Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen vizkőoldót használtok a makacsabb, és milyet pl. a kétnapos vizkőhöz? fórum

Milyen vizkőoldót használtok a makacsabb, és milyet pl. a kétnapos vizkőhöz? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. ápr. 6. 18:12

OK, OK. Olvastam a fórumodat :D


Érvek, ellenérvek. Csak ki kellene próbálni.

31. CsillagTM (válaszként erre: 30. - Ncilány)
2012. ápr. 5. 13:55

köszi!!


a Domestos Zero vízköves (vmi fekete-lime zöld dobozos) eddig nem nagyon hat sztem...:(

2012. ápr. 3. 16:16

Több évesnél, pár alkalommal ismételni kell.

20 % os ecet. A lefolyóba is remek, egy kevés szódabikarbónával. És akár egy éjszaka így hagyni, és forró vízzel leöblíteni.

29. CsillagTM (válaszként erre: 28. - A24ba94ad5)
2012. ápr. 3. 14:41
a több éves ellen is jó? és mennyit, milyen hígítással...?
2012. ápr. 2. 15:03
ecet...
27. csgybzs (válaszként erre: 24. - Sikijudit)
2012. ápr. 2. 14:26
Szintén.
2012. ápr. 2. 14:19
WC-hez, több éves vízkő ellen valami tippetek...?? kb. "hegyként" áll a lefolyóban...:S
25. MelisUK (válaszként erre: 22. - SzánI.)
2012. jan. 19. 14:47

Skóciában élek, itt másféle tisztítószerek vannak, mint Magyarországon. Pl nincs egyáltalán hypo, de van bleach, ami lefordítva a fehérítő. Sokmindenre használható. Van hígabb és sűrűbb, gélesebb változata. Pl a Domestos is fehérítő. De mikor legutóbb voltam Magyarországon, akkor a Tescoban találtam fehérítőt, ugyanazt ami nálunk is van, ugyanúgy Bleach a neve. Fehér hengeres 2 literes palack, pirossal van ráírva, hogy Thin Bleach. (Ez a híg fehérítő.) Olyan 200-300Ft körül mozog az ára. Van Thick Bleach is, a sűrű géles állagú, ez valamivel drágább, kb dupla áron van. Totál ugyanaz, mint a wc-be öntendő kék domestos.

A híg fehérítőt szoktam spriccentős flakonba tölteni, ennek segítségével bepermetezem a tusolót, a fugákat különös tekintettel, rajta hagyom vagy fél órát, majd letusolom és ezután szokásos módon valamilyen tisztítószerrel kitakarítom. Így nincs penészesedés és gyönyörű fehér a fuga.

Azért is jó a fehérítős bepermetezés, mert elöli a baktériumokat. Ezért is lesz penészmentes a fürdőszoba. :)

1-2 havonta a mosógépbe is öntök fehérítőt és azzal egy magas hőfokú mosást indítok ruha nélkül. Így a mosógép is ragyogóan tiszta, nincsenek benne fekete penészlerakódások. Az illata is mindig friss. :)

A helyiek ajánlották a fehérítő használatát, én sem ismertem amíg Magyarországon éltem. Nagyon hasznos.

Olyan helyeken, ahol nagyon ügyelni kell a higiéniára, mint éttermek, konyhák, a járólapot, linóleumot is fehérítős forró vízzel mossák fel.

Ha pl műanyag vágódeszkád van, az is elkezd elszineződni idővel, de a bleach kitisztítja és szagtalanítja.

És persze a wc tisztítására is kiváló. :)

A lefolyó eldugulása ellen is nagyon hasznos, meg a szagok ellen. A konyhai lefolyóba pár naponta öntök éjszakára fehérítőt.

Ja, egyébként a Mr. Muscle lefolyótisztító is fehérítő. :) Annyiban különbözik a többi fehérítőtől, hogy az még sokkal sűrűbb.

2012. jan. 17. 22:27
Én mindenhová ecetet használok. Környezetbarát, olcsó és semmi sem jobb a vízkő ellen:-)
2012. jan. 17. 20:53
A vízköves felületre szódabikarbónát szórok és ráöntöm az ecetet. Szépen leszedi a makacsabb vízkövet is. Mindenre ezt használom.
22. SzánI. (válaszként erre: 20. - MelisUK)
2012. jan. 17. 10:01

Vízforralóba, és vasalóba én is ecetet használok.


Mi az a fehérítő? Milyen márkájú?

2012. jan. 17. 09:00
FROSCH Orange csodálatosan tisztit.
2012. jan. 16. 11:24

Vízforralóba pl mindig ecetet használok, teli töltöm vízzel, egy kis ecetet öntök bele és így felforralom. 1-2 hetente ezt alkalmazva nem vízköves és nem színeződik el a vízforraló.

Fürdőszobába mindig fehérítőt használok, így nincs penész és vízkő.

19. MelisUK (válaszként erre: 3. - SzánI.)
2012. jan. 16. 11:20
A kék színű Domestos 24h vált be nekem, ez olyan, hogy még egy wc lehúzás után is ott marad. Én minden estére öntök bele Domestost, nekem még sose volt vízköves a wc-m.
2012. jan. 16. 10:59
Ncilány ! én is igy szoktam)) ,vagy ecet, és utána só ,mely szagtalanit, a só még az eldugult lefolyó tisztitására is alkalmas / 29.Ft egy kiló és többszörre elég. ugyhogy olcsó és nem ráz.
17. lzsuzska (válaszként erre: 15. - Pmartika)
2012. jan. 16. 10:29
Személyesen a gyártótól Csepelen, vagy Erzsébeten 1 euro-s üzletben Kossuth Lajos u a sétáló utcában
2012. jan. 16. 10:19

Wc kefével le tudom pumpálni a vizet a " bűzelzáróból ". Felöntöttem 20 % ecettel, lehet volt 1 liter is, és tettem rá szódabikarbónát is. Pezseg, de nem csinál akkora gázt.

Egész éjjel úgy hagytam. Nagyon sokat levitt. De való igaz nem szabad hagyni hogy elharapózzon a vízkő.

15. pmartika (válaszként erre: 14. - Lzsuzska)
2012. jan. 16. 10:18
megnéztem, és milyen boltban veszitek? mert nem rémlik, hogy láttam volna,
2012. jan. 16. 10:04

Sziasztok,

Sikerült találnom környezetbarát, olcsó ,magyar termékcsaládot: Glanc

A KOVALD Kft forgalmazza keressetek rá a a neten.

Eddig minden barátnőmet , kolléganőmet rávettem, hogy próbálja ki és a visszajelzések alapján , már mindenki ezt használja.

13. 31c1daa9fa (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2012. jan. 16. 10:01
Hol alkalmaznád? Klotyóban, kávéfőzőhöz?
2012. jan. 16. 09:58
fekete flakon, zöld tetős Domestos, wc-be az a tuti
2012. jan. 16. 09:55
Citromsav por, amit fel kell oldani vízzel, bespriccelni, állni hagyni. Végül is a hatása, mint az eceté, de nincs ecetszag. Denagyon jó még a kóla, a legolcsóbb, abban van a legtöbb citromsav.
2012. jan. 16. 09:55
LIDL-W5 márka,a legjobb. Zselés!
2012. jan. 16. 09:46

Én is környezetkímélés és ecetpárti vagyok, a titok annyi, hogy rendszeresen be kell permetezni, akkor nem fajul el.

Akinek ez büdös, annak ajánlom a citromsavat. Nem mindegy mit eresztünk a lefolyóba, sok kicsi sokra megy...

2012. jan. 16. 09:42
Én az ecetes (békás) OBI-s tisztítót vettem legutóbb és nagyon jó!!! 400 Ft volt. A befeketedett, koszos, stb (régen fehér) fugát totál ujjá varázsolta! Jó, két napomba telt a súrolás kefével, de a fürdőszoba új lett. :D
7. Nirvi (válaszként erre: 4. - SzánI.)
2012. jan. 16. 09:40
Hát annyira nem mondanám, hogy zselés, de megáll a wc-n, nem folyik le egyből.
2012. jan. 16. 09:39
Cillit Bang narancssárga színű. Én a WC-ben, fürdőben csak ezt használnom. Csillog-villog minden utána. Ajánlani tudom csak. Igaz nem a legolcsóbb..., de sztem nagyon jó.
5. Nirvi (válaszként erre: 3. - SzánI.)
2012. jan. 16. 09:39
Nekem erre a Duck Power nagyon jó volt, de csak a piros. Múltkor uram véletlen lilát hozott, az semmit ért.
4. SzánI. (válaszként erre: 2. - Nirvi)
2012. jan. 16. 09:38
A Duck Power zselésebb, megáll függőleges részen?
2012. jan. 16. 09:37

Vasárnapi takarítás közben gondolkodtam azon, hogy a makacsabb vízkő (pl. a wc pereme alatt, vagy a wc-ben ahol áll a víz a lefolyó részen) nem jön le, csak hosszabb súrolás után, vagy még úgy sem.


Olyan erősebb vízkőoldó kellene, amelyik zselés, és megáll a függőleges részen, viszon erős.

Na most ezt a két tulajdonságot még nem kerestem egyben.


Ha valakinek van ötlete, vagy jól bevált tippe, írja meg :D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook