Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? fórum

Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


473. töpi21
2009. márc. 10. 07:52

Amúgy nekem teljesen normális volt a ciklusom.28 naponta jelentkezett és 4 napig tartott.Aztán mikor csináltak progimérést és kiderült,hogy nagyon alacsony,a következő mensi teljesen más volt.10 napot késett 2 nap barnázással kezdődött utána 4 napig normális viszont utána újra sokáig barnázás.Úgy tudom ezt az alacsony progiszint csinálja,na de nálam csak akkor jelentkezett mikor ezt megtudtam.Ez valami pszihés lehet szerintetek vagy csak véletlen.

Van itt olyan aki alacsony progiszinttel kezdett de mégis ki tudta hordani a babáját???

472. töpi21
2009. márc. 10. 07:45
Aki szedi a Closty-t annak mindenképp kell tüszőrepesztő injekció???Mert nekem ezt a dokim nem is említette.
471. Murmur
2009. márc. 8. 17:26

Sziasztok lányok!


Én is beállok a sorba. 11 kudarcos hónap után kivizsgáltattam magam. Kiderült, hogy van tüszőérésem, de nagyon pici, és nem tud megrepedni. Valószínű azért, mert nagyon kevés az ösztrogénem. Ezért a köv. hónaptól jön a Closty. Reménykedhetem?

470. Dengy5
2009. márc. 8. 05:12

Én csak 3 hónapig szedtem a Clostilt. Az első adagtól lett peteérésem, a másodiktól viszont nem, ezért a ciklusom ismét megborult. A 3.hónapban dupla adagot szedtem amitől két hatalmas cisztám lett. Most pihi van.

De van olyan ismerősöm, aki ettől lett terhes.

2009. márc. 7. 19:07
Hát, banya, gratulálok, tök szuper Neked. :) Én 2 éve szedek metformint, de még spontán ciklust se sikerült eddig elérni, a petefészkeim meg uolyan cisztásak mint előtte. :(
468. dadianya (válaszként erre: 467. - 95897bc429)
2009. márc. 7. 17:25

Szia!

Te meddig szedted a clostit?utána mikor lettél terhes?

2009. márc. 7. 15:04
Én is szedtem a clostit és a duphasztont sde nem lett meg a várt eredménye. Csak jó cisztás lettem tőle. A sok megéredt de ki me szakatt pete betokosodott. Erre a dokim adott egy meforal nevű készítményt, ami alapban az öregségi cukorbetegségre gyógyszer. De a mellékhatása hogy a ciszták felszívódnak, és a rendszertelen mensit is rendbe teszi. Ezt szedtem 3 hónapig és utána egyből spontán terhes is lettem.
466. 95897bc429 (válaszként erre: 463. - Töpi21)
2009. márc. 7. 15:01
A Utrogestan-t vagy Duphaston azért írják fel, hogy ha megfogant a bab, akkor a ne legyen sárgatest probléma. Ezt általában asikeres terherbeesés után a 12 hétig kell szedni, mert addigra alakul ki a máhlepény, és addig a baba a sárgatest hormon segítségével fejlődik.
2009. márc. 7. 13:54

Sziasztok!

Én szedtem mindkettőt,a closty után,az utrogestant majd az nem használt,utána pedig a duphastont.Sajnos nekem egyik se segített.A closty igen,attól volt mindig peteérés,de vagy nem repedt meg vagy nem sikerült a beágyazódás,ezt sajnos nemtudom.Most nagyon el vagyok keseredve,mert a clostit se szedhetem már.Hát most rábízzuk magunkat a természetre,hátha....

2009. márc. 6. 15:13
Nekem a dokim Utrot írt fel Closty után a ciklus 16. napjától.
463. töpi21
2009. márc. 5. 20:24
Azt nem tudjátok,hogy akinek alacsony a progiszintje,annak a Closti után mindenképpen szednie kell Utrogestan-t vagy Duphaston???
2009. márc. 5. 12:09
Szia, Reni, szorítok, és nagyon sajnálom, Töpi, ami a babáddal történt. :(
2009. márc. 5. 08:49
Köszi a bíztatást. Akkor úgy tűnik nekem nagyobb szerencsém volt az orvosommal, ő rögtön egy hotrmon vizsgálattsl kezdett. Ma reggel óta szúrkálást és tompa nyomást érzek a jobb petefészkemnél, remélem jelent valami előre haladást. Holnap megyek ultrahangra, majd meglátjuk.
460. töpi21
2009. márc. 4. 20:53

Sziasztok!

Én a Clostit tavaly novemberben szedtem be 5 napig 2*1-et és januárban terhes is lettem,de sajnos az akkori dokim nem nézetett hormonszintet,

és ezért nem maradt meg,ugyanis mint később kiderült katasztrófális a progiszintem.

Nem tudom,hogy ha felírt volna pl.Utrot,akkor

ki tudtam volna-e hordani.

2009. márc. 2. 16:33

Sziasztok!

Én még új vagyok a fórumon, de gyakran olvasgatom a hozzászólásokat,mert mindig okulok belőlük valamit. Mi is próbálkozunk a babával,de a fogamzásgátló abbahagyása óta nagyon rendszertelen a ciklusom, így eddig még nem jött össze. A hormonvizsálaton minden okés volt, jelenleg szednem kell a Clostilbegyt tablettát, a mensis 2. napjától este 2 szemet. Tudtok valamivel bíztatni, hogy kb. mennyi idő után lehet tutira teherbe esni, ha elvileg más akadálya nincs? Kicsit el vagyok keseredve. Köszi

2009. jan. 30. 22:36
Gyakran fordul elő iker terhesség.De tényleg nő a teherbe esés lehetősége.
457. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 456. - Nicolette02)
2009. jan. 30. 21:38

Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy, és gratulálok! :)

Én is érzem, ezt most tényleg fontos lenne kibírni, úgyhogy nem fogom feladni. :)

456. nicolette02 (válaszként erre: 452. - 8c8f9343f6)
2009. jan. 30. 17:06

Kedves Holdcsillag!


A pcos topikban olvastam a fogyókúrádról, csak annyival szeretnélek bátorítani, hogy nagyon fontos a diéta és tudom, hogy a kisbabámat is annak a koplalós 3 hónapomnak (is részben) köszönhetem. Hidd el az első pár hét után már megszereted amit eszel a zöldségeket és a cukor és ch szegény ételeket, én a terhességem első 3 hónapjában nem bírtam hús enni. Megszokja a szervezeted és hidd el sikerülni fog neked is, elhatározás kérdése. Ezeket nem azért írom, hogy okoskodjak, csak hogy tudd én élő példa vagyok és ugyanezeken mentem át mint te és sikerült a hormonszintemet helyreállítani. Sok sikert a fogyizáshoz hidd el megéri!!!! Üdv: Niki

455. Heni86 (válaszként erre: 454. - 8c8f9343f6)
2009. jan. 22. 15:52
Köszönöm szépen! :)
2009. jan. 19. 15:46
Gratulálok, Heni. :) És teljesen egyetértek Veled.
453. Heni86
2009. jan. 19. 15:19
Sajnos nekem 3 kúra sem segített aztán kb.egy év pihi után természetes úton lettem várandós. Az én véleményem, hogy biztos nem rossz gyógyszer de kell még egy csomó minden más is emellett a babához. Pl. nyugalom, harmónia stb. (34 hetes kismama)
2009. jan. 12. 17:46

Kedves Nicolette!

Gratulálok és sok boldogságot kívánok Nektek! :)

Nekem egy clostys ciklusom volt, az orvosok szt. nincs értelme folytatni, csak petefészek drilling után, úgyhogy most szünetelünk, mert a műtétbe egy évig biztosan nem vágunk bele.

2009. jan. 6. 10:22

Sziasztok lányok! Szeretném ha tudnátok nekem is segített a clostilbegyt és a metformin méghozzá már az első hónapban és nem hiszem hogy ez csoda lenne a gyógyszerek is hatottak hiszen előtte hónapokig nem menstruáltam, úgyhogy mindenféle képpen segíthet. De ez az én példám van akinek ez segít van akinek meg más. A lényeg hogy próbálkozni kell és ha nekem ez nem segített volna akkor biztos mi is belementünk volna a lombikba, laparba mindenbe mert mi is annyira szerettük volna a kisbabát.

Boldog új évet! Niki (32 hetes kismama)

450. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 449. - 8c8f9343f6)
2008. dec. 12. 11:23
Annyit pontosítanék, hogy nem úgy gondoltam, Neked is petefészek-roncsolás volt a laparoszkópiás műtét, de nekem mindenképpen az lenne, amit jól meg kell gondolnom.
449. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 448. - Sparkler)
2008. dec. 12. 09:10

Kedves Sparkler!


Köszönöm a jótanácsot, de úgy gondolom, az orvosomnak szakterülete a betegségem kezelése, és a stimulálás mellett már régóta kezelik az alapbetegségemet is, és elég rendesen kivizsgált, mielőtt Clostyt adott volna.

Ez a gyógyszer magas aránnyal hoz sikert - főleg PCOS esetén, metformin mellett -, és én azt hiszem, minden ilyen irányú beavatkozás csak próbálkozás, tehát a sikert senki sem garantálhatja sem Closty, sem inszem, sem lombik mellett.

Veled ellentétben úgy gondolom, amíg csak a ciklus beindításán próbálkozunk, felesleges beavatkozás lenne számomra laparoszkópia (ami lényegében nem más, mint petefészek-roncsolás), petevezeték-átjárhatósági vizsgálat, az endokrinológusom majd szól,ha eljön az idejük, és nyilván mélyen elgondolkodom rajtuk, ha nem lesz más választásom.

De számomra sokkal kíméletesebbnek tűnik a gyógyszeres kezelés, amíg reménnyel kecsegtet, és a műtéti és egyéb beavatkozásokkal várnék még, annyira nem sietek.


Neked nagyon sok sikert kívánok, sok nőnek sikerült a teherbeesés lapar után, és őszintén sajnálom, hogy a Closty nem segített.

448. sparkler (válaszként erre: 443. - 8c8f9343f6)
2008. dec. 11. 22:51

Szia!

Én nem vagyok róla meggyőződve, hogy ez a megfelelő megoldás. Mi is úgy gondoltuk, amikor belekezdtünk a baba-projektbe, hogy jó lesz a Closty-kúra. Aztán csak azt eredményezte, hogy írtózatos hányingerem volt, hőhullámokkal tarkítva, elkezdett hullani a hajam. Szinte minden mellékhatást produkáltam. Hozzáteszem nekem még ciklusom is volt rendesen, meg peteérésem is van, és mint azóta tudom a hormonháztartásom is rendben.


De a dokim egy pár hónap szöszmötölés (tőled idézve a szót) után is mindenfélével próbálkozni akart, egy mélyebb kivizsgálás helyett. Na ezt én már nem vártam végig, és tovább indultunk. Igy jutottunk el a János Kórház Meddőségi Központjába szeptemberben. Azóta túl vagyok minden kivizsgáláson, egy laparoszkópiás műtéten, melynek eredményeként helyreállították az átjárhatóságát a bal oldalamnak is, és igencsak meglepetten fogadták a Closty kúrámat, ezek nélkül a vizsgálatok nélkül.


Most pihentetés van (műtét utáni) de természetesen nem tilos teherbe esni, viszont ha nem megy természetes úton, akkor januárban elkezdik a stimulációt az inszeminációhoz, ami két hétig fog tartani, aztán meg is csinálják a beavatkozást.


Ezt mind azért írtam le, hogy ha tényleg babátz akartok akkor NE VÁRJ és NE KÍSÉRLETEZZ!


Üdv.

2008. dec. 10. 13:08

Na, tegnap befejeztem az 1. 5 napos Closty-kúrát. A mikroszkópom ma reggel páfrányt mutatott, a hőm leesett. Ciklus 6. napja van. Nagyon érdekelne, mi történik odabenn. :)

Még ha semmi, nálam az is vmi. ;)

446. Edi-78
2008. dec. 8. 13:30
Köszönöm szépen majd írok
2008. dec. 8. 12:34

Privben elküldtem az oldal elérhetőségét.

Én is szorítok neked nagyon! :)

444. Edi-78
2008. dec. 8. 12:02
Az rossz lehet nagyon,akkor én nem panaszkodom :-)).Én meg azt olvastam h már sok nőnek az első beszedett tabletták után teherbe estek!!!Melyik oldalon olvastad??Remélem összejön nektek is a baba!!Mondjuk nekem még szep-ig van munkám mert bébiszitter vagyok és utánna megy már oviba a babus,szóval előtte jó lenne összejönne!!De nekem a dokim is mondta h ha beszedtem a clostyt utánna a köv mensesig védekezzünk ha nem akarunk babát!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook