Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi folyadékra van szüksége egy 6 hónapos babának? (Még kap 2x2dl tápszert) fórum

Mennyi folyadékra van szüksége egy 6 hónapos babának? (Még kap 2x2dl tápszert) (tudásbázis kérdés)


2008. máj. 19. 07:17
Köszönöm a válaszokat! A párom is azt mondta, hogy ne aggódjak, mert a kajáink is tele vannak vízzel.
16. McKenzi (válaszként erre: 14. - Btee)
2008. máj. 18. 22:40

Igaz!

Aranyosak lehettek ahogy ittak a pohárból, az én fiam már 20 hónapos és nagyon édesen iszik pohárból, és utána mindig azt mondja "áááh" mintha sört inna :)))

15. McKenzi (válaszként erre: 14. - Btee)
2008. máj. 18. 22:40

Igaz!

Aranyosak lehettek ahogy ittak a pohárból, az én fiam már 20 hónapos és nagyon édesen iszik pohárból, és utána mindig azt mondja "áááh" mintha sört inna :)))

14. Btee (válaszként erre: 11. - McKenzi)
2008. máj. 18. 22:25

Nem vettem kötekedésnek, csak nem értettem, mire is írod. :)))


Bevallom, nem tudom, hogyan működik cumisüveggel, mennyire és milyen idős korától iszik belőle önállóna egy baba, mert nálunk nincs. A fiam 5 hónapos koráig kapott belőle néha lefejt anyatejet, de a lányom még sohasem találkozott vele. Ebből kifolyólag aztán nálunk a poharazás a "divat". :))

Azzal meg muszáj volt kínálgatni a gyereket, mert önállóan sokáig nem tudta megfogni anélkül, hogy ne öntse magára, beszélni meg még nem tudott, hogy kérjen. :D

13. McKenzi (válaszként erre: 12. - McKenzi)
2008. máj. 18. 22:10
na még csak annyit, hogy a babák is ügyesen isznak pohárból, hát nálunk ez még azért nem rendszer, mert mindig kiönti és mivel még csak üvegpoharaink vannak, azokat mindig eltöri - így most még annyira nem erőltettem a pohárból ivást.
12. McKenzi (válaszként erre: 11. - McKenzi)
2008. máj. 18. 22:07
persze, ha már csak pohárból fog inni, akkor tényleg kínálni kell, még csak kicsi babában tudok gondolkozni :)))
11. McKenzi (válaszként erre: 10. - Btee)
2008. máj. 18. 22:06

semmi különös, azért írtam neked, mert azt írtad, hogy mindig kínálja meg :) mi nem kínáljuk mert mindig a keze ügyében van a teli cumisüveg


de nem kötekedésből írtam, legközelebb vigyázok majd, mert írásban könnyű félreérteni az embert.

10. Btee (válaszként erre: 9. - McKenzi)
2008. máj. 18. 21:54

??? Öööö, ezt most nem egészen értem, bocs! Mire írtad ezt? :)


Nálunk is mindig van kitéve a gyereknek a pohár innivaló, akkor iszik, amikor csak akar. Ezen kívül pedig rendszeresen fel is hívjuk rá a figyelmét.

9. McKenzi (válaszként erre: 8. - Btee)
2008. máj. 18. 21:43
Nálunk egész nap újra van töltve a cumisüveg, hol vízzel, hogy a szokásos kicsit ízetlen teájával
8. Btee (válaszként erre: 3. - Kathlee)
2008. máj. 18. 21:39

Szerintem ne foglalkozz azzal, hány ml-t írnak elő! Egyébként, minél nagyobb egy gyerek, annál kevesebbet. A 6 hónaposoknál már nem 150, hanem 130 ml is elég testsúlykilogrammonként.


DE: hagyatkozz a gyerekre! Kínáld meg, ha szomjas, inni fog, ha nem akkor meg teljesen felesleges beleerőszakolni, csak azért, mert azt mondta/írta valaki, hogy x idős/súlyú gyereknek bizonyos menniységet el kell fogyasztani.

Folyadék van az ételben is, a bébiételekben pl. nagyon is sok, hisz jórészt gyümölcs és zöldség. Ezt sem szabad figyelmen kívül hagyni, a napi teljes mennyiségbe az is beleszámít.


A hivatalos álláspont szerint a fiamnak naponta kb. 1,5 liter folyadékra van szüksége. Biztos vagyok benne, hogy ennek ő maximum felét issza, mint tényleges innivaló. Viszont minden nap kap levest, naponta kétszer gyümölcsöt, valamint joghurtot/kefirt egyszer.

Van és volt is minidg bőven pisis pelenka, ha pelus nélkül pisil, akkor pedig látom, hogy szép tiszta a vizelete, nem sárga, ami a szomjazásra utalna.


Szerintem inkább hagyatkozz ezekre az általános jelekre, mint holmi méricskélésre.

7. ALLICS (válaszként erre: 6. - Kathlee)
2008. máj. 18. 21:18
Többször is odaadom a cumisüveget napközben vagy ő elveszi és iszik.
6. kathlee (válaszként erre: 5. - ALLICS)
2008. máj. 18. 20:31

Jelzi vhogy, hogy szomjas? Vagy te megitatod időközönként?

Luca még evés után is épp egy-két kortyot iszik csak.

2008. máj. 17. 19:53
Nekem a kisfiam majdnem 9 hónapos.Egy nap megiszik fél liter tápszert + kb fél liter teát vagy bébiitalt.
4. ancy
2008. máj. 17. 19:31
Igen.Mind a két fiam nagyon iszákos ezért én hagytam had igyon.Annyit ugysem nagyon tud meginni.A kicsi most 22 hónapos és csak a tejmennyisége 1.3 liter,+ tea,gyümölcslé,és a leves.
3. kathlee (válaszként erre: 2. - Ancy)
2008. máj. 17. 18:43
Komolyan? Az én lányom tápszerrel iszik max. 5 dl folyadékot. Pedig kb. 8 kiló
2. ancy
2008. máj. 17. 18:37
Ahány kiló annyiszor 1.5 dl folyadék.Védőnő mondta
2008. máj. 17. 18:23
Mennyi folyadékra van szüksége egy 6 hónapos babának? (Még kap 2x2dl tápszert)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook