Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szabad-e a lakásban állatot tartani? Ebben a témában kellene érvelő kiselőadáshoz segítség! fórum

Szabad-e a lakásban állatot tartani? Ebben a témában kellene érvelő kiselőadáshoz segítség! (tudásbázis kérdés)


12. c42a13b98c (válaszként erre: 10. - C4f059c04b)
2009. jan. 25. 23:16

az embernek se, sőt a ruha se igazán...

De viccen kívül, mi 42 négyzetméteren lakunk 4-en, a két gyerek(13 és 15 éves fiúk) egy 6 négyzetméteres félszobában alszik együtt. Ez sem természetes, azt zárnám be ide, aki ekkorára tervezte...:-(

2009. jan. 25. 23:12
Igen, egyes kutyafajtákat kifejezetten lakásba ajánlott tartani!
2009. jan. 25. 21:31
Kutyát, macskát lakásban nem tartanék, mert az nem természetes az állatnak.
9. emagdi (válaszként erre: 7. - Moncsicsi83)
2009. jan. 25. 19:26

igen, abban igazad van, hogy kertes házban és társasházban is hasonló körülmények között lehet madarat és rágcsálót tartani.

viszont szerintem egy madárnak sokkal rosszabb lehet egy kis kalitkában élni, mint egy cicának egy átlagos méretű lakásban. sőt, sok olyan macskafaj létezik, amit még ha van is kert, nem szabad kiengedni.

ráadásul a macskákra nagyon sok veszély leselkedik a szabadban, megmérgezik őket, elüti az autó stb.

kutyusokat pedig általában le szokták vinni sétálni, futtatni, szóval ők is tudnak annyit mozogni, mint egy kertvárosi kutya. (főleg, ha az csak a kert kis részében futkoshat)

8. c42a13b98c (válaszként erre: 7. - Moncsicsi83)
2009. jan. 25. 19:06

...szegény hörcsög, az akváriumban megfulladna, ezért tartják terráriumban...;-)

De, hogy ne csak a szavakon lovagoljak, én is úgy gondolom, hogy a rágcsálónak is a mezőn a helye, egy madár meg, aki nem repülhet, szerintem rosszabbul érzi magát, mint egy macska a lakásban. Az ember és a macska(erről beszélek, mert nekem az van) viszonya kettős. Egyrészt valóban nincs akkora szabadsága, mintha kint járkál, de azért valamennyi így is adott, ugyanakkor nem kell félnie, éheznie és fáznia, ő is kap tőlünk szeretetet és gondoskodást, ez neki is jó. Pláne, ha van esetleg 1-2 gyerkőc, aki időnként játszik vele. Én nem gondolom, hogy a mi cicánk rosszul érezné magát nálunk. És azt se feledjük, hogy a kutya és a macska már nem vadállat, megszelídítette az ember, így felelősséggel is tartozik érte, ezek az állatok már nem érzik otthon magukat a "vadon"-ban. Persze egy kertes ház biztosan nagyobb szabadságot tud nyújtani, de én azt mondom, hogy ha nem nagytestű kutyáról beszélünk(mert azt én is ellenzem lakásba), akkor kultúráltan, odafigyelve, igenis rendben van a dolog.

7. moncsicsi83 (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2009. jan. 25. 18:51
Nem azt mondom, hogy jónak látom, de őket általában magán házban is kalitkában és vagy akváriumban tartják többségében. Szóval annál nem sokban különbözik a magánház és a lakás...
6. emagdi (válaszként erre: 4. - Moncsicsi83)
2009. jan. 25. 18:46

nem értem, a madárral kapcsolatosan miért tartod jónak, ha kalitkában van? vagy ha egy hörcsög egész életét egy 0,5m x 1m-es terráriumban éli le?

szerintem akkor már inkább jobb a kiskutya, macska a lakásba.

2009. jan. 25. 18:37
Én biztos nem tartanék.
2009. jan. 25. 18:29
Ha azt nézem, hogy tényleg sok örömet hozhat egy állat az ember életébe, akkor igen. De nem lehetek önző. Ha belegondolok, hogy pl egy cica fára, kerítésre mászik, madarakat, egereket kerget, járja a világát, ha kedve tartja, de ha otthon vagy örömet hoz, semmi pénzért nem tartanék lakásban. Elveszti szabadságát. A cicát nem sűrűn lehet látni sétáltatni.A kutyákat leviszik. Lehet lakásban tartani, tényleg örömet okoz, de annak a szegény állatnak jó e úgy? Én kertes házban nőttem fel, rengeteg állatom volt. Most párommal élek lakásban. Eleinte én is szerettem volna a lakásba állatot, de párom nem engedte és már belátom az igazát. Egy állatnak is kell a szabadság. Főleg a kutyiknak, cicáknak. Egy rágcsáló, vagy egy madár esetében persze ezt máshogy látom. Ők magán házban is kalitkában, akváriumban vannak, szóval nem sok különbség van. De kutyát, macskát szerintem vétek lakásba vinni...... De ez az én véleményem! Jelzem nekem is hiányoznak az állataim, de nem lenne szívem megvonni őket az udvar szabadságától.
2009. jan. 24. 21:30

én szerintem szabad, mert rengeteg örömet hoz az életedbe. Nekem volt egy cicám, Cila ... gondosan odafigyelve rá, lehet tartani, persze csak ha valaki nem tisztaság mániás, mert a kisállat néha piszokal jár, de anyira tud szeretni..hogy inkább azt mondom most is, bár lenne itt még mindig Cila...csinálna kupit... de legalább annyi szeretetet kapnék amennyi csak belém fér..s még többet...

Szoval én mellete érvelek, egy kisállat sok boldogságot vihet szürke hétköznapjainkba...

2009. jan. 24. 21:15

kész szövegem nincs...


mellette: nekem van kutyám meg egyéb állatkám és az a véleményem ha normálisan(értsd tisztán van tartva) a kutya rendesen, rendszeresen napi min 3x le van víve és nem csak pisi kaki,hanem rendes olyan megmozgatós séták és kutyák között is van SOKAT akkor igenis lehet lakásban tartani!

2009. jan. 24. 21:12

Sziasztok!


Segitségeteket szeretném kérni,érvelő kis előadást kell csinálni témám:Szabad-e a lakásban állatot tartani?(ellene vagy mellete érvelni)ha tudtsz segiteni vagy van valami kész szöveged esetleg akkor irj..köszipuszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook