Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen tünetei vannak a vékonybél gyulladásnak? fórum

Milyen tünetei vannak a vékonybél gyulladásnak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
71. youlcsi (válaszként erre: 70. - Medina07)
2009. jún. 19. 13:27

a klion antibiotikum. a negatív tenyésztések ellenére ezt kaptam, mert már decemberben is csak ez segített.

sajnos ibd-ben nem tudom, hogy működik, de tuti hatásos, sokaktól hallottam/olvastam már, hogy "tüneti" kezelésként ezt írták fel.

70. Medina07 (válaszként erre: 69. - Youlcsi)
2009. jún. 19. 13:20
Kiváncsi vagyok, hogy használ-e. Ezt orvos írja fel, vagy hasmenésre van? Mert ha vissza megyek dolgozni, akkor jó lenne valamit tenni. Nincs kedvem rohangálni a klotyó manóhoz, meg aztán elég kellemetlen is.
2009. jún. 19. 11:55

én nem is szedek gyógyszert :)

no, jó, a klion most kivétel ez alól (ma kezdtem a 2. 10 napot)

68. Medina07 (válaszként erre: 67. - Youlcsi)
2009. jún. 19. 10:10

Nálam is dettó ez a helyzet. Fogyok, hízok, fogyok, hízok... Persze azért egy átlag körül mozgok mindig. Én se értem. :S

Diétát én se tudok, ezért írtam, hogy jegyzetelnem kéne mit eszek és mitől hogy vagyok... Bár sokszor van olyan, hogy egyszer rossz, máskor meg semmi bajom sincs egy ételtől.

Szerintem tök mindegy mit csinálunk. Gyógyszert se szedhetek örökké. Amúgy is szarul voltam tőle. Teljesen lelassult az agyam, szédültem, stb... Francnak hiányzik..

67. youlcsi (válaszként erre: 66. - Medina07)
2009. jún. 19. 10:04

nekem azt mondta a doki, hogy nincs semmi diéta, majd én rájövök, hogy mi okoz gondot, és utána azt úgyis kerülni fogom. de igazán mindegy, hogy mit eszek/iszok, mindig ugyanúgy vagyok.


nekem a rekord 2 hét alatt -7 kiló. na, ez volt az a pont, amikor elbaktattam a háziorvoshoz... bár nem zavart a fogyás, mondtam is a dokinak, hogy ne kezeljük addig, amíg nem megy le még egy tizes :) de ez a fogyás is periodikus: 1-2 hét alatt lemegy simán 3-4 kiló, aztán ebből sok hónap alatt visszajön kb a fele, aztán megint kezdődik előről. csak azt nem értem, hogy mitől fogyik/hízok, amikor az állapotom amúgy semmit nem változik.

2009. jún. 19. 09:36

Ez olyan furcsa, hogy egyik napról a másikra. Én is ugyanígy voltam. 3 kilót fogytam 1 hónap alatt.


Én nagyon szeretem a cseresznyét, szőlőt, epret, szinte mindent, ami zöldség, gyümölcs. Például a cseresznyétől teljesen kész vagyok.

Sajnos ezzel együtt kell élnünk, csak ne romoljon az állapotunk. Nem szeretném, ha kiműtenének belőlem egy darabot, vagy sipolyom legyen. Olyan rossz, hogy ilyen fiatalon gondolnom kell a jövőmre és eszerint enni, inni...

A férjem is mindig kiakaszt, annyira vigyáz rám. Ha valami olyat eszek, amit nem szabadna, akkor már jön a papolás. De mindig nem lehet kibírni. Ha megkívánom, megeszem... :(

65. youlcsi (válaszként erre: 64. - Medina07)
2009. jún. 19. 07:41

na, én a paradicsomnak a látványát sem bírom :)


vmivel több, mint 2 éve kezdődött (teljesen hirtelen, egyik reggel hasmenés, és azóta úgy maradt), novemberben lett meg a dg.

nem tudok róla, hogy a családban még lenne ibd-s.

a betegséget egyébként valóban nem lehet örökölni, de a hajlamot sajnos igen :(

64. Medina07 (válaszként erre: 63. - Youlcsi)
2009. jún. 19. 07:27

Hát én nagyon szeretem például a paradicsomot. A csokiért nem vagyok oda, tészta, sajt jöhet.

Nálad mikor fedezték fel a betegséget? És van a családba még ilyen? Mert nálunk az anyukám beteg még. Azt mondták, hogy nem lehet örökölni. A francokat nem.

63. youlcsi (válaszként erre: 62. - Medina07)
2009. jún. 18. 20:01

ebből a szempontból szerencsés vagyok: nem szeretem a zöldségeket, gyümölcsöket. és ugye azok a legproblémásabbak.


én simán elélnék úgy, hogy csak csirke, hal, kenyér, tészta, krumpli, rizs, sajt és édesség van a világon :)

62. Medina07 (válaszként erre: 61. - Youlcsi)
2009. jún. 18. 19:23

Én most ügye itthon vagyok Gyed-en. Így egy kicsit önfeledtebben ehetek, de ha mennem kell valahova, akkor én is vigyázok, alig eszek. De akkor is benne van az emberbe a félsz. :(


Én megfigyeltem, hogy nekem például nem jó a paradicsom, de ha a héját leszedem, akkor már nem visel meg annyira. A gombát teljesen száműztem, attól még fájdalmaim is vannak. Hasonlóképp a hüvelyes zöldségektől. És még van rengeteg dolog. Az az igazság, hogy írnom kéne mit eszek, mi hogy hat rám és akkor talán fel tudnék magamnak állítani egy diétát, ami helyre tesz egy időre.

61. youlcsi (válaszként erre: 57. - Medina07)
2009. jún. 17. 21:31

én 2 hétig leginkább csak vizen éltem. jobb volt éhesnek lenni, mint szimbiózisban élni a klozettel :)

de most már bármit megeszek. csak arra kell figyelnem, hogy délelőtt leginkább semmit. meló után már jöhet bármi.

60. youlcsi (válaszként erre: 58. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 17. 21:29
tévedés :) ibd-ben a fehérkenyér ajánlott.
2009. jún. 17. 18:53
és jó ha élesztőmentes is
2009. jún. 17. 18:53
A kenyérből csak a teljes kiőrlésű jó
57. Medina07 (válaszként erre: 56. - Youlcsi)
2009. jún. 17. 15:19

Sajnálom hogy te is, de nyugi,biztos sikerülni fog teherbe esni. Én legszívesebben egyfolytában terhes lennék. :D

Jelenleg én is nagyon rossz állapotban vagyok. Valamelyest tudok az étrenddel javítani rajta, de azért nem élhetek kenyéren és vizen... :S

56. youlcsi (válaszként erre: 55. - Medina07)
2009. jún. 14. 19:58

szia!

én is a babásodástól remélek némi nyugalmat :) csak egyenlőre az sem megy. főként, hogy most vagyok túl nagyon kemény néhány héten (nyomatom a kliont ezerrel :))

nemrég még nem is gondoltam volna, hogy az egy hónappal ezelőtti állapotommal bármikor is kiegyeznék. most már, hogy majdnem elértem, elégedett vagyok.

2009. jún. 14. 17:37

Sziasztok!


Látom, van itt egy-két Chron-os. Sajnos!!! Én is ezt a tábort erősítem.

A tünetei ezek voltak: Hirtelen görcsölés, erős fájdalom, hasmenés.

20 évesen derült ki, hogy az vagyok. Kaptam rá valami gyógyszert (Entocort), amitől egy ideig jól voltam, de sajnos ez egy olyan betegség, amiből nem lehet kigyógyulni, max tünetmentesnek lehet lenni. Zürősebb, steresszesebb időszakban előjön. Így volt velem is 3 évvel ezelőtt, amikor is 55 kilóról lefogytam 48-ra. Utána nagyon odafigyeltem, hogy mit eszek (pedig én is szeretem a hasamat és így elmúlt az a rossz időszak). Közbe férjhez mentem és terhes lettem. A terhesség alatt volt a legjobb, halvány jele se volt a betegségemnek, biztos a hormonok. Még szoptatás alatt se volt semmi baj, de most sajna újból elő jött. Nem tudom mi lesz így velem, mert így dolgozni nagyon nehéz lesz.

Előttem is írták már, hogy alighogy befejezte az evés, már jön is ki. Sajna én is így vagyok vele...

Remélem a terhességgel kapcsolatos szorongásait egyeseknek eltüntettem. Bátran vállaljátok, az lesz életetek legszebb időszaka...

2009. jún. 13. 16:53
Hú nagyon régen jártam erre!Nem tudtam, hogy másokat is érdekel majd a fórum így leléptem, mert Youlcsival egy másik fórumon is összeakadtunk;).Köszönöm jól vagyok, még várom a szövettant...Én is lisztérzékeny gyanús vagyok, még el kell mennem vérvételre emiatt.Remélem nem ez lesz a baj, sőt én tudom:D.Nem lehetek lisztérzékeny és kész!!!!:)Mindenkinek mihamarabbi gyógyulást kívánok és kitartást a sok sok vizsgálathoz:)!!!!Puszi
53. youlcsi (válaszként erre: 51. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 31. 17:00

az, amit letoltak a cső mellett, azzal vették a szövetmintát.

én persze nem emlékszem rá, mert én kértem, hogy leszedáljanak. viszont a colonnál sajnos emlékszem ezekre :(

2009. máj. 31. 15:17
Ezt kevertem össze a kapszulás endoszkópiával. Mivel utóbbi gyomortükrözést jelent. Nekem nem csináltak fotókat, csak egy monitoron nézték a képet. Sajnos én nem sokat láttam belőle.
51. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 50. - Youlcsi)
2009. máj. 31. 15:13

Én is azt a csövet nyeltem, de szerintem mellé még valami mást is letoltak vagy lehet az a kis fémszál hozzátartozott. Nem sokat láttam mert könnyeztem, de mintha valamit ott mozgattak volna a cső mellett. Gondolom a szonda lehetett.

"Vékonybél-biopszia. Lényege, hogy szonda segítségével a vékonybélbe olyan kapszulát juttatunk be, melynek oldalán nyílás, a belsejében kör alakú kés van. A kapszulába beszívott nyálkahártyát a kés mechanikus vagy hidraulikus mozgatásával lemetsszük."

2009. máj. 30. 18:37

a szondát csak a kontrasztanyag "betöltésére" használják a rtg-nél.


a caps. end. pedig nem tud mintát venni. van egy néhány centis kamera, amit lenyelsz, és mire kijön addigra megcsinálja a sztárfotókat :)


azt akkor nem vágom, hogy neked milyen módszerrel csinálták a biopsiát. én simán a csövet nyeltem, és nem csak a gyomrot nézték, hanem a belet is (gyomorra nem is voltak kíváncsiak)

2009. máj. 30. 16:33
Van még szondás vékonybél röntgen is.
2009. máj. 30. 16:32
Azt hittem a kapszula endoscopia a gyomortükrözéskor végzett vékonybél-mintavétel. Nekem is valamilyen kapszulás módszerrel vettek mintát a bélből. Lisztérzékeny gyanús voltam.
47. youlcsi (válaszként erre: 46. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 30. 15:56

amit tükrözni lehet: duodenum első szakasza -kb 10-15 cm (gyomortükrözéskor szokták megnézni, ha baj van), és amit írtál. de a nyombélből is néhány 10 cm a max. szóval a 4 méter vékonybélből nagyon jó kezek meg tudnak nézni mondjuk... max 40-50 cm-t.

ha jól tudom, léteznek vékonybéltükrök, de a vizsgálat nagyon hosszadalmas, fájdalmas és rendkívül kockázatos. néhány helyen csinálják asszem. (de az is lehet, hogy nem jól tudom :)) de ezzel sem lehet az egészet végignézni. arra ott van a capsula endoscopia. csak az meg piszok drága.

2009. máj. 30. 15:49

Én meg vagyok elégedve a Normaflore-ral, bár sosem volt hasmenésem. Másra szedem.

A Protexinről is jókat hallottam, de az drágább.


Hogy a fenébe nem lehet tükrözni a vékonybelet? Csak a nyombelet meg a vastagbelet lehet? Hihetetlen...

45. youlcsi (válaszként erre: 44. - Macsi84)
2009. máj. 30. 15:01

biztos, hogy rosszabb, mint az ibs, bár sztem mindenkinek a saját baja a legrosszabb, ami miatt nem tudja élni a megszokott életét. szóval lehet egy ibs is piszok sz@r.

nem műtöttek, szerencsére. nem olyan rossz a helyzet. tükrözés+szövettan kell. de ez sem tuti, mert lehet a vékonybélben is, és azt nem lehet tökrözni

44. Macsi84 (válaszként erre: 43. - Youlcsi)
2009. máj. 29. 18:22
Visszaolvasván látom, Te Crohn-os vagy. Az gondolom sokkal rosszab mint ez az IBS. Egy kolléganőmet áprilisban műtötték másodszor emiatt. Téged már műtöttek? Végülis mi mutatta ki hogy ez a betegséged? A tükrözés?
43. youlcsi (válaszként erre: 42. - Macsi84)
2009. máj. 29. 18:17
nekem a normaflore nem jött be. de hát nem is vártam csodát.
2009. máj. 29. 18:15

Igen, a kórházban pont ezt alkalmaztam (mivel ott amúgy is "remek" a koszt:-) ) és valóban, akkor jobb volt. A környezet viszont sokkoló volt. 20-on évesen bekerülni az öreg, néha maguknál sem lévő csak összevissza motyógó meg jajgató nénik közé, hát az rettenetesen kikészített. Állítom hogy ez sem segített sokat rajtam, sőt. :(

De pl. ma is volt egy 4-5 órás normál időszak délután. Aztán ettem egy kicsit és jöttek a görcsök, meg a hasmenés. Úúúú, pedig étvágyam az van, de még milyen! Bármit megennék, már olyan uncsi a pirítós meg a főt krumpli.Bár most az almapüré+babapiskóta nagyon ízlik, de az is kijön. Szted a Normaflore használ valamit majd? Még csak 2 napja szedem mondjuk.

Meg annyira hihetetlen, hogy ha voltak ennek előzményei-márpedig néha be-be kapkodtam egy egy Reasec-et mert úgy éreztem kell- ennyire nem vettem komolyan a dolgot. Azt gondoltam, velem semmi komoly nem történhet. Aztán csak kijött a stressz :(

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook