Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tápszert adnátok 7 hónapos, anyatejes babának? fórum

Milyen tápszert adnátok 7 hónapos, anyatejes babának? (tudásbázis kérdés)


19. Juharlevél (válaszként erre: 16. - Jázmin84)
2013. márc. 12. 17:04
Nekem is azt mondta a védőnő, hogy nincs jelentős különbség a tápszerek között. Az én lányom 16 hónapos, már rég junior italt "kellene" innia, de sokkal drágább, mint a tápszer, meg amúgy is maradnék a megszokottnál. Mondjuk egy pár hónapos csecsemőnek nem biztos, hogy jó a nagyobbaknak való tápszer, ennyire pontosan nem jártam utána.
18. Jázmin84 (válaszként erre: 17. - Cippora)
2013. márc. 12. 09:49
Szerencsére felírta a dokinő a Humana baby fit pluszt, csak egyenlőre kiváltani nem tudtuk, mert 3 gyógyszertár közül, egyikben sem volt :( Hiánycikk! Állítólag!
17. Cippora (válaszként erre: 16. - Jázmin84)
2013. márc. 10. 14:03

Nem,ez csak marketing!

Ha összeveted az 1-es és a 2-es tápszert (én megtettem) kiderül,hogy szinte ugyanaz.Ez épp olyan mint a jó éjt tápszer!Az is ugyanolyan sima,csak ráírták,hogy jó éjt.Ezt is az orvos meg a gyógyszerész mondta.

Nyugodtan add neki az 1-est.

16. Jázmin84 (válaszként erre: 14. - Cippora)
2013. márc. 10. 13:17
De hát, nem azért kell 6 hónapos kor után a 2-es, mert más a baba tápanyagszükséglete?
15. Jázmin84 (válaszként erre: 15. - Juharlevél)
2013. márc. 10. 13:16
A cumisüveggel nincs gond, a tejcsit simán megissza belőle!
14. Cippora (válaszként erre: 13. - Jázmin84)
2013. márc. 9. 22:38
Mi védőnői tanácsnak kaptuk,hogy mivel a beba pro 1-et csak fél éves korig írják receptre,járjak két hetente felíratni,és halmozzam fel.Így is tettem,így sikerült annyit tartalékolni,hogy nem kellett a beba 2 (az a 3600Ft-os ha jól tudom) A gyógyszertárba is megmondták,hogy semmi jelentősége nincs melyiket kapja.Ha nagyon drágállod,add neki a beba 1-et,az ha jól emlékszem 2500 Ft.Az is sok,de valamivel barátságosabb mint a 2-es.Vagy keríteni egy kisbabás ismerőst aki még felirathatja nektek a beba 1-et receptre,és akkor még olcsóbb...
13. Jázmin84 (válaszként erre: 12. - Cippora)
2013. márc. 9. 22:21
Én is gondoltam a Bebára, csak az ára borsos. Kb 3600 Ft.
2013. márc. 9. 22:13
Szerintem a Beba tápszer íze hasonlít leginkább az igazi tej ízére,nekem nem is fogadta el a lányom a többit!
11. Jázmin84 (válaszként erre: 10. - TyukLáb)
2013. márc. 9. 22:11
Hétfőn megyek a dokihoz és rá fogok kérdezni, de nekünk a védőnő tutira azt mondta, hogy egészséges babánál, csak 6 hónapos korig támogatott a tápszer.
10. TyukLáb (válaszként erre: 5. - Jázmin84)
2013. márc. 9. 21:56
nekünk is felírja a doki. 1-2 féle tápszer van amit bizonyos koroktól nem írhat fel, de két éves korig felírhat, illetve ha beteg akkor tovább is. Legalább is nekünk ezt mondta a doki.
9. Jázmin84 (válaszként erre: 8. - Csenge..)
2013. márc. 9. 21:51
Aranyos vagy! Próbálkozom a gyűjtögetéssel, de a napi 5-szöri tejcsit már nem tudom csökkenteni. 3-szor eszik kanalasat, de nem bírja tejcsi nélkül. Van, hogy sikerül 50-60 ml-t lefejni, de az is kevés, mert este szopizik kb. 140ml-t, megissza a gyűjtögetett 50 ml-t, de még így is kellene 60 ml, hogy jól lakjon. Általában 250-et eszik estére.
2013. márc. 9. 21:46

Szia!

Az a véleményem, hogy ennyi idős babának, ha eddig anyatejes volt, ne adj tápszert. A helyedben lefejném a délutáni tejet, hogy legyen estére, kiegészítésként. Napközben pedig adnék picit több gyümölcsöt, illetve, amit ehet. Az én kislányomnak nem tudtam már ennyi idősen tápszert adni, nem fogadta el, így több pépes zöldséget, gyümölcsöt kapott, estére pedig fejtem, gyűjtögettem. Sok szerencsét, tudom, hogy ez ilyenkor nehéz időszak, utólag már csak mosolyogsz rajta. :)

2013. márc. 9. 21:42
Csak laktózmentes vagy speciális tápszert írhat fel, de ha nincs szakorvosi javaslatod akkor 6 hónapos kora után, már nem kaphat receptet.
6. melcsisz (válaszként erre: 5. - Jázmin84)
2013. márc. 9. 21:40
Nem értem, miért nem irhatja fel?? Nekünk a mai napig felirja!
2013. márc. 9. 21:39
A Milumil is 2500 ft volt, mert nekünk már nem írhatja receptre a gyerekdoki :(((
2013. márc. 9. 21:36
Sok félét próbáltunk. Jelenleg Humana baby fitt plust kap. Ezt szereti is meg receptre ez a leg olcsóbb 630 ft Sok félét próbáltunk még Lactogen AR attól sugárban hányt. Milumil Peptit meg sinlackal kevertem ezt itta egy éves koráig. Az is jó volt. De ésszerű a gyerekorvost megkérdezni azokról, hogy mit érdemes, meg azt hogy mi mennyibe kerül. Nem biztos hogy a 3000 ftos tápszer lesz a legjobb a babának.
3. melcsisz (válaszként erre: 1. - Jázmin84)
2013. márc. 9. 21:29
Szia! Nekem Humana Baby Fitt-et kapta, ez banános, és az első perctől imádta, annyira, hogy utána már nem volt hajlandó cicizni, 8hós volt, nekünk a gyerek orvos irta fel, mert úgy 640.-, amúgy meg a duplája azt hiszem! De lehet hogy nem a tápszerrel van gond, hanem azzal, hogy nem cicizhet?! Ja és nekem 2 múlt de még mindig nem hajlandó lemondani a tápszerről, szóval megvacsizik rendes szilárd étellel, megfürdik és követeli, próbáltam helyette kakaót (amit imád reggeli mellé) tejet semmi nem jó! :))
2013. márc. 9. 21:25

Nem biztos, hogy megszokja.

Nekünk a Humana HA start + LCPUFA majd a HA1, HA2, HA3 jött be, de amit este imádott mindig: Humana schlummermilk (6 hónapos kortól adható) ami gabonával dúsított és nagyon finom enyhe vaníliás (megkostoltam). Este nálunk mindig ez volt a sztár. :)

Azóta mar junior ital iszik a lelkem :)))

2013. márc. 9. 21:18

Sziasztok!

7 hónapos a babám, eddig csak anyatejet kapott, de egy hete, esténként, már pótolnom kell tápszerrel. A védőnő javaslatára megvettem a Milumil 2-est, de csak nagyon nehezen issza meg a babám. Meg fogja szokni vagy vegyek inkább másikat? Ha igen, akkor milyet? Köszönöm a segítségeteket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook