Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyógyszer beadása csak anyatejes babának hogyan? fórum

Gyógyszer beadása csak anyatejes babának hogyan? (tudásbázis kérdés)


21. Nikimiki01 (válaszként erre: 15. - Gabi0630)
2014. jan. 14. 16:55

Szia, bár én még csak 1-2 hét mulva kezdem a babázast, igy szemelyes tapasztaltom nincs, viszont:

Egesz terhesseg alatt be volt dugulva az orrom, folyamatosan. Orrcseppezni nem mertem, mas megoldas kellett. Hosszas tesztelgetés utan az ultrahangos inhalálás jött be.

Egy kézben tartható, patron formáju kütyüt kepzelj el, aminek olyan szilikon maszk resze van, mint amilyen a korhazakban a lelegeztető maszk. Kétfajta méret van hozza, egy felnőtt es egy csecsemő (icipici, tenyleg :)). Az erdekesseg a dologban, hogy van a kütyünek egy gyógyszer-adagoló tartalya is, es gyakorlatilag azaltal hogy ultrahanggal porlasztja a vizet, atmegy a gyógyszertartó tegelyen is, es "belélegzed" a gyogyszert.

Külön keirasa van hogy hogyan kell beletenni, adagolni, mennyi szivodik fel belőle stb,

Először lehet bonyolultan hangzik, de ha muszaj, az ember kitanulja, es segitenek a gyógyaszati boltokban stb.

Alvas kózben rarakod a maszkot, es belelegzi.ennyi. Hangja nincs a kütyünek, gyakorlatilag semmi.

10-20 ezer ft között van az ára, attól függ hol es milyet veszel pontosan..

Sok sikert! :)

20. pacas
2014. jan. 14. 14:19

Szia!

Az én kisfiam is 5,5 hónapos és december elején volt beteg hogy gyógyszert kellett kapnia.

Nála is trükközni kellet hogy lenyelje,az első ami bejött:kiskanálba raktam,összekeverve egy kis tejcsivel,megcsikiztem az állát,és mikor kinyitotta a száját a férjem betolta a szájába,közben csikiztem az arcát és az állát így elterelődött a figyelme,nem tolta ki a nyelvével.A másik hogy egy fecskendőbe,amivel a nurofent is fel lehet szívni,olyanba kevertem össze tejcsivel a gyógyszert,hagytam hogy bevegye a szájába és rágogassa,közben nagyon óvatosan nyomtam bele a szájába.Persze ezek csak egyszer-kétszer jöttek be,mert rájött hogy nem is olyan jó ez neki,de addigra már jobban lett!

Jobbulást a Picikédnek!

19. Highlander73 (válaszként erre: 18. - Gabi0630)
2014. jan. 14. 09:30

Igen,csak 1 évesen evett értékelhető mennyiséget.Addig szó szerint kínlódás volt az "evés".

De vigasztaljon:most 21 hónapos és elég jól eszik!Kedvence minden zöld:brokkoli,borsó és zöldbab.A levesek detto és szinte minden gyümölcs.

De még mindig szopik!!!Ez már néha fárasztó,de nem akar még leszokni,hiába próbálnám ritkítani a szopikat.

Amire utólag rájöttünk:Ő utálta a pépes állagot,vagyis miután kissé darabosabb ételeket ehetett-vagyis 1 éves kora körül-onnantól jobban evett.

Még annyi:ha ilyen finnyás próbáld meg a Hipp répapüréjét!Pici üveges és én csak a Müllerben tudtam venni,más drogériában nem volt.Nekem ezt ette valamennyire meg néha a zöldborsót.(De azt csak később adhatod.)

Kitartást!

18. gabi0630 (válaszként erre: 12. - Highlander73)
2014. jan. 13. 21:14
1 évesen???? Hát, hogy őszinte legyek én is sajnos valami ilyenre számítok.
17. gabi0630 (válaszként erre: 13. - Krozsu)
2014. jan. 13. 21:12
Furának fura, de nem is olyan nagy hülyeség. Valamit muszáj csinálni.
16. gabi0630 (válaszként erre: 11. - Eva215)
2014. jan. 13. 21:10
Ezt megnézem, de a sima cumisüveget nem fogadja el.
15. gabi0630 (válaszként erre: 10. - Lillenet)
2014. jan. 13. 21:10
Nem, nem voltunk kórházba, csak ha nem veszi be a gyógyszert, félek az lesz
14. gabi0630 (válaszként erre: 8. - Babeck)
2014. jan. 13. 21:09
Azt is kiköpi
13. krozsu
2014. jan. 13. 21:08

Lehet hülyeség,de mi van,ha a melledre kened és szopi közben lenyeli azt is. Vagy nagyon nagy mennyiség?

Számomra is furán hangzik,amit írtam,de ha valamit muszáj,akkor bekapcsol az anyai vad ötletelés :-)

2014. jan. 13. 21:06
Az én lányom pont ilyen volt.(Most már 2 éves lesz,még mindig lelkesen szopik.Soha nem fogadta el a tápszert és a hozzátáplálás is egy rémálom volt...kb.1 évesen evett már jobban pépes cuccokat.)Mi úgy adtuk be neki a gyógyszert,hogy fecskendővel egész mélyen bespricceltük.D vitamint anyatejben.Persze néha kiköpte.
11. eva215
2014. jan. 13. 21:03
Cumisüveget sem hajlandó elfogadni? Láttam a müllerben olyan mini cumisüveget, amibe direkt ilyen gyógyszereket lehet tenni, mert picike a tartája. Egy kis lefejt tej+ gyógyszer hátha így üvegből megissza.
10. lillenet (válaszként erre: 5. - Gabi0630)
2014. jan. 13. 20:55

Kórház?:(

Mit kapott el?

9. lillenet (válaszként erre: 7. - Gabi0630)
2014. jan. 13. 20:54

Ööö...

anyatejjel kikevert szirup cumisüvegben?

8. Babeck (válaszként erre: 1. - Gabi0630)
2014. jan. 13. 20:50

Fecskendővel a nyelvére, hátra? Ne a torkára, mert attól félrenyelős ingere lesz.


Gyümölcslevekkel kóstoltass először szerintem, ne pépessel :)

7. gabi0630 (válaszként erre: 3. - Inta)
2014. jan. 13. 20:43
Meglátja a kanalat, szorítja össze a száját:((
6. gabi0630 (válaszként erre: 4. - Lillenet)
2014. jan. 13. 20:42

Teljesen mindegy milyen ízről van szó. A savanyú cebion nem tezsik, a kesernyés D vitamin sem, de az édes alma sem. A legnagyobb baja hogy nem tej:(


Gyógyszer az szirup. Láza még nincs.Kúp van lázcsillapításra, bár jobban szeretem a Nurophent, de mindegy, nála kúp lesz.

5. gabi0630 (válaszként erre: 2. - Majmocska)
2014. jan. 13. 20:40
Ez tényleg durva, de tudod mit, inkább ez mint kórház:(((
4. lillenet (válaszként erre: 1. - Gabi0630)
2014. jan. 13. 20:38

Szia!


Mielőbbi jobbulást a kishölgyednek!


Nincs sajnos ötletem:(

Vagyis csak "durvák"... megcukrozni vagy megsavanyítani a szirupot...(Gergőm mai napig imádja a savanyút, sose tudni!)

Mit írtak fel neki?

Nem létezik esetleg kúp formájában?

Láza is van?

3. inta
2014. jan. 13. 20:37
Esetleg lefejt tejbe, kanállal.
2014. jan. 13. 20:36

Tudom, hogy amit írok, gyerekkínzásnak tűnik, de célracezető végső esetben:

Tehát: gyógyszert beadod, majd azonnal gyerek száját összeszorítod, ezzel egy időben orrát 1-2 másodpercre befogod. Reflexből nyelni fog.

2014. jan. 13. 20:32

KIslányom 5,5 hónapos, csak anyatejes baba volt idáig. Még vizet és teát sem fogadott el soha életében.

A tej már kevesebb, nem is úgy hízik, és 2 napja védőnői tanácsra elkezdtük a hozzátáplálást, de egyáltalán nem hajlandó még lenyelni sem az új ízt, egyből löki ki a nyelvével. Ez még annyira nem is bánt, majd hozzászokik, de az a baj, hogy beteg lett, elkapta a tesótól, és a gyógyszert sem hajlandó bevenni.

Vagyis beveszi, de azzal a lendülettel köpi ki, az egészet. ÉS teljesen kétségbe vagyok esve. Ha kanállal adom, ha adagolóval, mindegy, ugyanúgy végzi. Bár kegyetlen, de teljesen a torkára lett nyomva,úgy is próbáltuk, de ugyanúgy kiköpte az egészet. Mit csináljak? Hogyan adjam be?? Ételbe sem rakhatom, italba sem...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook