Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan készítitek föl a gyereketeket (és magatokat), hogy ősszel óvodába megy majd? fórum

Hogyan készítitek föl a gyereketeket (és magatokat), hogy ősszel óvodába megy majd? (beszélgetős fórum)


12. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 10. - Minya)
2009. aug. 3. 20:07
Nálunk is az ovi volt a "dolgozó", így mondta a lányom, mikor mentünk. :)
2009. aug. 3. 12:58

Az én lányom is nagyon várja már.

Nagy szerencsénk, hogy rengeteg mostani játszópajtása lesz majd vele egy csoportban, ezért is írattam vegyes csoportba, kis túlzással mindegyiket jól ismeri már. Kezdetben biztosan könnyebb lesz így neki. Az óvónénit is jól ismeri , és nagyon szereti.

10. Minya (válaszként erre: 8. - Dj.cica)
2009. aug. 3. 12:02
Nálunk is hasonló a helyzet én 18-án kezdek.A fiam nagyon várja az ovit mindig mondja Anya te mész dolgozni a munkahelyedre nekem meg az ovi lesz a munkahelyem ott fogok tanulni énekelni,rajzolni,tornázni meg lesz sok barátom.Örülök neki hogy várja az ovit imád társaságban lenni.Remélem nem lesz sokszor sírás meg anyahiány.
9. enifed (válaszként erre: 2. - Becseiagi)
2009. aug. 3. 12:01
Nekem is a kicsilány az ovit kezdi, a nagyfiú az iskolát! Én egyre jobban izgulok, mert a NAGY csak nemrég töltötte be a 6-ot és volt aki nem javasolta a suli kezdését,de a pedagógusok szerint érett rá! Most viszont félek, nehogy nehézségei legyenek, hiszen ő lesz a legfiatalabb az osztályban. A kicsiről tudom, hogy tuti sírni fog, amikor otthagyom az oviban, de azt is tudom (még emlékszem a nagyfiúra), hogy ez a cirkusz csak nekem szól és csak addig tart, amíg kiérek az ajtón. Mi már voltunk többször az oviban és az első hét nagyszerű volt, aztán jött az anyukám ne hagyjál itt, meg a haza akajok menni kezdetű műsor, ami a szülőnek, gyermeknek, óvónőnek egyaránt kínlódás, de ha engedünk a hisztinek, az csak megnehezíti a beszokást.
2009. aug. 3. 11:44
Hát nekem se egyszerü augusztus 14 töl dolgozom,de ovi csak szeptembertöl van,így anyosom vigyázz rá majd a férjem.Nem tudom hogy reagálja majd le ,hogy nm leszek vele egésznap.Utána jön az ovi ugyebár.Annak örültem volna ha együtt kezdünk és nem hamarabb megyek vissza ,de így jött ki a lépés.Felkészítés annyi hogy mondjuk neki mi lesz az oviban stb.Így tetszik neki,de majd meglátjuk.
7. becseiagi (válaszként erre: 6. - 52d3e0b8a8)
2009. aug. 3. 11:16

Nálunk nem volt bölcsis, mert itthon volt velem, meg a picivel. De ő is ismeri az óvónéniket már, isz ő is minden nap jött a nagyobbikért az oviba. Szereti is az óvónéniket, és hát ők is mondták, hogy tuti nem lesz gond Andikával, mert már látják rajta, hogy simán ott fog maradni.


A nagyobbik is ment a csoportjával többször a suliba, de nem abba. Az ovitól egy saroknyira van az iskola, de oda 4. osztálytól járnak. Az, ahova 1. osztálytól járnak 3.-ig, meg a gimnáziumosok, az messzebb van, de ott csak egyszer jártak.

6. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 2. - Becseiagi)
2009. aug. 3. 10:43

Nekünk is pont így jön ki. :) A nagy várja a sulit. Szerencsére többször is mentek az ovis csoporttal és velünk is különböző alkalmakkor (nyílt nap, játékos foglalkozások, koncert, cirkusz).


A pici már járt bölcsibe, lesz is pár ismerős, akikkel együtt kezdi az ovit. Ismeri már az óvónéniket, hiszen minden nap mentünk együtt a nagyobbikkal. Ott is volt nyílt nap, játékos foglalkozások, úgyhogy nem lesz ismeretlen a "terep". Ezt nagyon jó ötletnek tartom.

5. 72673fdbb7 (válaszként erre: 3. - Mtt80)
2009. aug. 3. 10:41

:) én is így voltam vele. A fiam első perctől imádta, én meg szenvedtem a hiányától, de nem mutattam :) Én mondogattam neki párszor, hogy az oviban sok-sok játék van és mennyire jó, a gyerekekkel játszani...

Amit még hozzáfűznék, én a gyerekorvost kérdeztem meg, hogy érdemes-e valami immunerősítőt adni, mert azt hallottam, hogy az első hetekben sokszor lesznek betegek és nekünk felírt egy vitaminfélét, már nem emlékszem a nevére sajnos, de nagyon jó volt. A fiam nem sokat betegeskedett.

2009. aug. 3. 10:38
Csak őszintén. Hidd el, nem lesz gond. Néha a szülőt jobban megviseli, mint a gyermeket. Ha lesz is egy kis "anyahiány", hamar rendeződni fog. A lényeg, soha ne hazudjunk a gyermeknek. Meg kell őszintén mondani, hogy ő most az óvodában marad, és anya megy dolgozni,de du. siet érte.
2009. aug. 3. 10:33
Nálunk ez tavaly volt. A kisfiam már nagyon várta, sokat meséltem neki az oviról, és amikor előtte tavasszal volt egy nyilt nap az oviban, akkor elvittem oda. Na, alig bírtam hazahozni. :) Engem jobban megviselt a dolog, mint őt. :) Az eszemmel tudtam, hogy jobb lesz neki a gyerekek között (mert ő nagyon igényli a társaságot), de a szívem legszívesebben még otthon tarotta volna.
2009. aug. 3. 10:33
Igazából sehogy! Próbálok nyugodt maradni, mert amikor a kisebbik lányom kezdi az ovit, a nagyobbik akkor kezdi a sulit. Mivel az ovin már egyszer átestünk, így nem amiatt izgulok, hanem a suli miatt. A gyereket meg úgy, hogy elmondom neki többször, hogy nemsoká oviba fog járni, és már nagyon várja.
2009. aug. 3. 10:27
Hogyan készítitek föl a gyereketeket (és magatokat), hogy ősszel óvodába megy majd?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook