Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen juttatások járnak egy 27 hónapos gyereknek és egy újszülöttnek együtt? fórum

Milyen juttatások járnak egy 27 hónapos gyereknek és egy újszülöttnek együtt? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 4. 19:48
Ha én őstermelő vagyok (ami majdnem olyan, mint a vállalkozás), akkor ott számít az a 365 napos munkaviszony (hiszen egész évben őstermelő vagyok), vagy olyan ez, mint a munkanélküli segély, hogy őstermelőknek nem jár?!
10. youlcsi (válaszként erre: 9. - 710b866d3f)
2012. jan. 1. 20:40

és mi az alapja a tesónál?

amit most kapok, vagy a papíron meglévő fizum?

2012. jan. 1. 20:17

Mivel él még a munkaviszony, tehát nem szűnt meg a cég, ahonnan annó eljöttél szülni, ezért mindent kapsz előlről.


Tehát a kicsi után közel 6 hónapig a TGYÁS-t, majd a GYED-et két éves koráig. Utána GYES 3 éves koráig.

+ a két gyerekre a családi pótlék.


A nagy után kapott eddigi összegek "átszállnak" a kicsire, annyi, hogy + 1 gyerek után kapsz majd családit.

8. youlcsi (válaszként erre: 4. - Bella 13)
2011. dec. 31. 13:46

na, ez engem is érdekel... vagyis csak érdeklődöm... hogy is van ez?

hiszen én most itthon vagyok az 1évessel... de munkaviszonyom van, csak fizetésnélküli szabin vagyok a gyed ideje alatt... aztán meg ha akarom, majd a gyes ideje alatt is... de szeretnénk kistesót, viszont szűkös az idő.


a fizetésnélküli nem munkaviszony?

bérpapírt kapok, amin minden alkalommal ott van a havi jövedelmem, amit természetesen levonnak teljes egészében és kapom helyette a gyed-et...

7. kitrákotty (válaszként erre: 4. - Bella 13)
2011. dec. 30. 20:00

tgyás 168 napig jár, én így tudom.

ez vagy a szülés napjától számít, vagy előtte már egy hónappal is meg lehet igényelni.

2011. dec. 30. 20:00

Eddig is így volt a TGYÁs-sal.. nem emlékszel?


Egyébként meg ahogy már írták a két gyerekre összesen 26600 Ft családi pótlék jár. S amennyiben jogosult leszel tgáysra az az első 3 hóban majd GYEd és GYES a kicsi 3 éves koráig.

5. kitrákotty (válaszként erre: 3. - 15a0ad145d)
2011. dec. 30. 19:59

attól, hogy van-e munkaviszonyod.

ha igen, akkor 168 napig jár a tgyás, utána a gyermek kétéves koráig gyed, aztán gyes.

4. Bella 13 (válaszként erre: 3. - 15a0ad145d)
2011. dec. 30. 19:58
A tgyás és gyed akkor jár csak, ha a szülés előtt megvolt legálább 365 nap munkaviszonyod. a tgyás 180 napig jár, után a két éves koráig gyed. aztán a 3. évben gyes. ha nem dolgoztál előtte, akkor végig gyes.
2011. dec. 30. 19:54

a tgyás ezek szerint nem "hosszú életű"? :)

Mitől függ, hogy GYES vagy GYED?

2. kitrákotty (válaszként erre: 1. - 15a0ad145d)
2011. dec. 30. 19:52
csp + a kicsi után járó tgyás, utána gyed vagy gyes.
2011. dec. 30. 19:50

Sziasztok!


Tudna valaki nekem segíteni?

Nagylányom 27 hónapos lesz, mikor megszületik a kishúga. Elvileg ugye, ha nem lenne kistesó, akkor 36 hónapos koráig járna a GYES meg a családi, de így most hogy lesz? Azt gondolom, hogy csak a kicsire fog járni GYES, de akkor a nagynak a maradék pár hónapját "buktuk"? Azt is tudom, hogy a családi pótlék gyerekenként/fejenként jár.

Ha valaki hasonló cipőben jár vagy már túl van rajta, és vágja a témát, világosítson már fel!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook