Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen lesz Budapest jó kerületéből egy rossz kerületébe költözni? fórum

Milyen lesz Budapest jó kerületéből egy rossz kerületébe költözni? (tudásbázis kérdés)

1 2
24. semleges (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 18. 19:08
Lakik ismerősöm Erzsébeten, semmi baj vele. Legalábbis azon a részen ahol ő lakik.
23. michelle.r (válaszként erre: 9. - Vigyefene)
máj. 18. 19:06
Én is laktam ott gyerekkoromban, ma semmi pénzért nem költöznék oda.
22. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 18. 19:05

Most komolyan az erzsébetieket akarod sértegetni? 😉

Mindkét kerületnek vannak jó és rossz részei.

Általánosságban: egy elit helyről egy rossz környékre költözni valószínűleg borzasztó. Nagyon régen az unokatesómék a Pók utcai lakótelepről költöztek a Havannára. Az egész család könyörgött, hogy ne tegyék. Nem kellett sok, hogy rájöjjenek, miért nem kellett volna. De azóta. azt hiszem, ott is javult a helyzet.

21. Amaunet (válaszként erre: 8. - Hattori)
máj. 18. 18:49
Én a XIII.-ban vagy XV.-ben vennék kertes házat.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Hattori)
máj. 18. 18:34
Teljesen bontandó épületről van szó és már el van adva
19. Hattori (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 18. 18:14

160 nm-ert ott már csinos áron el lehet adni.

Esetleg Mátyásföld? Jó, nem olcsó, de ha számít a színvonal...

18. Hattori (válaszként erre: 16. - Semleges)
máj. 18. 18:13
63.000 fős kerület. Nem lehet egy szóval leírni. Nekem pl Óbudáról a Flórián tér jut eszembe, az a rettenet maga,
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Hattori)
máj. 18. 18:11
Most egy 160 négyzetméteres házban lakom és egy 120 nm méteres házba megyek, az is kertes ház, ez is az
máj. 18. 18:11
Jó és rossz kerület? Mindegyiknek van jó és rossz területe és része.
15. Hattori (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 18. 18:07
Azért a munkahely sem mindegy hol van. Még arra gondoltam, az nem opció, hogy ugyanott, de kisebb ingatlan? Mondjuk most laksz egy 150 nm-es házban és veszel egy 100 nm-eset. Vagy egy 80 nm lakást?Csak ötletelek.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Hattori)
máj. 18. 18:03
Nem, a hármashatár hegyen
13. vigyefene (válaszként erre: 12. - Hattori)
máj. 18. 18:02
Első hozzászólás, jelenleg Óbudán lakik.
12. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 18. 17:59
Csillaghegyen laksz?
11. Hattori (válaszként erre: 9. - Vigyefene)
máj. 18. 17:59
El kell menni arrafelé nappal is, este is, mindenkinek más az ingerküszöbe, mondjuk én a Blaha aluljárón is átmentem egyedül nőként hajnali 2-kor.
10. Hattori (válaszként erre: 8. - Hattori)
máj. 18. 17:57
Erzsébeten még 1870-ben 223 ember lakott, ma 64.000. Mit jelent ez? Új építésű városrész, logikus utcaszerkezettel.
9. vigyefene (válaszként erre: 8. - Hattori)
máj. 18. 17:56
Háááát én a Rózsdombon laktam a leghosszabb ideig, de régen volt, legjobb ha ti adtok tanácsot/véleményt.
8. Hattori (válaszként erre: 7. - Vigyefene)
máj. 18. 17:53

Ár-érték arányban Pesterzsébet az egyik legjobb kerülete Budapestnek. Város jellegű, mert - a legtöbb budapesti kerülettel ellentétben - van igazi városközpontja sétálóutcával, polgármesteri hivatallal, üzletekkel.

Ha az ember nem akarja hetente háromszor csapatni a bulit, akkor jó hely. Egyébként a legnagyobb tolvajok Budán élnek az országban:)

7. vigyefene (válaszként erre: 6. - Hattori)
máj. 18. 17:52
Kinek a pap, kinek a hmmmmmmm.................
6. Hattori (válaszként erre: 2. - Channa*)
máj. 18. 17:50
6 ker forever.
5. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 18. 17:49

Vagy megszoksz, vagy megszöksz. Laktam a közelben, a Kancel Franci, akarom mondani a Frankel Leó utcában, én koptattam el a Harcsa utcában a flasztert, azokban a régi szép időkben.

Komolyan pedig, Pesterzsébet sem rossz, attól függ h mihez hasonlítjuk. 29-évet dolgoztam a Millwaukee gettóban, hááááát pisztolyt hordtam magammal. Engedéllyel, mert éjaszaka a rendőrök sem mertek bemenni.

4. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 18. 17:49
Pesterzsébet?Annak is van varázsa.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 18. 17:43
Ha ilyen sznobul indulsz neki, akkor igen, rosszul fogod magad érezni.
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 18. 17:41

Fogalmam sincs.

Én nem élek elit helyen, de sosem költöznék Pesterzsébetre. Mondjuk én Óbudára sem költöznék....

És még rengeteg helyre sem;)

máj. 18. 17:38
Jelenleg óbudán lakunk egy elit helyen egy kertes házban a hegyen, viszont innen úgy néz ki el kell költözni, mert nagyon régi a ház, így rosszabb kerületbe tudunk csak költözni de szintén egy kertes házba, méghozzá Pesterzsébetre. Tudom hogy egész más a lokalizáció, nem véletlenül hatalmas különbségben vannak ingatlan árak tekintetében egy Óbuda és Erzsébet között. Mit fogunk tapasztalni, rosszul fogjuk msgunket érezni?
1 2

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook