Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen juttatások járnak a második picire, ha gyes alatt születik? fórum

Milyen juttatások járnak a második picire, ha gyes alatt születik? (tudásbázis kérdés)


9. Missygirl.e (válaszként erre: 8. - 710b866d3f)
2012. júl. 25. 17:17
Igen, sajnos már utána jártam és én is erre jutottam. :(
8. 710b866d3f (válaszként erre: 4. - Missygirl.e)
2012. júl. 19. 15:14
Ha nincsen jelenleg aktív munkaviszonyod (mert ugye megszűnt a jogviszony a kislányod születése után), akkor a második babára csak a GYES fog járni sajnos.
2012. júl. 19. 12:20

Sziasztok!


Én találtam egy kalkulátort, itt megtudjátok nézni, hogy mennyi az annyi, sok féle lehetőség van, szerintem jó.


[link]

2012. júl. 11. 09:34

mivel a gyes olyan kevés, általában jobban megéri munkanélkülire menni és tgyást igényelni (az mindenkinek jár alanyi jogon!)


de ki kell számolni, kinek melyik megoldás hoz több pénzt, ha ismersz könyvelőt, ő segíthet

2012. júl. 11. 09:31
HA logikusan nézzük a dolgokat, akkor így kell, hogy legyen. Ha az állam részét nézzük akkor sajnos tényleg lehet, hogy GYES jár.
4. Missygirl.e (válaszként erre: 3. - Kristof2003)
2012. júl. 11. 09:28
Igen, én is erre gondoltam, csak az a probléma,hogy a lányom születése után pár nappal megszűnt a munkaviszonyom, így nem tudom, hogy jogosult vagyok-e a tgyásra és a gyedre, vagy csak a gyesre.
2012. júl. 11. 09:22

Szia!


Én úgy tudom, hogy az előző évi bér (jelen esetben a GYED) lesz az alap amiből a következő baba ellátást fogod kapni. Remélem valami hozzáértő is hozzászól, de én ezt olvastam.

2012. júl. 11. 09:16
Az lenne a kérdésem, hogy lányom 2010 január 24-én született, 31-én pedig lejárt a munkaviszonyom. Kapom a gyedet jövő év februárig, közben tervezzük a kis tesót. Azt tudom, hogy a harmadik évre már gyest kapok, azt viszont nem, hogy milyen juttatások járnak a második picire, ha gyes alatt születik. Kicsit bonyolult így, hogy megszűnt a munkaviszonyom.
2012. júl. 11. 09:13
Kismamák, anyukák, segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook