Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen pszichológust választanátok? fórum

Milyen pszichológust választanátok? (beszélgetős fórum)


12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2021. jan. 27. 15:08

Én is arra gondoltam,h lelkesebb, és új módszerei vannak, de, rájöttem, jobb az idősebb.


Túl nagy a generációs különbség, ahogyalinka is írta.ÉS ahogy bichi mondja, eljön az idő, mikor mindegyi fiatalabb lesz, de nem mindegy mennyivel.

2021. jan. 27. 11:08
Közeli ismerősöm, majdhogynem barátnőm egy kitűnő pszichológusnő, aki ilyen keretek között, de nem egyszer segített nekem is egy-egy gubancosabb élethelyzetet megoldanom. Így merem állítani, hogy azt a nagy tapasztalatot, ismeretanyagot, ami neki van, nem lehet az ifjonti lelkesedéssel pótolni! -- Egyébként a lelki életünk, a hozzánk közeli emberekkel való jó kapcsolatunk miért ne lenne ugyanolyan fontos, mint a testi egészségünk? Nem kellene hát leszólni, aki ilyen segítséget keres!
10. Bichi (válaszként erre: 2. - Mici007)
2021. jan. 27. 08:34
Mondjuk ezt bizonyos korig könnyen mondod, aztán jön, amikor minden orvos "hirtelen" fiatalabb lesz nálad :D
9. Idhikai (válaszként erre: 8. - Asgardi)
2021. jan. 27. 08:11

Nem ajánlok. A kérdés: Milyen pszichológust választanátok?

ÉN semilyent. :)

8. asgardi (válaszként erre: 6. - Idhikai)
2021. jan. 27. 08:00

A kérdés nem ez volt. Most én is írjam le, hogy én meg nem mennék kuruzslóhoz?


Nagy lépés az, hogy valaki eddig eljut, nem kell neki tudományosan erősen megkérdőjelezhető módszereket ajánlgatni.

2021. jan. 27. 07:52
Szerintem a személyes szimpátia nyom a legtöbbet a latban. Ha az nincs meg, nem lesz meg a bizalom se, onnantól meg nincs sok értelme. Ne görcsölj rá, nem szégyen, ha elsőre nem találod meg a számodra megfelelő embert.
6. Idhikai (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 27. 07:49
Nem mennék pszichológushoz, max. kineziológus... de inkább valaki még "súlyosabb"... és legyen idősebb vagy hasonló korú mint én.
2021. jan. 27. 05:33

Szerintem is a fiatalabb lelkesebb, agilisebb.

Más kérdés, hogy ez a törekvés mennyire kelti a kliensben az erőszakosság érzését.

Én a közelmúltban azt hittem, sose tudok magamról lerázni egyet. Mindenáron segíteni akart. 😯

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 26. 23:42

Nem törvényszerű. Egy idősebb, tapasztalt pszichológusnak már megvannak a rutinjai. Rád néz, megszólalsz és az első két mondat után már be is kerülsz egy kategóriába, amelyek számára már ott van a megoldási sablon.

Egy fiatalabban még ott vannak a frissen tanult új módszerek. Tudja kombinálni. Sikert akar és valóban érdekli a probléma. Számára minden betege egy új feladat, kihívás.

Így gondolom.:)

2021. jan. 26. 23:18
Jobb, ha a pszichológusnak már többféle élethelyzetre, különböző emberek viselkedésére van rálátása, tapasztalata, mint a páciensnek. De ne legyen alapvetően más korosztály, mert manapság nagyobbak a generációk közötti különbségek.
2. Mici007 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 26. 23:13
Nem törvényszerű, de ennek ellenére én sem mennék nálam fiatalabb szakemberhez, ha szükségem lenne rá. Értem ezt a lélekturkászra. Egyéb orvos más elbírálás alá esik.
2021. jan. 26. 22:56
Mit gondoltok? Egy középkorosztályú nőt, jobban megért-e egy idősebb, sok tapasztalattal rendelkező pszihológus, és a kezdő, vagy nemrég végzett pedig jobban a fiatal korosztályt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook