Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 hós szoptatott babámnak 2 napja nincs széklete, nagyon sír mit lehetne segíteni? fórum

4 hós szoptatott babámnak 2 napja nincs széklete, nagyon sír mit lehetne segíteni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. jún. 28. 20:12

sziasztok.

ha van egy kis időtök beleolvasnátok a 2 hónapos baba zöld széklettel fórumba.

Ma voltunk megint dokinál. El vagyunk keseredve. Köszi előre is.

2011. okt. 26. 08:28
kamillatea minden reggel éhgyomorra viz helyett,és este az utolsó szopizás után is
69. hanna_hanna (válaszként erre: 68. - Mmacus)
2009. nov. 3. 09:36

Teljesen igazad van, a kúphoz hozzá lehet szokni. De ha nyűgös, mert nincs kaki, akkor muszáj. Nálunk a kicsinél anno szerencsére ritkán volt rá szükség, de ha igen, be kellett adjam.


A nagyobbik kisfiam 2 évesen néha-néha beöntést is kapott, sőt ha szeles volt mi szélcsövet is dugtunk fel. Kipróbáltam mindent, étrendjén változtattam, sok zöldséget-gyümölcsöt, rostos leveket adtam, tornáztunk, pociját masszíroztam, stb. Mégis előfordult néha, hogy napokig nem volt kaki, s ilyenkor szegénykém nagyon nyűgös volt. Szerencsére ezt a korszakát kinőtte, a kakival azóta minden rendben.


Remélem megoldódott azóta a pici kakiproblémája. Drukkolok nektek, hogy minden rendben legyen.

68. mmacus
2009. nov. 2. 16:50

SZiasztok.

Szerintem anyatejes babánál nem gond néhány nap, mert a kis szervezetük jól hasznosítja a tápanyagot.

Ha sírósabb, nyugtalanabb, kérdezd a gyermekorvost, vagy gyógyszerészt, mit tanácsol. Az a baj, a kúphoz hozzá talál szokni, mármint ahhoz, hogy csak valamilyen inger hatására kakiljon. Egyébként, anno, (a múlt században:))) ilyenkor egy végbélben végzett lázmérőzés is segített. Tudod, az enyémek még akkor voltak picik.

67. e14ebbbf07 (válaszként erre: 65. - Ildi^^)
2009. nov. 2. 16:23
Vagy glicerinkúp, vagy Levolac-Laktulóz.Utóbbi a vastagbélben fejti ki a hatását, székletlazító, és a bélmozgást is fokozza.Csecsemőknek is adható, de ha egy gyógyszertárost megkérdezel,akkor az is meg tudja mondani, hogy szabad-e.
66. Pné Veronika (válaszként erre: 65. - Ildi^^)
2009. nov. 2. 10:52

jaaaj, te szegény...:-(

még a végén a te fenekedre kell a wc kötni, a babó meg felhasznál minden cseppnyi anyatejet...:-))

Remélem, hamar rendben lesz, ne izgulj, ha baj lenne, nem lenne nyugodt. Sírni biztos sírna, mert feszítené a kis pociját.

65. Ildi^^ (válaszként erre: 64. - Rencs20)
2009. nov. 2. 10:45
szia! köszi szépen! már ettem hajtós dolgokat de eddig még csak én mentem tőlük. majd a baracklevet is kipróbálom. köszi
2009. nov. 2. 10:17

szia

Az én lánykám is 4 hós.Nála sem minden nap van kaksi,de pár nap után pedig egész nap csak pelust cserélek:)Egyébként ő kap vas cseppeket és ezért nem jön mindig a kaka.Védőnőm azt mondta igyak baracklevet.Hát minden nap megiszok egy litert,és bevállt mert nincs kemény kaka és könnyen jön.Szóval nekünk a baracklé jött be.Minden jót,Kitartás,bennt nem marad:)

63. Ildi^^ (válaszként erre: 62. - Misz)
2009. nov. 2. 09:27
köszi a szép leírást kipróbálom.
62. misz
2009. nov. 1. 21:59

Hogy van a Kicsi?

Nálunk a Kisfiam küzd most egy hónapja már ezzel a problémával. 7, 5, 8, 7 nap múltán kakált.

Az én dokim szerint nem gond, ha hetente csak 1x kakál a Gyerkőc, ha nem fáj a pocakja.

A védőnő javaslatai:

úgy kell masszírozni, hogy egyik kézzel felemelni a lábacskáit, a másikkal meg bal oldalon, (ahol a vastagbél a végbél felé fut)lenn fordított "c" irányban kell folyamatosan masszírozni pár percig. Utána félig ülő helyzetben megtartani az egyik kézzel a karjainál átnyúlva hátulról, (ilyen helyzetben ösztönösen felhúzza a lábacskáit a Baba), a másik kézzel, meg kicsit széthúzni a fenekét. Ha már jön a kaka, le lehet kis idő múlva fektetni a Babót és tartani a lábacskáit, hogy könnyebben jöjjön.


A maszirozáson kívül a szoptatós tea elhagyását javasolta még, meg Infacolt. A hőmérőzést, kúpot pedig akkor kell, ha már nyüglődik és fáj a Baba. Amíg nem zavarja, addig békén kell hagyni, mert vannak babák, akik csak 2-3 naponta kakilnak és nekik így jó.


Remélem hamarosan megoldódik a problémátok! :)

61. dzsigg
2009. nov. 1. 11:08
Ne aggodj majd csak lesz.Csak vigyàzz arra hogy mit eszel
60. Ildi^^
2009. nov. 1. 10:23
jó reggelt mindenkinek! köszönöm az érdeklődést sajna még nincs kaki. a szelek egyfolytában távoznak. volt hasmasszázs, tornáztatás, lázmérőzés.
2009. nov. 1. 09:20

Jó reggelt! Hogy van a baba? Volt kaki?


Nálunk is előfordult, hogy a kisebbik fiamnak, olyan 5 hónaposan, 2 napig nem volt széklete. Próbáltam cukros kamillateát itatni, popsiba feldugtam a lázmérőt, végül muszáj volt adnom egy Glicerines kúpot, az segített.


Remélem azóta nálatok is megoldódott minden, s jobban van a pici!

58. dzsigg
2009. nov. 1. 09:09
nA JO REGGELT!Történt valami azota?
57. Ildi^^ (válaszként erre: 56. - Kezdőanyu)
2009. okt. 31. 22:23
köszike! jó éjt!
2009. okt. 31. 22:22
Sziasztok!Jobbulást a picinek!
55. Ildi^^ (válaszként erre: 53. - Dzsigg)
2009. okt. 31. 22:21
köszi szépen! jó éjt
54. kezdőanyu (válaszként erre: 52. - Dzsigg)
2009. okt. 31. 22:21
Igen.És a narancs meg a szőlő sem piskóta.
53. dzsigg
2009. okt. 31. 22:20

Én is nyugovora térek mindenki alszik,csak én ülök itt.Remélem megoldodik a problàmàd!És tényleg jo tanàcs,hogy ne adj neki almalevet!Lehet ez okozta a szorulàst!

Jo éjszakàt!

52. dzsigg
2009. okt. 31. 22:15
Hàt nem tudom,akkor sok anyuka él tévhitben.Bàr én mai napig a szilvàt tartom a legnagyobb hashajtonak,meg az olajos dolgokat.
51. Ildi^^
2009. okt. 31. 22:14
köszi mindenkinek közbe sír a gyerek én meg rohantam a vc-re
50. dakota80 (válaszként erre: 48. - Kezdőanyu)
2009. okt. 31. 22:13
Tudom jól:-)
2009. okt. 31. 22:12

Ennyi hasznos jó tanáccsal tudtam szolgálni,remélem tanácsaim ellenére is rendben lesz a picur....

Egyébként már lehet hogy rég alszatok mi meg itt buzgolodunk:-)))Jó éjszakát Mindenkinek!

48. kezdőanyu (válaszként erre: 46. - Dakota80)
2009. okt. 31. 22:11
Mondjuk!Bár a férjem inkább édesszájú.Csakhogy az édes kávéban nem a cukor " mozgat meg"-ha érted.
47. anikko (válaszként erre: 46. - Dakota80)
2009. okt. 31. 22:11
Igen, érdekes, mert az tényleg hajt!
46. dakota80 (válaszként erre: 44. - Kezdőanyu)
2009. okt. 31. 22:09
Ittál már mézédes kávét reggel:-)))))))??
45. dakota80 (válaszként erre: 43. - Dzsigg)
2009. okt. 31. 22:08

Én sem szeretem,de anno nekünk is bevált és a narancslé is.A hipp-nek van egy piros szinű gyümölcsleve hááááát tudott csodákat művelni....

A méz valóban ártó hatásúbb lenne...

44. kezdőanyu (válaszként erre: 36. - Dzsigg)
2009. okt. 31. 22:08

Hát, ha ettél gyerekkorodban törökmézet, akkor biztosan taoasztaltad, hogy bogyósat kakilsz, mit a kecskék...:-)))))))))

A cukor nem hajt,erre mérget vehetsz!

43. dzsigg (válaszként erre: 42. - Dakota80)
2009. okt. 31. 22:05
Végülis én ellene vagyoka cukros dolgoknak,de szerintem egy alkalmazàs utàn(ha semmi sem vàlik be) nem lesz baja a kicsinek,csak nehogy mézeet adjon!Az veszélyes
42. dakota80 (válaszként erre: 36. - Dzsigg)
2009. okt. 31. 22:04
Én is úgy tudom!És nekem is a védőnő ajánlotta hogy szinte szirupot csináljak a teából.De ez sem válik be mindenkinél....
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook