát, hogy oda megyünk akkor erőt vesz magán és felkel

az nálunk külön szerencse, hogy a bölcsiből 5 gyerekkel együtt jár oviba is, így rögtön adott volt a haveri kör :D

15. driennke83 (válaszként erre: 12. - Timycat)
2011. szept. 20. 14:59

Nálunk is a Jutka néni volt aki megtanította neki. Én hiába is akartam, volt olyan, hogy 4 nadrágot pisilt össze, de a bölcsiben két hét alatt szobatiszta lett. :)


De oviba úgy veszem észre még jobban szeret járni. 3 hete jár, de már vannak barátai, és már 4-5 verset is tanult, pedig még sok a beszokós gyerek, akikkel ugye azért többet kellene foglalkozni. Nagyon aranyosak az ovónénik. Ma reggel is rajzolt nekik és azt be kellett vinni. Két nap volt sírás, de akkor is inkább tudtuk be a hidegfront miatti kialvatlanságnak.

14. MelisUK (válaszként erre: 12. - Timycat)
2011. szept. 20. 11:57
Eddig féltem, hogy rossz lesz a gyermekemnek, ha korán bekerül az óviba. Apum is minap azt mondta a telefonban, hogy az a tapasztalata, hogy egy gondos anya többet foglalkozik a gyerekkel, az intézmény inkább őrző-védő funkciót lát el. Számomra viszont fontos a gyermek szellemi fejlődése is. Szóval hezitáltam, hogy mi lenne a jobb. De helyi tapasztalatokból kiindulva jó az intézményi nevelés. :)))
13. MelisUK (válaszként erre: 10. - C42aaaac41)
2011. szept. 20. 11:52
Olyan helyen nőttem fel, ahol csupa fiatal házas lakott, egy új lakópark. Ennek köszönhetően rengeteg gyerek lakott és továbbra is lakik a környéken. Óvoda kettő volt, továbbra is annyi van. Én az egyikbe jártam, a húgom a másikba. Nekem sosem volt nagy élmény az óvoda, unalmas volt. Nem voltak igazán közös programok. Általános iskolás voltam, mikor reggelente a húgomat elvittem az óvodába. Nem ő volt az egyetlen gyeker, aki bömbölt, hogy nem akar ott lenni. A gyerekek többségénél ugyanez volt a helyzet. Elvileg mikor ottmaradtak a gyerekek, a sírás hamar vagy egyből abba maradt, de a hiszti akkor is megvolt előtte. Itt a hoxán is több mindenkitől olvastam, hogy sír a gyerek előtte, de mihelyt otthagyják, abbamarad a sírás. Nem Magyarországot tűntettem fel negatív színben, hanem leírtam a tapasztalataimat. Ami Magyarországot negatív színben tünteti fel, azok a folyamatos történések. Jónéhány éve külföldön élek, de még egyetlen egy jó hírt se hallottam Mo-ról - ezt csak azért írom le, mert így rákárdeztél.
12. timycat (válaszként erre: 9. - MelisUK)
2011. szept. 20. 11:52

én különben abszolút jónak tartom az angol rendszert, barátnőmék vannak kint. Nagyon ok minden van, amit egy erre képzett, rátermett embertől (óvónő, dajka) jobban, könnyebben megtanul a gyerek, mint otthon a szülőktől. Nálunk a 100%-os szobatisztaság egyértelműen a bölcsis Kati néni érdeme, melyet 2 hét alatt elért, míg itthon azért kínlódtunk vele.

Szerintem az egy nőnek is jobb, hogy nem esik ki 3 évre a munkából, illetve hogy tudja hova "tenni" a gyereket. Itt Mo-on én ebben látom a gondot, nincs megfelelő intézményrendszer; nekem szülés után 2 hónappal már vissza kellett járkálnom az irodába; 2 évig anyuéknak, barátnőknek kellett besegíteniük, vagy cígeltem magammal a gyereket, mert csak 2 évesen fogadta a bölcsi.

11. MelisUK (válaszként erre: 8. - Szjudy77)
2011. szept. 20. 11:45
Valóban minden az óvónőkön múlik, a saját egyéniségükön, személyiségükön és a kapott képzésükön.
2011. szept. 20. 11:44

Azért mert neked negatív élményeid voltak,az nem jelenti azt,hogy Magyarországon minden gyerek utál oviba járni.Miért kell állandóan negatív színben feltüntetni Magyarországot???


Az én fiam szeret oviba járni,szereti az óvónőket a foglalkozásokat, a programokat!

9. MelisUK (válaszként erre: 5. - Timycat)
2011. szept. 20. 11:43
Ezt örömmel hallom. :))) Nem igazán tudtam eldönteni, hogy mi is a jobb egy gyereknek, az óvoda, vagy az anyai nevelés. Nálunk ugyanis 9 hónapig lehet otthon maradni összesen, beleértve azt is, amikor már nem dolgozik az anya és még terhes, szóval kb fél éves korukban a gyerekek bekerülnek az óvodába (itt nincs külön két intézmény).
2011. szept. 20. 11:42

Szerintem ez nagyban függ az óvónőktől... Mennyire tudja lekötni a gyereket, érdekessé tenni számára a dolgokat... Ha csak gyerekmegőrzőként működik az óvoda és a gyerek kvázi unatkozik bent, mert nem foglalkoznak vele, akkor nem kell csodálkozni, hogy nem szeret oda járni. Viszont ha az óvónő mindenféle érdekes játékokat, feladatokat talál ki, az udvaron hagyja őket tombolni, nem szól rájuk örökké, de ugyanakkor a biztonságukra azért vigyáz, akkor a gyerek szeretni fogja az óvódát és nem lesz semmi gond :)

Én is megkaptam már a lányomtól a múlt héten, hogy túl korán jöttem érte... Pedig csak 2 hete jár ebbe az oviba, úgyhogy még barátai se igazán vannak.. :)

2011. szept. 20. 11:40
Az én fiam is szereti az ovit és még nem láttam egy gyereket se sírni.
6. MelisUK (válaszként erre: 4. - R75)
2011. szept. 20. 11:39
Én is elvoltam az óvodában, a húgom is, meg a legtöbb gyerek, de az oda menés sokszor gondot okozott. Vagy ha nem az oda menés, akkor az ott maradás. Sokat vittem a húgom óvodába, nem az én tesóm volt az egyetlen, aki sírt, hogy nem akar ott maradni. Rengeteg sírós gyerek volt.
5. timycat (válaszként erre: 3. - MelisUK)
2011. szept. 20. 11:37
Nem tudom mi a különbség a két ország óvodái között. Ahova a lányom jár, ott nem nagyon látni sírós gyerekeket; igaz ilyen félig magán, totál jól felszerelt létesítmény, aranyos óvónőkkel... más a nevelési elv, mint mikor én voltam ovis az biztos, nálunk vasfegyelem volt, ebben az oviban most meg inkább liberális a nevelés; nem tudom hosszútávon melyik a jobb... de lányom szept 1-től jár -előtte bölcsis volt- még egyszer sem volt sírás, hétvégén azt várja mikor lehet újra menni oviba; ha megyek érte úgy kell levadászni az udvaron, mert nem akar hazajönni
4. R75
2011. szept. 20. 11:34

Ez érdekes, ugyan én pár évvel idősebb vagyok nálad, de én baromira szerettem az óvodát (vidéken jártam), szerencsére a társakkal mentem tovább iskolába is...

Én még nem hallottam olyat, hogy vki ne szeresse az óvodát, és azért elég nagy az ismeretségi köröm.. sajnálom, hogy neked ilyenek a tapasztalataid...

2011. szept. 20. 11:31

Azért kérdezem, mert arra emlékszem vissza, hogy nem volt olyan gyerek, aki igazán élvezte volna az óvodát akár az én, akár a húgom idejében, de a későbbiekben is rengeteg sírós gyereket láttam, aki ezzel küzdött az óvodába menés ellen.

Ezzel ellentétben a brit óvodákba (nursery) szívesen mennek a gyerekek, ha a szülő korábban megy érte, akkor morcosan odaszól, hogy korán jöttél, gyere vissza később. Mi ez a hatalmas különbség a két ország gyermeknevelésében?

2. R75
2011. szept. 20. 11:30
Igen, 2hete jár, de szerencsére nincs gond... nem volt sírás...
2011. szept. 20. 11:28
Szeret a gyereketek óvodába járni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook