Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen talpú vasalót ajánlanátok (alumínium, kerámia, nemesacél)? fórum

Milyen talpú vasalót ajánlanátok (alumínium, kerámia, nemesacél)? (tudásbázis kérdés)


2013. dec. 27. 19:15
Én a gőzállomásra esküszöm, már a harmadikat használom.:)
19. globus (válaszként erre: 17. - Petra 24)
2011. dec. 20. 20:39
Szép ajándék, nem fogsz csalódni :)
18. Petra 24 (válaszként erre: 16. - Globus)
2011. dec. 20. 20:23
Köszönöm!
17. Petra 24 (válaszként erre: 15. - Icuri)
2011. dec. 20. 20:22
Köszönöm! Ma megengedte a Jézuska, hogy meglessük és láttuk, hogy tefált és kerámia talpút csempész a fa alá! :-)
16. globus
2011. dec. 19. 23:31
Mióta kerámia talpúval vasalok, azóta mással nem szeretek.
15. icuri
2011. dec. 19. 22:45
Nekem Philips van Careeza (kerámia)talppal. Legalább 6 éves, de imádom. A talpán még csak egy pötty sincs.
14. MelisUK (válaszként erre: 13. - Petra 24)
2011. dec. 19. 13:08

Én még másfélét nem használtam, csak teflonosat, de azt többfélét. Nem tudom, hogy bármiben is különböznek-e vasalás terén.


Neked is kellemes ünnepeket! :)

13. Petra 24 (válaszként erre: 12. - MelisUK)
2011. dec. 19. 12:13

Köszönöm a tanácsod, igyekszem betartani a szabályokat. Sajnos új vasaló így biztosan kell, de akkor választok újra teflont és csak deszt vizezek, hogy ne történjen ez újra meg.


Kellemes Ünnepeket!!!

12. MelisUK (válaszként erre: 10. - Petra 24)
2011. dec. 19. 12:02

A normál csapi vízre mindegyik vasaló kényes. Szóval bármilyet is veszel a lényeg, hogy vegyél desztillált vizet is. Még illatosítottat is lehet venni. :)

Az én 6 éves rózsaszín Philips-em teflonos aljú, maximálisan meg vagyok vele elégedve.

2011. dec. 19. 12:00

A teflon talpú vasalók tökéletesek, nem azért olyan a vasalód, amilyen, mert teflonos, hanem azért, mert nem megfelelően használtad.

Ha sok vasalnivalód van, akkor olyan vasalót ajánlok, amihez külön van egy nagy tartály, amibe a deszt. vizet töltheted és egy cső segítségével megy a vasalóba a folyadék, az elektromos kábel pedig a tartályból jön ki. Igaz drágábbak ezek a fajta vasalók, de ha sok vasalnivalód van, akkor egy az, hogy nem kell folyton töltögetned a deszt. vizet bele, meg van rajtuk egy olyan funkció, hogy nagy nyomással nyomja ki magából a gőzt, így a vasalás ideje a töredékére csökken.


Ha nincs szükséged ilyenre, akkor pedig csak annyi a lényeg, hogy valami normális márkát vegyél. Nekem pl egy rózsazsín Philips-em van, 6 éve használom és még mindig imádom. :)

10. Petra 24 (válaszként erre: 7. - MelisUK)
2011. dec. 19. 11:59
Igen, valóban igazatok van, de az első alkalommal mikor nem volt itthon desztilált víz, természetesen a csapi víz használatához folyamodtam. De bíztam benne, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki így járt, és hátha valaki azt mondja, hogy a kerámia, vagy az alumínium nem ilyen kényes.
9. andi6020 (válaszként erre: 6. - Petra 24)
2011. dec. 19. 11:55
Igen, de ezek után mindegy milyen talpú vasalót kérsz, ha ha nem vizet teszel bele, nem lesz vízöves. Jó a teflon is.
2011. dec. 19. 11:53
nekem porszívó
7. MelisUK (válaszként erre: 1. - Petra 24)
2011. dec. 19. 11:53
Desztilált vizet kell a vasalóba tenni, nem normál csapi vizet és akkor nem lesz vízkőlerakódás, meg nem fog még 10-15 év múlva se foltot hagyni a vasaló. Hiába hoz a Jézuska újat, ha abba is csapvizet fogsz önteni, akkor elég rövid időn belül ugyanaz lesz a problémád.
6. Petra 24 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2011. dec. 19. 11:53
Igazad van, valóban így kellett volna helyesen eljárni annak idején, de már megvan a baj, a vasalóm pedig alig használható.
5. andi6020 (válaszként erre: 3. - Petra 24)
2011. dec. 19. 11:51

Nem a teflon talp a gond, hanem a víz.

Vasalj desztillált vízzel, attól nem lesz vízköves, meg pöszhalmazos.

4. Petra 24 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2011. dec. 19. 11:48
Ja, bocsánat, nem válaszban írtam.
2011. dec. 19. 11:48

Szóval az történt, hogy a vízkő ádáz módon megsértette a talpat a gőznyílásoknál, így ott felhólyagzott a teflon bevonat. Ezen a részen vasalás közben a ruháról mindenféle pöszök ráégnek és ahogy tovább mozdítom egy másik helyen odaégeti az összeszedett pöszhalmazt. Borzasztó így vasalni, nem egyszer volt, hogy szegény kisbabám szép ruhácskáján is csúnya fekete égetett pösz nyomot hagyott. Ez rettenet. Úgyhogy megjöttem a teflon talpú vasalóból, azt soha többé nem szeretnék.


Erre gondoltam.

2011. dec. 19. 11:43

"Ebből meg is jöttem, rendszeresen rátapad a sérült részen (a gőznyílásoknál, ami a vízkő miatt hólyagzott fel) valamilyen pösz,"


Bevallom, ezt nem teljesen értem.

2011. dec. 19. 11:39

Írtam a Jézuskának kis Családom nevében és azt kértem, hogy olyan dolgot hozzon, amire szükségünk is van.


A vasaló mellett maradtam, egy régebbi típusú tefalom van, aminek teflon a talpa. Ebből meg is jöttem, rendszeresen rátapad a sérült részen (a gőznyílásoknál, ami a vízkő miatt hólyagzott fel) valamilyen pösz, amit aztán a következő mozdulattal egy másik helyen ráéget a ruhára.


Jézuska tudta a problémámat és visszaírt, hogy akkor mégis milyen talpú legyen a vasaló, alumínium, kerámia, nemesacél.


Tud valaki segíteni? Mit válaszoljak neki?


Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook