Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen táplálékkiegészítőt tudnátok ajánlani térdízületi gyulladásra? fórum

Milyen táplálékkiegészítőt tudnátok ajánlani térdízületi gyulladásra? (tudásbázis kérdés)


16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Zahonyil)
2018. nov. 6. 11:48
Én por alakú zselatint szedegettem egy időben. (A gumicukor azért elég sok cukrot tartalmaz.)
2018. nov. 6. 11:43

A közönséges étkezési zselatin, amely bármely élelmiszerboltban kapható, nagyon jó hatású. Ez pótolja a csont és a porc közötti kenőanyagot, a kollagént. Szinte minden esetben a k,ollagén hiánya okozza a gyulladást.

Ha valakinek nehezére esik a zselatint lenyelni (enyves íze miatt és mert összeragad tőle az ember szája) vegyen gumicukorkát. Az is nagyon jó kollagén forrás.

14. Guruljka (válaszként erre: 11. - Bözsi néni)
2018. okt. 31. 22:47

Láttam, olvastam. A fűszerőrlemény azért nem a natúr rizómából, hanem a szárítottból készül, de mindegy.

Akinek telik rá, vegye a kapszulát.

Senkit nem akarok rábeszélni a kurkumára.

13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Bözsi néni)
2018. okt. 31. 22:45

Ez is egy vélemény.

Az én vállam azóta se fáj, pedig hónapokon át hideg huzat érte, és erősen lecsökkent a mozgása. Már akkor is fájt, ha nem mozgattam. A háziorvos csak erős csillapítót írt, azzal, hogy ne szedjem gyakran, csak ha muszáj. Reumatológiára elküldhetett volna pedig...


Szerintem a kurkuma segített, mert más változás nem volt. És gyorsan is.

12. Bözsi néni (válaszként erre: 11. - Bözsi néni)
2018. okt. 31. 20:32

Persze mivel jó sokféle van ezekből, olyat kell választani, ami kurkuma kivonatot, azaz kurkumint tartalmaz jelentös mennyiségben, nem csak sima kurkuma port. Mert annál valóban olcsóbb a sima fűszer, csak nem hatásos. Max. bélrendszeri gyulladásra.


Izületi problémákra ütősebb kell, amiben sok a kivonat.

11. Bözsi néni (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2018. okt. 31. 20:23
Hiába mlred ki a port, a benne lévő hatóanyag, a kurkumin a lényeg, ami jóval magasabb, mint a fűszerörleményben.
10. Guruljka (válaszként erre: 8. - Bözsi néni)
2018. okt. 31. 20:06

Azért mondom, mert kimértem.

Most nem tudok ugyanúgy utánamérni, mert kevés itthon a kurkumám.

Mindenesetre a hónapok óta fájó vállam pár nap elteltével már kevésbé fájt. 2-3 hét alatt teljesen fájdalommentes lett.

Egy kapszula egyébként kb. fél gramm kurkumát tartalmaz.

9. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Life14)
2018. okt. 31. 20:02
Flector gél, gyulladásgátló és fájdalomcsillapító. Kérdezd meg a dokit, hogy az injekció mellett alkalmazható-e, nehogy összeférhetetlenség legyen.
8. Bözsi néni (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2018. okt. 31. 19:59

A tabletta azért jobb sokszor, mert hónapok kellhetnek, mire fél mokkáskanalanként bejuttatod a szükséges, hatásos mennyiséget. Már ha egyáltalán ér valamit ilyen pici mennyiség.


Míg a tablettában koncentráltan van a hatóanyag és úgy sokkal előbb gyógyít, ami nem mindegy.

7. zsanna54 (válaszként erre: 1. - Life14)
2018. okt. 31. 19:13

Fekete nadálytő krém./Pl.Herbiotikum/ Gyógyszertárban

kapható,olcsó,és jó.

A kurkuma epebetegségek esetén nem ajánlott. Jobbulást kívánok.

6. elemző (válaszként erre: 1. - Life14)
2018. okt. 30. 23:52
Gyömbér, kurkuma és halolaj jó gyulladáscsökkentők.Jobbulást!
5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Bozsu55)
2018. okt. 30. 13:03
Azt éppen nem írta, hogy nem hatna. Én úgy értelmezem legalább is, hogy azt kérdezi, ezen felül mi az, amit még megtehet.
2018. okt. 30. 12:42

Húúú ha az injekció nem hat az gond.

Nem lehet hogy még nem fejtette ki a hatását?

3. Guruljka (válaszként erre: 2. - 240a440c77)
2018. okt. 30. 12:36

Sok helyen megírtam már, én nem költök drága tablettára, ha nem muszáj. A természetes kurkuma, mint fűszer, olcsó, és gyulladásos eredetű ízületi panaszoknál használni szokott, ez a személyes tapasztalatom is.

Mokkáskanálnyi mennyiséget lehet naponta valamelyik ételbe tenni.

2. 240a440c77 (válaszként erre: 1. - Life14)
2018. okt. 30. 12:28

Szia!


Szerintem a Kurkuma tabletta jól jöhet, de mindenképp kérdezz rá a dokidnál. :)

2018. okt. 30. 12:22
Térdízuleti gyulladásra milyen táplálékkiegészítot tudnátok ajánlani kiegészíto kezelésként, a gyógytorna, gyulladáscsokento gyógyszer (Movalis), szteroidos injekció mellé?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook