Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen praktikával, gyakorlattal tudok segíteni a babámnak, hogy kiemelje hason a fejét? fórum

Milyen praktikával, gyakorlattal tudok segíteni a babámnak, hogy kiemelje hason a fejét? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 1. 20:26
Sziasztok! Ma voltunk a konduktornál. Nem semmi hogyan forgatta, 'dobálta' a babákat. Alaposan megnézte,és nem vészes a helyzet,de foglalkozni kell vele. Kaptunk házi feladatot,amit naponta többször kell gyakorolni és így behozza a lemaradást. Én nagyon ajánlom mindenkinek,aki hasonló cipőben jár,hogy hallgasson az ösztöneire és ha úgy érzi baj van vigye el konduktorhoz.
2013. jan. 30. 12:22
Sziasztok! Gondoltam írok,hogy mi újság nálunk. Pénteken megyünk konduktorhoz,aki megnézi és ha szükséges,megmutatja miket gyakoroljak vele. Ma itt volt a védőnő,rakott egy feltekert törülközőt a hónalja alá és úgy szépen felemelte és megtartotta a fejét. Szóval megnyugodtam,hogy napgy baj nincs,de azért elviszem pénteken,ártani nem árt. Egyébként már majdnem kint van az első fogacskája. Tudom,hogy minden baba más ütemben fejlődik. Pl 2 hét alatt 4cm-t nőtt,viszont közben meg alig hízott ez is mindenkinél másképp van. Majd pénteken jelentkezem,hogy mit mondott az Ádám.
13. kszb (válaszként erre: 12. - 17aadc1082)
2013. jan. 29. 13:52

már régen megetettem, és azért azt se felejtsük el, h egyéni különbségek is vannak gyerek és gyerek között! Nem kell, h egyszerre, pontosan azonos időben csináljanak mindent! 1-2, akár 3 hónapnyi különbségek is lehetnek köztük.

Nekem 1 évesen egy darab fogam se volt anno, pedig a nagykönyv szerint akkorra már jó párnak lennie kellett volna. Akkor én is "sérült", vagy a fejlődésben elmaradott voltam? Viszont 1 éves se voltam, és már jártam.

A gyógytorna ártani nem árt, de attól még nem biztos, h nagy baj,ha egy 3,5 hós gyerek nem beton stabilan tartja a fejét.

12. 17aadc1082 (válaszként erre: 10. - Kszb)
2013. jan. 28. 13:34
olvass utána!
11. vapi
2013. jan. 28. 11:29
Pelenkázáskor fogd a két kezét (neki kell kapaszkodnia) és húzd lassan ülésbe. Sírás ne legyen belőle, de csináld minél többször. Fürdetés előtt meztelenül egy kicsit ültesd levegőbe. (Megfogod, és a markodba ülteted, miközben neked háttal van. Egyensúlyozni fog.) Sokat tedd hasra. Ha minden nap eljátszod ezeket vele, akkor egy hónapon belül minden rendben lesz vele.
10. kszb (válaszként erre: 8. - 17aadc1082)
2013. jan. 27. 12:21
csak emelgetni. Még csak próbálkozni.
2013. jan. 23. 21:00
Dévényes gyógytornászhoz vinném.
8. 17aadc1082 (válaszként erre: 7. - Kszb)
2013. jan. 23. 20:41
Egy ennyi idős gyereknek már simán emelnie kéne hason fekve a fejét.. Talán ezt várja az orvos is.
7. kszb
2013. jan. 23. 19:11
bakker! Msot nézem, h csak 3 és fél hós... mit vár tőle a gyerekorvos? Dávid mégsem lehet ennyi idősen.... Persze jobb félni, mint megijedni, de azért ne aggódj, picúr ő még "erőmutatványokhoz"! :)
6. kszb
2013. jan. 23. 19:09

gyógytornászok szokták alalmazni azt a módszert, h szines, villogó, csörgő hangot kiadó dolgokat mozgatnak a baba szeme előtt abba az irányba, amerre nem, vagy nehezebben mozgatja a fejecskéjét. A babákat érdeklik a színes, a csörgő-zörgő, a villogó dolgok, és ösztönösen követik a fejükkel a szemükkel.

Fektesd hasra, tegyél egy iylen vmi dolgot a szeme elé, aztán kezd el emelni lassan, h tudja követni a fejecskéjével! Ha csörgő, akkor folyamatosan rázd neki, h a hangot is kövese! Azért nem árt készenlétben tartani a másik kezed, h ha bicsaklik a feje, akkor meg tudd támasztani!

5. DWAncsa (válaszként erre: 3. - Syria)
2013. jan. 23. 17:43
Nem rohanok sehová,csak a gyerekdokink mondta,hogy ha a következő vizsgálatkor még nem megy neki,akkor beutalja konduktorhoz és szerintem arra azért nincs szükség..
4. DWAncsa (válaszként erre: 2. - Papp Szilvia)
2013. jan. 23. 17:41
Nem szeret hason lenni,hamar elkezd sírni,olyankor felveszem,aztán újra hasra rakom,de nem tetszik neki.
2013. jan. 23. 17:40
Nem kell neki segíteni. Ha egészséges, akkor mindent fog csinálni, amikor számára eljön az ideje. Hová rohansz? Még csak 3 és fél hónapos! Ilyen korban a kicsik össze-vissza nyeklenek, csuklanak. Az a dolguk. :)
2013. jan. 23. 17:39

még picike:) nincs elmaradva:))) menni fog,csak türelem és gyakorlás:) mármint neki a gyakorlás:) tedd hasra amikor csak lehet és magától "beindul":)))) ne sürgesd:)

nálunk a lányom uuuutált hason lenni,mégis korához képest fejlettebb volt mindig:)))

2013. jan. 23. 17:36
3 és fél hónapos és nem igazán emgy neki, próbálom felkelteni a figyelmét játékokkal,zenélős macival,de nem igazán megy neki. Kézben tartva sem tartja még rendesen a fejét,sokszor visszabukik a feje a vállamra. Mit tehetnék? Még behozhatja a lemaradást? Tudok neki ebben segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook