Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen következménye lehet ha a 1, 5 éves kisfiam egyáltalán nem iszik tejet? fórum

Milyen következménye lehet ha a 1, 5 éves kisfiam egyáltalán nem iszik tejet? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 5. 13:40
Az én fiam 3és fél és nem iszik tejet! El van nélküle :)
26. Heni86 (válaszként erre: 25. - Marta1981)
2010. okt. 5. 12:52
Köszönöm, engem is pont most hívott vissza a védőnő. Ugyanezt mondta. :)
2010. okt. 5. 12:50

Szia!


Az én fiam 15 hónapos Ő sem issza meg a tejet, kakaót, junior italt.Más tejterméket adok neki, de az se mindig kell neki.Mondtam a védőnőnek, azt mondta semmi baja nem lesz, meg valószínű most nincs rá szüksége a szervezetének, majd ha igényli akkor újra fogja kérni.

24. szemmelver (válaszként erre: 23. - Heni86)
2010. okt. 5. 12:25
helyes:)
23. Heni86
2010. okt. 5. 12:18
Köszönöm, ez ésszerű magyarázat. Baja nincs tőle neki se. Sosem volt. Csak a következmények érdekeltek mert mindenki hangoztatja, hogy fontos a tej. Úgyse tudok vele mit csinálni ha utálja de legalább pótolom mással...
22. szemmelver (válaszként erre: 11. - Heni86)
2010. okt. 5. 12:13
ne görcsölj ezen!
2010. okt. 5. 12:12
én soha nem ittam meg a tejet, de minden tejterméket szeretek!semmi bajom nincs, csak utálom!!
20. Heni86
2010. okt. 5. 12:05

Igen, kész formában már szívesebben megeszi. Bár amilyen rossz evő ezeket se önként és dalolva. :)

Ezekkel próbálom neki pótolni.

19. costarika (válaszként erre: 16. - Heni86)
2010. okt. 5. 11:58
Lehet neki adni rizstejet is, abban van kalcium. Igaz hozzáadott formában, de van. Vagy nálunk szereti a rizspelyhes túrót, gyümölccsel, de lehet csinálni sajtos pogácsát, túrógombócot, sajtos-tejfölös mártogatós kaját. Ilyeneket szívesen eszik?
18. costarika (válaszként erre: 17. - 48bf8c027e)
2010. okt. 5. 11:52
Vagy laktózmentes tejet kell inni. Tejbegríz vagy tejberizs nem lenne jó a gyerkőcnek? Vagy tejbe kukoricadara és azt bele lehet szaggatni tejbe. Nagyon finom.
2010. okt. 5. 10:59

Szia!

Sajnos lesz következménye, ha nagyon sokáig egyáltalán nem iszik tejet. A családomban vannak akik nem tudnak tejet inni, mert vesegörcsöt okozz nekik (a tejben található kazein és a nagy mennyiségű fehérje okozza a görcsöt). De bármilyen tejterméket megtudnak enni, azzal nincs problémájuk.

A párom lassaan 10 éve nem iszik tejet. És ha bármilyen tejes ételt csinálok Pl: spenót vagy guba.... azt mindig feles tejből csinálom és ügyelek arra, hogy rendesen fel legyen forralva(gubánál) a tej, akkor nincs vele problémája.

Bár nem baj, ha nem iszik tejet, de ha késöbb mégis kér, akkor csak forralva add neki, ha már úgy is legörcsöl akkor ne is adj neki többet, ha nem görcsöl le, akkor is mindig forrald fel neki.

16. Heni86 (válaszként erre: 15. - Lola81)
2010. okt. 5. 10:56

Köszönöm! :)

Próbálom a védőnőt elérni, hogy ajánljon valamit neki. Így őszre amúgyis gondolkoztam valami vitaminon... Bár vigantolt és cebiont kap és szerencsére lekopogom nem beteges típus. KOPP-KOPP!

15. lola81
2010. okt. 5. 10:53
Szerintem ne izgulj ezen! Egészségében nem tesz kárt, hiszen Európán, USA-n kívűl szinte sehol nem is isznak (boci)tejet. Örülj, hogy nem kell legalább azon aggódnod, hogy most akkor jó-e, kell-e a tej egyáltalán, mert Ő választott!:) Viszont a Ca, K stb. pótlásnak tényleg utána kéne járnod! További jó gyerkőcözést!
2010. okt. 5. 10:50
Adjál neki tejterméket, joghurtot stb. A szervezete pontosan tudja, mire van szüksége.
13. Heni86
2010. okt. 5. 10:49

A tejet azért kezdte el kapni mert a junior tejitalt nem itta már meg. Akkor kezdtük a nesquick kakaót. Én soha nem erőltettem. Volt már régebben is, hogy megcsináltam az esti 2,5 decit aztán ment a mosogatóba mert nem kellett neki de sűrűn elfogyott reggel-este. Mondta is hogy kéri aztán ivott amennyit ivott... Sajnos a tejtermékekkel se állunk olyan jól mint régen. Talán napi fél rudi vagy fél joghurt és kifújt.

De akkor nem aggódok emiatt. Köszönöm a válaszokat!

12. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 1. - Heni86)
2010. okt. 5. 10:44

Semmi baja nem lesz, ha nem iszik tejet, ne aggódj.

Az én fiam sem itta meg soha a tejes dolgokat, nem szerette egyik fajtáját sem. (Most sem)

Ennek ellenére 189 centisre megnőtt, hála Isten makk-egészséges felnőtt ember lett belőle.

11. Heni86
2010. okt. 5. 10:43

Csak mindenki azt hangoztatja, hogy ennyi idős gyereknek minimum napi fél liter...

Nem értem, hogy utálhatta meg egyik napról a másikra. De hiába is vennék neki akármilyen tejes italt. Hozzám vágja, hogy nem kell... :(

Akkor lehet adnom kellene valami komplex vitamint helyette?!

2010. okt. 5. 10:43
Nem akarok okoskodni, de könnyen laktózérzékennyé válhat, ha ilyen kis korában ennyit kap. Nálunk ketten is vannak a családban. Nem egy vidám dolog. Egyikük azért lett ilyen, mert ritkán ivott tejet és akkor viszont nagy mennyiséget, a férjem meg napi szinten ivott 0,5-1 liter tejet, mert ugye anyuja szerint az kell, meg a kakaó is nagyon egészséges. Most meg szenvednek egy kis adag tejtől is, ami esetleg az ételükbe kerül. Tehát inni kell rendszeresen tejet(bár nem feltétlen ilyen kis kortól), de mértékkel.
9. Niki1 (válaszként erre: 2. - Heni86)
2010. okt. 5. 10:42

Semmi. Az én kisfiam sem issza meg a tejet, kakaót, tejeskávét, amióta a tápszert abbahagytuk. Reggelente joghurtitalt iszik, az bejön neki. Egyébként pótold neki tejtermékekkel. Nálunk nagyon bejön a sajt, túrórudi, tejszelet, tejföl, Danonino, krémtúró. Ha ezek közül valamelyiket szereti azzal tudod pótolni.

Egyébként nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy okos gyerek tudja hogy mi a jó, a mostani tejben nem sok minden van, ő nem is javasolja.

8. excop (válaszként erre: 2. - Heni86)
2010. okt. 5. 10:40
Szia! Szerintem ez nem baj!! Egészséges marad ha nem fogyaszt tejterméket! Kalciumot és fehérjét nyerhet a tejből / az igazi állati eredetü tejekböl/ ezeket az anyagokat más táplálékokból pótolhatod nálla! Néz utánna, pdl: az un. paelo táplálkozási forma nem alkalmaz tejtermékeket, sőt kihadják a kenyeret és társai rovatot is! Az emberi szervezetnek nincs szüksége a most forgalomban lévő un. tejtermékekre.
2010. okt. 5. 10:40
Örülj neki! Semmi pozitív hatása nincs a tejnek. Nagy kamu, hogy a benne lévő kálcium felszívódik, ráadásul egy csomó betegséget súlyosbít. Pl. allergia, asztma, gyulladások, ekcéma stb.
2010. okt. 5. 10:39
Nekem reggel és este iszik 2 dl junior italt a kislányom. Rendes tejet nem issza meg Ő se, de szerintem nem is baj!
5. costarika (válaszként erre: 2. - Heni86)
2010. okt. 5. 10:38
Semmi baja nem lesz. De fél litert ivott eddig???? Az rengeteg! Teljesen tönkreteheted vele a kis emésztőrendszerét. Nem tudom ki volt az a hülye, aki szerint a gyereknek literszám kell inni a tejet vagy rosszabb esetben a kakaót, junior italt. Lehet, hogy most épp nem kívánja, de az is valami, ha más tejterméket fogyaszt. Szerintem ne aggódj emiatt.
2010. okt. 5. 10:35
Semmilyen. Ha nem szereti, lehet, h nincs is rá jó hatással. Semmit nem veszít, ha nem iszik.
2010. okt. 5. 10:33
Semmi kovetkezmenye nem lesz. Ha nem szereti, ne eroltesd.
2010. okt. 5. 10:32

Sziasztok!


A kisfiam mára egyáltalán nem hajlandó meginni sem a tejet, sem a kakaót, sem a junior italt se semmit ami ezekhez hasonló. :(

Próbálok neki kicsit több tejterméket adni (joghurt, sajt stb.) emiatt de azokért se rajong.

Pedig eddig mindig megivott minimum napi fél litert és soha semmi baja nem volt tőle...

2010. okt. 5. 10:30
Milyen következménye lehet ha a 1, 5 éves kisfiam egyáltalán nem iszik tejet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook