Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalataitok vannak a X.kerületi Bajcsy-Zsilinszky kórház szülészetéről? fórum

Milyen tapasztalataitok vannak a X.kerületi Bajcsy-Zsilinszky kórház szülészetéről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2014. márc. 25. 19:28

Amúgy a barátnőm a Sote-n szült, szintén fogadott orvossal. Sajnos vele sem bántak jobban, hiába fizetett.

Szerintem ez nagyban attól is függ, hogy kinek milyen a szülése, hogy milyen napot fog ki/milyen orvosokat/mik a szülést befolyásoló tényezők, stb...


De ettől függetlenül valóban nagyon rossz ez a Bajcsy kórház.

41. e022bedc06 (válaszként erre: 40. - HABA)
2014. márc. 25. 19:15

Szia HABA!


Szinte teljesen megértelek! (Azért csak szinte, mert még nem szültem:) )


Én is a 10. ker.-ben lakom és ide járok az egészségházba. Már 5 nőgyógyásznál voltam, (és bocsánat)de annyira sz@rik szó szerint az összes bele, hogy mi van veled, hogy azt el nem tudom hinni. És az egyiknek még a magán rendelőjébe is voltam, na akkor persze s...nyalás tövig, meg hogy van kedveske, stb, de amíg csak 1 voltam a sok közül az sztk-ban...


Őszintén megmondva már rosszul vagyok a gondolattól, hogy ha 1-2 év múlva eljutok oda, hogy szüljek, melyik kórházba is menjek és melyik nődokihoz is egyáltalán???...

40. HABA (válaszként erre: 35. - Karyka)
2014. márc. 25. 19:03
Köszönöm a hozzászólásod Karyka! A csecsemősökkel kapcsolatban egyetértünk. Hát persze, hogy annak jók a tapasztalatai aki egy rakat pénzt ott hagy, mivel MINDENÉRT fizet. De aki csak az utcáról "csöppen" be mondjuk az rendesen szív, és ugye akkor és ott én is annak számítottam az elérhetetlen fogadott orvosommal....márpedig ilyen bánásmód egy országban sem lenne megengedett, hiszen TB-t mindenki fizet, de ezért??? Amíg kinnt arra vártam az üres szülőszoba előtt 8 perces fájásokkal hogy nézzen már rám valaki, addig két privát párt is széles vigyorral bekísértek...hát ez a 21. század :(
39. Karyka
2014. márc. 23. 11:44
A császár miatt én is kaptam Edit de nekem sem volt szerencsére semmilyen mellèkhatása, egyébként ha hamarabb felemeli a fejét az ember mint javasolt, akkor is fájhat a fej.
38. nitnita (válaszként erre: 37. - Karyka)
2014. márc. 20. 23:47

A dokim azt mondta, hogy annak volt köszönhető a gyors tágulásom.. én is azt hittem eddig, hogy semmi összefüggés nem lehet, de ezek szerint valami mégis volt... :)

Én legközelebb is kérni fogok, ha úgy alakul. Nem bántam meg és egy jó orvos, ha jól beadja akkor mindenféle "mellékhatás" elmarad :) Sok helyen olvastam borzasztó fejfájásról meg hátfájásról, ami az EDA miatt alakult ki, én kérdeztem a szülésznőm amikor rendbe szedett, hogy mikorra számítsak a fejfájásra.. a válasza az volt, hogy ne rémisztgessem, csak akkor van bármilyen tünet, ha elrontották a szúrást.

37. Karyka
2014. márc. 18. 19:31

hhuhhh de jó volt olvasni nitnita!

Örülök,hogy ilyen szuperül élted meg a szülést,ritka ez sajnos!


Én nem kértem Edát,nem tágultam sajna amúgy. De gondolom semmi köze a kettőnek egymáshoz vagy van?

2014. márc. 18. 16:54

Sziasztok! Én is leírom a friss tapasztalatom a Bajcsyval kapcsolatban, hátha valakinek segít. :) Én semmilyen negatívumot nem tudnék mondani, minden tökéletes volt, álom szülés, megfelelő hozzáállás a bent lét alatt stb... Igaz, volt fogadott orvosom és szülésznőm is, amit egy percig sem bántam meg, mert mindketten fantasztikus emberek, egy csodálatos élményként maradt meg bennem az egész szülés. Egy hónapja szültem, délelőtt arra keltem, hogy elfolyt a magzatvíz így indultunk is a kórházba.. Mire beértünk a szülésznőm már várt, egyből nst meg hívta a dokim aki épp ügyeletes volt.. Fájásom semmi nem volt, jóslóim sem voltak soha és csak másfél ujjnyira voltam nyitva.. Egyből megkaptam a beöntést, antibiotikum szurit a magzatvíz folyás miatt (nem lehetett tudni hány órája szivárgott). Szerencsére üres volt az alternatív vajúdó, így oda költöztünk be a férjemmel :) Egyből kaptam oxitocin infúziót is, mivel nem akartak a fájások megindulni maguktól... Ennek az adagját folyamatosan emelték, egészen a kitolásig rajtam volt. 3/4 1kor jött az első fájásom és 1/4 5kor már kint is volt a kicsi lányom. A vajúdás alatt szinte végig ott volt a szülésznőm és a dokim is 5-10 percenként bejött megnézni, hogy minden rendben van-e és tájékoztatta a családot a folyosón (minden kérés nélkül). Amikor megindult a kitolás, a dokim fogta az egyik lábam, a férjem a másik lábam a szülésznőm meg a "lényeget" csinálta :) Végig biztattak, segítettek, amikor látta a dokim, hogy nagyon lassan tágulok és akár hosszú órák is hátra lehetnek a szülésig mondta, hogy a helyemben kérne EDA-t, mert félő, hogy nagyon ki fogok merülni...Én hallgattam rá, mert ő az orvos.. az EDA beadása után 15-20 percre 2 ujjnyiról 4 ujjnyira tágultam és akkor már indult is a kitolás... Az elhúzódó szülésnek tűnő állapotból villám szülést produkáltam első babával :)

Nekem figyeltek a gátamra is, de szerencsém is volt mert nem szakadtam és nem is kellett vágni sem. A férjem vágta el a köldökzsinórt, kb 5-10 percre rakták rám a babám mielőtt elvitték kb 5 percre (ez alatt tisztított ki a doki meg a szülésznőm. Utána 2 órát voltunk hármasban a szülőszobán, illetve a szülésznőm jött be néha, hogy minden rendben van-e, próbáljak enni inni (nekem ez ment is rendesen egyből).


Én 1 ágyas fizetős szobát kértem, mert nekem fontos volt, hogy egyből kis családdá váljunk és a férjem is mellettünk legyen. Egy percre sem adtam le a csecsemősöknek a lányom a 3 nap alatt, de sokat találkoztam velük és mindenki tündéri volt. (és ez nem hiszem hogy annak volt köszönhető, hogy magán szobába voltam, mert ők nem tudták, hogy ki hol van) Első éjjel vissza bukott egy kis magzatvizem a picim, rohantam a csecsemőshöz, aki egyből bejött a szobába és elmondta, hogy mit kell csinálni ilyenkor stb.. Hajnalban, reggel és napközben is jöttek kérdezni, hogy minden rendben van-e velem és a babával (dokik, ápolók stb)Nekem elmondták a csecsemősök, hogy az első 24 órában nem kell felkeltenem a babát és etetni sem, mert nem igényli, de amint letelik a 24 óra szigorúan 2 óránként keltsem és tegyem cicire 10-10 percre... Amikor nem tudtam felkelteni segítettek benne, mondták, hogy mivel idézzem elő.. kértem, hogy mutassák meg, hogy a fejőmmel hogy lehet fejni (nekem már 3. napra beindult a tejem), nagyon segítőkészek voltak mindenben. Mi kiszúrattuk a pici fülét is bent, azt is nagyon szépen megcsinálták. A babákkal is nagyon kedvesen foglalkoztak amikor fürdetés volt vagy vizsgálatok. :) Nekünk is picit sárgult a lányunk, de haza mehettünk simán, csak 3 óránként kellett itthon keltegetni szopizni.

A 3 nap alatt többször bejött a dokim is és a szülésznőm is megnézni minket, beszélgetni picit.

A picikémnek volt egy kis szívzöreje, amit minden nap mindkét ügyeletes gyerekorvos meghallgatott (volt, hogy bejöttek a szobába is).

Összegezve én maximálisan elégedett vagyok mindennel, akármikor újra kezdeném az egészet és a következő gyerekünket is 100%, hogy a Bajcsyban és ugyanezzel a párossal fogom végig csinálni. :)) Szerintem nagyon jó a kórház szülészete és a szakemberek is maximálisan felkészültek (akikkel én találkoztam a 3 nap alatt).

Viszont azon senki se csodálkozzon ha nincs orvosa és szülésznője, hogy nincsenek mellette minden percben... mert ha egyszerre több szülés is megy, több helyen kell helytállni, ráadásul a dokik nem csak a szülészeten tevékenykednek, hanem a nőgyógyászaton is műtenek, vizitelnek stb... A szülésznőkhöz kismamák járnak be nst vizsgálatokra, vérvételekre... Ha valaki kiemelt figyelmet szeretne, az spóroljon arra, hogy fel fogadhasson orvost és szülésznőt is. Mi sem vagyunk anyagilag eleresztve, tudom hogy nagyon nehéz, de megérte. Megérte, hogy egy csodaként élhettem meg a szülést, hogy olyan emberek vettek körül akikre nyugodt szívvel bíztam az életünket és a mai napig eszembe jutnak és hiányoznak. :)


Aki szülés előtt áll és vacillál, annak csak javasolni tudom a Bajcsyt és dr. Kubicsek Tamást és Fülöp Ilonát! 10/10-esek mindketten :))

35. Karyka
2014. márc. 18. 15:55

Sajnálom Haba, hogy rossz élményeid vannak a Bajcsyról és hogy a babád is besárgult.:( Nem tudom ki volt a fogadott orvosod, de betegség esetén illett volna megkérnie egy kollégáját,hogy vezényelje le a szülést.

Az én dokim is veiccelődött, hogy még nem vajúdok rendese,mert még őszinte a mosolyom,de csak kacagtunk rajta,nem kell ezeken kiakadni szerintem. Ismerek kb 5 szülésznőt ott, mindegyik nagyon rendes szerintem. Nekem nem volt fogadott szülésznőm,de egy tündér volt az ügyeletes csaj. Fogta a kezem és folyamatosan öntötte belém a lelket ha elkeseredtem és azt gondoltam 8 óra vajdás után feladom.

Az mondjuk gáz, hogy nem a szülőszobán vajúdtál...

Burokrepesztés 13 óra után?? Nekem azzal kezdte a dokim...aki naponta kétszer rámnézett.


Nem tudom 24 óráig hogy nem nézett rád senki, amikor reggel este járnak a nővérek injekciót adni+vizit!

Az ebédet nekem sem adták a kezemben,de nem érdekelt, mert tudtam,nem a Grand Hotelben vagyok, az én érdekem,hogy összeszedjem magam és erőltessem a járást a császár után.

Az én babám 400g súlyt vesztett annak ellenére, hogy mivel nem indult be császár után másnapra a tejem, ezért naponta többször tápszert adtak neki.

Azóta hálIstennek 10 hónapja töretlenül szopizik:)


Azt az egyet én is negatívumként könyvelem el,hogy nem segített senki a gyerek ellátásának megtanításában. csak a köldökcsonk ápolását és a fejést mutatták meg kérésre. A csecsemősök fele kretén az tuti!

34. HABA
2014. márc. 15. 18:43

Sziasztok!


Gondoltam "pár sorban" én is leírom a szülésem a Bajcsyban, ami egy horror volt. Gondolok itt a nővérek, orvosok "segítségére" is.

A Bajcsyban szültem 2013.év végén, 8 perces fájásokkal mentünk be este 6-kor. Volt fogadott orvosom, de épp beteg volt, mint később kiderült...1 órát kellett várnunk az üres szülészet előtt mire bárki is hajlandó volt megnézni mennyire tágultam, mondván, hogy műszakváltás van. Első szülésem révén nagyon igzultam, azt hittem már nagyon közel vagyok. A szülésznő rátett a szívhangvizsgáló gépre, majd legyintett, hogy ezek még csak gyenge összehúzódások, meg hogy egy vajúdó nő nem így néz ki....befektettek az egyik szülőszobába, lassan tágultam, így 3 óra múlva átküldtek a kórterembe (hozzáteszem, hogy volt bőven hely a szülőszobán)...az összes csomaggal, férjjel, tokkal, vonóval - ami kb.100 méter sétát jelentett, ezt kb. 10 perc alatt tettem meg végig a falat támasztva. Majd 1 óra múlva visszasétáltam, hogy én már nem bírom tovább a fájásokat, nézzük meg hol járok a tágulásban és szüljünk (én és férjem :) ) mihamarabb.

Aztán hamarosan megkaptam a beöntést-nem olyan szörnyű mint elképzeltem, utána zuhi.

kb.10 óra szenvedés után (fitball labdán-ez jó volt) kaptam némi tágítót vénásan, de nagyon lassan csepegett..végül könyörgésemre 13 óra vajúdás után megindult a burokrepesztés, aztán vártunk, vártunk, férjemmel egymásnak nekidőlve bóbiskoltunk a fájások között.

A szülésznő nagy ritkán benézett, közben már vagy 5-en megszültem pikk-pakk...aztán mikor jöttek a tolófájások azt hittem meghalok, ilyen fájdalmat átélni, hihetetlen, ekkor anya jutott eszembe, 3-an vagyunk testvérek....De én megfogadtam, hogy biztos hogy nem lesz második :S Aztán elindult a pici, már látták a haját, szép fekete - volt is savam rendesen, azt mondják összefügg, s ezt én sem tudom megcáfolni.

A szülésznő éppen akkor szeretett volna megkatéterezni (mivel akkor már 15 órája nem volt vizelet) mikor úton volt...hát persze hogy nem sikerült.

A szülésznő szólt az ügyeletes orvosnak, hogy úton van. A szülésznő csinált/nem csinált mindent, az orvos csak összevarrt. Nem vágtak gátat, pikk-pakk szétrepedtem (a vér spriccel, az orvos arcán döbbentet), ekkor már nem törődtem a fájdalommal, részint azért, mert már alig volt erőm (enni abszolút nem, inni nagyon keveset, csak szőlőcukor), részint azért, mert nem akartam, hogy a kislányom 30 percet töltsön el a szülőjáratban levegő nélkül. Így összeszedtem magam, csináltam ami mondtak, a férjem tartotta a fejem, és 5-10 perc alatt kinnt volt.Egy pillanatra a mellkasomra tették, ideje sem volt cicit keresni, elvitték rögtön, a férjem vágta el a köldökzsinórt.

Nagy kő esett le a szívemről hogy túl vagyunk a nehezén és ő is jól van, 16 óra vajúdás sikeresen véget ért.

Az orvos összevart, mindenhol...nem volt kellemes, de egy szülés után semmi....Sok vért vesztettem, ezért tovább kellett bennt maradni a szülőszobán, majd áttoltak a kórterembe, halálsápadtan, kimerülten. A nővér mondta, hogy nem sokára jön a kolleganő, s megnézi rendben vagyok-e a sok vérvesztés miatt. Erre az történt, hogy 24 órán át SENKI ki sem nyitotta rám az ajtót (3 ágyas szoba), az ételt is csak rá a hűtőre, hadd sétáljon mindenki egy kicsit...a szobatársaim hozták oda, mert felkelni sem bírtam - aranyér, varrat, szédülés....még egy vérnyomást sem mértek, vas tablettát sem kaptam, semmit az ég világon. 24 óra múlva a nővér valóban bejött hajnal 5-6kor, hogy egy hőmérőt dugjon a hónom alá, persze, az nagyon fontos van-e hőemelkedésem, de az, hogy nem tudok lábra állni a szédüléstől, légszomjtól az mellékes.

Az egyik csecsemős mondta, hogy pihenjek inkább, hoyg legyen tejem...a gyerekre majd vigyáznak ők este. Aztán a másik "kedves" nővértől meg megkaptam másnap reggel, hogy a gyerek egész éjszaka sírt, mert hiányzott neki az anyja....Észrevettem, hogy nem szopizik annyiszor, mint a többi baba, sokat aludt, fáradékony volt. Ekkor szóltam a csecsemősöknek. Válasz: ébresztgesse anyuka, csipdesse, meg dörzsölgesse itt-ott....szerintem meg nem az anyának kellene keltegetni a csecsemőt, hanem fordítva....tudtam hogy baj van....és mikor már 2x sétáltam - végig görnyedve, falat támasztva- oda hozzájuk, hogy már 10 órája nem evett (2.nap) akkor sem csináltak semmit. A 3.napon reggel 9-kor megmérték és több, mint fél kilót!!! vesztett születési súlyából és eszméletlenül besárgult, 3 havi sárgasági rekordot döntöttünk meg (elmondásuk alapján) a 3. napra. Rögtön futkározás, infúzió 72 órán át, kék fény, részemről zokogás....Mégis miért kellett megvárni mindezt? Felhalmozódott az epefesték, ez aluszékonyságot okozott, az pedig fogyást....miért nem lehetett ezt nekik látni, számíthatnak ilyenekre, hiszen ez a szakmájuk, és mégsem tűnt fel nekik semmi???...ilyen fokú súlyvesztés?pedig állítólag minden nap mérik őket....

7 keserves nap után jöttünk haza...a büfében vettem épp valamit, és a kiszolgáló megkérdezte, hogy ma szültem-e...ennyire voltam jól....Úgy jöttünk ki, hogy sem szoptatani, sem fejni nem tanított meg senki....Egyszerűen hihetetlen volt mindez, soha többet Bajcsy....

Sajnos csak 3hónapos korában jutott eszembe, hogy hívjak egy szoptatási tanácsadónőt, hamarabb kellett volna...nagyon sokat segített.

De még sokszor eszembe jut, hogy min mentünk keresztül, főleg Ő....Mára jól vagyunk :)

33. Karyka
2014. márc. 12. 08:11

hát nem tudom pontoan mennyi de maximum 5 éve újították fel a szülészete úgyhogy ez biztosan nem igaz. Májusban szültem ott. Meg lehet nézni is: www.bajcsyszul.hu

illetve én jártam szülésfelkészítőre,ott többször is körbevezetnek az egészen.

2014. márc. 11. 22:08
18 éve ott szültem,anyukám azt mondta pont olyan a szülészet mint amikor én születtem ugyanott. Mostanság úgy hallottam ha a lányom ott szülne ugyanazt találná mint annó a nagymamája.:))
31. Karyka
2014. márc. 11. 21:43
Kórházról mit meséljek? :)
30. nielk
2014. márc. 11. 18:44
Sziasztok! Azóta nincsenek új infók a kórházról?
29. Karyka
2013. jan. 20. 16:46

Neked is boldog babavárást kedves Vivyen! Már csak egy hónapod van, izgi:) Fiú vagy lány a csöpped?

Neked már 2 hetente kell járnod így a végén?

28. vivyen2008 (válaszként erre: 27. - Karyka)
2013. jan. 20. 14:58

Szia!

Nekem a Mosonyi fogadott orvosom.A szülésről még nem tudok véleményt mondani mert február 20-ra vagyok kiírva(pont 1 hónap).De nagyon kedves doki,biztosan nem fogok csalódni benne!:) Nem vele kezdtem a terhességem őt úgy váltottam 20 hetesen de jó döntés volt!Boldog baba várást kívánok!

27. Karyka
2013. jan. 16. 17:35

Sziasztok lányok!


Én is a Bajcsyban fogok szülni májusban! Volt valakinek Mosonyi doktor a fogadott orvosa????

26. Bee970311 (válaszként erre: 24. - Cartedoor)
2012. dec. 13. 09:15

Szécsényi, Szécsényi, Szécsényi :)


De mindegyik doki szuper szerintem, nagyon nagy szakmai felkészültségű kórház.

Érdemes a honlapot megnézni, felszereltség tekintetében semmilyen probléma nincs szerintem.

Mind a három gyerekem itt született, ugyanannál az orvosnál :)))

2012. dec. 9. 11:55
Én tavaly itt szültem a kislányom,maximálisan elégedett voltam mindennel és mindenkivel.Fogadott orvosom nem volt,a Varga doktornőnél szültem,pozitív véleményem van róla.23.-ára vagyok most kiírva a kisfiammal,és szintén ott fogok szülni.Remélem ismét pozitív élményekkel :)
2012. dec. 8. 13:09
A Bajcsyban van valaki akit név szerint szívesen ajánlana valaki? Az lenne a területileg illetékes kórház ahová tartozom, de én is tartok tőle...Az Uzsoki modernebbnek és jobban felszereltnek tűnik..
23. Cartedoor (válaszként erre: 13. - Oszjudit)
2012. dec. 8. 13:06

Sziasztok!


Elvileg csak a területileg illetékes kórházban lehet szülni, nem? Vagy fogadni kell orvost és akkor oda mész ahová akarsz. Csak a fogadott orvosok viszont pofátlanul nagy összeget kérnek a szülésért. Nekem megdöbbentő volt hogy a magándoki fix árat mondott a szülésért. Pedig olyat is hallottam hogy azt mondják, hogy adjon amennyit gondol. Pedig a fogadott orvos sem nyújt többet mint mondjuk az ügyletes...

22. Bee970311 (válaszként erre: 21. - Pandrea1)
2012. máj. 16. 17:21
Örülök, hogy sikerült bebizonyítani az igazatokat, és hogy a Kicsid fejlesztésével is haladtok.
21. Pandrea1 (válaszként erre: 20. - Bee970311)
2012. máj. 16. 16:42

Nem lényeg az orvos neve, vagyis inkább mindenki hibázott. A vezetőtől kezdve a szakorvosig, mindenki. Én sem hallottam előtte rosszat, úgy ajánlották nekünk, hogy jó kórház, de nekünk ez sajnos nem így jött össze.


Haladunk, lassan és majd idővel kiderül, hogy mire jutunk.


A pert a kórház ellen, megnyertük, hibájukat elismerték.

20. Bee970311 (válaszként erre: 19. - Pandrea1)
2012. máj. 16. 16:24

Nagyon szomorúan olvasom a soraidat.

Úgy érzem oka van annak, hogy nem nevesíted, ki, kik tették ezt veletek, ezért nem is feszegetem, bár talán segíthetnél vele másoknak, akik döntés előtt állnak a kórházzal, kórházakkal kapcsolatban.


Azért nem tudom, milyen az, amikor nem néznek rád vajúdás közben, mert mindig fogadott orvosom, a két kisebb gyereknél még fogadott szülésznőm is volt.

Bár nagyon sokszor olvastam, hallottam a Bajcsyval kapcsolatban is, hogy akinek nem volt pénze mindkettőre vagy egyikre sem, az ügyeletes orvosra bízta magát, és nem csalódott.

Soha nem merült fel bennem, hogy más kórházat kellene választanom.


Amit írsz, abból egyértelműen kiderül, hogy fokozottabban kellett volna figyelni rád, rátok, nem tudom, hogyan fordulhatott elő, hogy ez nem így történt...


Talán nem bántódsz meg, ha azt írom, hogy szerencsére, nekem nincsenek ilyen széleskörű tapasztalataim a fejlesztésről, viszont azt tudom, hogy amit a Dévény módszer tud, az tényleg maga a csoda. Ezzel együtt, gondolom, hogy amit lehetett, nyilván megpróbáltatok, és abban bíztok joggal, amitől igazi javulást reméltek.


Nagyon szurkolok Nektek ismeretlenül is, hogy ez sikerüljön! :)

19. Pandrea1 (válaszként erre: 18. - Bee970311)
2012. máj. 16. 16:08

Szia!


Persze, biztos sok embernek kellemes tapasztalata van erről a kórházról a benne dolgozó személyzetről.

A mi helyzetünk az orvosi és kórházi dolgozók nemtörődömsége miatt lett ilyen. Sajnos én nem szülhettem volna természetes úton, mert a csípőm és gerincem miatt problémám van, amit le is írt a rehabos orvosom, de ezzel sem törődtek.

Most már tudom, hogy ha valaki terhesség alatt a következőkben „szenved” akkor nem kockáztatunk, hanem császárral szépen kikapjuk a gyermeket: magas cukorbetegség, magas vérnyomás amit még a kórházban sem tudtak beállítani, nyitott méhszáj és koraszülés. Én mint első szülő nő, sajnos ekkor még nem tudtam, hogy igenis ezek külön- külön is veszélyesen egy szülésnél, nehogy együttesen.

Nem a dühből írtam az orvosi hibát, mert ezt az orvos szakértő is leírta. Sajnos 100%-os kórházi műhiba a nemtörődömség miatt.


A másik, hogy az egész vajúdás alatt 2x, azaz 2x néztek ránk.

1/mikor visszaértünk a kórházba, hogy elfolyt a magzatvíz (vissza azért mert 1 hetes kórházi bent lét után hazaküldtek, holott romlott minden eredményem)

2/ a vége felé mikor már mélyülő szívhangot lehetett hallani, de még ekkor sem csináltak semmit.


Rossz volt újra átélni az egész napot, mikor elolvastam az orvos szakértői véleményt, és tudni hogy ha azt csinálják amiért ott vannak akkor egy teljesen egészséges gyerekem lenne. E helyett mi lett: Fefe izmai iszonyat feszesek, le vannak tapadva. Refluxos. Epilepsziás ami sajnos még mindig minden napos rohamokkal jár, amit Ő átél mert az összes izma megfeszül és ráng, ami nagyon fáj neki. A látása még mindig alig valami. Beszélni nem tud. Önállóan mozogni nem tud.

fejlesztés: köszönöm, de 6 hetes kora óta járunk különböző fejlesztésekre és azt kell hogy mondjam, hogy egy ilyen sérült gyerekhez itt Magyarországon senki nem ért. Fefe jelenleg 2,5 éves és viszem külföldre kezelésre és hozunk ide külföldi orvosokat és terapeutákat hogy kicsit Ő is ember lehessen.

18. Bee970311 (válaszként erre: 16. - Pandrea1)
2012. máj. 16. 09:08

Érthető a kialakult véleményed a veletek történtek miatt, de hidd el, ugyanez a kórház rengeteg más embernek - köztük nekem is - okozott nagyon kellemes élményeket, és hosszú évekre visszaemlékezve is fontos, és jó érzést adó emlékeket.

Évről-évre újabb és újabb fejlesztést igyekeznek megvalósítani, most is éppen felújítások vannak, de szinte ez folyamatos náluk, és egyre kényelmesebb, a betegek igényeit maximálisan figyelembe vevő szolgáltatásokat nyújtanak minden téren. Nem valószínű, hogy lesz negyedik gyermekem, de ha mégis úgy alakulna, biztosan őt is ott szülném meg. Tökéletes biztonságban éreztem magam, és odafigyelést, normális hozzáállást tapasztaltam mind 1997-ben, mind 2003-ban mind tavaly, valamint a szüléseket megelőző és követő terhes- és kismama-gondozásokon is.


Biztosan másképp éreznék, ha velem is megtörtént volna, ami veled. Nagyon sajnálom, hogy előfordulhatott ilyesmi, feltételezem, hogy bármi is történt, semmiképpen sem a nemtörődömség, vagy a rossz szándék vezette a hibázó dolgozókat, ezzel együtt remélem, hogy kiderül az igazság, és amennyiben tényleg hibázott valaki, azt megfelelőképpen felelősségre vonják.


Bízom abban, hogy a kisfiadnak megtaláljátok a lehető legjobb fejlesztést. Nem tudom, hogy mennyi idős ő most, de mindenképpen ajánlom a Dévény Alapítványt megkeresni (a neten megtalálod őket), rengeteget tudnak segíteni!

2012. márc. 24. 12:32

Szia! Én 2011 júliusában szültem(császár) itt! Császár is csak azért lett mert nem fért ki a bébim!(téraránytalanság) Nekem nem volt rossz tapasztalatom, pedig nem volt fogadott orvosom, se szülésznőm! A csecsemősök is rendesek voltak, ha normálisan beszélsz velük akkor segítőkészek.

Kiemélném, hogy apa ott lehetett velünk (megfoghatta,tisztábarakta stb...) a Kórterembe mind a 3 nap, a legtöbb kórházban csak anya lehet a babával, (apa üvegen keresztül nézheti csak a babát pl:MÁV), nekünk ez fontos szempont volt, hogy már ott kialakuljon az apa-baba kapcsolat! Sem a kórteremmel, sem a zuhanyzóval nem volt bajom! A kaja viszont botrányos! Ha esegtleg érdekel még valamilyen infó írj!

16. Pandrea1 (válaszként erre: 15. - 1621b3d500)
2012. febr. 26. 13:00

Hogy ki volt a hibás? Mindenki. Jelenleg perben állunk a kórházzal. Mindenki egy semmirekellő, lusta, tehetetlen és tudatlan.

Hogy hogyan van a kisfiam: újra kellett éleszteni aminek agykárosodás lett az eredmány, születése óta epilepszia napi szinten rohamokkal, magától nem mozog, feszes az összes izma, folyamatosan tornáznia kell. Hogy valaha lesz-e képes önűlló életre azt nem tudom, de nagyon szeretném.


Szóval én ezek után messziről el fogom kerülni ezt a kórházat.

15. 1621b3d500 (válaszként erre: 14. - Pandrea1)
2012. febr. 25. 09:09
Nagyon sajnálom, remélem, azért jól van a kicsi babátok! Lehet tudni, hogy melyik orvos volt és miben hibázott, vagy mulasztott? Én is a Bajcsy-ban fogok szülni nyáron, de az aért mindig jól jön a tapasztalt Anyukák véleménye.
2012. febr. 16. 21:53
Nekem ott született a kisfiam aki orvosi/kórházi hiba miatt lett oxigénhiányos (agykárosodott) :(
2011. okt. 7. 10:58

Sziasztok!

Én 2 hete szültem a Bajcsyban,Toldi doktor volt az orvosom és Magdika a szülésznőm(ő nem fogadott volt).Csak jót tudok mondani mindenkivel kapcsolatban.Sok helyen olvastam,hogy a csecsemősök nem túl kedvesek,de nekünk ilyen tapasztalatunk nem volt,sőt mindenki a csecsemősöktől a nővéreken keresztül az orvosokig nagyon emberségesek,kedvesek és segítőkészek voltak.Én 60 km-t utaztam,hogy a Bajcsyban szüljek ,de egyáltalán nem bántam meg,sőt!!!A következőbabusnál is ragaszkodni fogok a helyhez,az orvosomhoz és ha lehet a szülésznőhöz is!!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook