Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen megoldással lehet eltüntetni a TV alatti kábeleket? fórum

Milyen megoldással lehet eltüntetni a TV alatti kábeleket? (tudásbázis kérdés)


9. n.diamond (válaszként erre: 7. - Ficusbenjamicus)
2014. márc. 11. 19:26
Köszi a linkeket, mert nagyon jó oldalakra vezettél. Szeretem a lakberendezést, bár már csak szeretném , de időnként vannak kényszerhelyzetek, mint a mostani. Páromnak megmutattam a képet (az elsőt), menyugtattam, hogy visszafogottabban, de ilyesmit képzelek. Lehet, hogy a borostyán valamilyen formában, vagy valami lelógatós, eltakarós zöld fog bejönni, madarak nélkül. A képek is tetszenek,de ahhoz már fúrni kellene, és az nálunk "komoly probléma". Könnyű képeket próbáltam, erre való "gyurmával",nem tudom már a nevét, időnként arra mentem haza, hogy egy-egy lepotyogott. Nem törékenyek, de amikor a tapéta is lejött, akkor már más megoldást kellett választani. Szögbefúrás helyett - könnyű kis képhez - tudsz valami megoldást ?
8. n.diamond (válaszként erre: 7. - Ficusbenjamicus)
2014. márc. 11. 10:07

Az első kép hasonlít az én helyzetemhez, amegoldás sem rossz, eltekintve az aljnövényzettől.

Köszi !

2014. márc. 11. 08:35

Sajnos a kábelek tényleg el tudnak csúfítani egy szobát. Ha tudsz, tegyél fel fotót, hátha úgy könnyebb tanácsot adni.

Ezeket nézd meg:


[link]


[link]


[link]

6. n.diamond (válaszként erre: 4. - 0e40d7eb14)
2014. márc. 11. 08:04
A cső nekem is eszembe jutott (egy kreatív oldalon a wvpapi gurigák újraghasznosítása), a falhoz nem tudom rögzíteni, az első bejegyzésben írtak miatt. A tv alatt minimum 5 cm-re eláll a faltól, a tv alsó "dugaljai" miatt, és megtörni nem szabad (mondták, elhiszem).
5. n.diamond (válaszként erre: 3. - 9892d65728)
2014. márc. 11. 08:00

Ezt a fiúk csinálták, nem lehet a falhoz simuló részhez rögzíteni, mert nagyon megtörik a kábel :(

De köszi !

2014. márc. 11. 07:35
erre én is kíváncsi vagyok, majd visszanézek, hátha lesz jó ötlet.(esetleg: kemény műanyag csövet(pl,vízvezetékcső, higtech stílusban: esővízlevezető) hosszában felvágni úgy, hogy a kábelek beleférjenek, aztán ezt a csövet rögzíteni a falra,majd ezt a rögzített csövet dekorálni pl.akasztókkal, virággal...képekkel..)
2014. márc. 11. 06:59
nos a falon valamilyen konzol tartja a TV-t...ennek a falhoz simuló részhez erősítsd hozzá a kábeleket..kábelkötegelővel, gumval, cérnával...de úgy, hogy ne akadjon semmiben..
2014. márc. 11. 06:13

Az első ötletem, ( a felszerelés előtt) egy "bambus-falikép" kinai vagy hasonló ákom-bákomokkal, ez adott a fiókomban 100 éve. Ez megdőlt, merthogy nem simul a falra a kábel. A második egy hosszú, aprólevelű műborostyánnal körbetakarás. Párom még nem tudja,ellenállásra számítok.

Tiétek a pálya !!:))

2014. márc. 11. 05:57

Kreatív lakberendezők, lakásszépítők segítsetek !

A mini (2,5x2,2,5nm-es hálószobámban a franciaágy és a két oldalára és fölé csináltatott éjjeliszekrény, és szekrény "kolosszus" betölti az egész szobát. Az ágy melletti falakon ablak, ill ajtó, szemben egy csupasz falon kb. fejmagasságban egy 50cm átmérőjű lcd tv, ami kb 10 cm-re áll ki a fal síkjából (még 10 cm és ott az ágy vége). A tv-ből függőlegesen kilóg egy kábeltv-s fehér kábel és egy fekete a tv elektromos hálózathoz csatlakozásához. Persze nem úgy,ahogy gondoltam, hogy szépen rásimítható a falra, hanem kb.5 cm-re a faltól, összefogva, kicsit hullámosan, mert egyrészt ott van a tv feneke,amibe "bedugódtak", másrészt kifeszíteni sem lehet, mert a tv esetleges jobbra-balra fordításhoz egy kis ráhagyás kell(mondják).

Gondolhatjátok, baromi rondán néz ki. A leírtak miatt fix beburkolás kizárt (mert akkor az ajtóből, át kell mászni az ágyon az ablak felöli oldalra). Hogyan, mivel takarnátok el, vagy mivel

"díszítenétek" fel, hogy ne akadjon bele a mellette óvatosan elaraszoló álmos ember, könnyen leszedhető legyen, ha mégis mozgatni (pl. kihúzni)kellene valamiért,kinézzen valahogy, és ne legyen túl extrém ,mert a párom meglehetősen konzervatív és gyakorlatias(elméletben,a kivitelezésben már nem).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook