Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? fórum

Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


2008. dec. 8. 11:51

Hahó, igen, babát szeretnénk. Nekem mivel egyáltalán nincs ciklusom - nemhogy peteérésem -, a doki úgy gondolta, elég a szöszmötölésből, jöjjenek az általad is szedett gyógyszerek.

Vmelyik orvosi honlapon azt olvastam, a Closty szedése 4 ciklus alatt a nők 40-50 %-ánál eredményez teherbeesést. Azt csak halkan jegyzem meg, hogy ebből az adatból nem derül ki, hány % végződik élve születéssel, hiszen attól, hogy a Closty kikényszeríti a peteérést és a teherbeesés lehetővé válik, még nem biztos, hogy megvan a baba megmaradásához a megfelelő hormonális környezet. :( (de ez az én egyéni véleményem)

442. Edi-78
2008. dec. 8. 11:36
ettől a clostytól tényleg gyorsan teherbe lehet esni?????????????????,
441. Edi-78
2008. dec. 8. 11:34

Szia!

Felhívtam a dokimat szóval nekem a menses 5napjától kell szednem 5napig 2*1-et,no-t többet nem kell szednem és jan-ba is a menses 5napjától kell szednem megint és utánna kontról!Én még csak a no-t szedem holnap veszem be az utolsót utánna várok mensesre.Én csak azért mértem a lázam mert éreztem h lázas vagyok különben eszembe nem jutott volna!!Babát szeretnétek???Én mi nem görcsölünk rajta majd ha akar jön,én végül is most azért kaptam a gyógyókat,ami után megműtöttek nem igazán menstruáltam volt h 2hónapba egyszer volt h 1 hónapba 2* szóval gázosan!!Meg úgy éreztem nem igazán van peteérésem!!Most majd kiv leszek a closty mit fog produkálni!!

2008. dec. 8. 11:11

Annyit korrigálnék az előző bejegyzésemen, hogy a Clostyt 4. napja szedem most - mert ezt félreérthetően írtam -, és végülis aznap megjött, amikor elkezdtem szedni, úgyhogy sajnos ciklus 2. napja helyett már az 1-től bevettem.

Az emelkedett testhőmérsékletről nem tudok semmit, mert én a Norcolut abbahagyása után kezdtem el mérni.

439. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 438. - Edi-78)
2008. dec. 8. 11:00

Szegény! Nagyon durva, amit erről a műtétről meg egyáltalán korábbi hormonkezelésekről írtál, én szerencsésnek érzem magam, mert nem volt műtétem, és csak most kezdődött a tényleges kezelésem.

Nincs ciklusom 10-11 éve (29 vagyok) és PCO-szindrómám van.

Metformint másfél éve szedek, Norcolutot 7 napig kellett bevennem, napi 3 szemet. A doki azt mondta, rögtön utána meg kell jönnie, és a 2. napon kezdjem el a Clostyt szedni (napi 2 szem). Nem jött meg rögtön, így Norcolut abbahagyása utáni 3. napon kezdtem a Clostyt. Most tartok a 4. napon.

A Norcolut mellett nagyon pörgős és ingerlékeny voltam, de nem voltam éhesebb mint máskor (mindig az vagyok amúgy :-)), a Clostytól pedig borzasztóan puffadok, a hasam majd' kidurran, így magamhoz képest egész keveset bírok enni. :)

438. Edi-78
2008. dec. 8. 08:55

Szia Holdcsillag!

Köszönöm válaszod.Feltudom hívni a dokim,szerintem is az lesz,de úgy emlékszem h amikor megjön onnantól kell 5napig szednem.Mindenkinek máshogy kell szednie amint látom.Te is még az elején vagy látom.neked nincs ehetnéked állandóan mert nekem nagyon???Neked is 10napig kell szedni a N-ot??Már elegem van ebből a sok gyógyóból:Tavaly műtöttek endometriozissal utánna 3 hónapos hormon kúrát kaptam szar doki műtőtt kivette az egyik petevezetékemet nem is szólt róla!!!Idén tavasszal megint műtöttek ugyan ez miatt,de most jó orvosokhoz kerültem.Nem is kellett hormon kezelés hál istennek mert az valami katasztrófa volt annyi pozítiv volt benne sok fogytam tőle(azért nem értem most miért ennék állandóan).Tavasszal volt viszont azóta nem estem teherbe így most ezeket kell szednem.Ja és nem írta ez a tájékoztató a gyógyóba h lázas lehetek és úgy 4 napja 37-37.5c-os vagyok nem értem!!!

437. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 436. - Edi-78)
2008. dec. 8. 00:39

Szia, Edi! Én is egy Norcolut-Closty-kúra elején vagyok. Nekem az endokrinológusom azt mondta, ha abbahagyom a N-ot, utána megjön, és az így induló ciklus (tehát a menses) 2. napjától kell szednem a Clostyt 5 napig, de pl. a Closty betegtájékoztatója szerint a menses 5. napjától kell szedni.

Az orvosodat nem tudod felhívni?

436. Edi-78
2008. dec. 7. 18:02

Sziasztok Edina vagyok még új itt fönnt!

Segítséget szeretnék kérni,most szedem a norculutot 10napig,utánna kell szednem a clostit de nemtudom h amikor megjön akkor kell elkezdeni szedni vagy mikor elmúlik akkor kell öt napig szednem??Köszönöm a segítségeket előre is Sziasztok

435. reggie
2008. dec. 2. 09:59

Szia!

Az UH-ot nem mondta, de tegnap este megjött. Úgy jött meg, h tegnap voltam dokinál, felírta a clostit, csinált uh-t. délután be is szedtem egy bogyót, erre 4 óra múlva látom, h megjött! Ez nagy szó, mert természetes úton nem volt menszeszem szűz lány :) korom óta. Fog.gátlótól pco-s lettem. erre meg úgy néz ki, h javulok...:) 5. naptól kell szednem a clostit. Remélem 2hét múlva "ketten leszek" :)


Had kérdezzem meg, h van-e valakinek tapasztalata a PG53 nevú ovulációs mikroszkópról, ami nyálból kimutatja, h mikor van peteérés.

2008. nov. 29. 11:46

Szia reggie!

Nekem egyátalán nem volt peteérésem.Szeptemberben keztem a closty kurát.Mér az első hónapban lett peteéréseem azőta is minden hónapban van csak éppen nem esek teherbe.Én már nem is szedhetem mert 3 hónap után szünetet kell tartani.

Azt mondta az orvosod hogy closty beszedése után 10 nappal UH-ra kell menned??

433. reggie
2008. nov. 28. 16:50

Sziasztok!

Először csatlakozom hozzátok.


PCOS-t diagnosztizáltak nálam, menszeszem június óta nem jelentkezett (magától). Októberben Norculuttól megjött, de azóta sem, már 2 hete késik. Hétfőn kezdem el szedni a Clostilbegytet.


A kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e, hogy már az első 5 napos kúra után legyen peteérésem?

A magzatra nincs káros hatással, ha Clostil mellett esek teherbe?


Köszönöm!

432. sparkler (válaszként erre: 431. - Kata baba)
2008. okt. 4. 17:26

Halihó!


Azért ne keseredj el! Hiszen csak 1-nek kell odatalálni, de annak biztosan :-) Tehát abból a 0,8 millióból csak van egy aki virgoncabb mint a többiek. Fő az optimizmus! Felétlen írd meg mi lett az eredmény!


Majd én is megírom nekem mit mondanak kedden.


Addig is kitartás!

2008. okt. 3. 12:12

Sziasztok!


Ma megvolt a 2. inszemiációm.De sajnos a spermakép rossz lett, tehát mehetek majd újabb körre,mert múltkor a jó spermaképpel nem sikerült,úgyhogy szerintem a rosszal tuti nem fog összejönni.

Csak azt nem értem,ha a páromnál minden oké,akkor az miért van,hogy a múltkor 1,8 millió kicsikét tudtak visszajuttatni,most pedig csak 0,8 milliót?

Szerintetek ilyenkor mit érdemes enni,vagy van e olyan étel ami rásegíthet?

2008. okt. 1. 19:35

Szia Kata!

Gyakorlatilag sehol (sajnos). A helyzet az, hogy be kell feküdjek egy laparoszkópiás helyreállító műtétre, mert mint kiderült a bal oldalam nem jó. :-( Jövő héten kedden megyek konzultációra a nőgyógyászhoz (Bp. Szent János kórház - osztályvezető főorvosához) A meddőségi központban ajánlotta az ottani orvosom. Mert azt mondta ez kell neki ahhoz, hogy ha továbbra sem működik akkor meg tudja indokolni, hogy miért nem is próbálkozik inszeminációval, hanem rögtön neki a lombiknak.


Magas az éveim száma és szerinte már nincs időnk a sokszori próbálkozásra - amiben egyetértek vele. Ird meg mi lett veled. Várom.

429. Kata baba (válaszként erre: 428. - Sparkler)
2008. szept. 30. 23:09

Szia Sparkler!


Köszönöm szépen a drukkolást,majd beszámolok mindenről.

Te hol tartasz???

428. sparkler (válaszként erre: 427. - Kata baba)
2008. szept. 30. 20:30

Hajrá Kata!


Irigyellek, sok sikert kívánok Nektek! Bizonyára minden rendben lesz. :-)

2008. szept. 29. 18:49

Sziasztok!


Ma voltam vérvételen és Uh-n,pénteken ha minden oké megcsinálják az inszemet!

Hát beleélni nem fogom magam a dologba,most azon drukkolok,hogy jó spermaszámmal sikerüljön megcsinálni!

2008. szept. 28. 18:28

Sziasztok!


Mi holnap megyünk konzultációra a Szent János Kórházba - túl vagyunka vizsgálatokon - most majd eldől hogyan tovább. Majd megírom. Addig is kitartás mindenkinek.

2008. szept. 26. 21:08

Sziasztok!


Én most készülök a 2. inszemre,az elsőnél és most is 1 doboz Clostyt szedtem semmi mást.Az elsőnél lett tőle 1 db.szép nagy érett tüszőm,most úgy néz ki,hogy 3 db.van kettő 8mm,és egy 9,6mm,de a doki kicsinyelte,ezért Hétfőn kell visszamennem ha addig nem nőnek megfelelő mértékben,kapok valami stimuláló szurit,hát ez van!

2008. szept. 26. 19:26
Szerintem jó volt. én csak egy dobozzal szedtem be, közben 5 napon keresztül adtam be magamnak a GONAL injekciót, rá két napra UH-ra kelett mennem ekkor volt már egy 8 mm-es sejtem,ez még nem elég nagy az inszemhez, ezért két egymást követő este ismét GONAL, ma voltam UH-on és már 10 mm-re nőtt meg a sejtecske. Ez nagyon szép, mondta az orvos, ezért hétfőn reggel 8-ra mennem kel a Db-i klinikára inszeminációra, ja és holnap szombaton este 9-kor még van egy db injekcióm, ez az ovitrelle. Nagyon várom már a hétfői napot, hiszem, hogy sikerülni fog!
423. dadianya (válaszként erre: 421. - Mona32)
2008. szept. 19. 21:20

Szia Mona33!

Na milyen volt az átfújás?

2008. szept. 19. 11:40

Sziasztok

Jó volt a Clostilbegyt tabletta.Lett tüszőérésem csak nem repedt.Kaptam Choragon szurit.Kapott valaki ilyet??Leírnátok a tapasztalataitokat!Előre is köszönöm!!

421. Mona32
2008. szept. 11. 07:13

Sziasztok!

Na lassan készülödök.

Remálem is majd ha ezt megcsinálják.Hatni fog:Remélem ez a gond és nem más.

Puszi

majd irok.

420. 56e930fc2a (válaszként erre: 417. - Undika25)
2008. szept. 10. 21:12

Szia.

Szerintem is jó szer.Nekem 2 hónap után segített:)

419. Mona32
2008. szept. 10. 17:32

Sziasztok!!!

Én holnap megyek az átfujásra!!!Gondoljatok,és szorítsatok nekem.Majd irok mi volt.

Puszi mindenkinek.

Moncsi

418. 75moncsi (válaszként erre: 417. - Undika25)
2008. szept. 8. 12:09
Szia! Nagyon jó kis gyógyszer, nekem teljesen rendbeszedte! Bízzál benne, és hamar meg lesz a baba!
2008. szept. 8. 12:00

Sziasztok

Mi még csak 5 hónapja probálkozunk.Most fogom befelyezni az első closti kurát.Aztán majd megyek az orvosomhoz megnézni hogy van-e peteérésem.Nagyon izgulok.Remélem sikerrel járunk!

2008. szept. 8. 00:02

Én ugyan nem a Chlostyt szedtem, hanem egy ugyanolyan hatóanyagú dolgot, csak svájci termék, a serophene-ét.

Sajnos nekem nem segített, pedig fél évig szedtem....

most szünet van, mert nem lehet ugye csak fél évig szedni.


Nemsokára, átesem egy petevezető átfújáson, és utána kezdődik, a Chlosty, és utrogestán kúra megint, remélem, már sikerrel.

415. sparkler (válaszként erre: 414. - Mona32)
2008. szept. 7. 21:09

Helo Mona32!


Ma jöttünk haza Bp-ről. azért nem voltam eddig. És hogy mi hír? HÁT...


4-én voltunk a klinikán, és szerintem nagyon jó, mert magam sem tudom, hogy de a "Tanárúrhoz" kerültünk, Ő a vezető főorvos. Azt sem tudom miért de a leleteinket amiket vittünk a vezető biológus asszony nézte át. Plusz valami azonnalos akcióba kerültünk bele, ugyanis a személyes adatfelvétel után, engem meg is vizsgáltak (ultrahang, méh-nagyság, petefészek stb.) Mindkét oldalam működik és szépen termel is. (sajnos nem vagyok terhes) De jövő hétre kaptam helyet vérvételre, a párom az őt érintő vizsgálatokra, megvan a helyem a petevezeték átjárhatósági vizsgálatra... S mivel a vitt leleteink jók, azt mondta a Tanárúr, hogy ha ez a két vizsgálat amiről előbb irtam megvan (ez kb. 2 hét) akkor utána megbeszéljük a hogyan továbbot. Tehát szerintem jó hírek. S remélem minden jól fog sikerülni.


5-én festettünk anyósomnál.


6-án 38 éves lettem :-(


7-én a Kedvesem lefutotta a 23. Nike Félmaratont - nagyon büszke vagyok rá.


ma és holnap itthon vagyunk utána irány 1 hét Hajdúszoboszló - nyaralunk.


ennyi. Majd írok még. Anita

414. Mona32
2008. szept. 5. 21:23

Spalker Szia!!

mi ujság?

Andy kilépett!!!:(

Majd irj.

Moncsi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook