Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen kutyát jó tartani lakásban (panel, vagy kis lakásban)? fórum

Milyen kutyát jó tartani lakásban (panel, vagy kis lakásban)? (beszélgetős fórum)


1 2
11. cfe91a5448 (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2009. júl. 6. 19:42
igen ebben is van vmi de hidd el minden embernek és állatnak kellemesebb és jobb közérzetet biztosit ha nincs bezárva..csak kinyilik az ajtó és fut6:))))az én kutyusom szerencsés volt sürün tudtam vinni sétálni és van nyaraló ahol fut6tot.
10. emagdi (válaszként erre: 8. - Cfe91a5448)
2009. júl. 6. 19:35

ha így vesszük, ember se lakjon panelben, mert az ember is sokkal jobban örül a kertes háznak:)))


szerintem nyugodtan lehet kiskutyát tartani panelben, a lényeg, hogy törődjön vele a gazdája, vigye sétálni, foglakozzon vele, tanítsa.

9. Bcicus (válaszként erre: 1. - E679c277c9)
2009. júl. 6. 19:32
Igaqziból kislakásban is el van age nyagobb kutya, de ha a szőr gond, akkor rövidszőrüt ne vegyél. Ajánlható uszkár, yorki, máltai, ezeknek nem hullik a szőre, valamint a szálkás szőrű kutyák, ezek ha rendszeresen trimmelve vannak szintén nem hullik a szőrük. Viszont tudni kell, hogy ezek általában sokkal prögősebb kutyák és sokat ugathatnak. Nekem beaglejeim vannak lakásban angyon jól el vannak, viszont ők rövidszőrüek éa hullajtják is rendesen.
2009. júl. 6. 19:24
Ha lehet se kutyát se macskát ne tartsunk panelbe no igazán jo ott neki...én is laktam panelbe a kutyám aki 4éve halt+ 18 évesen ,10évet élt elötte panelbe és láttam a kutyán h non örült a kertnek leir6attlan a külömbség!még akkor sem ha a kutyus kis testű!
2009. ápr. 20. 13:39

Szia Kate!

Én panelban lakom,igaz,elég nagy lakás,és én egy tündéri kis bishon havaneset választottam.

Tudom,ha lesz még kutyusom-mert biztosan lesz,és nem bánom ha ketten lesznek,akkor is ezt a fajtát fogom előnyben részesíteni.

Üdv,Lola

2009. ápr. 19. 15:08
Szerintem ne csak abból a szempontból válassz magadnak kutyát, hogy lakásba való-e. Persze ez is fontos, de más szempontok is. Olvasgass különböző fajtákról, és döntsd el, melyik illene hozzád a legjobban. Nagy kutya ugyanúgy jól tartható lakásban, mint a kicsi, csak neki jóval nagyobb a mozgásigénye. Ha van időd többször sétáltatni naponta, és legalább egyszer naponta jól kifárasztani, semmi baj nem lesz vele. Nagyon okosak tudnak lenni, teljesen beilleszkednek a család életébe. Arra készülj fel, hogy amíg kicsi, sokmindent tönkre tesz a lakásban... Az elején bepisil, bekakil. Egy-két hónap alatt azonban garantáltan szobatiszta lesz, ha rászoktatod. Nekem egy amstaffom van. Lakásban tartom. Hát nem volt könnyű az elején, az biztos. Megrágta a növényeket, lepisilte a szőnyeget, megrágta a cipőket.... sorolhatnám még. Mára már felnőtt, okos és fegyelmezett. El sem tudnám képzelni az életemet nélküle.
2009. ápr. 18. 21:13

Szia!

Tudom ajánlani a West highland white terrier-t. Nagyon aranyos, gyerekszerető és nem hullik a szőre. Fajta leírást megtalálod a neten. Törzskönyv nélkül kb. 20-40 ezer ft között lehet.

2009. ápr. 3. 09:07
Szerintem a kutya nem lakásba való...
2008. jún. 18. 18:45

ez a leg hülyeségebb dolog a világon!

nekem mindig is nagyon nagy kutyáim voltak! és nem is lehet észre venni a lakásban őket!!

és ha sokat beszélsz tanidgatod ,akkor más lesz mintegy kutya!!!!!!!! és nem fog begolyózni stb...

én nekem mindig különleges kutyáim voltak! de én már nem szeretnék, utólsó kutyám rettenetes nagy fájdalom volt már mikor elvesztettem!!!!

2008. jún. 6. 14:54

Szia!

Én az ilyen szoba-cirkálókra voksolnék (chiuaua, shi-tzu, yorkshire terrier, törpe tacskó, stb.), de arról sajna lövésem sincs, hogy mennyibe kerülhetnek, de bizti nem olcsók


Vagy amit még szintén tudnék ajánlani, hogy menj el egy menhelyre és onnan hozz el egy kölyköt. Úgy tudom, hogy ott csak egy jelképes összeget kérnek el értük és biztos, hogy meghálálnák. Azt hogy mekkora lesz egy blöki, azt már kiskorában is meg lehet nagyjából mondani és az ápolók is biztos, hogy segítenek a kiválasztásban, elvégre nem érdekük, hogy 2 hónap múlva visszavidd szegénykét.

2008. jún. 5. 09:50
Olyan kutyafajtát keresek, aminek nem hullik nagyon a szőre, kis vagy közepes méretű. Esetleg ha meg tudjátok még mondani azt is, hogy az ajánlott kutya kb. mennyiért szerezhető be, megköszönném..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook