Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panel lakásban csivava kutyus tartása? fórum

Panel lakásban csivava kutyus tartása? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2014. nov. 10. 11:13
Egyetértek az előttem szólókkal. Inkább legyen egy kutya lakásban, és többször sétáltatva, mint kint a kertesház udvarán (nem láncon kötve), és megsem mozdul egész nap, mert már nincsenek új ingerek semmi,a gazdái nem foglalkoznak vele (főleg, hogy már hideg van) csak fekszik. Na melyik kutya a boldogabb?
66. andi6020 (válaszként erre: 61. - D41005143d)
2014. nov. 8. 11:20
Mondjuk az ilyen gondolkodású emberek hajlamosak arra, hogy kicsapják (kint tartsák) a kertbe a kutyát azzal a címszóval, hogy "fussááááá, van helyed".
65. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - L.Niki18)
2014. nov. 8. 10:10
Ideális. Ezt a típusú kutyát erre találták ki.
64. 25800e2d09 (válaszként erre: 61. - D41005143d)
2014. nov. 8. 09:01
Gyereket is tartanak panelban oszt jól elvan, még a hely igénye is nagyobb. Külön szoba is kell neki. Egy kutya kisebb helyen is elvan és ugyanúgy le kell vinni. A gyerek mondjuk annyival praktikusabb hogy egy idő után magát sétáltatja, és még kulcsot is alhatsz neki, sőt a szemetet is leviszi.
63. kriszta773 (válaszként erre: 61. - D41005143d)
2014. nov. 8. 08:57

szerintem minden állat egyetértene abban, hogy inkább választaná a panelban élést kaja-pia-gondoskodás és szeretet mellett, mint az utcán kóborlást nagy mozgásigénnyel :)


sosem értettem ezt a hozzáállást, az embereknek is kifejezetten jót tesz, ha napi többször sétálnak ebbel a friss levegőn, ahelyett, hogy otthon ülnének.

62. andi6020 (válaszként erre: 61. - D41005143d)
2014. nov. 8. 07:03
uhhhhhhhhh
2014. nov. 8. 06:58
semilyen allatot nem jo panelban tartan,mert az alaatoknak nagy a mozgasigenyuk.
60. 25800e2d09 (válaszként erre: 58. - L.Niki18)
2014. aug. 4. 14:29
Az jó gondolat. A ciccek kevésbé szociálisak így jobban elvannak egyedül és kb instant szobatiszta. A Sziámi nagyon kényes fajta de nagyon beszédes. Ha megfelelő kaját kap nem szőröz annyira. De a macskaszőr beissza magát az ember agyáig. Én már macskaszőr nélkül fél embernek érzem magam XD
59. c495ad23c1 (válaszként erre: 58. - L.Niki18)
2014. aug. 4. 13:41
Nagyon jó ez a fajta gondolkodás! Egy ilyen döntést valóban nem szabad elkapkodni :)
58. L.Niki18 (válaszként erre: 55. - C495ad23c1)
2014. júl. 30. 07:34

Nem, ezt nagyon meg kell fontolni! :o) Ki tudja, lehet cica lesz, és majd azt a családi házba is lehet vinni magunkkal, és ott már tuti lesz kutya is. :o)

Most a sziámi cicán gondolkodom.

57. happy83 (válaszként erre: 49. - L.Niki18)
2014. júl. 29. 10:48
Nekem mentette kutyusom van...6 hetesen került hozzánk...a sintér elől...tacskó és pincsi keverék..nagyon édes, okos és hálás. Természetesen panelban tartom..és számomra semmi problémát nem okoz...8 éves kisfiammal imádják egymást. KIcsit hullkik a szőre...de a porszívó és a felmosószett csodákra képes....
2014. júl. 29. 10:44

Sziasztok!

Eleinte én is azt mondtam, hogy panelba és lakásba nem való kutya.....de most határozottan cáfolom!!!!

Igen is, aki szereti a kutyákat, annak mindegy, hol tartja...vannak olyan kutyafajták, amik kifejezetten szobakutyusok. Csivit én nem javasolnék kisgyermek mellé...mert amilyen kicsi olyan agresszív tud lenni...Yorky, Westy, Uszkár, Törpepincser, Palotapincsi...Bolognese, Havanese...Franciabuldog, angolbuldog, Boston terrier.Mopsz..kifejezetten panelkutyus...Vannak olyan kutyafajták is, amelyiknek kifejezetten hipoallergén a szőrük...és olyanok is amelyiknek emberi hajhoz hasonlóan nő a szőrük és nem hullik..Érdemes erről tájékozódni.

2014. júl. 29. 10:25
Niki, azóta lett kutyus? :)
2014. júl. 27. 08:29
Igen, köszönöm! :)
2014. júl. 27. 08:20
Niki van egy új fórum oda irt Lilimia megkerested őt?
52. L.Niki18 (válaszként erre: 51. - Columbia05)
2014. júl. 25. 15:52
Persze van benne igazság, de én inkább nem csinálok ilyesmit. :o)
51. Columbia05 (válaszként erre: 49. - L.Niki18)
2014. júl. 25. 14:56
Igen sokan vannak így, hogy csak ideiglenesben aztán örökbefogadják :D. De olyan szempontból jó, hogy tényleg az ember megtudja, hogy mivel jár, de persze nem rábeszélni szeretnélek :)
50. andi6020 (válaszként erre: 47. - L.Niki18)
2014. júl. 25. 14:49
Nyilván rád hárul :)
49. L.Niki18 (válaszként erre: 48. - Columbia05)
2014. júl. 25. 14:48
Hát igazából ezzel a menhelyes lehetőséggel nem élnék, mert ha kihoznám azt a kutyust, akkor pár nap után is megszeretnénk biztosan, de ha mégsem működne a dolog, akkor adjam vissza mint egy "megunt tárgyat"? Nem lenne hozzá szívem. Ha kihoznám, otthon is maradna! :o)
48. Columbia05 (válaszként erre: 47. - L.Niki18)
2014. júl. 25. 14:36
Na de ez jó, hogy így állsz hozzá, hogy tudod, hogy úgyis rád hárul majd, hogyha a kisfiad "megunja". És persze nem biztos, hogy a kisfiad megunja, de fenn áll a lehetőség. De sok sikert a kutyushoz ;). Egyébként menhelyeken van olyan lehetőség, hogy ideiglenesen kihozni kutyust, és akkor az ember megtudja pontosan, hogy mivel jár, de nem jár kötelezetséggel, mert visszaadhatod ha úgy adódik.
2014. júl. 25. 14:30
Igazatok van. Tudom én, hogy úgyis rámhárul majd minden a kutya körül. Sétáltatás stb...eleinte biztos a kisfiam is szívesen fogja levinni, sétáltatni...de ki tudja, a gyerekek között is van más és más. Tulajdonképpen én is gyerekkorom óta szeretnék kutyát. Tudom,hogy nagy felelősség, és pont ezért nem akarom elkapkodni! :o)
2014. júl. 25. 13:47
Medve anyám...
45. Columbia05 (válaszként erre: 44. - Muraja)
2014. júl. 25. 13:33
Én nem azt mondom, hogy nem jó a gyereknek a kutya, sőt!!!! Csak azt mondom, hogy nem a gyereknek veszünk kutyát, mert picinek aranyos-pici-puha-játékos. Aztán mikor megnő a kutya és már nem foglalkozik vele annyit, mert ott a suli-barátok meg amiket felsoroltam a szülő nem biztos, hogy szívesen foglalkozna vele. Sajnos meglehet nézni a menhelyeket, hogy mennyi kutya van, pont ezek miatt, hogy picinek még cuki, de nagynak már nem kell.
44. Muraja (válaszként erre: 41. - Columbia05)
2014. júl. 25. 13:20

Es meg az ember mennyire " maceras "

En egy csalad tragedia utan vettem a ket anno kislanyomnak egy Bichon friset es egy csoda tett ez a draga csalad tagunk kinek a szivunkben örökre lett a helye.

Ö lett a gyerekek psychologja , akinek tudtak magukat kisirni es a banatrol meselni amit atszenvedtek. Mert igen egy nagy csapas utan nem tud az ember csak ugy " megnyilni " egy vad idegen elött akkor sem ha az illetö psychlogus.

Velunk elt 20 evet , sokat köszönök a magyar szarmazasu ferjemnek is ki alatorvos volt szakmaban . Csak jot tesz ha gyerek közeleben alatok vannak , talan többet is kapnak mind adnak az ö szeretetuk kolszalisan odaado es nem elnek vissza vele.

43. Columbia05 (válaszként erre: 42. - Youlcsi)
2014. júl. 25. 13:06
Pontosan, mostmár mi is olyan szálláshelyet keresünk ahova őt is tudjuk vinni, mert nem szeretnénk másra bízni ha már 1x vállaltuk. Persze a gyerknek jó az állat, mert megtanulja a felelősséget, de nem neki vesszük a kutyát!
42. youlcsi (válaszként erre: 41. - Columbia05)
2014. júl. 25. 13:05
én egyet értek veled... arról nem is beszélve, hogy ha csak egy hosszúhétvégére szeretnétek elutazni, meg kell szervezni a kutya elhelyezését...
2014. júl. 25. 13:01
Sziasztok, húh most biztos kapok hideget-meleget, de gyereknek nem veszünk kutyát! Sajnos majd ezek a kutyák kerülnek a menhelyre, mert majd a gyerek rájön, hogy sétáltatni kell esőben-hóban-napsütésben-reggel-délután-este. Ahogy többen írták kozmetikába, állatorvoshoz vinni, jó minőségű tápot venni neki ami nem kis költség. A kutya nem arról szól, hogy simogatjuk egész nap ahogy a gyerekek hiszik. Mi tavaly fogadtunk örökbe kutyát, és megmondom őszintén nem gondoltam volna, hogy ennyire "macerás". Egyébként nálunk is lakásban van, naponta 3-4x sétál összesen 1 1/2 órát legalább. Nem ugat, nem rág szét semmit.
40. youlcsi (válaszként erre: 39. - Dominós)
2014. júl. 25. 12:24
ismerősnek is volt... szintén imádja a hasvakargatást, simán felugrik a kanapéra tévézni... és macskaalomra zsoktatható :)
2014. júl. 25. 12:20
Nyuszika? A legcukibb kisállat.
2014. júl. 25. 11:51
lányoméknak is csivavájuk van kertes házba laknak se nem szoba kutya se nem kinti kutya ha hideg van akkor bent van és óránként viszik ki az éjszakát a wc be tölti a kosarába azt ki tudja általába wc zés nélkül birni az ö kutyusuk amugy a kutya tápot beáztatva eszi mert kényes a gyomra az állat orvos szerint
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook