Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? fórum

Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


503. moncus (válaszként erre: 500. - Beacska28)
2009. ápr. 22. 10:59

Ezt az orvosodnak pontosan meg kellett volna veled beszélnie.

Van akinek, mert hosszabb a ciklusa (30 napos) a 3. napon kell elkezdenie szedni, van akinek rövidebb a ciklusa (26 napos) az 5. napon kell elkezdenie.

Van akinek napi kettőt kell szednie, van akinek csak egyet...

Mellette UH-on figyelni kell a tűszők növekedését,nehogy túlstimulációhoz vezessen a szedése, illetve nézni, hogy mennyire vastag a méhnyálkahártya, mert az a mellékhatása, hogy azt elvékonyítja.

Nem értem, hogy a doki miért nem adott pontos tájékoztatást?

2009. ápr. 21. 10:58
A pontos szedési metódusra már sajnos nem emlékszem... De azt hiszem, a doki ugyanazt mondta, ami a tájékoztatóban is le volt írva.
2009. ápr. 21. 10:56
Szia! Mi így gyártottuk a kisfiamat. Első adag tabletta után összejött. A kistesót is így tervezzük, ha magától nem akarna sikerülni. Szóval nekünk bevált. :-)
2009. ápr. 20. 17:59

Sziasztok.

Most irt a dolkim nekem is clostit és szertnék tapasztalatokat hallani kinek jött be?Nekem a ciklus elejétől kell szednem,tehát ez a hónap kimarad mert már az 5.napon vagyok.Bár az utmutató azt irja ilyenkor kell elkezdeni szedni.

2009. ápr. 9. 15:47
Átcsaptam egyébként lecaromba. Ma megyek a dokihoz,aztán majd megmondja, mi van.... Lehet, én vagyok az a bizonyos kivétel. :-)))
2009. ápr. 9. 14:01
Ó, ne haragudj, nem akartalak elszomorítani. :( Hátha nem úgy van mégsem, ahogy a dokim mondta!
497. ChrystalM (válaszként erre: 496. - 8c8f9343f6)
2009. ápr. 8. 14:26
:-( Na most elkeseredtem... Az LH-teszt folyamatosan folyamatosan negatív, a hőm meg már napok óta szinte egy helyben van, ha meg is mozdul, akkor is csak 0,1 fokot. Holnap megyek a dokimhoz, de nem számítok semmi jóra. :-(((
2009. ápr. 8. 14:24

Szia!

Nekem a dokim azt mondta, a 16. napig megérnek, de ez persze nem szentírás.

A "semmit" honnan tudod? LH-teszt, hőgörbe, törpemikroszkóp?

2009. ápr. 8. 14:05
Sziasztok! Nekem is 2. naptól kellett szednem 5 napon át, de még semmi! a 17. napon vagyok. Szerintetek mikorra kéne megérnie a petéimnek?
494. töpi21 (válaszként erre: 493. - .nitaa)
2009. ápr. 8. 11:24

Szia nitaa!


És most fogsz menni megint progiszintmérésre?-mert

én is most szedem 2.hónapja és nekem jöv.hétem kell mennem.Én először 2*1-et szedtem,attól 9-ről 19-re ment fel a progiszintem,de a doki azt mondta,hogy még ez is kevés és most 3*1 szedtem.

Nagyon kiváncsi vagyok így mennyi lesz.

493. .nitaa
2009. ápr. 6. 19:57
Én is már két hónapja szedem a Clostilt. Nekem az 5-dik napon kellett elkezdeni 5 napon keresztül. Utánna a 13-dik napon UH-ra kellett menni.A 23-dik napon pedig progeszteronszintet néztek. Az első hónap után már volt érett petesejtem akkor 1x1 -vel szedtem a prog.szint pedig kb. 50%-os volt. Most a második hónapban az UH-on már túl vagyok az eredmányem jó. Van két érett petesejtem de már 2x1-vel szedtem. Most kell belehúznunk, remélem már sikerülni fog.
2009. ápr. 5. 18:35

Szia!

Nekem is 2. naptól kellett szedni, és nem voltak vizsgálatok mellette, hiszen endokrinológus írta fel, nem nőgyógyász. Tényleg hallgass a dokidra, orvosfüggő, hogy 2-5. nap között mikortól ajánlja a szedését.

491. mse79
2009. ápr. 5. 08:02

Szia!


Nekem is ugyanúgy kell szednem a gyógyszert mint neked ajánlotta a doki, a második naptól kezdve 5 napon át 2x1-et, úgyhogy szerintem hallgass a dokidra.

2009. ápr. 4. 16:16
Sziasztok! Az orvosom pár napja írt fel nekem Clostilbegyt tablettát. Azt mondta, hogy a menstruációm második napján kezdjem el és szedjem öt napon keresztül. A tájékoztatóján viszont azt olvastam, hogy az 5. napon kell elkezdeni. Tudna nekem vki segíteni, hogy ilyenkor mi van? :) Olvastam, hogy a szedése mellett vizsgálatokat is végeznek, nekem viszont annyit mondott az orvos, hogy szedjem 5 napig, majd még egyszer megtehetem a következő hónapban, s ha nem jön össze a dolog, akkor megyünk kivizsgálásra, ugyanis már 3 éve abbahagytam a gyógyszer szedését, de még nem sikerült a teherbeesés. Igaz, utána fél évig nem is menstruáltam, aztán amikor mégis megjött rögtön ciszta is lett a méhemben, amit műtéttel eltávolítottak. Szóval nem volt egyszerű a dolog, de már nagyon szeretnénk a férjemmel kisbabát. :)
2009. ápr. 2. 19:19

Jujj, Reni, nagyon sajnálom. :( Nekem is a laparoszkópiát javasolja a nőgyógyászom másfél éve, de én még nem akarom, és az endokrinológusom sem tartja indokoltnak, még várunk vele.

Nagyon szorítok Neked!

2009. ápr. 2. 16:15
Köszi, hogy szorítottál Holdcsillag,de sajnos nincs semmi változás, és a doki beutalt a kórházba egy laporoscopiára.Semmit nem hatott a Closti.Túl vastag a petefészkem kéregállománya, ezt fogják lézeres késsel (ha ezt így hívják) szétroncsolni, valamint megnézik a petevezetékek átjárhatóságát is. Hát röviden ennyi, 04.27-re van időpontom, eddig nem is volt kedvem jelentkezni, eléggé elkenődtem, de most nagyon összeszedtem magam,mert a cél érdekében ezt végig kell csinálni.Remélem utána minden rendben lesz. Egyébként volt már innen valaki ilyen vagy hasonló beavatkozáson? Jó lenne egy kis info a részletekről.
2009. márc. 28. 19:23
Reni, nagyon szorítok és előre is boldog szülinapot! :)
2009. márc. 28. 11:22

Sziasztok!

Elég összetett a hozzáállás a Clostihoz, van akinek engedélyezik a próbálkozást és van akinek nem? Nekem erről semmit nem mondott az orvosom, úgyhogy nem tudom, hogy most akkor szabad vagy sem. Mindenesetre túl vagyok a 2. Closti kúrán, kedden megyek UH-ra, nagyon kíváncsi vagyok a hatására, remélem jó híreket kapok,úgyis akkor lesz a szülinapom. Nem is kérnék mást... Sok sikert mindenkinek, majd jelentkezem a fejleményekről!

485. töpi21 (válaszként erre: 482. - Dezi69)
2009. márc. 16. 19:20
Vagy úgy értetted,hogy a hormonok a katonákra is reagálnak?Mert nekem ezelőtt teljesen precíz volt a mensim,amióta próbálkozunk,azóta meg elég összevissza lett.
484. töpi21 (válaszként erre: 482. - Dezi69)
2009. márc. 16. 19:18

Szia Dezi69!

Ezt hogy érted,hogy a katonáknak is van ilyen hatásuk?

Az utolsó mondatodtól pedig kész vagyok,bárcsak már így lenne.

483. töpi21 (válaszként erre: 481. - 8c8f9343f6)
2009. márc. 16. 19:15

Azt mondta,azért no sex,mert ha a Clostitól teherbe is esnék,nem maradna meg, mert rosszak az értékeim.Ugyanis novemberben már volt egy Closti-s hónapom terhes is lettem(+ teszt)de utána pár nappal megjött.Ma voltam vérvételen és szerdán is meg pénteken is kell mennem.Csak azt nem értem,hogy maga a Closty felviszi a prog. értéket is???

Én azt hittem,hogy a Closty csak a peteérésre van és a progi szintre Utrot vagy Duphastont írnak fel.

Vélemények?

482. dezi69 (válaszként erre: 478. - Töpi21)
2009. márc. 15. 14:10
Szerintem meg azért nem engedi,hogy a hormonjaid a gyógyszerre reagáljanak csak,mert a katonáknak is van ilyen hatásuk.Szedd csak a gyógyszert,hogy minél jobb körülményeket teremts vele a katonáitoknak!És sok sikert a babásodáshoz!!:)
2009. márc. 14. 21:06

Hát, töpi, fogalmam sincs, miért nem engedélyezi... Mennyi ideig?

Gondolom, pont azért kell terhesség idejére abbahagyni a bcserjét, mert árthat, ha a prolaktintermelést gátolja - egyéb esetben pedig pont ez lenne a cél. Hogy akkor mi van, ha vki már terhes, de még nem tud róla és szedi? Gondolom, ez egyéntől és helyzetől függ, de nem hiszem, hogy az első hetekben akkora kárt okozhat.

2009. márc. 14. 21:01
Én is sok sikert kívánok Neked, Dezi, köszönöm!
479. dezi69 (válaszként erre: 449. - 8c8f9343f6)
2009. márc. 14. 20:44
Szia!Nekem tavaly volt laparoszkópiám,azóta sem estem teherbe.A műtét előtt a vv eredményeim jók voltak,most nem.Kedden kapom a gyógyszereket,és sok reményt fűzök hozzá.Én azért azt mondom,ha lap.--ra kell menned,csináld végig,van annak előnye.Ezt a 2 hónapos gyógyszerezést én is bevállalom,mertha sikertelen,lombikra kell mennem.Most a gyógyszer mellett döntöttem,remélem sikeres lesz a kezelés.Neked sok sikert a babához,remélem a gyógyszerezés nálad is a megoldás lesz!
478. töpi21 (válaszként erre: 476. - 8c8f9343f6)
2009. márc. 14. 19:41

Szia Holdcsillag!

Miért kell rögtön abbahagyni a Barátcserjét ha valaki terhes lesz?És ha valaki szedi,és terhes lett,csak még nem tud róla???

Az és esetem szerintem most elég érdekes.A doki felírta a Closty-t de nem engedélyezi a szexet.

Na ez miért lehet?

2009. márc. 14. 08:49
A progeszteron szintemet még a kb. egy hónappal ezelőtti hormonvizsgálaton nézték utoljára, minden rendben volt, de inkább a határértékek alja felé közelített minden hormonom. Remélem ez a 2. closti kúra hatásosabb lesz, mint az előző. Próbálok pozitívan állni a dologhoz, de nem mindig megy. Mindenesetre, ahogy a doki is tanácsolta "csináljuk! csináljuk!.
2009. márc. 13. 10:41
Tudtommal lehet, a barátcserje a prolaktin szintet csökkenti, sztem nem befolyásolja a Closty használatát. De azért ne vedd készpénznek a szavaimat, nem vagyok orvos. Viszont ahogy teherbe esik vki, azonnal abba kell hagynia a barátcserjét.
475. töpi21
2009. márc. 13. 10:08

Szeintetek Closti mellé lehet barátcserje kapszulát szedni???(nagyon alacsony a progim)

Reni,neked is néztek progiszintet?

2009. márc. 11. 13:01
Sajnos a hétfői UH szerint nem magyon növekednek, és nem is készülődnek az érésre a petesejtjeim, úgyhogy kell csinálnom mégegy Norcolut, itána Closti kúrát. Bíztató volt a doki, majd meglátjuk, de már annyira szeretnék valami változást.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook