Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen programokra érdemes menni, ha Skóciába utazom? fórum

Milyen programokra érdemes menni, ha Skóciába utazom? (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 22. 22:18
én nyárom készülök.kész van hozzá a honlapom is ahol igen tartalmasan befogok számolni mindenröl.minden hely gps koordinatajat is leirom oda,avagy az árakat stb..nagyon várom.2 hétre megyek.a honlapom cime a nevem pont hu végzödéssel.aszem világos:)
2011. szept. 10. 11:47

Szia!

Nagyon aranyos vagy hogy csináltál nekem egy kis látnivalót de sajnos lekéstem róla.Azért elraktározom,szeretnék még kimenni Skóciába,nagyon tetszett az ország.Sajnos csak egy hétig voltunk kint és nem sok minden fért bele,pedig tervezgettük hogy felmegyünk északra is.Azóta már sok mindent megterveztem úgyhogy lesz program legközelebbi alkalomra.Edinburgh nagyon tetszett, és végig napsütés volt ami hallom nagyon ritka ott.De én ezt szeretem nem Afrikát.Sajna már nálunk is ilyen klíma van.Minden jót!

Üdv!kerjan.

2011. szept. 9. 11:42
Most néztem meg az adatlapod, már voltatok kint. Kissé elkéstem a válasszal. De legközelebb más dolgokat is meg tudtok nézni. :))))
2011. szept. 9. 11:38

Rengeteg látnivaló van Skóciában. Ha érdekelnek a történelmi dolgok, várak, kastélyok, ahol rengeteg látnivaló van, akkor érdemes megvenned egy éves tagságot a Historical Scotland-nál. Ez fejenként 40 font, ezért a pénzért miden olyan helyre, ami hozzájuk tartozik egész Nagy-Britanniában, ingyen bemehettek a kártyátokat felmutatva és még az ajándékboltokban is 20% kedvezményt kapsz. Pl az Edinburgh kastélyba is 15 font felyenként a belépő, szóval ha több ilyen helyre elmennétek, akkor nagyon megéri megvenni az éves tagságot.

Nem tudom, hogy meddig lesztek/vagytok kint, de ha olyankor mentek valami kastélyba, amikor plusz program is van, akkor még sokkal élvezetesebb és eredetileg olyankor a belépő is drágább, de nektek ugye nem kell érte fizetni.

Amit szerintem ki kell próbálni, az a világhírű Arbroath Smokies, a hét hét napján nyitva vannak, isteni a füstölt haluk.

Hatalmas élmény Dundee-ban a Discovery, Stirlingben a Safari, csodálatos a Dunblane katedrális, Fort Georg-ba is érdemes elmenni, ott egy jelenleg is működő katonai állomás van. A Dunnet Head-et is érdemes megnézni, az a brit fősziget legészakabbi pontja. Onnan jó időben a szigetvilágot is lehet látni. Hatalmas élmény elmenni az Orkney-szigetekre, szerintem nincs még egy olyan gyönyörű hely a világon. :) Shetland-on még én se voltam, de mindenképp el fogok oda is menni. Az még Orkney-tól északabbra van.

Ha a barlagászás is érdekel valamyilen szinten, akkor hatalmas élmény lesz Smoo Cave. Semmiképp se télen menjetek oda, mert csak jó időben van ott valaki, aki csónakkal be is visz a barlangba.

Még sorolhatnám, rengeteg, mondhatni kifogyhatatlan látnivaló van Skóciában. Mindig van új dolog, amit fel lehet fedezni, sosem lehet megunni.

2011. máj. 22. 06:22
Skócia programok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook